Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt May 16, 2022 11:35 am

bebaleyne yazdı: Pzt May 16, 2022 12:43 am Merhabalar ben şartlı kabul ile öncelikle dil kursuna gideceğim hesabı açarken hangisini seçmem gerekiyor
İlk sene dil okulu öğrencisi statüsünde olacağınız için , dil okulu öğrencisi olarak açmanız gerekiyor.
Expatrio 28 Mart'ta İstanbul'da! Almanya'da eğitim konusundaki tüm şüphelerinizi gidermek için bu harika fırsatı kaçırmayın!
Kayıt formu: https://www.expatrio.com/tr/lp/expatrio ... ve-bulusma

bebaleyne

Mesaj gönderen bebaleyne » Pzt May 16, 2022 2:58 pm

Gerçekten yardımlarınız için çok teşekkür ederim bu kadar hızlı dönüş beklemiyordum kesinlikle sizle çalışacağım.

bebaleyne

Mesaj gönderen bebaleyne » Pzr May 29, 2022 3:51 am

Merhabalar tekrar bir sorum olacaktı expatrioya param ulaştıktan ne kadar süre içinde benim konsolosluğa vereceğim belgeye ulaşırım ?
7 haziranda vize görüşmem var mayıs 31 ödeyeceğim yetişir mi?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt May 30, 2022 6:35 pm

bebaleyne yazdı: Pzr May 29, 2022 3:51 am Merhabalar tekrar bir sorum olacaktı expatrioya param ulaştıktan ne kadar süre içinde benim konsolosluğa vereceğim belgeye ulaşırım ?
7 haziranda vize görüşmem var mayıs 31 ödeyeceğim yetişir mi?
Merhaba, evet yetişir.
Expatrio 28 Mart'ta İstanbul'da! Almanya'da eğitim konusundaki tüm şüphelerinizi gidermek için bu harika fırsatı kaçırmayın!

Xpato

Mesaj gönderen Xpato » Prş Haz 16, 2022 11:28 am

Merhaba expatrio 3. Paketi seçtim ve bana yaptığı sigorta seyehat sağlık sigortası mı yoksa özel sigorta mı vize görüşmesine gitmeden tekrar seyehat sağlık sigortası yaptırmam gerekir mi
Krankenversicherungsschutz
Ausschließlich für die Beantragung des Visums im Heimatland
ist ab 01.09.2022 bis 05.03.2023 (185 Tage) krankenversichert. Risikoträger ist die Generali Deutschland Krankenversicherung AG.
Der Versicherungsschutz der Generali Deutschland Krankenversicherung AG deckt die Leistungen der medizinischen Grundversorgung ab und erfüllt alle Anforderungen der Entscheidung des Rates der Europäischen Union vom 13.07.2009 (EG Nr. 810/2009) und ist für mindestens 185 Tage gültig. Die Versicherungssumme der Krankenversicherung ist unbegrenzt und liegt damit über den geforderten 30.000 EUR. Medizinische Behandlungen aufgrund von COVID-19-Infektionen sind im Versicherungsumfang enthalten.
Der Leistungsumfang ab Einreise richtet sich nach den Bedingungen des Krankenversicherungstarifes EDUCARE24.
Wichtiger Hinweis für Mitarbeiter von Botschaften und Konsulaten: Umfang und Gültigkeit dieser Versicherung können jederzeit online unter https://www.dr-walter-secure.de/cid/sicherheit/ überprüft werden. Yazdığı belge bu
Yardımcı olabilir misiniz burada özel sağlık sigortası da var mı

