Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Şub 22, 2023 6:32 pm

ereen92 yazdı: Çrş Şub 22, 2023 6:04 pm Merhaba, ben 36F vize türüyle önce 6 aylık dil kursu eğitimi alacağım. Bu durumda bloke hesabı 934x6 şeklinde ayarlayabilir miyim? Yoksa 1 senelik yapmak şart mıdır?
Teşekkür ederim.
Merhaba, kaç aylık bloke hesap açarsanız vizeniz de o şekilde verilecektir. 6 aylık gidecekseniz, 6 ay bloke hesap yeterli olur.

ereen92

Mesaj gönderen ereen92 » Çrş Şub 22, 2023 9:15 pm

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Garantör belgesi ile gidecektim fakat yetişemediği için 6 aylık dil kursu vizesini bloke hesap ile idame ettireceğim. 6 ay sonra üniversite aracılığıyla vizemi uzatmak için garantör belgesiyle değişebilirim değil mi?

pineapple_tea

Mesaj gönderen pineapple_tea » Çrş Şub 22, 2023 9:17 pm

Arkadaşlar Expatrio Payments'dan TRY ile gönderim yapan var mı? Bu seçenek çalışıyor mu şu an hiçbir yerde bir bilgiye ulaşamıyorum. Kime sorduysam wise/transfergo ile tl veya euro hesabından swift öneriyor. Bununla ilgili tecrübesi olan yazabilir mi?

Fender22

Mesaj gönderen Fender22 » Prş Şub 23, 2023 9:42 am

Arkadaşlar merhaba, bloke hesabı açtım transfer go ile gönderemiyorum, Transfer go dan Berke bey aradı +44 lü bir numaradan ve mail attı , expatrionun bana gönderdiği 05 dökümanında bir sıkıntı olduğunu alıcı bilgilerinde hata olduğunu, paranın karşı tarafa gitmediğini söyledi. Ayrıca bugün bu durumu yaşadığımız 4.kişisiniz dedi. Benzer durumu yaşayan var mı ? Expatriodan Emre Berksun beye mail attım dönüş bekliyorum , umarım kısa sürede çözülür çünkü vize görüşmem var.

mustc

Mesaj gönderen mustc » Prş Şub 23, 2023 12:46 pm

Fender22 yazdı: Prş Şub 23, 2023 9:42 am Arkadaşlar merhaba, bloke hesabı açtım transfer go ile gönderemiyorum, Transfer go dan Berke bey aradı +44 lü bir numaradan ve mail attı , expatrionun bana gönderdiği 05 dökümanında bir sıkıntı olduğunu alıcı bilgilerinde hata olduğunu, paranın karşı tarafa gitmediğini söyledi. Ayrıca bugün bu durumu yaşadığımız 4.kişisiniz dedi. Benzer durumu yaşayan var mı ? Expatriodan Emre Berksun beye mail attım dönüş bekliyorum , umarım kısa sürede çözülür çünkü vize görüşmem var.
merhaba, ben de az önce aynı sorundan dolayı TransferGo'yu arayıp Berke beyle konuştum. Söylediğine göre sorun Expatrio'dan kaynaklı ve yaklaşık bir haftadır devam ediyor. Hatta direkt banka transferiyle de (transfer go vs kullanmadan) sorun yaşayanlar varmış bazı müşterilerden duyduğuna göre. Yani bu sorunu Expatrio'nun çözmesi gerek bir an önce.
Expatrio'ya ben de mail atmıştım dün ama cevap henüz gelmedi. Umarım en kısa zamanda çözülür ve vizeye yetiştirebilirsiniz. Benim henüz vize randevu tarihim atanmadı ben de gecikirim diye korkuyorum. Expatrio'dan dönüş yaparlarsa buradan bilgilendirir misiniz?

