Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ademonder

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen ademonder » Cmt Tem 08, 2023 2:44 pm

Merhaba, Kuveytürkten kaç para gönderdiniz?
Ne kadar kesinti oldu?
Hangi gün attınız ve hangi gün expatrioda gözüktü?
Sağlık siğortası hangi firmadan yaptınız?
41f vizesi mi aldınız ve tek mi yoksa eş çocuklu olarak mı?
Expatrio hesabı Alman bankasında mı kayıtlı yani para Almanya’ya mı gitti?
Aylık olarak ödeme almaya başladınız mı?
Vize çıkmazsa tüm paralar iade oluyor mu?
Cevap verebilirseniz çok memnun olurum çok teşekkür ederim şimdiden.

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Çrş Tem 12, 2023 12:19 pm

Merhaba, Ziraat Bankası ile Expatrio'ya swift yapacağım ama günlük max limit 5000 usd olduğundan üç günde parça parça göndermeyi düşünüyorum. Böyle bi durumda sıkıntı çıkar mı? Bilgisi, tecrübesi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :D

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Tem 12, 2023 6:49 pm

cactusjack yazdı: Çrş Tem 12, 2023 12:19 pm Merhaba, Ziraat Bankası ile Expatrio'ya swift yapacağım ama günlük max limit 5000 usd olduğundan üç günde parça parça göndermeyi düşünüyorum. Böyle bi durumda sıkıntı çıkar mı? Bilgisi, tecrübesi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :D
Şubeye gidip limit artırılabiliyor diye duymuştum. Ben işbank'dan yapacaktım 5000 limit var sanıyordum meğersem 50.000miş ve aylık sınırmış, sorun yaşamadan tek seferde gönderdim.

cemyildizaydin

Mesaj gönderen cemyildizaydin » Prş Tem 13, 2023 2:38 pm

05 nolu belgede banka adresi BASLER str. olarak yazılmış ancak haritalarda BASELER str olarak yazıyor hangisini yazmalıyım

hildatsyn

Mesaj gönderen hildatsyn » Cum Tem 14, 2023 9:55 am

Merhaba. Transfergo ile paramızı Türkiye'den EUR ile Expatrio'ya gönderme şansımız var mı acaba? Yoksa TL olarak mı çıkması gerekiyor hesabımızdan?

Ozgek

Mesaj gönderen Ozgek » Pzr Tem 16, 2023 11:46 pm

Merhaba!

Expatrio'da sağlık sigortası için value package"e başvurdum ama bana gönderdiğiniz belgeler seyahat sigortası değil sadece sağlık sigortası içeriyor. Sanırım plus'ı seçmeyi unuttum. Ama vize başvurusu için ikisine de ihtiyacım var? Ayrıca 1 yıllığına Almanya'ya gideceğim ama elimdeki paket sadece 6 aylık. Pakete seyehat paketini nasıl ekleyebilirim ve de süreyi nasıl bir yıla çıkarabilirim? Lütfen bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz?

Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Tem 18, 2023 12:14 pm

cemyildizaydin yazdı: Prş Tem 13, 2023 2:38 pm 05 nolu belgede banka adresi BASLER str. olarak yazılmış ancak haritalarda BASELER str olarak yazıyor hangisini yazmalıyım
Merhaba, IBAN doğru olduğu sürece paranız karşı tarafa geçer o detay çok da önemli değil. 05 noluda yazanı kullanabilirsiniz.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Tem 18, 2023 12:15 pm

hildatsyn yazdı: Cum Tem 14, 2023 9:55 am Merhaba. Transfergo ile paramızı Türkiye'den EUR ile Expatrio'ya gönderme şansımız var mı acaba? Yoksa TL olarak mı çıkması gerekiyor hesabımızdan?
Hesabınızdan TL çıkması gerekiyor. Direkt EUR göndermek istiyorsanız bankanızdan size bildirilen IBAN adrese doğrudan gönderim yapabilirsiniz.
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Tem 18, 2023 12:17 pm

Ozgek yazdı: Pzr Tem 16, 2023 11:46 pm Merhaba!

