Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 26, 2019 9:06 pm

Heisenbergg yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 8:45 pm Teşekkürler ancak şunu anlamadım At-11 e sahip olmadığımı varsayarsak , ve value package aldığımızda ekstrandan bir daha tk için para vericekmiyiz aylık olarak ? Sanırsam iki tür sigorta var biri konsolosluğun istediği galiba bu seyahet sigortası olan ve diğeri de almanyadaki uzun dönemde ihtiyacımız olucak sigorta , value package da bunların ikiside var mı ?
İkisi de var ama seyahat sigortası için önceden konsoloslukla görüşmeniz ve sigortayı kabul edip etmediklerini teyit etmeniz gerekiyor. Son zamanlarda Fintiba da dahil bazı arkadaşlardan farklı bir seyahat sağlık istemişler.
Zorunlu sağlık sigortası için 90 euro ödemek zorundasınız yoksa okula kayıt yaptıramazsınız. Şöyle bir durum da var, özel sağlık sigortası yaptırırsınız alternatif olarak ama zorunlu kalmadıkça önerilmiyor.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Helen

Mesaj gönderen Helen » Pzt Ağu 26, 2019 10:14 pm

Heisenbergg yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 8:53 pm Bu başlığı okudum ancak kafam daha çok karıştı yorumlarla birlikte. Maaş sınırı ne kadar ?
Almanyada okurken çalışmayı da düşünüyorum ve eğer bu sınır düşükse at-11 le uğraşmak istemiyorum 90€ yu vermeye razıyım. Bazı memurlar sorun çıkartabiliyormuş
viewtopic.php?t=13241 bu başlıkta bahsedilmiş biraz maaşla ilgili. Werkstudent statüsünde çalışınca sorun olmuyor sanırım. Ben de tam araştırmadığım için yardım edemiyorum şimdi. Ama 90€ yu tek seferlik değil her ay ödüyorsunuz. fingerspitzengefuehl in dediği gibi özel sigortaya da geçebilirsiniz daha sonra, daha ucuz oluyor ama geri puplic sigortaya dönüş yapılamadığı için önerilmiyor sanırım.

Helen

Mesaj gönderen Helen » Pzt Ağu 26, 2019 10:46 pm

Heisenbergg yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 8:53 pm Bu başlığı okudum ancak kafam daha çok karıştı yorumlarla birlikte. Maaş sınırı ne kadar ?
Almanyada okurken çalışmayı da düşünüyorum ve eğer bu sınır düşükse at-11 le uğraşmak istemiyorum 90€ yu vermeye razıyım. Bazı memurlar sorun çıkartabiliyormuş
Werkstudent statüsünde çalışınca sorun olmuyor sanırım.
Werkstudent yerine Minijob olacaktı kusura bakmayın***

Minijob ile zaten aylık 450 euro kazanabiliyorsunuz en fazla, werkstudent olarak daha çok kazanabilirsiniz ama haftalık en fazla 20 saat çalışma sınırına dikkat etmek lazım

justinmydreams

Mesaj gönderen justinmydreams » Pzr Eyl 01, 2019 9:45 pm

Merhaba arkadaşlar!

Sormak istediğim iki soru var.
1. Tüm bilgilerinizi expatrioya gönderdiğinizde hesabın açılması ne kadar sürdü ve hesap sizin adınıza mıydı?
2. Parayı transfer ettiğiniz andan itibaren konsolosluk için gerekli olan onay belgesinin gelmesi ne kadar sürdü?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

(Bu arada kayıt olurken sorulan soru Atatürk'ün doğum yeriydi. Böyle bir soruyla karşılaştığım için hem çok sevindim, hem de çok şaşırdım. Bu soruyu sisteme ekleyenlerin ellerine sağlık.)

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzr Eyl 01, 2019 10:53 pm

justinmydreams yazdı: Pzr Eyl 01, 2019 9:45 pm Merhaba arkadaşlar!

