Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 21, 2010 2:49 am

Yeni anilar,yeni konular,yeni tecrubeler..Gorusmeye nerede girdigimizi,yasadiklarimizi,bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,sorulan sorulari vs. ve vize sonucunu burada paylasalim...
Bir onceki basliklar ;

Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 5 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 4 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 2 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 1 - Visumtagebuch

blackout

Mesaj gönderen blackout » Prş Mar 25, 2010 5:32 pm

ilk ben yazayim o zaman.

oncelikle tum deutschstudent forum yoneticileri ve sakinlerine cok tesekkur ederim. Gercekten yararli bilgiler var ve ben cok faydalandim. Cok tesekkurler..

Vize gorusme sonrasi bayan "eger 16 nisana kadar red veya kabul gelmezse biz vizeyi veririz dedi".
Ne dersiniz olacak mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 26, 2010 2:19 am

[quote]blackout tarafindan yazilan metin:
"eger 16 nisana kadar red veya kabul gelmezse biz vizeyi veririz dedi".[/quote]

Bu ne demek ki ? :)

mertist

Mesaj gönderen mertist » Cum Mar 26, 2010 11:30 am

Merhaba arkadaslar yaklasik 1.5 saat once vize gorusmesinden ciktim ve cok guzel gecti nerdeyse hicbir sey sormadilar gibi. En basta ne icin gitmek istiorsunz dediinde, dil kursu ve master dedim, fakat okul kabulum yok dedim, hmm yapti ama sonradan karisiklik cikior diyerek,negatf yaklasti ama bnd konsoloslkta okul kabulu veya 4 yillik diploma isteniyor dedim,bundan sonra tamam dedi. Ve okul kabulu haziranda oldugu icin vakit kaybetmeden okulun on sarti dil okuluna baslamak istedigimi soyledim, sonra belgeleri kontrol etti, bir form doldurucaz sizinle dedi, o arada almanca niye gerekli diye sordu bnd egitim ve orada yasamk icin dedim, guldu =) yani boyle kolay gecti gorusmem. En son nezmn a kadr gelir dedim vizem, bayan ins istediin zamana kadar gelmis olur dedi. (15 nisan). Hepsi bukadar.
Arkadaslar sizce boyle bir gorusmeden sonra alirim diimi vizeyi? Kesin olmamakla beraber..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 26, 2010 5:30 pm

Olumlu gecmis evet,alirsin alamazsin demek kehaneti onceden gormek gibi..

blackout

Mesaj gönderen blackout » Cum Mar 26, 2010 5:34 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Bu ne demek ki ? :)[/quote]

Aslinda ben de bunu sormak istemistim. Bu ne demek oluyor ki? Daha onceden kendisine boyle birsey soylenen var mi ki?

serap26

Mesaj gönderen serap26 » Pzr Nis 04, 2010 4:08 pm

mrb arkadaslar bugun 32 gun oldu vize gorusmesinden cikali acaba bu normal bir suremi?bloke hesapla basvurmustum.1 mayista kurs basliyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 04, 2010 4:19 pm

Bu ne demek ki ? :)[/quote]

Aslinda ben de bunu sormak istemistim. Bu ne demek oluyor ki? Daha onceden kendisine boyle birsey soylenen var mi ki?[/quote]

Burada ki sorun ; cumle tamamen yanlis ve anlamsiz..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 04, 2010 4:20 pm

[quote]serap26 tarafindan yazilan metin:
mrb arkadaslar bugun 32 gun oldu vize gorusmesinden cikali acaba bu normal bir suremi?bloke hesapla basvurmustum.1 mayista kurs basliyor.[/quote]

Sure normal,bilgidin uzere 6 hafta gibi populer bir sureleri var..Tahminim bu hafta icinde cevap alirsin.

yolcu23

Mesaj gönderen yolcu23 » Pzt Nis 19, 2010 10:49 pm

arkadaslar merhaba...
benim unv kabulum+dil kursu kayit belgesi+bloke hesap var+ ve diger istenilen belgeleride hazirladim ayrica ii niyet mektubuda yazdim. 21 Nisan Carsamba gunu randevum var ..ben sizden randevuya girmeden tavsiyelerinizi ve dualarinizi bekliyorum..ins randevunun nasil gectiginide yazacam buraya..hepinize simdiden tesekkur ederim...(gurkan kardesime ayrica tes ediyorum unv kabulu almam da baya bi emegi oldu)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Nis 19, 2010 11:09 pm

Selam yolcu23,tavsiye icin 7 tane Vize Ani Defteri basligi var bence tek tek oku.
Ve gorusme esnasinda kendinden emin gozuk.