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Haz 20, 2022 4:04 pm

Xpato yazdı: Prş Haz 16, 2022 11:28 am Merhaba expatrio 3. Paketi seçtim ve bana yaptığı sigorta seyehat sağlık sigortası mı yoksa özel sigorta mı vize görüşmesine gitmeden tekrar seyehat sağlık sigortası yaptırmam gerekir mi
Krankenversicherungsschutz
Ausschließlich für die Beantragung des Visums im Heimatland
ist ab 01.09.2022 bis 05.03.2023 (185 Tage) krankenversichert. Risikoträger ist die Generali Deutschland Krankenversicherung AG.
Der Versicherungsschutz der Generali Deutschland Krankenversicherung AG deckt die Leistungen der medizinischen Grundversorgung ab und erfüllt alle Anforderungen der Entscheidung des Rates der Europäischen Union vom 13.07.2009 (EG Nr. 810/2009) und ist für mindestens 185 Tage gültig. Die Versicherungssumme der Krankenversicherung ist unbegrenzt und liegt damit über den geforderten 30.000 EUR. Medizinische Behandlungen aufgrund von COVID-19-Infektionen sind im Versicherungsumfang enthalten.
Der Leistungsumfang ab Einreise richtet sich nach den Bedingungen des Krankenversicherungstarifes EDUCARE24.
Wichtiger Hinweis für Mitarbeiter von Botschaften und Konsulaten: Umfang und Gültigkeit dieser Versicherung können jederzeit online unter https://www.dr-walter-secure.de/cid/sicherheit/ überprüft werden. Yazdığı belge bu
Yardımcı olabilir misiniz burada özel sağlık sigortası da var mı
Merhaba, özel sağlık sigortasını içeren paketi seçmiş olmalısınız. Bu dosyanın götürülmesi yeterlidir. Bu belge 6 aylık seyahat sağlık sigortası gibi geçiyor , Almanya'ya gelince aktivasyon sonrası mevcut sigortanızı aynı firma üzerinden Almanya'da geçerli sağlık sigortasına çeviriyorsunuz.
Ancak bazı durumlarda konsolosluk ek olarak seyahat sağlık sigortası talep edebiliyormuş, garanti olsun derseniz 3 aylık SSS yaptırıp vizeye öyle de gidebilirsiniz.

Sevgiler,
Expatrio Ekibi

Sozkay

Mesaj gönderen Sozkay » Pzr Haz 26, 2022 8:00 pm

Merhaba, benim aklıma takılan 2 konu var:

1- blokeli hesaba aylık 861 yerine 931 yatırabiliyor muyuz? Minimum tutarın 931’e yükseleceği konuşuluyor ve vizede sorun yaşamak istemiyorum.
2- Value paketi ile expatrio üzerinden sigorta alsak, daha sonra AT11 belgesi alabilirsek bunu iptal etmemiz mümkün mü?

Yardımlarınız için çok çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Haz 28, 2022 2:03 pm

Sozkay yazdı: Pzr Haz 26, 2022 8:00 pm Merhaba, benim aklıma takılan 2 konu var:

1- blokeli hesaba aylık 861 yerine 931 yatırabiliyor muyuz? Minimum tutarın 931’e yükseleceği konuşuluyor ve vizede sorun yaşamak istemiyorum.
2- Value paketi ile expatrio üzerinden sigorta alsak, daha sonra AT11 belgesi alabilirsek bunu iptal etmemiz mümkün mü?

Yardımlarınız için çok çok teşekkürler.
Merhaba,

1- yatırabilirsiniz
2- Evet istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz

beyzauygun

Mesaj gönderen beyzauygun » Sal Haz 28, 2022 6:51 pm

Arkadaslar merhaba benim bi sorum olucakti. Vize yenileme doneminde tekrardan bloke hesap / garantör belgesini de yenilememiz gerekiyor mu yoksa bloke hesap ya da garantör belgesi sadece ulusal vizeyi alabilmek icin istenilen bir sey mi? Yabancilar polisinin talep ettigi belgeler genelde ne oluyor kisaca merak ettigim sey aslinda budur.

infc3ku

Mesaj gönderen infc3ku » Sal Haz 28, 2022 10:28 pm

Merhaba, lisans için kabul aldım. Fakat şu an hala bir işte çalışıyorum bu AT 11 için sorun olur mu.

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Sal Haz 28, 2022 10:31 pm

Merhaba arkadaşlar, Expatrio'nun sağlık sigortasından (TK tarafından sağlanan) AT-11 olmasa bile yararlanabiliyor muyuz? Şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Haz 29, 2022 1:05 pm

beratbiber yazdı: Sal Haz 28, 2022 10:31 pm Merhaba arkadaşlar, Expatrio'nun sağlık sigortasından (TK tarafından sağlanan) AT-11 olmasa bile yararlanabiliyor muyuz? Şimdiden teşekkürler
Merhaba, AT11'iniz yok ise Expatrio Value Package alarak sağlık sigortası ile alakalı yapılması gereken işlemleri halletmiş olursunuz.

