Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
revelo

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen revelo » Sal Ağu 17, 2021 2:07 pm

Mühendiss yazdı: Sal Ağu 17, 2021 12:39 am Arkadaşlar merhaba böyle bir mail alan oldumu. Bunu doldurup gönderen oldumu? Başvuru formunda ikametgah adresimin devam edeceğini seçmemiz gerektiğini söylemişti Gürkan bey.
your current country of residence and Germany have a special insurance agreement, we have to ask for you to provide a signed statement to claim your permanent residence in Germany.
Please create a PDF document that contains the below text and your signature.
My name is ......., born DD.MM.YYYY. As I am from _____your home country_____ , and I am moving from____your current resident country_____. I am confirming that I will change my permanent residence to Germany. As soon I am registered, I will also send you my registration in Germany.
Best regards,
Name, Family name
Signature
bu TK'ya kayıt olurken isteniyor diye biliyorum. Sonradan da revize edilebilir tabi mektuplar vs bu adrese gelecek muhtemelen

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Sal Ağu 17, 2021 2:17 pm

revelo yazdı: Sal Ağu 17, 2021 2:07 pm bu TK'ya kayıt olurken isteniyor diye biliyorum. Sonradan da revize edilebilir tabi mektuplar vs bu adrese gelecek muhtemelen
Teşekkür ederim cevabınız için ama tam anlayamadım hala.
Yani vize çıktıktan sonrasında lazım olacak bir şey mi ? Vize görüşmesinde ihtiyaç yok.
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Ağu 18, 2021 10:38 am

zzcck yazdı: Sal Ağu 17, 2021 11:16 am ben de para gidecek mi endişeliiyim valla dün yükledim makbuzu ulaşsın expatrioya diye bekliyorum :d
siz ne zaman gönderdiniz ulaştı mı bloke hesaba
Makbuzu yüklemeden işbank 1 gün, yapi kredi ile 2 günde tamamlandı. Toplam 2 gün

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Çrş Ağu 18, 2021 11:48 am

zzcck yazdı: Sal Ağu 17, 2021 11:16 am ben de para gidecek mi endişeliiyim valla dün yükledim makbuzu ulaşsın expatrioya diye bekliyorum :d
siz ne zaman gönderdiniz ulaştı mı bloke hesaba
Almanyadan gönderdim bende 2 gün oldu bekliyorum halen yatmasını... :roll:
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

revelo

Mesaj gönderen revelo » Çrş Ağu 18, 2021 4:13 pm

Mühendiss yazdı: Sal Ağu 17, 2021 2:17 pm Teşekkür ederim cevabınız için ama tam anlayamadım hala.
Yani vize çıktıktan sonrasında lazım olacak bir şey mi ? Vize görüşmesinde ihtiyaç yok.
Vize için gerekli bir dosya değil . Vize için TK Insurance Certificate adında dosyayı götürmeniz yeterli. Bir de seyahat sağlık sigortasının çıktısı tabi.

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Çrş Ağu 18, 2021 4:24 pm

revelo yazdı: Çrş Ağu 18, 2021 4:13 pm Vize için gerekli bir dosya değil . Vize için TK Insurance Certificate adında dosyayı götürmeniz yeterli. Bir de seyahat sağlık sigortasının çıktısı tabi.
Tamamdır çok teşekkür ederim :)
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

zzcck

Mesaj gönderen zzcck » Prş Ağu 19, 2021 12:39 pm

tunuzn yazdı: Çrş Ağu 18, 2021 10:38 am Makbuzu yüklemeden işbank 1 gün, yapi kredi ile 2 günde tamamlandı. Toplam 2 gün
benim de 2.gün ulaştı expatriioya ve onay geldi dün teşekkur ederim

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Pzt Ağu 23, 2021 7:50 am

Arkadaşlar merhaba,

Bloke hesap için Expatrio kullanmayı istiyorum. Ancak iki üniversite arasında karasız kaldım, seçimimi daha yapamadım. Expatrio'da bloke hesap açarken kabul belgesinin yüklenmesi gerekiyor mu? Şimdiden teşekkürler!

