Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kaorer

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Kaorer » Cum Ağu 27, 2021 3:39 pm

Transfer wise dan Expatrioya para gönderemiyormuyuz?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Ağu 27, 2021 3:47 pm

Kaorer yazdı: Cum Ağu 27, 2021 3:39 pm Transfer wise dan Expatrioya para gönderemiyormuyuz?
Evet yazdım ya.

dreamer9

Mesaj gönderen dreamer9 » Cum Ağu 27, 2021 4:21 pm

Kaorer yazdı: Cum Ağu 27, 2021 3:39 pm Transfer wise dan Expatrioya para gönderemiyormuyuz?
TransferGo'dan yollayın arkadaşlar daha bile ucuza geliyo

SenaP

Mesaj gönderen SenaP » Pzt Ağu 30, 2021 8:27 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzr Ağu 04, 2019 7:21 pm Merhaba arkadaşlar,

Bloke hesap sorunsalıyla ilgili bilgi vermek boynumun borcu oldu bir nevi.
Daha önceki sürecimde ismini vermek istemediğim bir banka ile çalışmıştım ve de tövbe etmiştim. Tahmini size bırakıyorum.

Alman Büyükelçiliği internet sayfasındaki bilgiye buradan ulaşınız: https://www.auswaertiges-amt.de/de/einr ... d_Arbeiten

Kendi tecrübelerimden bahsetmek isterim. Bu arada başlamadan önce, kesinlikle hiçbir şekilde reklam vb. amaç taşımamaktadır. Tamamen şahsi tecrübelerimi aktarıyorum ve fikir beyan ediyorum.

İnternet üzerinde yaptığım günler süren araştırmalardan sonra Expatrio'nun benim için doğru seçenek olduğuna karar verdim.
Quora, Reddit gibi web sayfalarındaki fikirleri de göz önünde bulundurarak hızlıca hesap açtım.
Sizden kimliğinizi doğrulamanızı istiyorlar, bu da pasaport yoluyla oluyor.
Onun haricinde tabii ki kişisel bilgilerinize de ihtiyaç var.

Hesabın nasıl açıldığına dair detaylı bir rehber sunamayacağım. Fakat neden bunu seçtiğimi aktarayım.

Öncelikle PARA. Evet maddi anlamda zaten yeterince külfet olan bu yurtdışı maceramız bir de bu Sperrkonto ile tuzlanıyor.
Expatrio Value Package ve Fintiba Plus karşılaştırması yaparsak.
Seyahat Sağlık sigortası, mesuliyet sigortası (sonradan eklenebiliyor), hesap açma ücreti Expatrio'da 0 Euro. Hesap işletim ücreti aylık 5 Euro. O da zaten ödeme yapılırken kesiliyor.
Sakın Swift yapayım demeyin. Türk Bankalarından veya yurtdışında herhangi bir yerden Swift yaptıktan sonra sürpriz ücretlere denk gelebiliyorsunuz. Mesela 1000 Euro gönderdiniz. Swift 110 tl olsun onu peşin ödediniz, karşıya paranız 950 euro olarak gidebiliyor o parayı da "aracı banka" denen sistem kesiyor.
Buna engel olmak için ne yapmalı? Expatrio ile Transferwise güzel bir işbirliği içinde. Tutarı TL ile türk bankanızdan Transferwise hesabınıza gönderin, sonrasında sadece 100 tl gibi bir havale ücreti alınıyor, bu ücret benim durumum içindir, sizde değişiklik gösterebilir.
Tek yaptığım benim online işlemlerden hesaptan hesaba para göndermek oldu, evrak işi yok yorulmak yok, tertemiz.
AA, kaç gün mü sürdü? Tabii ki aynı gün içinde para hesaptaydı! Transferwise ile inanılmaz hızlı gönderi yapılıyor arkadaşlar, kurumsal bankaların evrak işleri maalesef uzun sürüyor, buna da artık dijitalleşme yön veriyor ve vize döneminizde de zaman inanılmaz değerli sizin için.

Tavsiyelerim nacizane bunlar.
Özetlemem gerekirse, Transferwise yurtdışı para transferi için. Expatrio da Sperrkonto Bloke Hesap için önerilir.

Sevgiler.

Merhaba, expatriodan açtığım hesaba, bloke hesap miktarını başkasının hesabından gönderebilir miyim, yoksa yine benim adıma bir hesap olması mı gerekiyor?

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Sal Ağu 31, 2021 3:27 pm

SenaP yazdı: Pzt Ağu 30, 2021 8:27 pm Merhaba, expatriodan açtığım hesaba, bloke hesap miktarını başkasının hesabından gönderebilir miyim, yoksa yine benim adıma bir hesap olması mı gerekiyor?
sana verilen iban'a istediğin kişi transfer yapabilir

TheRedJohn

Mesaj gönderen TheRedJohn » Sal Ağu 31, 2021 3:36 pm

Sorana ve cevaplayana cok tesekkurler, ben de bu sorunun cevabini bekliyordum.