mustc

Mesaj gönderen mustc » Prş Şub 23, 2023 12:54 pm

pineapple_tea yazdı: Çrş Şub 22, 2023 9:17 pm Arkadaşlar Expatrio Payments'dan TRY ile gönderim yapan var mı? Bu seçenek çalışıyor mu şu an hiçbir yerde bir bilgiye ulaşamıyorum. Kime sorduysam wise/transfergo ile tl veya euro hesabından swift öneriyor. Bununla ilgili tecrübesi olan yazabilir mi?
Bunu denemiştim geçen hafta, bunun çalıştığını düşünmüyorum (TL için diğerlerini bilmiyorum). Expatrio ödemesiyle ben TL ile göndermek istemiştim bana Londra'dan yanılmıyorsam bir TL IBAN'ı gönderdiler. Sorun şu ki Akbank veya Ziraat'ten gördüğüm kadarıyla TL olarak swift gönderme seçeneği yok. TL ile gönderecekseniz Transfer Go daha iyi bir seçenek gibi duruyor ama onunla da şu günlerde sorun yaşanıyor, önceki mesajlardan göreceğiniz üzere. Sorun Expatrio'dan kaynaklı ve umarım en yakın zamanda çözülür.

pineapple_tea

Mesaj gönderen pineapple_tea » Cum Şub 24, 2023 2:25 pm

mustc yazdı: Prş Şub 23, 2023 12:54 pm Bunu denemiştim geçen hafta, bunun çalıştığını düşünmüyorum (TL için diğerlerini bilmiyorum). Expatrio ödemesiyle ben TL ile göndermek istemiştim bana Londra'dan yanılmıyorsam bir TL IBAN'ı gönderdiler. Sorun şu ki Akbank veya Ziraat'ten gördüğüm kadarıyla TL olarak swift gönderme seçeneği yok. TL ile gönderecekseniz Transfer Go daha iyi bir seçenek gibi duruyor ama onunla da şu günlerde sorun yaşanıyor, önceki mesajlardan göreceğiniz üzere. Sorun Expatrio'dan kaynaklı ve umarım en yakın zamanda çözülür.
Evet Expatrio-TRY yöntemi problemli sanırım, göndermeye çalışınca muhabir banka bilgisi vs. istediler cohort go'dan öğrenip söyledim yine onaylanmadı işlem bankadan.

semihcgmn

Mesaj gönderen semihcgmn » Pzr Şub 26, 2023 1:49 am

Merhabala,

Ben de Expatrio'ya ödeme yapamıyorum. Sorunun Expatrio kaynaklı olması muhtemel. Transfergo'dan iki kere denendi ancak olmuyor. Acilen çözülmesi gerekiyor.

mustc

Mesaj gönderen mustc » Pzr Şub 26, 2023 1:07 pm

semihcgmn yazdı: Pzr Şub 26, 2023 1:49 am Merhabala,

Ben de Expatrio'ya ödeme yapamıyorum. Sorunun Expatrio kaynaklı olması muhtemel. Transfergo'dan iki kere denendi ancak olmuyor. Acilen çözülmesi gerekiyor.
Bana Expatrio destek ekibinden cevap geldi konuyla ilgili. İlk olarak gelen cevapta Türkiye'den TransferGo kullanarak onların Almanya hesabına yapılan ödemelerde sorun olduğunu onlar da teyit etti. Parayı direkt olarak bankadan transfer etmemi tavsiye ettiler.
Ben de bunun üzerine hangi yöntemi kullanmam gerektiğini sordum. Onların AION hesaplarına göndereceğimiz bankadan Euro transferi seçeneği olur dediler. (Daha önce Mangopay hesabı kullanıyorlarmış zannedersem)

(Expatrio'da iki seçenek var Expatrio payments, bir de en altta transfergo ve transferwise ile gönderilecek bir seçenek var.)

Sonuç olarak ben yarın parayı Euro hesabı üzerinden onların Euro hesabına swift yapmayı düşünüyorum.
Expatrio Payment-International Bank Transfer-Euro account seçeneğini kullanarak.

