Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Juraine

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Juraine » Cum Ağu 06, 2021 5:53 pm

physio_ yazdı: Cum Ağu 06, 2021 5:27 pm evet dediginizi anladim. ama bununla sadece aylik cekmem gereken miktar degisiyor. additonal basic sum degismiyor, ben ilk basta additional basic sum olarak 60 euro girmistim ve bunu iptal etmek istiyorum. hesabimda fazladan olmasini istedigim para yani. bu aylik almam gereken meblayi degistirdigimde bile degismiyor. yani ben 60 euro fazladan yatirmak zorundayim bunu degistiremedigim icin.
Mail yoluyla ulaşıp değiştirebilirsiniz, ben de yaşamıştım aynısını.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Cum Ağu 06, 2021 7:59 pm

Juraine yazdı: Cum Ağu 06, 2021 5:53 pm Mail yoluyla ulaşıp değiştirebilirsiniz, ben de yaşamıştım aynısını.
cok tesekkur ederim. bugun arayip gorustum ve iptal etmek istedigimi soyledim cunku hesaba parayi pazartesi yatirabilecegim ve vize gorusmem carsamba gunu. yetismez diye endiselendim acikcasi. islem yapmadigim icin kapaticaklarini soylediler... fintibayi deneyecegim:/

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Pzt Ağu 09, 2021 11:58 am

physio_ yazdı: Cum Ağu 06, 2021 7:59 pm cok tesekkur ederim. bugun arayip gorustum ve iptal etmek istedigimi soyledim cunku hesaba parayi pazartesi yatirabilecegim ve vize gorusmem carsamba gunu. yetismez diye endiselendim acikcasi. islem yapmadigim icin kapaticaklarini soylediler... fintibayi deneyecegim:/
Yani keşke uğraşmasaydınız , yukardaki arkadaşın dediği gibi eksik 60 eur eksik gönderip additional basic sum'ın silinmesini talep ederdiniz maille.
Geçen perşembe gönderseydiniz kesin yetişirdi, umarım şimdi de yetişir. Fintiba'da verification falan süreç uzuyor çünkü

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Pzt Ağu 09, 2021 2:30 pm

irmak_alp yazdı: Cmt May 30, 2020 3:17 am Merhaba fingerspitzengefuehl, anladığım kadarıyla Expatrio'nun sunduğu TK public health insurance'dan yayarlanmışsın. Bana bununla ilgili detaylı bilgi verebilir misin? Ben de Expatrio müşterisiyim fakat bana eğer Türkiye'de sigortalıysam bunu yapamayacaklarını ve direkt TK ile iletişime geçmemi söylediler. Tabii bu dediklerim pandemi öncesinde yaşandı ve eğer bu salgın olmasaydı şu an Almanya'da işlerimi yüzyüze çözmüş olacaktım. Temmuz ayında 25 yaşımı bitireceğim ve AT/11 alamayacağım anlamına geliyor. Bu nedenle Expatrio ile iletişime geçip TK ile sundukları hizmeti yeniden talep etmek istiyorum. Örnek olması açısından bana kendi durumundan bahsedebilir misin? Üniversiteye kış dönemi için posta yoluyla kayıt olmam gerekiyor ve bunun için de önce sigorta meselesini çözmeliyim :/ Umarım bana biraz bilgi verebilirsin :)
merhaba türkiyede sigortalıdan kasıtları nedir acaba? çalıştığınız için kendi üzerinize sigortalı mı gözüküyorsunuz yoksa ailenizin üzerine olan sigortadan mı bahsediyorlar?