yolcu23

Mesaj gönderen yolcu23 » Pzt Nis 19, 2010 11:37 pm

Selam yolcu23,tavsiye icin 7 tane Vize Ani Defteri basligi var bence tek tek oku.
Ve gorusme esnasinda kendinden emin gozuk.[/quote]

hemen hemen hepsini okudum kardes baya biseyler ogrendim..umarim hersey yolunda gider ilgin icin tesekkur ederim...

yolcu23

Mesaj gönderen yolcu23 » Cmt Nis 24, 2010 12:14 am

merhabalar ben tarik...
vize randevum carsamba sabahi 10.15 deydi ankarada...ben 9.20 gibi konsoloslukta oldum beklmeeye basladim..09.50 gibi iceri aldilar guvenlik kontolunden sonra ups falan daha sonra iceri girdim sira almak icin..once ewraklari duzenlemek icin gorevlilerin yanina gittim bu arada fotokopide cektirdim yalniz size tavsiyem fotokopileri onceden cektirin cunku 16-17 belge fotokopi icin 14 milyon aldilar.:)..saglik olsun deyip sira aldim ve beklemeye basladim ve sira geldi iceri girdim...guleryuzlu tatli bi bayan karsiladi merhabalastiktan sonra belgelerimi istedi verdim daha sonra sorulara gecti...neden almanyada okumak istiyosun dedi egitim kalitesinden ve kendimi dil ,kariyer acisindan gelistirmek icin gitmek istedigimi soyledim hangi bolumde okuyacan dedi bolumu soyledim sonra almancan var mi dedii..10 aylik bi dil kursundan gececeigimi soyledim bunun devaminda unv okuyacagimi belirttim..nerde kalacagimi sordu oncelikle dil kursunda yerimin ayrildigini soyledim..unv bitirdikten sonra nepacan dedi ulkeme donmek istiyorum dedim master yapmayi dusunurmusun diye sordu kendimi gelistirebildigim kadar gelistirmeyi dusundugumu soyledim ama sonrasinda ulkeme donmek istedigimi belirtti...bunlari soylerken muhabbet eder gibi konustuk oyle sorularla sikistirmadi arada gulmeler falan...kac kez sinava girdigimi soyledi 5 kez dedim guldu:)..2 defa sinif ogretmenligini kazandigimi ama tercih yapmadigimi soyledim hep yuksek bolumler istedigimi hayalimin daha ii bir bolum oldugunu soyledim gusel dedi...akrabam olup olmadigimi sordu halamin sturtgarda oldugunu soyledim adini soyadini aldi artik niyeyse...bloke hesab oldugunu gorunce gusel dedi...sonra red alirsan ne yaparsin dedi yeniden basvururm dedim...sonra bildigin bi yabanci dil var mi dedi..ingilizce dedim ortaokulda hazirlik okudugumdan bahsettim..daha sonra ingilizce ailen nerde ne yapiyoo dedi...cvpladim...trdeler mi dedi ewet hepsi orda dedi...20-25 dk surdu sonra cikabilirsin dedi ama biraz bekle cagiracam dedi...ciktim benden once giren bi arkadasada aynisini soylemis..ayrica o arkasada gurkan yardimci olmus ayni kursa kayit yaptiirmisiz:)..beraber bekledik 10 dk sonra cagirdi gittim islemlerin bitti dedi..tesekkur ettim ciktim...bekledigimden ii bi gorusmeydi kadin sorularla sikistirmaktansa yardimci olmaya calisti sanki gayet guleryuzluydu...rahat gorunmeye calistim otururken konusurken kendimden emin olmaya calistim..ins hayirlisi olur...bizde vize alanlar kervanina katiliriz..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 24, 2010 1:18 am

hadi bakalim tarik , insallah alirsin vizeni tez zamanda.. akraban varmi sorusuna keske yok deseydin, ama cok etkilemez cunku senin kurs yapacagin yer essen..

bu arada diger arkadas kimdi merak ettim :)

yolcu23

Mesaj gönderen yolcu23 » Cmt Nis 24, 2010 11:49 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
hadi bakalim tarik , insallah alirsin vizeni tez zamanda.. akraban varmi sorusuna keske yok deseydin, ama cok etkilemez cunku senin kurs yapacagin yer essen..

bu arada diger arkadas kimdi merak ettim :)[/quote]

tes ederim gurkan ins bi sorun cikmaz...sanirim bandirmadan cenk diye bi arkadasdi master yapmak icin geliyodu....