Transferwise bu durumda farklı bir alternatif olabilir mi (TL ile göndermede) diye de düşündüm (hiç kullanmadım), yoksa transfergo gibi yine bir sorunla mı karşılaşırız emin olamadım.
Ben garanti olsun diye bankadan direkt euro transferi yapmayı düşünüyorum. Umarım bu sefer sorunsuz tamamlanır.
Transferleri yaparken verilen bilgileri doğru yazmayı ve verdikleri referans kodunu da yazmayı unutmayın.

Bu sorunla ilgili, son günlerde Expatrio'ya para göndermeyi başaran arkadaşlar varsa lütfen bizi bilgilendirin lütfen.

Kolaylıklar diliyorum.

semihcgmn

Mesaj gönderen semihcgmn » Pzr Şub 26, 2023 1:40 pm

mustc yazdı: Pzr Şub 26, 2023 1:07 pm Bana Expatrio destek ekibinden cevap geldi konuyla ilgili. İlk olarak gelen cevapta Türkiye'den TransferGo kullanarak onların Almanya hesabına yapılan ödemelerde sorun olduğunu onlar da teyit etti. Parayı direkt olarak bankadan transfer etmemi tavsiye ettiler.
Ben de bunun üzerine hangi yöntemi kullanmam gerektiğini sordum. Onların AION hesaplarına göndereceğimiz bankadan Euro transferi seçeneği olur dediler. (Daha önce Mangopay hesabı kullanıyorlarmış zannedersem)

(Expatrio'da iki seçenek var Expatrio payments, bir de en altta transfergo ve transferwise ile gönderilecek bir seçenek var.)

Sonuç olarak ben yarın parayı Euro hesabı üzerinden onların Euro hesabına swift yapmayı düşünüyorum.
Expatrio Payment-International Bank Transfer-Euro account seçeneğini kullanarak.

Transferwise bu durumda farklı bir alternatif olabilir mi (TL ile göndermede) diye de düşündüm (hiç kullanmadım), yoksa transfergo gibi yine bir sorunla mı karşılaşırız emin olamadım.
Ben garanti olsun diye bankadan direkt euro transferi yapmayı düşünüyorum. Umarım bu sefer sorunsuz tamamlanır.
Transferleri yaparken verilen bilgileri doğru yazmayı ve verdikleri referans kodunu da yazmayı unutmayın.

Bu sorunla ilgili, son günlerde Expatrio'ya para göndermeyi başaran arkadaşlar varsa lütfen bizi bilgilendirin lütfen.

Kolaylıklar diliyorum.
Ben Expatrio Payment'ta EUR gönderimini seçtim ve İngiltere IBAN'ı gönderdiler. Transfergo ile gönderemedim. Malum yüksek komisyon ücretlerinden dolayı swiftten mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyordum. Transferwise'ı düşünüyordum ama ben de emin olamadım. Wise ile yapan varsa lütfen bizi bilgilendirsin. Swiftle ilgili siz de bilgilendirirseniz çok iyi olur.

Kolaylıklar.

sari53

Mesaj gönderen sari53 » Pzt Şub 27, 2023 11:42 am

Arkadaşlar merhaba,

Expatrio'dan bloke hesap açmak için 3 gün önce siteye kayıt oldum. Ancak hesabın onay süresi 24 saat demesine rağmen hala olumlu veya olumsuz bir mail gelmedi. Genelde 24 saatten fazla mı sürüyor, yoksa hafta sonuna denk geldim diye mi böyle oldu? Bilgisi olana var mı?

ereen92

Mesaj gönderen ereen92 » Pzt Şub 27, 2023 11:50 am

sari53 yazdı: Pzt Şub 27, 2023 11:42 am Arkadaşlar merhaba,

Expatrio'dan bloke hesap açmak için 3 gün önce siteye kayıt oldum. Ancak hesabın onay süresi 24 saat demesine rağmen hala olumlu veya olumsuz bir mail gelmedi. Genelde 24 saatten fazla mı sürüyor, yoksa hafta sonuna denk geldim diye mi böyle oldu? Bilgisi olana var mı?
Merhaba, ben de 3 gün önce kayıt olmuştum, bugün ''geçici süreliğine'' onaylanmış. Sanırım haftasonu araya girdiği için uzun sürdü. Sizinde muhtemelen gün içinde onaylanır.