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Pzt Ağu 09, 2021 2:45 pm

Merhaba birden fazla transferi kabul etmesi ve hesap açılım ücreti daha uygun olduğu için expatrioyu tercih etmek istiyorum ancak aklımda soru işaretleri var. Öncelikle lisans direk kabulüm var ve okul kabulü 06 ağustosta vermesine rağmen 18 ağustosa kadar kayıt süresi verdi ve bu sürece kadar sağlık sigortası yaptırmam gerek. at 11 belgesi alamıyorum bu sebeple gesetzlich bir sigorta yaptırmak istiyorum. expatrio value da tk ile çalışıyormuş ancak sitede birçok olumsuz yorum okudum. ben 25 yaşından küçüğüm ve kendime ait ya da ailemden gelen bir sigortam yok ancak devlet güvencesi(yeşil kart) denilen sigortaya sahibim. bu durumda expatrio valuedan sorunsuz yararlanıp yararlanamayacağım ile ilgili emin değilim. okuduğum başka bir yorumda expatriodan teknik aksaklıktan dolayı tk sigortanızı kendiniz başlatın gibi bir mail alan bir kullanıcı gördüm. ve çok uğraştırıcı bir süreç geçirmiş. bunun dışında bloke hesap harici aok ya da başka kurumlardan türkiyeden sigorta başlatma prosedürü hakkında bir bilginiz var mıdır, bütün bu süreçte ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok mutlu sevineceğim.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Pzt Ağu 09, 2021 2:58 pm

gizemx yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 11:58 am Yani keşke uğraşmasaydınız , yukardaki arkadaşın dediği gibi eksik 60 eur eksik gönderip additional basic sum'ın silinmesini talep ederdiniz maille.
Geçen perşembe gönderseydiniz kesin yetişirdi, umarım şimdi de yetişir. Fintiba'da verification falan süreç uzuyor çünkü
evet hala fintibadan obay bekliyorum. bir yandan yarin sinavim oldugu icin maillerle ugrasamadim... fintiba onay maili tahmini ne kadar sürede geliyor? bir de expatrioda, para yatirildildiktan sonra kac gunde belge geliyor. sitede 3-5 gün oldugu yaziyordu... vize gorusmeme 3 gun var. nasil yapayim sizce. expatriodaki hesabim silindi. tekrar acmak gerekiyor ama bana swift kodu cok hizli gelmisti. yatiracagim para hazir

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Pzt Ağu 09, 2021 5:09 pm

expatriodan actigimiz bloke hesap, hesabi kullanmamamiz durumunda, normal hesaba donebiliyor mu? bu konuda bilgisi olan var mi?

melisa96

Mesaj gönderen melisa96 » Pzt Ağu 09, 2021 6:17 pm

physio_ yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 2:58 pm evet hala fintibadan obay bekliyorum. bir yandan yarin sinavim oldugu icin maillerle ugrasamadim... fintiba onay maili tahmini ne kadar sürede geliyor? bir de expatrioda, para yatirildildiktan sonra kac gunde belge geliyor. sitede 3-5 gün oldugu yaziyordu... vize gorusmeme 3 gun var. nasil yapayim sizce. expatriodaki hesabim silindi. tekrar acmak gerekiyor ama bana swift kodu cok hizli gelmisti. yatiracagim para hazir
3 günün varsa Transferwise kullanmanı öneririm! Bu da sadece Fintibada oluyor

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Pzt Ağu 09, 2021 7:16 pm

melisa96 yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 6:17 pm 3 günün varsa Transferwise kullanmanı öneririm! Bu da sadece Fintibada oluyor
artik yaptim bile, fintibanin onayi 1 saat once geldi. ben de oncesinde yetismeyecek korkusuyla expatrio ile yapmak zorunda kaldim. bilgi icin tesekkurler..