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Pzt Ağu 23, 2021 9:08 am

Beb277 yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 7:50 am Arkadaşlar merhaba,

Bloke hesap için Expatrio kullanmayı istiyorum. Ancak iki üniversite arasında karasız kaldım, seçimimi daha yapamadım. Expatrio'da bloke hesap açarken kabul belgesinin yüklenmesi gerekiyor mu? Şimdiden teşekkürler!
Yok gerekmiyor. Daha sonra üniversitenizi güncelleye bilirsiniz
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Pzt Ağu 23, 2021 2:31 pm

Mühendiss yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 9:08 am Yok gerekmiyor. Daha sonra üniversitenizi güncelleye bilirsiniz
Teşekkür ederim. Yani hesap açarken üniversiteye dair bir şey girmiyoruz öyle mi? O bilgiler sonradan mı soruluyor?

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Pzt Ağu 23, 2021 2:41 pm

Beb277 yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 2:31 pm Teşekkür ederim. Yani hesap açarken üniversiteye dair bir şey girmiyoruz öyle mi? O bilgiler sonradan mı soruluyor?
İlk sadece hangi okul olduğunu soruyor, hangi eğitim düzeyinde okuyacağınızı seçiyorsunuz. Ona göre bloke tutarını otomatik olarak gösteriyor. Master için 861€ aylık bloke tutarı benim kullandığım Sonradan profilden bilgilerizinizi güncelleye bilirsiniz.
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Pzt Ağu 23, 2021 2:43 pm

Mühendiss yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 2:41 pm İlk sadece hangi okul olduğunu soruyor, hangi eğitim düzeyinde okuyacağınızı seçiyorsunuz. Ona göre bloke tutarını otomatik olarak gösteriyor. Master için 861€ aylık bloke tutarı benim kullandığım Sonradan profilden bilgilerizinizi güncelleye bilirsiniz.
Çok sağolun. Ben A/T11 belgesi almayı düşünüyorum. Bu durumda sizce Expatrio'daki hangi paket daha uygun olur?

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Pzt Ağu 23, 2021 9:16 pm

Beb277 yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 2:43 pm Çok sağolun. Ben A/T11 belgesi almayı düşünüyorum. Bu durumda sizce Expatrio'daki hangi paket daha uygun olur?
Ben oradaki sağlık sigortasını da aldım Value packet olan. Daha avantajlı herşeyin bir arada kafan rahat olur. Açılış ücreti de alınmıyor o zaman. Sana kalmış yani.
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

avci

Mesaj gönderen avci » Pzt Ağu 23, 2021 9:43 pm

Mühendiss yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 9:16 pm Ben oradaki sağlık sigortasını da aldım Value packet olan. Daha avantajlı herşeyin bir arada kafan rahat olur. Açılış ücreti de alınmıyor o zaman. Sana kalmış yani.
110 euro aylık gösteriyor dediğiniz pakette. expatriodan bağımsız sağlık sigortası kaç euro acaba ve hangi kurumlardan yapılıyor. ayrıca sağlık sigortası paketi dahil edildiğinde aylık 110 euroyu kesiyor ya otomatik eğer vizeden olumsuz sonuç olursak expatrio hesabını ve sağlık sigortasını direk iptal edebiliyor muyuz acaba?