sari53

Mesaj gönderen sari53 » Pzt Şub 27, 2023 12:29 pm

ereen92 yazdı: Pzt Şub 27, 2023 11:50 am Merhaba, ben de 3 gün önce kayıt olmuştum, bugün ''geçici süreliğine'' onaylanmış. Sanırım haftasonu araya girdiği için uzun sürdü. Sizinde muhtemelen gün içinde onaylanır.
Tamamdır o zaman, teşekkürler.

Fender22

Mesaj gönderen Fender22 » Sal Şub 28, 2023 3:47 pm

Merhaba, Expatriodan açtığım bloke hesaba en para üzerinden transfer yapmaya çalışıyorum fakat 05 Nolu dosyadaki SWIFT kod için hatalı uyarısı alıyorum ( DE ile başlayan bir ıban ve 8 haneli. bir SWIFT kod göndermişler) 8 haneli kodu giriyorum olmuyor, 8 hanenin sonuna XXX dolduruyorum 11 haneye tamamlamak için yine olmuyor. Başına böyle birşey gelen oldu mu ? 1 haftadır olayı çözemediler, yarın vize görüşmem var.

ereen92

Mesaj gönderen ereen92 » Sal Şub 28, 2023 4:29 pm

Fender22 yazdı: Sal Şub 28, 2023 3:47 pm Merhaba, Expatriodan açtığım bloke hesaba en para üzerinden transfer yapmaya çalışıyorum fakat 05 Nolu dosyadaki SWIFT kod için hatalı uyarısı alıyorum ( DE ile başlayan bir ıban ve 8 haneli. bir SWIFT kod göndermişler) 8 haneli kodu giriyorum olmuyor, 8 hanenin sonuna XXX dolduruyorum 11 haneye tamamlamak için yine olmuyor. Başına böyle birşey gelen oldu mu ? 1 haftadır olayı çözemediler, yarın vize görüşmem var.
Merhaba,

Hangi bankayı kullanıyorsunuz? Ben de bugün ziraat bankası aracılığı ile Expatrio ya Swift ile gönderdim, IBAN adresini yazınca SWIFT kısmı otomatik olarak dolduruldu. Sizde böyle bir doldurma yaşanmadı mı?

Fender22

Mesaj gönderen Fender22 » Sal Şub 28, 2023 5:18 pm

ereen92 yazdı: Sal Şub 28, 2023 4:29 pm Merhaba,

Hangi bankayı kullanıyorsunuz? Ben de bugün ziraat bankası aracılığı ile Expatrio ya Swift ile gönderdim, IBAN adresini yazınca SWIFT kısmı otomatik olarak dolduruldu. Sizde böyle bir doldurma yaşanmadı mı?
Enpara kullanıyorum, app ve web üzerinden denedim SWIFT kısmını manuel giriyorum 05 dökümanındaki gibi , benim ıban DE ile başlıyor , sizin ?

ereen92

Mesaj gönderen ereen92 » Sal Şub 28, 2023 8:02 pm

Fender22 yazdı: Sal Şub 28, 2023 5:18 pm Enpara kullanıyorum, app ve web üzerinden denedim SWIFT kısmını manuel giriyorum 05 dökümanındaki gibi , benim ıban DE ile başlıyor , sizin ?
Benimde DE ile başlıyor. Ziraat üzerinden doldurunca swift kısmını otomatik dolduruyor. Hala sorun yaşıyorsanız ve ziraat bankası kullanıyorsanız böyle deneyin derim.

mustc

Mesaj gönderen mustc » Çrş Mar 01, 2023 12:16 pm

semihcgmn yazdı: Pzr Şub 26, 2023 1:40 pm Ben Expatrio Payment'ta EUR gönderimini seçtim ve İngiltere IBAN'ı gönderdiler. Transfergo ile gönderemedim. Malum yüksek komisyon ücretlerinden dolayı swiftten mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyordum. Transferwise'ı düşünüyordum ama ben de emin olamadım. Wise ile yapan varsa lütfen bizi bilgilendirsin. Swiftle ilgili siz de bilgilendirirseniz çok iyi olur.

