Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Philolask

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Philolask » Prş Oca 19, 2023 2:31 am

Herkese merhabalar . Dünden beri bir çıkmaza girdim ama net bilgi alamadım. Ben expatrio hesabı açtım , dil kursu vizesi için. Ödeme için IBAN numarasını almayı beklerken bana 2 seçenekli ödeme sunuldu . Biri altta( international) , diğeri üstte ( expatrio). Alttakinde şöyle yazıyordu - eğer bunu seçerseniz , bankanızdan havale yapamazsınız. Hangisini seçmem gerekiyor? Ben bankalarımız aracılığıyla ödemek istiyorum, bi de ödeme yapıldığında alıcı kısmına kendi ismimi mi yazayım ? Bu konularda maalesef biraz cahilim , lütfen bana yardımcı olun , saygılarımla

Unal

Mesaj gönderen Unal » Prş Oca 19, 2023 5:27 pm

Merhabalar, ben dün swift ile bankadan parayı Expatrio'ya yolladım fakat reference kısmını açıklamaya yazmayı unuttum. Onun haricinde her şeyi doğru yaptım. Bir sıkıntı olur mu acaba?

Philolask

Mesaj gönderen Philolask » Prş Oca 19, 2023 9:13 pm

Arkadaşlar bugün Bloke hesaba swift ile parayı gönderdim ama dekontu yükleyemiyorum. Bu sorunu daha önce yaşayan oldu mu ?

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Pzt Oca 23, 2023 5:49 pm

arkadaşlar expatroidan hesabımı açtım ve onaylandı ardından ödeme için bilgilerimi girerken (ödemenin nasıl yapılacağı vs ) pasaport fotoğrafımı yüklememi istedi ve bende expatrio hesabımı açarken kullandığım pasaport fotoğrafımı yükledim fakat kabul etmiyor fotoyu hata veriyor. Yardımcı olabilecek var mı ?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Oca 24, 2023 12:33 pm

Philolask yazdı: Prş Oca 19, 2023 2:31 am Herkese merhabalar . Dünden beri bir çıkmaza girdim ama net bilgi alamadım. Ben expatrio hesabı açtım , dil kursu vizesi için. Ödeme için IBAN numarasını almayı beklerken bana 2 seçenekli ödeme sunuldu . Biri altta( international) , diğeri üstte ( expatrio). Alttakinde şöyle yazıyordu - eğer bunu seçerseniz , bankanızdan havale yapamazsınız. Hangisini seçmem gerekiyor? Ben bankalarımız aracılığıyla ödemek istiyorum, bi de ödeme yapıldığında alıcı kısmına kendi ismimi mi yazayım ? Bu konularda maalesef biraz cahilim , lütfen bana yardımcı olun , saygılarımla
Merhaba, bloke hesabinizi dil okulu ogrencisi olarak actiysaniz , sadece international olan secenegin karsiniza cikmasi lazim(daha dogrusu bu secenek otomatik secili olarak gelecek). Oraya da transfergo veya transferwise araciligi ile TL gonderim yapabilirsiniz. Bu method otomatik secildigi icin alici adi olarak kendi adinizi yazacaksiniz. (Expatrio payments secildiginda alici adi degisiyor)

Sevgiler
Expatrio 28 Mart'ta İstanbul'da! Almanya'da eğitim konusundaki tüm şüphelerinizi gidermek için bu harika fırsatı kaçırmayın!
Kayıt formu: https://www.expatrio.com/tr/lp/expatrio ... ve-bulusma

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Oca 24, 2023 12:34 pm

Unal yazdı: Prş Oca 19, 2023 5:27 pm Merhabalar, ben dün swift ile bankadan parayı Expatrio'ya yolladım fakat reference kısmını açıklamaya yazmayı unuttum. Onun haricinde her şeyi doğru yaptım. Bir sıkıntı olur mu acaba?
bir sorun olmaz, gerektigi halde banka sizinle iletisime gececektir.
Expatrio 28 Mart'ta İstanbul'da! Almanya'da eğitim konusundaki tüm şüphelerinizi gidermek için bu harika fırsatı kaçırmayın!