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Pzt Ağu 09, 2021 9:31 pm

justwondering yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 2:45 pm Merhaba birden fazla transferi kabul etmesi ve hesap açılım ücreti daha uygun olduğu için expatrioyu tercih etmek istiyorum ancak aklımda soru işaretleri var. Öncelikle lisans direk kabulüm var ve okul kabulü 06 ağustosta vermesine rağmen 18 ağustosa kadar kayıt süresi verdi ve bu sürece kadar sağlık sigortası yaptırmam gerek. at 11 belgesi alamıyorum bu sebeple gesetzlich bir sigorta yaptırmak istiyorum. expatrio value da tk ile çalışıyormuş ancak sitede birçok olumsuz yorum okudum. ben 25 yaşından küçüğüm ve kendime ait ya da ailemden gelen bir sigortam yok ancak devlet güvencesi(yeşil kart) denilen sigortaya sahibim. bu durumda expatrio valuedan sorunsuz yararlanıp yararlanamayacağım ile ilgili emin değilim. okuduğum başka bir yorumda expatriodan teknik aksaklıktan dolayı tk sigortanızı kendiniz başlatın gibi bir mail alan bir kullanıcı gördüm. ve çok uğraştırıcı bir süreç geçirmiş. bunun dışında bloke hesap harici aok ya da başka kurumlardan türkiyeden sigorta başlatma prosedürü hakkında bir bilginiz var mıdır, bütün bu süreçte ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok mutlu sevineceğim.
merhaba kabul aldiginiz okul sigortayi kendisi baslatmiyor mu? bu hususta once okul ile iletisime gecin derim. vize icin ogrenci seyehat sigortasi gostermek gerekiyor o da expatrio ile cikiyor. okulunuzun kayit tarihi ve de vize gorusmenizi kapsayacak olmasi lazim. almanyada yaptiracaginiz devlet sigortasi hakkinda okulunuz ile iletisime gecin bence. hangi sigortayi yaptirmak gerekiyor ne zaman yapilmali ucret ayni mi olacak vb.

justwondering

Mesaj gönderen justwondering » Pzt Ağu 09, 2021 11:31 pm

physio_ yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 9:31 pm merhaba kabul aldiginiz okul sigortayi kendisi baslatmiyor mu? bu hususta once okul ile iletisime gecin derim. vize icin ogrenci seyehat sigortasi gostermek gerekiyor o da expatrio ile cikiyor. okulunuzun kayit tarihi ve de vize gorusmenizi kapsayacak olmasi lazim. almanyada yaptiracaginiz devlet sigortasi hakkinda okulunuz ile iletisime gecin bence. hangi sigortayi yaptirmak gerekiyor ne zaman yapilmali ucret ayni mi olacak vb.
okul kayıt için herhangi bir gesetzlich firmadan( TK,AOK,DAK) sigorta yaptırmamı istedi. verdikleri tek bilgi de bu maalesef.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Sal Ağu 10, 2021 2:46 pm

justwondering yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 2:45 pm Merhaba birden fazla transferi kabul etmesi ve hesap açılım ücreti daha uygun olduğu için expatrioyu tercih etmek istiyorum ancak aklımda soru işaretleri var. Öncelikle lisans direk kabulüm var ve okul kabulü 06 ağustosta vermesine rağmen 18 ağustosa kadar kayıt süresi verdi ve bu sürece kadar sağlık sigortası yaptırmam gerek. at 11 belgesi alamıyorum bu sebeple gesetzlich bir sigorta yaptırmak istiyorum. expatrio value da tk ile çalışıyormuş ancak sitede birçok olumsuz yorum okudum. ben 25 yaşından küçüğüm ve kendime ait ya da ailemden gelen bir sigortam yok ancak devlet güvencesi(yeşil kart) denilen sigortaya sahibim. bu durumda expatrio valuedan sorunsuz yararlanıp yararlanamayacağım ile ilgili emin değilim. okuduğum başka bir yorumda expatriodan teknik aksaklıktan dolayı tk sigortanızı kendiniz başlatın gibi bir mail alan bir kullanıcı gördüm. ve çok uğraştırıcı bir süreç geçirmiş. bunun dışında bloke hesap harici aok ya da başka kurumlardan türkiyeden sigorta başlatma prosedürü hakkında bir bilginiz var mıdır, bütün bu süreçte ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok mutlu sevineceğim.
Expatrio'dan Value Package aldığınızda sağlık sigortası sistemine kaydınızı hemen yapıyorlar. Tam hatırlamıyorum ama çok kısa bir süre içerisinde sağlık sigortası için gerekli tüm evraklar yüklenmişti siteye. TK Almanya'daki en yaygın genel sağlık sigortalarından bir tanesi, tıpkı AOK gibi. Vize öncesi value package seçtikten sonra ilave bir işlem yapman gerekmiyor.
Ancak Almanya'ya geldikten sonra bloke hesap ve sağlık sigortası aktivasyonu yapıyorsun. O da zaten Expatrio'nun kullanıcı portalı içerisinden yapılıyor ve oldukça basit.
Özetle şu an value package al ve arkana yaslan :) başka bir şey yapmana gerek yok şu aşamada

revelo

Mesaj gönderen revelo » Sal Ağu 10, 2021 2:52 pm

melisa96 yazdı: Pzt Ağu 09, 2021 6:17 pm 3 günün varsa Transferwise kullanmanı öneririm! Bu da sadece Fintibada oluyor
transfergo ile yolladım Expatrio'ya , 1 günde geçti benim de

