Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yös denkliği

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Yös denkliği

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 02, 2019 5:33 pm

Arkadaşlar merhaba, Almanya'da okumak için yös'e giren biri nasıl denklik alıyor? Mesela ben Bonn üniversitesi ve köln üniversitesi informatik için başvuru yapacağım. Köln üniversitesi üni assest üzerinden başvuru alıyor ama bonn üniversitesi almıyor. Yös'e denklik vermeleri için iyi üniversite mi kazandığına bakıyorlar yoksa notunamı? Bu arada iki üniversitede zulassungfrei (yanlıs yazmış olabilirim)

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Yös denkliği

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 03, 2019 5:53 pm

Bilen yok mu?

alperen20

Re: Yös denkliği

Mesaj gönderen alperen20 » Pzt Ağu 05, 2019 12:46 am

dabadee yazdı: Cum Ağu 02, 2019 5:33 pm Arkadaşlar merhaba, Almanya'da okumak için yös'e giren biri nasıl denklik alıyor? Mesela ben Bonn üniversitesi ve köln üniversitesi informatik için başvuru yapacağım. Köln üniversitesi üni assest üzerinden başvuru alıyor ama bonn üniversitesi almıyor. Yös'e denklik vermeleri için iyi üniversite mi kazandığına bakıyorlar yoksa notunamı? Bu arada iki üniversitede zulassungfrei (yanlıs yazmış olabilirim)
Hocam ben yösle girdim ama denklik filan vermedim hem nc olan hem de nc frei olan üniversiteden kabul aldim ama üniversite ile iletisime gecmeniz en dogrusu