Kolaylıklar.

Arkadaşlar merhaba,

Ben sonunda Expatrio'ya parayı aktarmayı başardım. Transfer Go ile olmuyordu zaten son günlerde bir sorun vardı. (Çözülüp çözülmediği konusunda bir bilgim yok)
Expatrio payments, euro seçeneğini kullanarak swift yaptım. Londra'dan bir hesap bilgisi verdiler ve oraya Akbank üzerinden gönderdim.
(Önceki sayfalardan okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar da Akbank üzerinden göndermişler, örneğin beyaz23 adlı kullanıcı, ona da teşekkür ederim)

Bu noktada bazı sorunlarla karşılaştım. Swift işlemini Akbank mobil üzerinden yapamadım. Çünkü bloke hesap miktarını yazdığım zaman gönderme nedeni olarak "Eğitim" seçeneği devreden çıkıyor var sadece ticari seçenekleri işaretleyebiliyordum. Ve referans kodunun harflerini yazamıyordum. Bunun üzerine bankaya gittim bankadan Swift talebinde bulundum. Bankadan aldığım bilgiye göre merkez bankası bu ocak ayında yeni bir prosedür çıkarmış, buna göre zannedersem 50000 dolar altı yurtdışına para transfer edeceklerden beyan isteniyor. Zannediyorum mobil üzerinden bu yüzden halledemedim.
Belki diğer bankalarda mobil üzerinden göndermekte bir sorun yoktur. (Gönderim seçeneklerinde eğitim vs görünmesi açısından)

Ben işlemi banka şubesi üzerinden yaptığım için benden biraz fazla gönderim ücreti kesildi. Bu gönderilen miktar üzerinden hesaplanan bindelik bir oran.
Benden 2666 TL kesildi. (İşlem ücretlerini gönderen olarak ben karşılayacağım seçeneği ile gönderdim ve TL hesabını seçtim işlem ücretini almaları için) Evet çok büyük bir miktar transfer için maalesef, belki aynı gün gitmesini istediğim içindir ancak diğer türlü de pek farkedeceğini zannetmiyorum.
İşlemi merkezden yaptılar, işlem olduktan belki bir saat sonra bana Expatrio'dan bloke hesap onayı geldi. (dün) Çok hızlı olmasına şaşırdım. Sonradan anladığım kadarıyla cohort go expatrioya bu paranın onlara geçtiğini haber veriyor zannedersem. Bugün de expatrioda, aion bank yazan kısımda, gönderdiğim miktar aynen görünüyor yani işlem tamamlanmış.

Hangi gönderimin daha ucuz olacağı konusunda iyi araştırma yapmanız ve kur oranlarını hesapmalanız gerekli. Çünkü Transfer Go ve TransferWise gibi seçeneklerde de komisyon haricinde kendi kurları devreye giriyor.
Dikkat etmeniz gereken kurlar, ben mesela tüm parayı iki gün önce Euroya çevirmiştim. Bugün çevirseydim 2-3 bin TL zararım olacaktı.

-Son bir not, benim gibi Swift seçeneğini kullanmak isterseniz aynı miktarı yazın, fazla göndermeyin yazıyor zaten expatrio'da. Expatriodan indirdiğiniz cohort go hesap bilgilerinin, referans kodunun yazdığı kağıdı da (invoice) çıktı alıp bankaya giderseniz faydalı olur.

