Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ozurlulere taninan haklar!!

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Çrş Mar 24, 2010 4:16 pm

Merhaba,

biraz spesifik bir soru olacak ama bu konuda bilgisi olan var mi diye merak ettim.
Bildiginiz gibi Turkiyede ozurluler icin cesitli imkanlar saglanmakta (gelir vergisi muafiyeti, erken emeklilik, devlet yardimi vs.).
Acaba almanyada durum nasil? bu konunun aciklandigi kanun yada web sitesi varmidir?
ozurlu yabanci ogrencilere imkan taninmaktamidir yada mezun olanlara varmidir bu tur imkanlar?

bu konuda bilgisi olanlarin cevaplarini bekliyorum.

Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 24, 2010 4:50 pm

Merhaba,

Tam olarak icerigini bilmesem de kesinlikle var her universitede.

Ama merkezi ve resmi haklar ve olanaklara asagidaki linkten ( PDF uzantili ) ulasabilirsin

http://www.studentenwerke.de/pdf/Brosch ... t_2006.pdf

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Çrş Mar 24, 2010 6:27 pm

ogrenci olarak bilmiyorum ama
bizim mahallede ozurlu sayilmaz fiziken ozrlu gibi akil olarak cok cok benden bile ustun diyebilirim.
Suanda Hollanda vatandasi
her ay ozurlu maasi aliyor
Hollanda ve tum avrupa ulkelerinde ozurlulere taninan bir hak var arastirilmasi gerek
Turkiyede ozurlu vatandaslarla dalga geciliyo Avrupada 1.sinif vatandas oluyorlar . Avrupai insan bambaska bise :alkis