Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ismettirpan

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen ismettirpan » Sal Eyl 14, 2021 11:18 am

Tarih 14.09.2021

Expatrio'dan bloke hesap ücretini 10.541,00 Euro iscepten swift yaptım(Sadece LU başlayan ıbanı yazarark) ve ne zaman karsı tarafa gecsın sorusuna bugunden itibaren 1 haftalık tarihler vardı. Tabiki bugunu sectim bu da başka bir ayrıntı, tüm bilgiler gözüktü. işlem ücreti olarak tam tamına 37,41 USD (kesinlikle tavsiyem ınternet bankacılıgı, bankada bu miktar en az 2.5 3 katı) {TransferGo,wise vs neden yapmadım= Para Euro olarak bulundugu ıcın tl cevirirken alıs-satıs fiyat farkından dolayı yüzü astarı gectiginden)
Gelişmeleri paylasacagım.

baranozyagci

Mesaj gönderen baranozyagci » Prş Eyl 16, 2021 12:21 am

Salı günü öğlen 1gibi yolladım. Çarşamba sabah 8gibi baktığımda onay maili gelmişti. 24 saatden daha kısa bir sürede para karşı tarafa ulaştı. Ben enparayı kullandım banka sadece 68tl aldı. Aracı banka da yaklaşık 35euro işlem ücreti kesmiş. Ama enparadan gayet memnun kaldım. Para euro olduğu için finansbank şubeden rahatlıkla yatırdım.

canon

Mesaj gönderen canon » Pzt Eyl 20, 2021 3:37 pm

Merhabalar,
Türkiyede bulunurken Expatriodaki bloke hesabını aktive eden var mıdır ? Orada şuan belli bir adresim yok bi arkadaşımın adresini giricem sıkıntı olur mu ? Bir iki yerde ülkeye girişteki mührün falan istendiğini okudum bu konu hakkında fikri olan var mıdır ?

dreamer9

Mesaj gönderen dreamer9 » Prş Eyl 23, 2021 11:54 am

canon yazdı: Pzt Eyl 20, 2021 3:37 pm Merhabalar,
Türkiyede bulunurken Expatriodaki bloke hesabını aktive eden var mıdır ? Orada şuan belli bir adresim yok bi arkadaşımın adresini giricem sıkıntı olur mu ? Bir iki yerde ülkeye girişteki mührün falan istendiğini okudum bu konu hakkında fikri olan var mıdır ?
Türkiye'deyken aktivasyon yapamıyorsun. Vizenin başlamış olması lazım, ayrıca ülkeye giriş damgasını da göstermeni istiyorlar.

ozgeyesilot

Mesaj gönderen ozgeyesilot » Cum Eki 08, 2021 7:54 pm

dreamer9 yazdı: Prş Eyl 23, 2021 11:54 am Türkiye'deyken aktivasyon yapamıyorsun. Vizenin başlamış olması lazım, ayrıca ülkeye giriş damgasını da göstermeni istiyorlar.
Türkiye'de halihazırda vize ve bileti olanlar aktive edebiliyorlar mı acaba? Hesap no da var ve yanımda giderken çok para olmayacak o yüzden şimdiden aktive etmek istiyorum.

Çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Eki 08, 2021 10:58 pm

ozgeyesilot yazdı: Cum Eki 08, 2021 7:54 pm Türkiye'de halihazırda vize ve bileti olanlar aktive edebiliyorlar mı acaba? Hesap no da var ve yanımda giderken çok para olmayacak o yüzden şimdiden aktive etmek istiyorum.

Çok teşekkür ederim.
Banka hesabınızı açtınız mı? Açtıysanız sıkıntı yok. Açmadıysanız biraz daha sürecek bu olay. Elinizde para olmalı.

ozgeyesilot

Mesaj gönderen ozgeyesilot » Cmt Eki 09, 2021 12:45 am

tunuzn yazdı: Cum Eki 08, 2021 10:58 pm Banka hesabınızı açtınız mı? Açtıysanız sıkıntı yok. Açmadıysanız biraz daha sürecek bu olay. Elinizde para olmalı.
Açtım evet. Her şey hazır.

dreamer9

Mesaj gönderen dreamer9 » Sal Eki 12, 2021 2:03 pm

ozgeyesilot yazdı: Cum Eki 08, 2021 7:54 pm Türkiye'de halihazırda vize ve bileti olanlar aktive edebiliyorlar mı acaba? Hesap no da var ve yanımda giderken çok para olmayacak o yüzden şimdiden aktive etmek istiyorum.