SenaP

Mesaj gönderen SenaP » Sal Ağu 31, 2021 8:37 pm

Expatrioya halk banktan swift yapacağım. Kaç gün sürüyor ve ne kadar kesinti alıyor bilginiz var mı? Ayrıca alıcıya kendi adımı mı yazacağım, mangopay mı yazacağım?

jusnum

Mesaj gönderen jusnum » Sal Ağu 31, 2021 10:02 pm

SenaP yazdı: Sal Ağu 31, 2021 8:37 pm Expatrioya halk banktan swift yapacağım. Kaç gün sürüyor ve ne kadar kesinti alıyor bilginiz var mı? Ayrıca alıcıya kendi adımı mı yazacağım, mangopay mı yazacağım?
Halkbank ı tam bilmiyorum ama fikir olması adına işbankası üzerinden yaptım ve 30 euro gibi bir kesintisi oldu, ertesi gün expatriodan onay aldım. Evet alıcı kendi adınız.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Eyl 03, 2021 9:32 pm

jusnum yazdı: Sal Ağu 31, 2021 10:02 pm Halkbank ı tam bilmiyorum ama fikir olması adına işbankası üzerinden yaptım ve 30 euro gibi bir kesintisi oldu, ertesi gün expatriodan onay aldım. Evet alıcı kendi adınız.
Merhaba degerli arkadaslar,

maalesef ki her zaman söylüyordum yine ve yeniden de söyleyecegim lütfen Swift yapmayin. Sizin tercihiniz tabii ama Transferwise yeni ismiyle Wise dururken 30 Euro'nuza canim yandi acikcasi.

Transferwise ile nasil havale yapilir ya da para gönderilir?
Kredi kartinizi ya da banka hesabinizi giriyorsunuz. Herhangi bir gizli sakli kesinti olmadan, orada ne yaziyorsa aliciya ne kadar para gitmesi gerekiyorsa cent cent kurus kurus ödeniyor.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

jusnum

Mesaj gönderen jusnum » Cmt Eyl 04, 2021 12:45 am

fingerspitzengefuehl yazdı: Cum Eyl 03, 2021 9:32 pm Merhaba degerli arkadaslar,

maalesef ki her zaman söylüyordum yine ve yeniden de söyleyecegim lütfen Swift yapmayin. Sizin tercihiniz tabii ama Transferwise yeni ismiyle Wise dururken 30 Euro'nuza canim yandi acikcasi.

Kredi kartinizi ya da banka hesabinizi giriyorsunuz. Herhangi bir gizli sakli kesinti olmadan, orada ne yaziyorsa aliciya ne kadar para gitmesi gerekiyorsa cent cent kurus kurus ödeniyor.
Swift'i kendi keyfi isteğim için yapmadım zaten, hesabımdaki para Euro'ydu, Euro gönderimi wise üzerinden olmuyor. Daha önce TransferGo'dan bir çok kez para gönderdim TL olarak fakat yapmak zorunda olduğum için yaptım. Benim gibi parası Euro olup TL'ye bozdurunca zarara uğrayacak kişilerin tek yöntemi şuan için Swift.

eereniscann

Mesaj gönderen eereniscann » Pzt Eyl 06, 2021 3:00 pm

Merhaba Arkadaşlar,
Expatiroya Swift ile transfer yapacağım ve swift sayfasında
1- banka şubesine bana gönderilen belgedeki "bank address: 2 Av. Amelie" bunu mu yazacağım?
2- isim soyisim ve adres bölümüne kendi ismimi soyismimi ve adresimi mi yazacağım?
3- en son bölümdeki açıklama kısmına bir şey yazıcak mıyım?
şimdiden teşekkürler

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Sal Eyl 07, 2021 1:10 pm

eereniscann yazdı: Pzt Eyl 06, 2021 3:00 pm Merhaba Arkadaşlar,
Expatiroya Swift ile transfer yapacağım ve swift sayfasında
1- banka şubesine bana gönderilen belgedeki "bank address: 2 Av. Amelie" bunu mu yazacağım?
2- isim soyisim ve adres bölümüne kendi ismimi soyismimi ve adresimi mi yazacağım?
3- en son bölümdeki açıklama kısmına bir şey yazıcak mıyım?
şimdiden teşekkürler
1- evet 05 nolu dosyadaki adresi
2- evet kendi isim soyismini
3-reference text kısmında yazan şeyi yazman lazım

Beb277

Mesaj gönderen Beb277 » Sal Eyl 07, 2021 2:28 pm

Arkadaşlar, vize randevusuna 06 numaralı belgenin çıktısını mi götüreceğiz, başka bir şey var mı yapılması gereken? Teşekkürler!