Expatrio'da sağlık sigortası için value package"e başvurdum ama bana gönderdiğiniz belgeler seyahat sigortası değil sadece sağlık sigortası içeriyor. Sanırım plus'ı seçmeyi unuttum. Ama vize başvurusu için ikisine de ihtiyacım var? Ayrıca 1 yıllığına Almanya'ya gideceğim ama elimdeki paket sadece 6 aylık. Pakete seyehat paketini nasıl ekleyebilirim ve de süreyi nasıl bir yıla çıkarabilirim? Lütfen bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz?

Teşekkür ederim.
Merhaba, eğer özel sağlık sigortası aldıysanız tek bir belge iletiliyor. O da aslında seyahat sağlık sigortası. Almanya'ya geldikten sonra aktivasyon yapıp Almanya içi geçerli bir sağlık sigortasına çeviriyorsunuz. Onda herhangi bir süre sınırı yok, aylık ödemeleri yaptığınız sürece devam ediyor olacak.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Tem 18, 2023 12:59 pm

Herkese merhaba,
20 Eylül Perşembe günü Türkiye saati ile 20:00’de, Serkan Beyde (https://www.instagram.com/serkanbeyde/) ile bir Zoom semineri düzenliyor olacağız. Seminer aşağıdaki konuları kapsıyor olacak :

-Almanya’da eğitim – başvuru süreçleri
-Özel Üniversite & Devlet Üniversitesi karşılaştırması
-Vize süreçleri
-Bloke Hesap & Sağlık Sigortası konuları hakkında bilgilendirme
-Soru & Cevap

Bu linkten kayıt olup hemen seminerdeki yerinizi ayırtabilirsiniz :
https://sites.expatrio.com/tr/webinars/ ... -expatrio/

alize_idil

Mesaj gönderen alize_idil » Çrş Tem 19, 2023 1:06 pm

Merhaba hesap açmak istiyorum ama 120 euro sigorta bedeli istiyor bu nedenle hesap açmadım bu sigorta bedelini ödemeden nasıl hesap açabilirim.

venividi

Mesaj gönderen venividi » Prş Tem 20, 2023 11:00 pm

Expatrio yazdı: Sal Tem 18, 2023 12:15 pm Hesabınızdan TL çıkması gerekiyor. Direkt EUR göndermek istiyorsanız bankanızdan size bildirilen IBAN adrese doğrudan gönderim yapabilirsiniz.
Merhaba, ben Türkiye'den direkt EUR göndermek istiyorum ama Expatrio'da "International Bank Transfer" seçeneğinin altında şöyle bir uyarı çıktı:

"Türkiye'deki banka hesabından doğrudan size vereceğimiz hesap bilgilerine yapılan havale kabul edilmeyecektir. Bu hesap bilgilerine doğrudan bir Türk bankasından havale yaparsanız, transferiniz reddedilir, zaman ve işlem ücreti kaybedersiniz. Bankanızdan direkt olarak gönderim yapacaksanız, yukarıdaki Cohortho'nun altında bulunan EUR seçeneğini seçmeniz gerekmektedir"

Ve bu uyarı daha sonra bir daha çıkmadı.

Ne yapmam gerekiyor? Türk banka hesabından EUR gönderme seçeneği kalktı mı? Paramı liraya çevirip, Transferwise/Transfergo gibi bir remitter ile mi göndermem gerek illa?

ademonder

Mesaj gönderen ademonder » Cmt Tem 22, 2023 4:48 pm

cactusjack yazdı: Çrş Tem 12, 2023 12:19 pm Merhaba, Ziraat Bankası ile Expatrio'ya swift yapacağım ama günlük max limit 5000 usd olduğundan üç günde parça parça göndermeyi düşünüyorum. Böyle bi durumda sıkıntı çıkar mı? Bilgisi, tecrübesi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :D
Paranızı ziraatten çekip kuveyturke yatırın oradan tek seferde gönderirsiniz hem de en ucuz
Ek belge istenirse okul kabul belgesi ve 05 formunu yüklersiniz