Çok teşekkür ederim.
aktifleştirdikten sonra 7 gün içinde ilk paran yatıyor zaten. Siteye ülkeye giriş damgasını da yüklemeni istiyorlar ,şoplayabilirsen olur tabi :))
ama şöyle bi 10-15 gün idare edecek kadar para getirsen yeter

denise

Mesaj gönderen denise » Çrş Eki 13, 2021 1:49 pm

Herkese merhaba,

Bloke hesabımı expatrio'dan açmaya karar verdim ancak sigorta kısmında emin olmadım. İşten ayrılmamın üstünden 100 gün geçmediği için A/T11 Belgesine sahip değilim, bu yüzden vize için sigorta göstermem gerekicek. A/T11 almaya tekrar hak kazandığımda ailem tarafından temin ettirip onu kullanmak istiyorum her ay 110 euro sağlık sigortası masrafından kurtulmak adına. Bunun üzerinden de daha önce value package almış olanlara birkaç sorum olacak:

1) İptal ettirdiğimizde ücretsiz verdikleri incoming insurance'ı (69 euro) ve ISIC kart ücretini (15 euro) geri talep ediyorlarmış okuduğum kadarıyla, iptal ettiren varsa bu süreç hakkında bilgi verebilir mi?

2) Incoming insurance 92 gün olarak yapılıyor ve vizeye bu belgeyi sunuyoruz, bu sigortanın bitiminde de TK'yı aktifleştiriyoruz anladığım kadarıyla. İşlemleri expatriodan yapanların vizeleri kaç günlük geldi acaba? Arkadaşım 1 sene bloke etmesine rağmen A/T11 belgesi 6 aylık olduğu için 6 aylık vize verdiler. Expatriodan yaptırınca ne kadarlık vize alınabildiğini merak ettim, 6 ay gibi bi süre veriliyorsa, türkiyeden 1 senelik sigorta yaptırıp onu sunup 1 senelik vize alma yolunu deneyeceğim.

Deneyimleriyle bu konu başlıklarını aydınlatabilicek birileri varsa çok sevinirim, uzatmadan işlemleri hızlıca yapıp okula yetişebilmem adına.

Şimdiden yardımcı olmaya çalışacak herkese çok teşekkür ederim :)

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Prş Eki 14, 2021 11:19 am

denise yazdı: Çrş Eki 13, 2021 1:49 pm Herkese merhaba,

Bloke hesabımı expatrio'dan açmaya karar verdim ancak sigorta kısmında emin olmadım. İşten ayrılmamın üstünden 100 gün geçmediği için A/T11 Belgesine sahip değilim, bu yüzden vize için sigorta göstermem gerekicek. A/T11 almaya tekrar hak kazandığımda ailem tarafından temin ettirip onu kullanmak istiyorum her ay 110 euro sağlık sigortası masrafından kurtulmak adına. Bunun üzerinden de daha önce value package almış olanlara birkaç sorum olacak:

1) İptal ettirdiğimizde ücretsiz verdikleri incoming insurance'ı (69 euro) ve ISIC kart ücretini (15 euro) geri talep ediyorlarmış okuduğum kadarıyla, iptal ettiren varsa bu süreç hakkında bilgi verebilir mi?

2) Incoming insurance 92 gün olarak yapılıyor ve vizeye bu belgeyi sunuyoruz, bu sigortanın bitiminde de TK'yı aktifleştiriyoruz anladığım kadarıyla. İşlemleri expatriodan yapanların vizeleri kaç günlük geldi acaba? Arkadaşım 1 sene bloke etmesine rağmen A/T11 belgesi 6 aylık olduğu için 6 aylık vize verdiler. Expatriodan yaptırınca ne kadarlık vize alınabildiğini merak ettim, 6 ay gibi bi süre veriliyorsa, türkiyeden 1 senelik sigorta yaptırıp onu sunup 1 senelik vize alma yolunu deneyeceğim.