Kaorer

Mesaj gönderen Kaorer » Pzt Ağu 23, 2021 10:29 pm

justwondering yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 2:45 pm Merhaba birden fazla transferi kabul etmesi ve hesap açılım ücreti daha uygun olduğu için expatrioyu tercih etmek istiyorum ancak aklımda soru işaretleri var. Öncelikle lisans direk kabulüm var ve okul kabulü 06 ağustosta vermesine rağmen 18 ağustosa kadar kayıt süresi verdi ve bu sürece kadar sağlık sigortası yaptırmam gerek. at 11 belgesi alamıyorum bu sebeple gesetzlich bir sigorta yaptırmak istiyorum. expatrio value da tk ile çalışıyormuş ancak sitede birçok olumsuz yorum okudum. ben 25 yaşından küçüğüm ve kendime ait ya da ailemden gelen bir sigortam yok ancak devlet güvencesi(yeşil kart) denilen sigortaya sahibim. bu durumda expatrio valuedan sorunsuz yararlanıp yararlanamayacağım ile ilgili emin değilim. okuduğum başka bir yorumda expatriodan teknik aksaklıktan dolayı tk sigortanızı kendiniz başlatın gibi bir mail alan bir kullanıcı gördüm. ve çok uğraştırıcı bir süreç geçirmiş. bunun dışında bloke hesap harici aok ya da başka kurumlardan türkiyeden sigorta başlatma prosedürü hakkında bir bilginiz var mıdır, bütün bu süreçte ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok mutlu sevineceğim.
HEM YEŞİL KART, HEM BLOKE HESAP!!!

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Sal Ağu 24, 2021 12:34 am

avci yazdı: Pzt Ağu 23, 2021 9:43 pm 110 euro aylık gösteriyor dediğiniz pakette. expatriodan bağımsız sağlık sigortası kaç euro acaba ve hangi kurumlardan yapılıyor. ayrıca sağlık sigortası paketi dahil edildiğinde aylık 110 euroyu kesiyor ya otomatik eğer vizeden olumsuz sonuç olursak expatrio hesabını ve sağlık sigortasını direk iptal edebiliyor muyuz acaba?
Sigorta ülkeye girdiğiniz andan itibaren başlıyor onuda kendiniz yazıyorsunuz tarih kısmına. Eğer vizeden red gelirse Red belgesi ile mail atıp banka bilgisi verince iade ediyoruz şeklinde okudum ben. Müşteri hizmetleri iyi maille takıldığınız şeyi sora bilirsiniz. Ben Türkçe yazmıştım maili hatta ingilizce cevap verip güncel belgelerimi gönderdiler.
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

busey

Mesaj gönderen busey » Sal Ağu 24, 2021 12:53 pm

Merhabalar, transfergo kullanarak bloke hesabıma transfer yapmaya çalışıyorum. Alıcı bilgilerini girerken kendi adıma gönderim yaptım, transfergo swift code ya da reference text yazmamı istemedi benden. Sadece alıcı isim-soyisim ve bloke hesabımın iban numarasını istedi. Normal mi bu durum acaba? Teşekkürler şimdiden

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Ağu 24, 2021 1:11 pm

busey yazdı: Sal Ağu 24, 2021 12:53 pm Merhabalar, transfergo kullanarak bloke hesabıma transfer yapmaya çalışıyorum. Alıcı bilgilerini girerken kendi adıma gönderim yaptım, transfergo swift code ya da reference text yazmamı istemedi benden. Sadece alıcı isim-soyisim ve bloke hesabımın iban numarasını istedi. Normal mi bu durum acaba? Teşekkürler şimdiden
Iban yeterli.

frem

Mesaj gönderen frem » Çrş Ağu 25, 2021 12:07 pm

tunuzn yazdı: Çrş Ağu 18, 2021 10:38 am Makbuzu yüklemeden işbank 1 gün, yapi kredi ile 2 günde tamamlandı. Toplam 2 gün
blocking confirmation ne zaman geldi iş bankası ile?

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Çrş Ağu 25, 2021 2:09 pm

Arkadaşlar,

İş Bankası’ndan Expatrio’ya bloke tutarını göndereceğim. Alıcı adını soyadı / unvanı için kendi adımı mı yoksa mangopay sa yı mı yazmalıyım? Bir de Expatrio nun PDF de verdiği Reference text i nerede kullanacağım? Ve açıklama kısmına ne yazmam gerekir? Şimdiden çok teşekkür ederim!