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Oca 24, 2023 12:36 pm

Philolask yazdı: Prş Oca 19, 2023 9:13 pm Arkadaşlar bugün Bloke hesaba swift ile parayı gönderdim ama dekontu yükleyemiyorum. Bu sorunu daha önce yaşayan oldu mu ?
yuklemeden ilerleyebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Oca 24, 2023 12:40 pm

Emirhan35 yazdı: Pzt Oca 23, 2023 5:49 pm arkadaşlar expatroidan hesabımı açtım ve onaylandı ardından ödeme için bilgilerimi girerken (ödemenin nasıl yapılacağı vs ) pasaport fotoğrafımı yüklememi istedi ve bende expatrio hesabımı açarken kullandığım pasaport fotoğrafımı yükledim fakat kabul etmiyor fotoyu hata veriyor. Yardımcı olabilecek var mı ?
Merhaba, yeni pasaportlarda fazla hologram var ve yansima yapiyor. Yansima yaptiginda ise sistem bunu kabul etmiyor maalesef. Istenen tum sartlara uygun ve yansima olmayacak sekilde yuklerseniz kabul olacaktir. Hala sorun yasamaya devam ederseniz, pasaportun yuklendigi kisimda bu adimi atlayarak bloke hesap basvurunuzu yapabilirsiniz. Daha sonra pasaport goruntunuzu service@expatrio.com adresine gondererek, musteri hizmetlerine manuel yukleme yaptirtabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Oca 24, 2023 1:21 pm

yusufinho yazdı: Çrş Oca 18, 2023 6:04 pm SWIFT ile para göndermek istiyorum fakat "Transferi gerceklestireceginiz ulkeye sadece IBAN ile gonderim yapilmaktadır diyor. IBAN ile gönderirken de 57€ UFTM ücreti çıkıyor. Napacagim?
Avrupaya IBAN ile gonderim yapiyorsunuz o sebepten.

ozan-ozan

Mesaj gönderen ozan-ozan » Prş Oca 26, 2023 5:45 pm

Merhaba, ben eşim ve kızım almanyaya gideceğiz, eşim adına expartio'dan bloke hesap ve sağlık sigortası alacağız. Bu aldığımız sigorta bütün aileyi mi kapsıyor? Eğer öyle değilse bunun çözümü nedir, konsoloslukta eş ve çocuk için de sigorta istiyorlar mı?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Oca 31, 2023 2:54 pm

ozan-ozan yazdı: Prş Oca 26, 2023 5:45 pm Merhaba, ben eşim ve kızım almanyaya gideceğiz, eşim adına expartio'dan bloke hesap ve sağlık sigortası alacağız. Bu aldığımız sigorta bütün aileyi mi kapsıyor? Eğer öyle değilse bunun çözümü nedir, konsoloslukta eş ve çocuk için de sigorta istiyorlar mı?
Merhaba, Expatrio'da sağlık sigortası aldıktan sonra, eğer özel sağlık sigortası aldıysanız www.educare24.com/contact adresine, TK üzerinden sigorta aldıysanız vertriebspartner@tk.de adresine yazarak eşinizi ve kızınızı kendi sigortanıza ek olarak ilave edebilirsiniz. Bu süreçleri vize öncesi halletmeniz daha iyi olur.

berkayygemici

Mesaj gönderen berkayygemici » Pzr Şub 05, 2023 3:58 pm

Merhabalar. Benim param 0 kesinti ile 11.417 € olarak yattı. 100€ olan buffer ücretini nasıl geri alabilirim?

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Pzt Şub 06, 2023 2:50 am

Merhaba Expatrio Emre Bey, hem bloke hesap açıp hem value pack sağlık sigortası aldım. Şimdi seyahat sigortası ücretsiz mi verilecek? Ayrıca özel sağlık sigortası Üniversite ye kayıt esnasında sorun oluyormuş, bunun gerçekliği var mı acaba? Bu arada şartlı kabul aldığım için dil okulu seçeneğini seçtim.

eralpcakar

Mesaj gönderen eralpcakar » Sal Şub 07, 2023 5:01 pm

Expatrio davet kodum : eralpc1

Bende forumdan birinden almıştım.