Deneyimleriyle bu konu başlıklarını aydınlatabilicek birileri varsa çok sevinirim, uzatmadan işlemleri hızlıca yapıp okula yetişebilmem adına.

Şimdiden yardımcı olmaya çalışacak herkese çok teşekkür ederim :)

1) Geri talep edildiğini duymadım, Almanya'ya geldikten sonra sağlık sigortasını aktifleştirmediğiniz taktirde kullanmış sayılmazsınız.
2) Vizeler maks 6 aylık veriliyor diye biliyorum her türlü , Almanya'ya geldikten sonra oturum iznine başvuruyorsunuz.

denise

Mesaj gönderen denise » Prş Eki 14, 2021 12:32 pm

gizemx yazdı: Prş Eki 14, 2021 11:19 am
1) Geri talep edildiğini duymadım, Almanya'ya geldikten sonra sağlık sigortasını aktifleştirmediğiniz taktirde kullanmış sayılmazsınız.
2) Vizeler maks 6 aylık veriliyor diye biliyorum her türlü , Almanya'ya geldikten sonra oturum iznine başvuruyorsunuz.
Daha önce Hollanda için ulusal vize almıştım ve herkese 3 aylık veriyorlardı, ama oturum iznim 10 aylık bir süreyi kapsıyordu. Almanya'da vize ile oturum izni aynı süreye sahip oluyorlar diye duymuştum, sizin deneyimlerinize göre doğru bir bilgi mi acaba bu?

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Prş Eki 14, 2021 1:09 pm

denise yazdı: Prş Eki 14, 2021 12:32 pm Daha önce Hollanda için ulusal vize almıştım ve herkese 3 aylık veriyorlardı, ama oturum iznim 10 aylık bir süreyi kapsıyordu. Almanya'da vize ile oturum izni aynı süreye sahip oluyorlar diye duymuştum, sizin deneyimlerinize göre doğru bir bilgi mi acaba bu?
hayır oturum izni 1 ya da 2 yıllık çıkıyor. Genelde 2 yılık

denise

Mesaj gönderen denise » Cum Eki 15, 2021 1:39 pm

gizemx yazdı: Prş Eki 14, 2021 1:09 pm hayır oturum izni 1 ya da 2 yıllık çıkıyor. Genelde 2 yılık
Çok teşekkür ederim :)

Herakles27

Mesaj gönderen Herakles27 » Cmt Kas 13, 2021 6:17 pm

Arkadaşlar expatrioda bloke hesap açacağım. Bu başlıkta gözümden kaçtıysa kusura bakmayın. Master Şartlı kabulü aldım bir üniversiteden. İlk olarak dil okuluna gideceğim. Hesap açarken dil okulunu mu seçmeliyim yoksa master ı mı?

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Pzt Kas 15, 2021 5:15 pm

dil okulu öğrencisi olarak açmalısın

GlücklicherJunge

Mesaj gönderen GlücklicherJunge » Çrş Kas 17, 2021 7:37 am

Arkadaşlar merhaba forumdaki ilk mesajım :)

Ne yazık ki vize başvurum reddedildi ve itiraz etmedim. Şu anda Sperrfreigabe almaya çalışıyorum ancak 1 aydır Ankara'daki konsolosluk sürekli çok meşgul olduğunu söylüyor. Belgeyi alabilmek için konsolosluğun internet sitesindeki e-posta bölümünden ve bana konsolosluğun verdiği e postaya bir çok kez e mail gönderdim ancak neredeyse hiç kimse dönüş yapmadı. Forumda baktığım kadarıyla mail atmam gerektiğini anlamıştım ki konsolosluk da bana öyle dedi ancak ne bir ses var ne seda.

Hesabım Expatrio'da bu arada.