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Pzt Tem 24, 2023 8:25 pm

merhabalar,yüksek lisans kabulü aldım ve expatriodan The Expatrio Value Package açmak istiyorum.Ancak okul kayıt için okulun verdiği numarayı da içeren bir bilgilendirme mailinin okula iletilmesini istiyor sigorta şirketi tarafından.'Bu öğrencinin genel sağlık sigortası vardır' diye bu işlem nasıl yapılıyor acaba?Ayrıca türkiyeden euro hesabımdan direkt para göndermenin en iyi yolu hangisidir?Bunun dışında bir kısım parayı hollandadaki banka hesabından göndereceğim bir sıkıntı olur mu?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Tem 25, 2023 3:51 pm

mtakg yazdı: Pzt Tem 24, 2023 8:25 pm merhabalar,yüksek lisans kabulü aldım ve expatriodan The Expatrio Value Package açmak istiyorum.Ancak okul kayıt için okulun verdiği numarayı da içeren bir bilgilendirme mailinin okula iletilmesini istiyor sigorta şirketi tarafından.'Bu öğrencinin genel sağlık sigortası vardır' diye bu işlem nasıl yapılıyor acaba?Ayrıca türkiyeden euro hesabımdan direkt para göndermenin en iyi yolu hangisidir?Bunun dışında bir kısım parayı hollandadaki banka hesabından göndereceğim bir sıkıntı olur mu?
Merhaba,

Expatrio ile TK kaydınız sonrası, kayıt onayınız 24 saat içerisinde otomatik olarak okulunuza iletiliyor.
Hala iletilmemiş olursa ,campusteam@tk.de ekibine mail atarak destek talep edebilirsiniz.

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Sal Tem 25, 2023 4:49 pm

merhabalar,expatrio hesabıma yarısını türkiyeden ben, yarısını annem hollanda hesabından parayı gönderecek.Bununla ilgili bir sıkıntı olur mu?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Tem 26, 2023 11:21 am

mtakg yazdı: Sal Tem 25, 2023 4:49 pm merhabalar,expatrio hesabıma yarısını türkiyeden ben, yarısını annem hollanda hesabından parayı gönderecek.Bununla ilgili bir sıkıntı olur mu?
Merhaba, hayır sorun olmaz istediğiniz gibi gönderebilirsiniz.

balirem

Mesaj gönderen balirem » Cum Tem 28, 2023 9:34 am

Merhaba, expatrio ile para transferi işlemimi halledeceğim. İki tane sorum var:
1) 05 Nolu belge de alıcı banka Almanya olarak gözüküyor. İzlediğim expatrionun videolarında Fransa olacağından bahsedilmiş. Güncelleme geldiği için sonradan Almanya olarak mı değiştirildi?
2) Vize görüsmem cok yakında ve muhtemelen 06 nolu belgeyi yetiştiremeyeceğim. 05 Nolu belgeyi göstererek eksik belge talebi oluşturabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Tem 28, 2023 10:49 am

balirem yazdı: Cum Tem 28, 2023 9:34 am Merhaba, expatrio ile para transferi işlemimi halledeceğim. İki tane sorum var:
1) 05 Nolu belge de alıcı banka Almanya olarak gözüküyor. İzlediğim expatrionun videolarında Fransa olacağından bahsedilmiş. Güncelleme geldiği için sonradan Almanya olarak mı değiştirildi?
2) Vize görüsmem cok yakında ve muhtemelen 06 nolu belgeyi yetiştiremeyeceğim. 05 Nolu belgeyi göstererek eksik belge talebi oluşturabilir miyim?
1) evet güncelleme geldi
2) 06 belgesi vize gününe yetişmeyen arkadaşlar, ödeme deekontuyla gidip 06 belgesini sonradan mail atıyorlar. Bu şekilde çalışıyor genelde.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Cum Tem 28, 2023 3:26 pm

N26 hesabımın ibanını Expatrio hesabıma girdiğimde param hesabıma ne kadar sürede geçer? Genel olarak Almanya'ya geldiğimde Expatrio hesabımı aktive etme süreci ne kadar sürüyor?