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Çrş Haz 29, 2022 3:40 pm

Expatrio yazdı: Çrş Haz 29, 2022 1:05 pm Merhaba, AT11'iniz yok ise Expatrio Value Package alarak sağlık sigortası ile alakalı yapılması gereken işlemleri halletmiş olursunuz.
Merhaba, bu durumda 2 sorum olacaktı.

1) Daha önce Almanya’da okumak için bloke hesabımı Fintiba’da açmıştım ve yine onu kullanmayı düşünüyordum. Bu durumda sadece sağlık sigortası hizmetinden yararlanabilir miyim?

2) Daha önce Almanya’da okurken AT-11 belgemi AOK’ya göstererek sigortamı halletmiştim. Bu sefer başka bir sigorta kurumu olan TK’dan sigortalanmam sorun yaratır mı?

babyavo

Mesaj gönderen babyavo » Cum Tem 01, 2022 2:20 pm

Merhaba, az önce iş bankası'ndan expatrio'ya swift yaptım. İngilizce dekont vermedikleri için, proof olarak Türkçe dekont yükledim ancak bir sorun olur mu emin değilim :( Böyle bir şey deneyimleyen varsa, bir sorun olup olmadığını söyleyebilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Herkese kolaylıklar.

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Cum Tem 01, 2022 3:39 pm

Herkese merhabalar,

Forumda yazılanları okuudum ancak benim soruma yanıt bulamadım. Herkes çok ciddi bir emek vererek çok ciddi bir bilgi havuzu oluşturuyor. Emeklerinize sağlık. :)

Benim sorum şu;

1. Garantörlük belgesi için alabildiğim randevu tarihi 27 Ekim. Ancak elbette Ağustos gibi teslim etmem gerekiyor bu belgeyi bu durumda bloke hesap açmak zorunda kalıyorum. Bu para benim çok zor bir araya getirebildiğim ve geri ödemek zorunda olduğum bir para. Garantör belgem geldikten sonra bloke hesabı bozup en erken parayı ne zaman çekebilirim? Yani vizeyi bloke hesap ile aldıktan sonra en erken hangi tarihte garantörlük belgesini kullanabilirim?

2. Okuduğum kadarıyla en mantıklı karar Expatrio ile bloke hesap açmak olacak. Ancak bu miktarı Almanya'dan biri benim adıma yapacak. (Bu mümkünmüş sanırım) Benim adıma ödeme yapacak kişinin izlemesi gereken adımlar nelerdir acaba? Sparkasse'den yani euro hesabından euro hesabına gönderecek bu miktarı, kesinti hakkında bilgisi olan var mı?

3. Şu anda sadece haftada 1 gün geçerli bir sigortam var bu hiçbir şekilde kabul olmaz herhalde. Value Package ile ilk 6 aylık sigorta işlemlerini de halletmiş oluyorum yanlış anlamadıysam burada gözetmem gereken ek bir durum var mı? Son olarak bloke hesap tutarı ile güncelleme gelecekmiş sanırım, yatırmam gereken net tutarı o dönem için sistem bana söyleyecek değil mi? Şu anda baktığımda 10,540 gibi bir yatırmam gereken ücret çıkmıştı.

Herkese şimdiden teşekkür ederim

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Cum Tem 01, 2022 6:22 pm

Laptus yazdı: Cum Tem 01, 2022 3:39 pm Herkese merhabalar,

Forumda yazılanları okuudum ancak benim soruma yanıt bulamadım. Herkes çok ciddi bir emek vererek çok ciddi bir bilgi havuzu oluşturuyor. Emeklerinize sağlık. :)

Benim sorum şu;

1. Garantörlük belgesi için alabildiğim randevu tarihi 27 Ekim. Ancak elbette Ağustos gibi teslim etmem gerekiyor bu belgeyi bu durumda bloke hesap açmak zorunda kalıyorum. Bu para benim çok zor bir araya getirebildiğim ve geri ödemek zorunda olduğum bir para. Garantör belgem geldikten sonra bloke hesabı bozup en erken parayı ne zaman çekebilirim? Yani vizeyi bloke hesap ile aldıktan sonra en erken hangi tarihte garantörlük belgesini kullanabilirim?

