Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
turist12

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen turist12 » Pzr Oca 23, 2022 9:06 pm

omerkaya yazdı: Prş Oca 20, 2022 9:05 pm Merhaba,
Ödemeyi neredeyse hepimiz transfer firmaları aracılığıyla yapıyoruz. Vizem reddedildi parayı geri almak istediğimde göndericiye iade edilmesinin mümkün olduğu yazıyor. Transfer firmasına yaptığım ödemenin dekontunu ilettim bakalım ne diyecekler.
Merhaba, Hangi vize türüne başvurmuştunuz ve ret sebebi olarak ne dediler acaba?

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Pzr Oca 23, 2022 9:13 pm

turist12 yazdı: Pzr Oca 23, 2022 9:06 pm Merhaba, Hangi vize türüne başvurmuştunuz ve ret sebebi olarak ne dediler acaba?
Merhaba, 40F vize türüne başvurdum. Ret sebebi olarak da 2022 dönemine kadar C1 seviyesine yetişmeyeceğini yazmışlar. Okul kabulünü 21.03.2021 tarihinde almıştım ancak maddi sebeplerle yeni başvurabildim.

denise

Mesaj gönderen denise » Pzt Oca 24, 2022 2:57 am

Merhabalar arkadaşlar,

Expatrio'dan hesap açılışı yaparken vize veriliş tarihimi seçmeme rağmen hesabıma Almanya'ya vardığım süre baz alınarak bir aylık para yatırıldı. Expatrio ile konu üzerine iletişimim devam etmekte ama daha önceden böyle bir durumu deneyimleyen var mı?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Prş Oca 27, 2022 9:40 am

Merhaba,

Expatrio para transferini bugün gerçekleştireceğim ancak bir sorum olacak.
Bu paranın bana geri dönüşü için herhangi bir alıcı hesabı (kendim) girilmesi gerekmiyor mu ve bu işlem bloke hesap için para transferinde belirtilmiyor mu?
Yanlış biliyor da olabilirim detayları, bilgilendirme sağlarsanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

Dygkhy

Mesaj gönderen Dygkhy » Prş Oca 27, 2022 12:04 pm

Merhaba,
Bende Expatrio bloke hesap açtım bugün parayı göndereceğim ama Avustralya banka bilgileri geldi transfer go ile de gönderemiyorum bu ülke seçeneği yok.

Hüseyincelik

Mesaj gönderen Hüseyincelik » Pzt Oca 31, 2022 11:50 am

mkoralparslan yazdı: Prş Oca 27, 2022 9:40 am Merhaba,

Expatrio para transferini bugün gerçekleştireceğim ancak bir sorum olacak.
Bu paranın bana geri dönüşü için herhangi bir alıcı hesabı (kendim) girilmesi gerekmiyor mu ve bu işlem bloke hesap için para transferinde belirtilmiyor mu?
Yanlış biliyor da olabilirim detayları, bilgilendirme sağlarsanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim.
o bilgileri parayı geri alırken giriyorsunuz. hesap kapatılış sürecinde soruyor size bunları

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Pzt Oca 31, 2022 12:31 pm

Hüseyincelik yazdı: Pzt Oca 31, 2022 11:50 am o bilgileri parayı geri alırken giriyorsunuz. hesap kapatılış sürecinde soruyor size bunları
Geri dönüş için teşekkür ederim.
Sormak istediğim, aylık olarak parayı tarafımıza transferi nasıl gerçekleştiriyorlar?
Almanya ya gittikten sonra açacağımız ve sonrasında Expatrio ile paylaşacağımız banka bilgileri ile mi devam ediyor süreç?

Hüseyincelik

Mesaj gönderen Hüseyincelik » Pzt Oca 31, 2022 1:51 pm

mkoralparslan yazdı: Pzt Oca 31, 2022 12:31 pm Geri dönüş için teşekkür ederim.
Sormak istediğim, aylık olarak parayı tarafımıza transferi nasıl gerçekleştiriyorlar?
Almanya ya gittikten sonra açacağımız ve sonrasında Expatrio ile paylaşacağımız banka bilgileri ile mi devam ediyor süreç?

evet Almanya'ya varınca bir banka hesabı açıp onu Expatrio'ya tanımlıyorsunuz. Oraya para aylık olarak yatıyor.

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Pzt Oca 31, 2022 2:23 pm

Hüseyincelik yazdı: Pzt Oca 31, 2022 1:51 pm evet Almanya'ya varınca bir banka hesabı açıp onu Expatrio'ya tanımlıyorsunuz. Oraya para aylık olarak yatıyor.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Pzt Oca 31, 2022 10:06 pm

Merhabalar, öncelikle eski mesajları okudum fakat teyit etmek istediğim için soruyorum,
Lisans için şartlı kabulüm var dil öğrencisi seçeneği ile expatrio hesabi açtım. Value paket alırsam özel seyahat sağlık sigortasi almama gerek kalmıyor mu?