Umarım bu bilgiler faydalı olur.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Mar 01, 2023 1:00 pm

mustc yazdı: Çrş Mar 01, 2023 12:16 pm Arkadaşlar merhaba,

Ben sonunda Expatrio'ya parayı aktarmayı başardım. Transfer Go ile olmuyordu zaten son günlerde bir sorun vardı. (Çözülüp çözülmediği konusunda bir bilgim yok)
Expatrio payments, euro seçeneğini kullanarak swift yaptım. Londra'dan bir hesap bilgisi verdiler ve oraya Akbank üzerinden gönderdim.
(Önceki sayfalardan okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar da Akbank üzerinden göndermişler, örneğin beyaz23 adlı kullanıcı, ona da teşekkür ederim)

Bu noktada bazı sorunlarla karşılaştım. Swift işlemini Akbank mobil üzerinden yapamadım. Çünkü bloke hesap miktarını yazdığım zaman gönderme nedeni olarak "Eğitim" seçeneği devreden çıkıyor var sadece ticari seçenekleri işaretleyebiliyordum. Ve referans kodunun harflerini yazamıyordum. Bunun üzerine bankaya gittim bankadan Swift talebinde bulundum. Bankadan aldığım bilgiye göre merkez bankası bu ocak ayında yeni bir prosedür çıkarmış, buna göre zannedersem 50000 dolar altı yurtdışına para transfer edeceklerden beyan isteniyor. Zannediyorum mobil üzerinden bu yüzden halledemedim.
Belki diğer bankalarda mobil üzerinden göndermekte bir sorun yoktur. (Gönderim seçeneklerinde eğitim vs görünmesi açısından)

Ben işlemi banka şubesi üzerinden yaptığım için benden biraz fazla gönderim ücreti kesildi. Bu gönderilen miktar üzerinden hesaplanan bindelik bir oran.
Benden 2666 TL kesildi. (İşlem ücretlerini gönderen olarak ben karşılayacağım seçeneği ile gönderdim ve TL hesabını seçtim işlem ücretini almaları için) Evet çok büyük bir miktar transfer için maalesef, belki aynı gün gitmesini istediğim içindir ancak diğer türlü de pek farkedeceğini zannetmiyorum.
İşlemi merkezden yaptılar, işlem olduktan belki bir saat sonra bana Expatrio'dan bloke hesap onayı geldi. (dün) Çok hızlı olmasına şaşırdım. Sonradan anladığım kadarıyla cohort go expatrioya bu paranın onlara geçtiğini haber veriyor zannedersem. Bugün de expatrioda, aion bank yazan kısımda, gönderdiğim miktar aynen görünüyor yani işlem tamamlanmış.

Hangi gönderimin daha ucuz olacağı konusunda iyi araştırma yapmanız ve kur oranlarını hesapmalanız gerekli. Çünkü Transfer Go ve TransferWise gibi seçeneklerde de komisyon haricinde kendi kurları devreye giriyor.
Dikkat etmeniz gereken kurlar, ben mesela tüm parayı iki gün önce Euroya çevirmiştim. Bugün çevirseydim 2-3 bin TL zararım olacaktı.

-Son bir not, benim gibi Swift seçeneğini kullanmak isterseniz aynı miktarı yazın, fazla göndermeyin yazıyor zaten expatrio'da. Expatriodan indirdiğiniz cohort go hesap bilgilerinin, referans kodunun yazdığı kağıdı da (invoice) çıktı alıp bankaya giderseniz faydalı olur.

Merhaba, tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Almanya'da bol şans :)

semihcgmn

Mesaj gönderen semihcgmn » Çrş Mar 01, 2023 2:19 pm

mustc yazdı: Çrş Mar 01, 2023 12:16 pm Arkadaşlar merhaba,

Hayırlı olsun, ben de Wise ile göndermeyi başardım aynı gün bütün işlemler halloldu ve Expatrio'dan onay maili geldi. Wise seçeneği de kullanılabilir. Ancak dediğiniz gibi kur karşılaştırması yapmakta fayda var.

Herkese kolay gelsin.