Kullanıcı avatarı
Kursatbozkurt

Mesaj gönderen Kursatbozkurt » Çrş Eyl 08, 2021 1:54 am

Merhaba, Transfer Go ile gönderirken alıcı kısmını işletme olarak seçip ismini "MANGOPAY SA" yazdıktan sonra sadece referans numaramızı istiyor. Bunun dışında herhangi bir işlem yapmama gerek yok değil mi? Zip code yada swift numarasına ihtiyacım kalmıyor sanırım.

Kullanıcı avatarı
Kursatbozkurt

Mesaj gönderen Kursatbozkurt » Çrş Eyl 08, 2021 1:55 am

fingerspitzengefuehl yazdı: Cum Eyl 03, 2021 9:32 pm Merhaba degerli arkadaslar,

Transfer wise da hata veriyor bende ilk başta onu denemek istemiştim ama transfer go ile swift arasında kaldım. Param tl de olduğu için transfer go az daha mantıklı geliyor

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Eyl 08, 2021 1:57 am

Kursatbozkurt yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 1:55 am Transfer wise da hata veriyor bende ilk başta onu denemek istemiştim ama transfer go ile swift arasında kaldım. Param tl de olduğu için transfer go az daha mantıklı geliyor
Bundan bahsediyorsan, https://wise.com/tr/send-money/
Simdiye kadar problem yasamadim, hatta Türkiye'den (TL) Almanya'ya (EUR) para göndermistim. Halen TL disindaki para birimini desteklemiyor Türkiye'de anladigim kadariyla. Almanya'dan da Türkiye'ye para gönderdim ve inanilmaz hizliydi 4 saat!
Kölle Alaaf!

Kullanıcı avatarı
Kursatbozkurt

Mesaj gönderen Kursatbozkurt » Çrş Eyl 08, 2021 2:02 am

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 1:57 am Bundan bahsediyorsan, https://wise.com/tr/send-money/
Simdiye kadar problem yasamadim, hatta Türkiye'den (TL) Almanya'ya (EUR) para göndermistim. Halen TL disindaki para birimini desteklemiyor Türkiye'de anladigim kadariyla. Almanya'dan da Türkiye'ye para gönderdim ve inanilmaz hizliydi 4 saat!
Uni assist ücretini wise ile ödemiştim 2 gün sürmüştü sanırım. Normal gönderimleri yapıyor ama Mango Pay'in ödemesinde hata veriyor

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Eyl 08, 2021 2:13 am

Kursatbozkurt yazdı: Çrş Eyl 08, 2021 2:02 am Uni assist ücretini wise ile ödemiştim 2 gün sürmüştü sanırım. Normal gönderimleri yapıyor ama Mango Pay'in ödemesinde hata veriyor
Should you wish to use a remittance service like Instarem/NIUM, Transferwise or xCurrency, please choose the EUR transfer option. Afterwards, you will receive your Blocked Account details (Blocked Account IBAN, etc.) and you are free to choose how to transfer the funds to your Blocked Account.
Alinti Linki: https://help.expatrio.com/hc/en-us/arti ... VPR63Z2XXD

Öyle bir seyle karsilastim.
Kölle Alaaf!

Kullanıcı avatarı
Kursatbozkurt

Mesaj gönderen Kursatbozkurt » Çrş Eyl 08, 2021 7:55 pm

Arkadaşlar merhaba, Bloke hesap parasını Transfer go ile yatırdım ve çok şaşırtıcı bir şekilde Bugün 12:11 de yatırma işlemini başlattım. 15:30 da transfer go havalemi kendisine aldı. 16:20 de paramı Lüksemburg'da ki hesaba gitti. Expatrio da 19:32 de bana hesabımın onaylandığı ile ilgili maili yolladı.
Parayı yatırırken alıcıyı "İşletme" olarak seçtim, gerekli bilgileri expatriodan aldığım yatırma bilgiler ile doldurdum. Referans kısmına mutlaka expatrionun size verdiği referans kodu olduğunu mutlaka teyit ederek devam edin.(Sizin bloke hesabınıza yatırması için gerekiyor bu) . Bu kadar kolay. Elinde TL olan arkadaşlar için bir seçenek olabilir. Normalde iş bankasından swift yapacaktım ama euro kuru 2 gündür şansıma çok dalgalıydı. Bu yüzden böyle bir yol izledim

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Cum Eyl 10, 2021 11:54 am

Beb277 yazdı: Sal Eyl 07, 2021 2:28 pm Arkadaşlar, vize randevusuna 06 numaralı belgenin çıktısını mi götüreceğiz, başka bir şey var mı yapılması gereken? Teşekkürler!
yok onu götürüyorsun sadece