Şu anda bu Sperrfreigabe belgesini alabilmem için ne yapmam gerektiğini detaylarıyla anlatabilen birisi olursa çok güzel olur.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Sal Kas 23, 2021 1:40 pm

GlücklicherJunge yazdı: Çrş Kas 17, 2021 7:37 am Arkadaşlar merhaba forumdaki ilk mesajım :)

Ne yazık ki vize başvurum reddedildi ve itiraz etmedim. Şu anda Sperrfreigabe almaya çalışıyorum ancak 1 aydır Ankara'daki konsolosluk sürekli çok meşgul olduğunu söylüyor. Belgeyi alabilmek için konsolosluğun internet sitesindeki e-posta bölümünden ve bana konsolosluğun verdiği e postaya bir çok kez e mail gönderdim ancak neredeyse hiç kimse dönüş yapmadı. Forumda baktığım kadarıyla mail atmam gerektiğini anlamıştım ki konsolosluk da bana öyle dedi ancak ne bir ses var ne seda.

Hesabım Expatrio'da bu arada.

Şu anda bu Sperrfreigabe belgesini alabilmem için ne yapmam gerektiğini detaylarıyla anlatabilen birisi olursa çok güzel olur.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba öncelikle,
Ben daha başvuru yapmadım ancak araştırıyordum vize reddi durumunda parayı nasıl geri alabileceğimizi. 1 hafta olmuş ne durumdasınız bilmiyorum ancak burda vize red mektubunun Sperrfreigabe olarak kabul edildiği yazmıyor mu ben mi yanlış anladım?
https://help.expatrio.com/hc/en-us/arti ... rfreigabe-

Hüseyincelik

Mesaj gönderen Hüseyincelik » Sal Kas 30, 2021 5:11 pm

ayrı bir evrak alınması gerekiyor diye biliyorum konsolosluktan, aşağıdaki linkten hesap kapatılışı sürecinin detaylarına ulaşabilirsiniz:

https://help.expatrio.com/hc/en-us/sect ... ed-Account

stonedeu

Mesaj gönderen stonedeu » Cum Ara 17, 2021 1:57 am

Arkadaşlar Merhaba,
Sizlere iki sorum olacak. Konu boyunca birçok kişinin Expatrio'nun verdiği aylık 110€ sağlık sigortasını aldığını görüyorum. Ben 35F Erasmus için 6 aylık gideceğim, benim yaptıracağım özel sağlık sigortası totalde 80€ tutuyor. Nasıl bir farklılık olduğu ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Ayrıca, ben okulda burslu okuduğum için aylık 500€ hibe dışında okulum bana 1 seferlik 665€ burs veriyor, ve bunu konsolosluğa vereceğim imzalı kağıtta da belirtmişler. Benim expatrio'ya göndermem gereken miktar (861-500)*6 = 2166'dan 665'i de düşmeli miyim? Bunu expatrio'ya sorarak mı öğrenmeliyim acaba? Yoksa iData'dan bununla ilgili bilgi alabilir miyim?

Teşekkürler

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Pzr Ara 19, 2021 1:40 am

stonedeu yazdı: Cum Ara 17, 2021 1:57 am Arkadaşlar Merhaba,
Sizlere iki sorum olacak. Konu boyunca birçok kişinin Expatrio'nun verdiği aylık 110€ sağlık sigortasını aldığını görüyorum. Ben 35F Erasmus için 6 aylık gideceğim, benim yaptıracağım özel sağlık sigortası totalde 80€ tutuyor. Nasıl bir farklılık olduğu ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Ayrıca, ben okulda burslu okuduğum için aylık 500€ hibe dışında okulum bana 1 seferlik 665€ burs veriyor, ve bunu konsolosluğa vereceğim imzalı kağıtta da belirtmişler. Benim expatrio'ya göndermem gereken miktar (861-500)*6 = 2166'dan 665'i de düşmeli miyim? Bunu expatrio'ya sorarak mı öğrenmeliyim acaba? Yoksa iData'dan bununla ilgili bilgi alabilir miyim?

Teşekkürler
Eğer 665 Euro'luk gelirin hakkında resmi yazın varsa dediğin gibi sorun olmaz diye tahmin ediyorum. 2166-665 Euro olarak yatırabilirsin. Yine de teyit etmek için İDATA'yı arayıp sor bence. Ya da konsolosluğa görüşmeye gidince sıkıntı çıkarsa gelir belgeni tekrar düzenleyip yollamanı isterler zaten. Sen de ona göre eksik para olursa tamamlayıp tekrar yollarsın konsolosluğa, işlemin böylece başlatılır. Çok sorun etme bence, zaten erasmus vizesi hızlı çıkıyor.