Sormak istediğim iki soru var.
1. Tüm bilgilerinizi expatrioya gönderdiğinizde hesabın açılması ne kadar sürdü ve hesap sizin adınıza mıydı?
2. Parayı transfer ettiğiniz andan itibaren konsolosluk için gerekli olan onay belgesinin gelmesi ne kadar sürdü?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

(Bu arada kayıt olurken sorulan soru Atatürk'ün doğum yeriydi. Böyle bir soruyla karşılaştığım için hem çok sevindim, hem de çok şaşırdım. Bu soruyu sisteme ekleyenlerin ellerine sağlık.)
Merhaba,

bende 24 saat sürdü diyebilirim, tabii parayı da gönderme işlemiyle. Transferwise kullandım bu arada. Hesap da benim adımaydı tabii ki, Blocked Account Confirmation belgesinde yazıyor bilgileriniz. Mangopay ile çalışıyorlar, Luxemburg'ta bulunuyor merkezi, bu sizi şaşırtmasın herhangi bir zararı yok. Expatrio da diğer şirketler gibi konsolosluk tarafından tanınıyor.
Diğer soruya cevap yukarıda. Her şey bende 24 saat sürdü. 48 saat sürebiliyor duruma göre ama inanılmaz hızlıydı bence. Standart bankacılık kullanmayacaksanız tabii. Swift vs gönderecekseniz parayı bir 3 gün ekleyebilirsiniz.
Kölle Alaaf!

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzr Eyl 01, 2019 10:56 pm

ÖNEMLİ! Incoming Insurance Dr. Walter ile ilgili:

Halihazırda Value Package alan arkadaşlar. Dr Walter'a mail atıp, seyahat sağlık sigortanıza gideceğiniz tarihi (tahminen 1 Eylül 2019 vs.) yazmalarını isteyin, başlangıç tarihinden sonra da 6 ayı kapsamasını söyleyin. Hemen düzeltip gönderiyorlar.

dallmann@dr-walter.com

Yukarıdaki mail adresinden Frau Dallmann'a ulaşabilirsiniz.
Kölle Alaaf!

justinmydreams

Mesaj gönderen justinmydreams » Pzr Eyl 01, 2019 11:06 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzr Eyl 01, 2019 10:53 pm Merhaba,

bende 24 saat sürdü diyebilirim, tabii parayı da gönderme işlemiyle. Transferwise kullandım bu arada. Hesap da benim adımaydı tabii ki, Blocked Account Confirmation belgesinde yazıyor bilgileriniz. Mangopay ile çalışıyorlar, Luxemburg'ta bulunuyor merkezi, bu sizi şaşırtmasın herhangi bir zararı yok. Expatrio da diğer şirketler gibi konsolosluk tarafından tanınıyor.
Diğer soruya cevap yukarıda. Her şey bende 24 saat sürdü. 48 saat sürebiliyor duruma göre ama inanılmaz hızlıydı bence. Standart bankacılık kullanmayacaksanız tabii. Swift vs gönderecekseniz parayı bir 3 gün ekleyebilirsiniz.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Para Almanya'daki akrabalarım tarafından transfer edilecek. O yüzden 24 saat içerisinde hallolmasını umuyorum, çünkü çarşamba günü vize randevum var. Tekrardan teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzr Eyl 01, 2019 11:53 pm

justinmydreams yazdı: Pzr Eyl 01, 2019 11:06 pm Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Para Almanya'daki akrabalarım tarafından transfer edilecek. O yüzden 24 saat içerisinde hallolmasını umuyorum, çünkü çarşamba günü vize randevum var. Tekrardan teşekkürler :)
Almanya'daki havale sürelerini biliyorum, umarım en kısa zamanda ulaşır :)
Rica ederim, başarılar şimdiden!
Kölle Alaaf!