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Çrş Ağu 11, 2021 3:08 pm

Arkadaşlar bu expatriodan gelen blocking confirmation belgesi direkt vizede geçerli oluyor değil mi? öncesinde konsolosluğa gidip ayrıca bir onay, mühür falan almaya gerek yok yani? Ekşide biri öyle bir şey yazmış da buraya sorayım dedim.

Stresli bir süreç... her şey ara ara bir soru işaretine dönüşüyor kafada.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Ağu 11, 2021 3:50 pm

keinproblem yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 3:08 pm Arkadaşlar bu expatriodan gelen blocking confirmation belgesi direkt vizede geçerli oluyor değil mi? öncesinde konsolosluğa gidip ayrıca bir onay, mühür falan almaya gerek yok yani? Ekşide biri öyle bir şey yazmış da buraya sorayım dedim.

Stresli bir süreç... her şey ara ara bir soru işaretine dönüşüyor kafada.
Bunlar konsolosluk onaylı kurumlar Bildiğim kadarıyla. Sıkıntı yaşayan ben görmedim.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cum Ağu 13, 2021 12:04 am

Arkadaşlar merhaba
Expatriodan Value Package yaptım extradan sağlık sigortası yapmam gerekir mi?
Ve vize için 06 kodlu belgeyi götürmem yeterli mi?

meltemszg

Mesaj gönderen meltemszg » Cum Ağu 13, 2021 12:14 pm

rammsteinLBR yazdı: Cum Ağu 13, 2021 12:04 am Arkadaşlar merhaba
Expatriodan Value Package yaptım extradan sağlık sigortası yapmam gerekir mi?
Ve vize için 06 kodlu belgeyi götürmem yeterli mi?
06 nolu belge bloke hesap için yeterli, sağlık sigortası için de ordaki seyahat sağlık ve TK ile ilgili belgeleri çıkartman lazım. Ekstra sağlık sigortası yaptırmana gerek yok value package sonrası.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cum Ağu 13, 2021 1:01 pm

meltemszg yazdı: Cum Ağu 13, 2021 12:14 pm 06 nolu belge bloke hesap için yeterli, sağlık sigortası için de ordaki seyahat sağlık ve TK ile ilgili belgeleri çıkartman lazım. Ekstra sağlık sigortası yaptırmana gerek yok value package sonrası.
Tamamdır teşekkürler 👍

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Cmt Ağu 14, 2021 1:28 pm

Arkadaşlar merhaba ben de bloke hesap açıcam ama yanlış ve eksik bir işlem yapmaktan çekiniyorum. Bu avantajlı paketi aldığım da toplam 60 € + aylık 110,69 € şeklinde yazıyor yani şimdi sağlık sigortası için aylık 110.69€ mu ödeyeceğim her ay. Burada 2 tane sağlık sigortası var sanırım bunları aldığım zaman ekstradan tekrar sigorta yaptırmaya gerek yok anladığım kadarıyla. Yardımcısı olursanız çok sevinirim.
TU Dortmund
Bauingenieurwesen

Kullanıcı avatarı
Mühendiss

Mesaj gönderen Mühendiss » Cmt Ağu 14, 2021 4:10 pm

Arkadaşlar merhaba Bloke hesabı açtım. Para transferini nasıl yapacağım önce tl olarak transferwise sonra oradan Euro olarak expatrio ya yamı yapmam lazım yoksa direk türkiye Euro hesabımdan expatrio ya göndere bilir miyim ?
TU Dortmund
Bauingenieurwesen