Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mühendislikler Arası Geçiş

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
helvete_

Mühendislikler Arası Geçiş

Mesaj gönderen helvete_ » Cmt Tem 27, 2019 7:07 pm

Merhabalar son iki senedir sürekli Almanya’da lisans eğitimi için araştırma yapıyorum fakat kafama takılan ve cevabına ulaşamadığım bir kaç soru var. Öncelikle bu sene ilk kez üniversite sınavına girdim tercihleri yaptım çok büyük ihtimalle Yıldız Teknik Üniversitesi çevre mühendisliği kazanacağım fakat Almanya’da uçak mühendisliği okumak istiyorum. Burada puanım yetmediği için tercih edemedim acaba bu mümkün müdür? Almanya’da mühendislik kazanmak için Türkiye’de herhangi bir mühendisliği kazanmak yeterli midir yoksa orada illaki çevre mühendisliğine mi başvurmalıyım? Şayet ki bu mümkün, vizede sıkıntı çıkar mı? Kendi ülkende neden uçak tercih etmedin de Almanya’da istiyorsun vs tarzı?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Re: Mühendislikler Arası Geçiş

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Tem 27, 2019 7:27 pm

Ben Makine kazanmistim. Bilgisayar okuyorum. Genel olarak cevap evet ama cevre mühendisliginden ucaga olur mu bilemiyorum. Ikiside mühendislik ama normal sartlarda birbiriyle cok alakasi olan bölümler degil. Tabi yinede bir bilene danismakta fayda var.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

helvete_

Re: Mühendislikler Arası Geçiş

Mesaj gönderen helvete_ » Pzr Tem 28, 2019 5:03 pm

Anladım teşekkür ederim