Hüseyincelik

Mesaj gönderen Hüseyincelik » Sal Şub 01, 2022 3:24 pm

feyzveal yazdı: Pzt Oca 31, 2022 10:06 pm Merhabalar, öncelikle eski mesajları okudum fakat teyit etmek istediğim için soruyorum,
Lisans için şartlı kabulüm var dil öğrencisi seçeneği ile expatrio hesabi açtım. Value paket alırsam özel seyahat sağlık sigortasi almama gerek kalmıyor mu?
size 180 günlük 30K EUR garantili özel sigorta ayarlanıyor . bununla ilave seyahat sağlık sigortası almanıza gerek kalmıyor. Almanya'ya gelince bu 180 günlük olanı Almanya için geçerli özel sağlık sigortasına çeviriyorsunuz. Şirket aynı olduğu için tek evrakla ilerlenebiliyor.

omerkaya

Mesaj gönderen omerkaya » Cum Şub 04, 2022 2:24 pm

omerkaya yazdı: Prş Oca 20, 2022 9:05 pm Merhaba,
Ödemeyi neredeyse hepimiz transfer firmaları aracılığıyla yapıyoruz. Vizem reddedildi parayı geri almak istediğimde göndericiye iade edilmesinin mümkün olduğu yazıyor. Transfer firmasına yaptığım ödemenin dekontunu ilettim bakalım ne diyecekler.
Ödemeyi transfer firmasıyla da yapsanız iade alabiliyorsunuz sorun olmuyor. Sadece transfer firmasına yaptığınız transfer dekontunu istiyor. Para banka hesabıma gelmiş ancak askıda kalmış. Çağrı merkezi de göremedi. Şube ile görüştüm onlar hallettiler.

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Şub 08, 2022 1:49 pm

Selamlae arkadaşlar,

40F vize türü için bloke hesaba Transfer Go ile Expatrio'ya dün 10.541 euro gönderdim, Transfer Go dün saat 16:30 gibi parayı gönderdiklerini alıcı hesabına ulaşmasının birkaç saat sürebileceğini söyledi fakat para henüz bloke hesabaulaşmadı.Daha önce Transfer Go ile gönderi yapanların en geç ertesi gün bloke hesaba paralarının geçtiğini okudum forumda, eksik evrak teslimi için son tarih konsolosluğun bana verdiği tarih ise Cuma günü, perşembeye kadar para bloke hesaba geçer mi? Konsolosluğa mail atıp ektra süre isteyebilir miyim? Ama zatan daha önce ekstra süre istemiştim ve konsoloslukta 1 ay da süre vermişti, bu konuyla ilgili fikri olan var mıdır değerli arkadaşlar? Hayırlı forumlar.

eatak

Mesaj gönderen eatak » Sal Şub 08, 2022 1:55 pm

Ali3462 yazdı: Sal Şub 08, 2022 1:49 pm Selamlae arkadaşlar,

40F vize türü için bloke hesaba Transfer Go ile Expatrio'ya dün 10.541 euro gönderdim, Transfer Go dün saat 16:30 gibi parayı gönderdiklerini alıcı hesabına ulaşmasının birkaç saat sürebileceğini söyledi fakat para henüz bloke hesabaulaşmadı.Daha önce Transfer Go ile gönderi yapanların en geç ertesi gün bloke hesaba paralarının geçtiğini okudum forumda, eksik evrak teslimi için son tarih konsolosluğun bana verdiği tarih ise Cuma günü, perşembeye kadar para bloke hesaba geçer mi? Konsolosluğa mail atıp ektra süre isteyebilir miyim? Ama zatan daha önce ekstra süre istemiştim ve konsoloslukta 1 ay da süre vermişti, bu konuyla ilgili fikri olan var mıdır değerli arkadaşlar? Hayırlı forumlar.
perşembeye kadar çok rahat gelir onayınız rahat olun.(tabii eğer girdiğiniz hesap bilgilerinde bir yanlışlık yoksa)

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Şub 08, 2022 2:01 pm

eatak yazdı: Sal Şub 08, 2022 1:55 pm perşembeye kadar çok rahat gelir onayınız rahat olun.(tabii eğer girdiğiniz hesap bilgilerinde bir yanlışlık yoksa)
bilgileri tekrar tekrar kontrol ettim çok teşekkürler.