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzt Eyl 02, 2019 8:52 am

justinmydreams yazdı: Pzr Eyl 01, 2019 11:06 pm Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Para Almanya'daki akrabalarım tarafından transfer edilecek. O yüzden 24 saat içerisinde hallolmasını umuyorum, çünkü çarşamba günü vize randevum var. Tekrardan teşekkürler :)
2-3 gün sürebiliyor. Ama 1 gün de sürdüğü oluyor.

justinmydreams

Mesaj gönderen justinmydreams » Pzt Eyl 02, 2019 1:52 pm

kdemir yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 8:52 am 2-3 gün sürebiliyor. Ama 1 gün de sürdüğü oluyor.
Teşekkür ederim. Umarım hemen hallolur.

ogzhnsnmn

Mesaj gönderen ogzhnsnmn » Sal Eyl 03, 2019 9:32 am

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 9:06 pm İkisi de var ama seyahat sigortası için önceden konsoloslukla görüşmeniz ve sigortayı kabul edip etmediklerini teyit etmeniz gerekiyor. Son zamanlarda Fintiba da dahil bazı arkadaşlardan farklı bir seyahat sağlık istemişler.
Zorunlu sağlık sigortası için 90 euro ödemek zorundasınız yoksa okula kayıt yaptıramazsınız. Şöyle bir durum da var, özel sağlık sigortası yaptırırsınız alternatif olarak ama zorunlu kalmadıkça önerilmiyor.
Merhaba ben şu an bloke hesap için Fintiba ve Expatrio arasında kaldım.Expatrio daha avantajlı duruyor.Şu anda Ruhr üni Bochum’dan şartlı kabulüm var öncesinde dil okulu tabi ki.Dil okulu 21 Ekim’de başlıyor.Gideceğim tarihi 20 ekim diye seçtim.Ben ikisine de hesap açtım şu an sadece transfer işlemi için bekliyorum hangisine atsam diye.Asıl merak ettiğim ise sağlık sigortası.Bunlardan fintiba plus ya da Expatrio value ile mi yaptırmak daha mantıklı yoksa Almanya’ya gittikten sonra yaptırmak mı? Konsolosluğun istediği sağlık sigortası hangisi? Ki benim bayağı kafam karıştı çünkü 2 farklı sigortadan bahsediyorsunuz anladığım kadarıyla.Bir de benim bankada Euro hesabım var ve bloke hesap için yeterli para mevcut ama swift yapmaktansa transferwisela transfer yapmak daha ucuz anladığım kadarıyla transferwise’ı nasıl kullanıyoruz? Parayı tl’ye çevirip o şekilde mi gönderiyoruz.Bayağı bunaldık bu işlerden umarım soruma yanıt verirsiniz.Teşekkür ederim şimdiden

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Eyl 03, 2019 10:01 am

ogzhnsnmn yazdı: Sal Eyl 03, 2019 9:32 am Merhaba ben şu an bloke hesap için Fintiba ve Expatrio arasında kaldım.Expatrio daha avantajlı duruyor.Şu anda Ruhr üni Bochum’dan şartlı kabulüm var öncesinde dil okulu tabi ki.Dil okulu 21 Ekim’de başlıyor.Gideceğim tarihi 20 ekim diye seçtim.Ben ikisine de hesap açtım şu an sadece transfer işlemi için bekliyorum hangisine atsam diye.Asıl merak ettiğim ise sağlık sigortası.Bunlardan fintiba plus ya da Expatrio value ile mi yaptırmak daha mantıklı yoksa Almanya’ya gittikten sonra yaptırmak mı? Konsolosluğun istediği sağlık sigortası hangisi? Ki benim bayağı kafam karıştı çünkü 2 farklı sigortadan bahsediyorsunuz anladığım kadarıyla.Bir de benim bankada Euro hesabım var ve bloke hesap için yeterli para mevcut ama swift yapmaktansa transferwisela transfer yapmak daha ucuz anladığım kadarıyla transferwise’ı nasıl kullanıyoruz? Parayı tl’ye çevirip o şekilde mi gönderiyoruz.Bayağı bunaldık bu işlerden umarım soruma yanıt verirsiniz.Teşekkür ederim şimdiden
Benim durumumda Expatrio Value Package hepsinden çok daha uygundu.