2. Okuduğum kadarıyla en mantıklı karar Expatrio ile bloke hesap açmak olacak. Ancak bu miktarı Almanya'dan biri benim adıma yapacak. (Bu mümkünmüş sanırım) Benim adıma ödeme yapacak kişinin izlemesi gereken adımlar nelerdir acaba? Sparkasse'den yani euro hesabından euro hesabına gönderecek bu miktarı, kesinti hakkında bilgisi olan var mı?

3. Şu anda sadece haftada 1 gün geçerli bir sigortam var bu hiçbir şekilde kabul olmaz herhalde. Value Package ile ilk 6 aylık sigorta işlemlerini de halletmiş oluyorum yanlış anlamadıysam burada gözetmem gereken ek bir durum var mı? Son olarak bloke hesap tutarı ile güncelleme gelecekmiş sanırım, yatırmam gereken net tutarı o dönem için sistem bana söyleyecek değil mi? Şu anda baktığımda 10,540 gibi bir yatırmam gereken ücret çıkmıştı.

Herkese şimdiden teşekkür ederim
Merhaba, garantörlük belgesi için olan randevu dediğiniz yabancılar dairesine aldığınız randevu mu? ve bugün itibariyle en erkne ekime mi randevu veriyorlar, ben de almayı düşünüyordum ama ben de geç kaldım sanırım. Eyaletten eyalete değişir mi acaba, siz nereye başvurdunuz?

Laptus

Mesaj gönderen Laptus » Cmt Tem 02, 2022 9:47 am

Merhabalar, evet Essen Ausländerbehörde'yi 20 kez aradık, 5 kez kapılarına kadar gittik ancak en erken Ekim sonuna veriyorlar. Eyaletlere göre kesinlikle değişiyor, arkadaşım Hamburg'da 1 ay sonrasına randevu almayı başardı. Danışmanlık aldığım Gürkan Bey en başında belirtmişti Essen'daki bu durumu, haklı çıktı bir türlü almayı başaramadık biz.

curengg

Mesaj gönderen curengg » Pzt Tem 04, 2022 10:58 am

Arkadaşlar selam herkese,

Bloke hesap için para transferini TEB’den direkt olarak EURO cinsinden swift ile yapacağım. Expatrio payments altında international bank transferi seçtim. Tarafıma cohort go gb(ingiltere) ibanı gönderildi. Forumda ise sadece dolar için cohort go yazılmış. Yanlış mı yapıyorum anlayamadım. Cohort goya türk bankasından euro olarak gönderim yapan var mı? Görüşmem perşembe günü acil geri dönüşerlerinizi bekliyorım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Fordakin

Mesaj gönderen Fordakin » Pzt Tem 04, 2022 11:54 am

curengg yazdı: Pzt Tem 04, 2022 10:58 am Arkadaşlar selam herkese,

Bloke hesap için para transferini TEB’den direkt olarak EURO cinsinden swift ile yapacağım. Expatrio payments altında international bank transferi seçtim. Tarafıma cohort go gb(ingiltere) ibanı gönderildi. Forumda ise sadece dolar için cohort go yazılmış. Yanlış mı yapıyorum anlayamadım. Cohort goya türk bankasından euro olarak gönderim yapan var mı? Görüşmem perşembe günü acil geri dönüşerlerinizi bekliyorım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Merhabalar ben de simdi transferi yapmak uzereyim siz yaptiniz mi?

ecetabak

Mesaj gönderen ecetabak » Pzt Tem 04, 2022 11:56 am

Taconikky yazdı: Pzt Nis 04, 2022 11:11 am Bu arada konuda soranlar olmuştu.
TEB ile cuma günü yapılan swift pazartesi günü expatrio'ya ulaştı. Gönderirken 46 Tl masraf çıktı, aracı banka da 22 euro kesinti yapmış. Böylelikle gönderilen 5861 euro hesaba 5839 euro olarak geçti.
Merhaba,

Yaptığın ödemede payment method olarak Expatrio payments mı yoksa International money transferi mi seçtin?

Yardımcı olursan çok sevinirim.