İyi günler

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Şub 10, 2023 5:49 pm

snnszgn yazdı: Pzt Şub 06, 2023 2:50 am Merhaba Expatrio Emre Bey, hem bloke hesap açıp hem value pack sağlık sigortası aldım. Şimdi seyahat sigortası ücretsiz mi verilecek? Ayrıca özel sağlık sigortası Üniversite ye kayıt esnasında sorun oluyormuş, bunun gerçekliği var mı acaba? Bu arada şartlı kabul aldığım için dil okulu seçeneğini seçtim.
Merhaba,

Dil okulu öğrencisi olduğunuz için özel sağlık sigortası seçilmeli. Üniversiteye başlayınca TK benzeri bir devlet sağlık sigortası almanız lazım.
Özel sağlıkla beraber seyahat sağlık verilmiyor, çünkü zaten mevcut belge seyahat sağlık sigortası yerine de geçiyor.

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Pzt Şub 13, 2023 1:08 pm

berkayygemici yazdı: Pzr Şub 05, 2023 3:58 pm Merhabalar. Benim param 0 kesinti ile 11.417 € olarak yattı. 100€ olan buffer ücretini nasıl geri alabilirim?
Sizin de şartlı kabul müydü? Yani master öncesi dil kursu?

berkayygemici

Mesaj gönderen berkayygemici » Sal Şub 14, 2023 3:45 pm

snnszgn yazdı: Pzt Şub 13, 2023 1:08 pm Sizin de şartlı kabul müydü? Yani master öncesi dil kursu?
Yok hocam Bachelor, direkt kabul dil belgem var.

hilalbozk

Mesaj gönderen hilalbozk » Sal Şub 21, 2023 5:09 pm

Merhaba, ben dil kursu+ öğrenci vizesine başvuracağım. Expartio'da öğrenci için bloke hesap oluşturdum ama burada yazanları okuyunca kafam karıştı açıkçası. Çünkü henüz okul kaydım gerçekleşmediği için, dil okulu şeklinde mi hesabı oluşturmam gerekirdi. Bu durumda bunu nasıl değiştirmem gerekiyor? Bir de sağlık sigortasını da bu durumda ''özel sağlık sigortası'' şeklinde seçmem gerekecek diye anlıyorum, daha sonra eşimi de bu sağlık sigortası türüne ekleyebilir miyim? Vizeye o da benimle birlikte başvuracak. Yardımcı olursanız çok memnun olurum, teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Şub 22, 2023 4:37 pm

hilalbozk yazdı: Sal Şub 21, 2023 5:09 pm Merhaba, ben dil kursu+ öğrenci vizesine başvuracağım. Expartio'da öğrenci için bloke hesap oluşturdum ama burada yazanları okuyunca kafam karıştı açıkçası. Çünkü henüz okul kaydım gerçekleşmediği için, dil okulu şeklinde mi hesabı oluşturmam gerekirdi. Bu durumda bunu nasıl değiştirmem gerekiyor? Bir de sağlık sigortasını da bu durumda ''özel sağlık sigortası'' şeklinde seçmem gerekecek diye anlıyorum, daha sonra eşimi de bu sağlık sigortası türüne ekleyebilir miyim? Vizeye o da benimle birlikte başvuracak. Yardımcı olursanız çok memnun olurum, teşekkür ederim
Merhaba, siz ilk başta hazırlık okuyacağınız için, bloke hesabınızı dil okulu olarak açmanız gerekiyor.
Bununla beraber, dil okulu olduğu için DR.Walter özel sağlık sigortası almalısınız.
https://www.educare24.com/contact adresine yazarak eşinizi sağlık sigortanıza ekletebilirsiniz.

ereen92

Mesaj gönderen ereen92 » Çrş Şub 22, 2023 6:04 pm

Merhaba, ben 36F vize türüyle önce 6 aylık dil kursu eğitimi alacağım. Bu durumda bloke hesabı 934x6 şeklinde ayarlayabilir miyim? Yoksa 1 senelik yapmak şart mıdır?
Teşekkür ederim.