Dil kursu olduğu için sizin dil kursunu kapsayan bir sigortanızın olması gerekiyor. Özel sağlık sigortası yaptırırsınız aylık 1.10euro/Gün şeklinde minimum tutar.
Sonrasında üniversiteye kayıt yapacağınız zaman okul sizden ya muafiyet belgesi isteyecek ya da TK veya AOK gibi kurumlardan sigortalanmış olmanızı.

1. Kurs süresi boyunca özel sağlık; Mawista, HanseMerkur vs
2. Okul başlamadan önce TK veya AOK

Vize başvurunuz için de ayrı sigorta mı gerekiyor emin değilim ama yurtdışı eğitim seyahat sağlık sigortası istiyorlar.

Eğer yanlışım varsa düzetsin arkadaşlar.
Kölle Alaaf!

ogzhnsnmn

Mesaj gönderen ogzhnsnmn » Sal Eyl 03, 2019 11:30 am

Hocam teşekkür ederim Expatriodan sadece normal bloke hesap açacağım o zaman Peki bu eğitim seyahat sağlık sigortası dediğiniz şeyi nasıl yapacağım? Burdan Almanya’daki firmayla mı iletişime geçmem gerekiyor? Ya da expatriodan sadece seyahat sağlık sigortası alınabiliyor mu? Bu okul öncesi Aok dediğiniz sanırım şu an da benim için gerekli değil? Türkiyede Allianzla görüştüm 1 yıllık 60 Euro demişti seyahat sağlık sigortası için.Bunu yaptırsam oluyor mu?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Eyl 03, 2019 11:45 am

ogzhnsnmn yazdı: Sal Eyl 03, 2019 11:30 am Hocam teşekkür ederim Expatriodan sadece normal bloke hesap açacağım o zaman Peki bu eğitim seyahat sağlık sigortası dediğiniz şeyi nasıl yapacağım? Burdan Almanya’daki firmayla mı iletişime geçmem gerekiyor? Ya da expatriodan sadece seyahat sağlık sigortası alınabiliyor mu? Bu okul öncesi Aok dediğiniz sanırım şu an da benim için gerekli değil? Türkiyede Allianzla görüştüm 1 yıllık 60 Euro demişti seyahat sağlık sigortası için.Bunu yaptırsam oluyor mu?
Expatriodan sadece bloke alın.
Seyahat sağlık için de online yaparsınız direkt internet sitelerinden
Kölle Alaaf!

ogzhnsnmn

Mesaj gönderen ogzhnsnmn » Sal Eyl 03, 2019 1:10 pm

Teşekkür ederim hocam son olarakta şeyi sorayım şimdi garanti bankasında Euro hesabım var ben transferwise daha önce hiç kullanmadım.Şimdi açtım hesabım var ama Expatrioya bloke hesap için para gönderirken transferwiseı nasıl kullanacağım? Önce garantideki hesaptan transferwisea para mı yollamam gerekiyor ordan bloke hesaba para yatırmak için?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Eyl 03, 2019 3:04 pm

ogzhnsnmn yazdı: Sal Eyl 03, 2019 1:10 pm Teşekkür ederim hocam son olarakta şeyi sorayım şimdi garanti bankasında Euro hesabım var ben transferwise daha önce hiç kullanmadım.Şimdi açtım hesabım var ama Expatrioya bloke hesap için para gönderirken transferwiseı nasıl kullanacağım? Önce garantideki hesaptan transferwisea para mı yollamam gerekiyor ordan bloke hesaba para yatırmak için?
Euro hesabın varsa online işlemlerden swift yap, transferwise ile uğraşma. Transferwise şimdilik sadece TL'den euro'ya (ve diğer) gönderim yapıyor. Yani paranı TL hesabından Transferwise'a atıp oradan da Expatrio'ya göndermen gerekiyor. Külfet olabilir yüksek meblağlarda. Karşılaştırmanı yap, en uygun nasıl oluyorsa öyle yap.
Zan altında kalmak istemem gönderim ücreti konusunda.
Kölle Alaaf!