ValinDolly

Mesaj gönderen ValinDolly » Çrş Şub 09, 2022 3:23 pm

Herkese Selamlar,
Bloke hesabımı açtım. Hesaba para transferi yapacağım. Ödemeler kısmındaki ÖDEME YÖNTEMİ SEÇİN bölümünde;

1-Uluslararası Banka Havalesi (TL hesabımıza yurt dışı havalesi yapın)

2-Uluslararası Banka Havalesi (EUR hesabımıza uluslararası bir transfer yapın)

3-Uluslararası Banka Havalesi (USD hesabımıza uluslararası bir transfer yapın)

4-Uluslararası Banka Havalesi
(Bloke hesabınıza EUR cinsinden uluslararası transfer yapın
Diğer uluslararası havale hizmeti sağlayıcılarıyla uluslararası transfer yapın (doğrudan bankadan değil)
Tercih ettiğiniz havale hizmetini kullanın
Bu seçeneği seçerseniz, paranızı göndermek için uluslararası bir havale hizmeti sağlayıcısı kullanmanız gerekecektir. Bir Türk banka hesabından doğrudan size vereceğimiz hesap bilgilerine yapılan havale kabul edilmeyecektir . Bu hesap bilgilerine doğrudan bir Türk bankasından havale yaparsanız, transferiniz reddedilir, zaman ve işlem ücreti kaybedersiniz.)

Seçenekleri karşıma çıktı. Ben Transfergo dan parayı yollarsam hangisini seçmem gerekiyor? Bankadan swift yaparsam hangisini sçmem gerekiyor?

Bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler...

Articain

Mesaj gönderen Articain » Prş Şub 10, 2022 12:46 am

Merhabalar expatrio 3 aylık bloke hesap actım ve 3 aylık vize aldım fakat sorun su ki vizem geldiginde stajım nisan sonuna ertelendi vize mayıs bası bitiyor uzatmak istiyorum bunun icin expatrio bloke hesaba hiç dokunmadan almanyaya gitsem 3 ay sonra uzatma talebinde bulunabilir miyim ya da bloke hesabı aktive edip tekrar gerekli meblağı yatırıp mı uzatmam gerek ne yapmalıyım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

eatak

Mesaj gönderen eatak » Çrş Şub 16, 2022 10:36 am

ValinDolly yazdı: Çrş Şub 09, 2022 3:23 pm Herkese Selamlar,
Bloke hesabımı açtım. Hesaba para transferi yapacağım. Ödemeler kısmındaki ÖDEME YÖNTEMİ SEÇİN bölümünde;

1-Uluslararası Banka Havalesi (TL hesabımıza yurt dışı havalesi yapın)

2-Uluslararası Banka Havalesi (EUR hesabımıza uluslararası bir transfer yapın)

3-Uluslararası Banka Havalesi (USD hesabımıza uluslararası bir transfer yapın)

4-Uluslararası Banka Havalesi
(Bloke hesabınıza EUR cinsinden uluslararası transfer yapın
Diğer uluslararası havale hizmeti sağlayıcılarıyla uluslararası transfer yapın (doğrudan bankadan değil)
Tercih ettiğiniz havale hizmetini kullanın
Bu seçeneği seçerseniz, paranızı göndermek için uluslararası bir havale hizmeti sağlayıcısı kullanmanız gerekecektir. Bir Türk banka hesabından doğrudan size vereceğimiz hesap bilgilerine yapılan havale kabul edilmeyecektir . Bu hesap bilgilerine doğrudan bir Türk bankasından havale yaparsanız, transferiniz reddedilir, zaman ve işlem ücreti kaybedersiniz.)

Seçenekleri karşıma çıktı. Ben Transfergo dan parayı yollarsam hangisini seçmem gerekiyor? Bankadan swift yaparsam hangisini sçmem gerekiyor?

Bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler...
bankadan swift yapacaksan üstteki EUR seçeneğini seçmelisin. Transfergo ile yollayacaksan ikisi de olur.

ValinDolly

Mesaj gönderen ValinDolly » Prş Şub 17, 2022 2:54 pm

Merabalar,
Ben dün (16.02.2022) tarihinde 10541 euro olarak bloke hesabıma Transfer Go ile para gönderdim. Kanıtını sisteme yükledim. Para kaç güne Expatrio da görünür? Ayrıca parayı gönderirken verilen Iban a Alıcı kısmını kurumsal işaretledikten sonra MANGOPAY SA France yazdım. Alıcı kısmına kendi adımı mı yazmalıydım? Yanlış mı yaptım? Yardımcı olursanız sevinirim.

helegna

Mesaj gönderen helegna » Cum Şub 18, 2022 2:18 pm

ValinDolly yazdı: Prş Şub 17, 2022 2:54 pm Merabalar,
Ben dün (16.02.2022) tarihinde 10541 euro olarak bloke hesabıma Transfer Go ile para gönderdim. Kanıtını sisteme yükledim. Para kaç güne Expatrio da görünür? Ayrıca parayı gönderirken verilen Iban a Alıcı kısmını kurumsal işaretledikten sonra MANGOPAY SA France yazdım. Alıcı kısmına kendi adımı mı yazmalıydım? Yanlış mı yaptım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba , alıcı kısmına kendi adınızı yazmalıydınız. Çünkü göndereceğiniz hesap sizin hesabınız zaten.