Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ingilizce master

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
seco0o

ingilizce master

Mesaj gönderen seco0o » Çrş Mar 24, 2010 2:20 am

Oncelikle boyle bir ugrasi icine giren tum arkadaslara cok tesekkur ediyorum.Benim sorum Almanya\'daki bircok universiteyi arastirdim.Bircok universitede ingilizce master programlari var.Bunlar icin toefl gerekiyor.Toefl da yeterli skora ulastigimizda ve okuldan kabul belgesi aldigimizda yine de Almanca\'nin belirli bir duzeyde olmasi gerekir mi?(Almanya\'ya gitcegimiz icin tabiki biraz biseler bilmek gerekir fakat vize sureci icin soruyorum)

Ayrica soyle bir sorum daha olucak.Orada master yaptigim sirada Turkiye\'de bulunan esimi yanima getirebilir miyim_? Onun icin prosedur nedir?

Simdiden herkese tesekkur ediyorum.Gitmek isteyen ve giden arkadaslara basarilar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

ingilizce master

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 24, 2010 3:29 am

Sitemize hosgelin,keyifli forumlar ve biz tesekkur ederiz..
Vize icin Almanca bilmene gerek yok eger okulun seni TOEFL ile kabul edecekse hic bir sorun olmaz..
Ama Master ogrencileri gene yuksek ogrenimleri esnasinda Almanca kursu goruyorlar bu kurs her ne kadar zorunlu olsada gostermelik bir kurs..Yani %100 Ingilizce bir bolume de gitsen Almanca kursuna gonderirler ama dedigim gibi gostermelik bir sey.

Malesef esiniz sizinle birlikte gelemez ancak kendi vizesiyle gelebilir buda egitim harici turiistik vize olur ve an fazla 90 gun yaninizda kalabilir sonra tekrar Almanya\'ya gelebilmesi icin TR ye giris yapmasi gerekmektedir.

seco0o

ingilizce master

Mesaj gönderen seco0o » Çrş Mar 24, 2010 9:25 pm

verdiginiz degerli bilgiler icin cok cok tesekkur ederim. Cok yardimci oldunuz.Saygilar