justinmydreams

Mesaj gönderen justinmydreams » Çrş Eyl 04, 2019 4:29 pm

Merhaba arkadaşlar!
Benim Expatrio olan deneyimimi paylaşmak istiyorum. Pasaportu ve gerekli bilgileri verip kayıt olduktan sonra 4 saat içerisinde onaylandı ve hesap bilgileri tarafıma maillendi. Aynı gün içerisinde Almanya'dan yatan para ertesi gün hesaptaydı ve bu süreç toplam yaklaşık spitzengefühl'ün de dediği gibi 24 saat kadar sürdü. Gayet hızlıydı bence. Konsoloslukta da görevli memur Expatrioyu ilk defa gördüğünü söyledi ve diğer arkadaşlarından bu konuda bilgi aldı. Zaten onay belgesinde konsolosluk memurlarının online olarak sorgulayabilecekleri bir internet sitesinin linki vardı. O yüzden hiçbir sıkıntı yaşamadım. Herkese önerebilirim.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Eyl 04, 2019 11:47 pm

justinmydreams yazdı: Çrş Eyl 04, 2019 4:29 pm Merhaba arkadaşlar!
Benim Expatrio olan deneyimimi paylaşmak istiyorum. Pasaportu ve gerekli bilgileri verip kayıt olduktan sonra 4 saat içerisinde onaylandı ve hesap bilgileri tarafıma maillendi. Aynı gün içerisinde Almanya'dan yatan para ertesi gün hesaptaydı ve bu süreç toplam yaklaşık spitzengefühl'ün de dediği gibi 24 saat kadar sürdü. Gayet hızlıydı bence. Konsoloslukta da görevli memur Expatrioyu ilk defa gördüğünü söyledi ve diğer arkadaşlarından bu konuda bilgi aldı. Zaten onay belgesinde konsolosluk memurlarının online olarak sorgulayabilecekleri bir internet sitesinin linki vardı. O yüzden hiçbir sıkıntı yaşamadım. Herkese önerebilirim.
Çok memnun oldum her şeyin yolunda gitmesine. Value Package almadığını varsayıyorum ama yine de sormak isterim, acaba seyahat sağlık sigortası olan Dr. Walter'ın yanında başka bir şeye ihtiyaç duymuş muydun? Şu an en güncel mesele maalesef bu seyahat sağlık sorunsalı.
Başarılar diliyorum, umarım harika bir sonuç elde edersin yakın zamanda.
Kölle Alaaf!

justinmydreams

Mesaj gönderen justinmydreams » Prş Eyl 05, 2019 1:33 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Eyl 04, 2019 11:47 pm Çok memnun oldum her şeyin yolunda gitmesine. Value Package almadığını varsayıyorum ama yine de sormak isterim, acaba seyahat sağlık sigortası olan Dr. Walter'ın yanında başka bir şeye ihtiyaç duymuş muydun? Şu an en güncel mesele maalesef bu seyahat sağlık sorunsalı.
Başarılar diliyorum, umarım harika bir sonuç elde edersin yakın zamanda.
Teşekkürler umarım her şey hepimiz için güzel olur. Ben değişim programıyla gittiğim için Expatrio'yu sadece bloke hesap için kullandım. Sigortamı ise seyahat sağlık sigortası yaptırdım Türkiye'den. 1 yıllık 220 lira gibi bir miktar ödedim. Büyük ihtimalle orada yaptırmama gerekecek ama bu vize almak için yeterliydi.

isarama

Mesaj gönderen isarama » Prş Eyl 12, 2019 8:19 pm

Selam bu bilgi için çok teşekkürler. Ben de Expatrio'dan açacağım gibi duruyor, yalnız Türkiye'den Transferwise ile Euro olarak yollamayı yapamıyor muyuz?