baha

Mesaj gönderen baha » Sal Nis 27, 2010 1:35 pm

merhaba arkadaslar ben forumu bayagadir takip ediyorum ve cok yardimini gordum oncelikle cok tesekkurler bu forum icin emege gecen herkese,
ben almanyada dil egitimi ve master baswurusunda buluncam bu surec nerdeyse 7 aydir suruyor evraklarimi tamamlamak bloke hesap icin para bulmak gibi gercekten yiprandim artik olsunda bitsin istiyom lanet gitsin dicem yakinda yahu hehehe bu arada tabikide baswurmayi denedim ama hep bir aksilik oldu vize baswurum kabul olmadi geri dondum :) herneysee simdi sanirsam hersey tam bloke hesap okul kayit kurs kayit diger tercumeler banka tabu ...... falan filan forumda yazili herseyi tamamladim ve gorusmem yarin sabah 9 da izmir konsoloslugunda . umarim hersey yolunda gider ve yarin aksam burdan nasil iii gectigini yazarim lutfen dua edin su iskenceden kurtulayim hehehe
BAHA

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 28, 2010 3:15 am

Bol sans Baha..

serap26

Mesaj gönderen serap26 » Çrş Nis 28, 2010 6:26 pm

mrb arkadaslar bugun tam 8 hafta oldu gorusmeden cikali ve en son ankara konsoloslugunu aradigimda evraklariniz islemde denildi.ne yapayim ben kurs 1 mayista basliyor.neden bu kadar uzun surdu acaba ? fikirleriniz bekliyorum.iyi gunler...

baha

Mesaj gönderen baha » Çrş Nis 28, 2010 7:37 pm

merhaba arkadaslar su izmir konsolosluguna nedesem de icimi doksem ama uygun kelimeler bulamiorum o derece sinirliyim adamlara hatta kadina bir insanin sorgusu 30 dakkadan fazla olurmu ya bune ya sanki katil yada teroristim bune yaw inanin sorduklari sorulari hatirlamiorum bile okadar fazlaydi , herneyse biraz aciklayim vize gorusmemmi belki arkadaslara yardim olur,
saat 9 da izmir konsoloslugunda 2 numarali bayana denk geldim cok suratsiz cok soguk gunaydin dememe ragmen cewap wermeyen bir bayandi daha ilk evraklarimi eline aldiginda baswuru formunu beyenmedi be nbunu kabul etmem dedi daha hic birseye bakmadan sonra arkdaya gitti kabul olur demisler geri geldi sonra basladi sorulara onunde ewraklarimi aldi hepsini karistirdi sonra git bunlardan bana sadece ogrenci belgesini getir kabul belgelerini ve bloke hesabini ayir getir dedi okadar sabrimi zorladim ki bisy dememek icin ama icimdenn neler gecirdim :) daha sonra neden okulunu bitirmedin dedi bedne acikladim ben anlamadim dedi arkadasini cagirdi bana soru soruyolar ben cewap veriorum megafonu kapatiolar konusuolar sonra tekrar acip tekrar soru tekrar kapat aralarinda konusmaca falan cok sinir oldum ole degersiz assagilayicei dawrandi ki basima agrilar girdi tutmatan kendimi tum ewraklarimin tam dogru olmasii nedeniyle herhalde acigimi aramaya calistii.almanca biliomusun dedi cok az lisede yarim donem gorduk dedim . almanca bana neden almanyaya gitmek istiosun anlat dedi almanca sorular sordu ben turkce sizi anladim fakat konusamiorum dedim ingilizce biliomusn dedi eet dedim ozmn nedenini ingilizce anlat dedi anlatmaya basladim daha bitirmeden tm mdedi. sonra icerden bir alman cagirdi alman kiz gayet guler yuzlu karsiladi basladik ingilizce konusmaya meger bizim turk bayan oraya kurs master yazmis ama ben mezun olmadigim icinde nasil master yapcaksin sen dedi alman kiz ben sonra anladim dedim yok masterim kabul diil dedim orda 2 3 yil okuyucam ondan sonra master dedim okulumu denk saymiolar dedim . alman kiz anladii herseyi dedi sen arkadasimla anlasamamissin ingilizce daha ii anlatiosun dedi gulustuk.bole gelseydi ewraklarin ben seni redederdim dedi. bende lutfen yapma dedim guldu .alman kiz tmmdedi, ama dedi vizen 4 yada 6 hafta surebilir sende bu ara mezuniyetini al dedi diplomani da getirirsin vizen cikinca dedi. almanca turk kadina bisyler dedi benle ilgilenen suratsiza oda tmm dedi ewraklarimi kayit ettirdi tmm bukadar dedi vizen cikinca onun istediklerini getir dedi okadar . ama o alman kiz gelmeseydi isim vahimdi cok basim agridi cikinca ben bole sacma bir kadin gormedim, hayatimda daha yazamadigim cok sey oldu bu 30 dakkada hatirlamiom cok inanin cok kizginim hala kadina neyse arkadaslar umarim sonu hayirli olur deger yorumlarinizi bekliorum :) herkese benden daha ii sanslarr :)))
BAHA

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 29, 2010 5:54 pm

venceremos,sanirim vize gorusmesinde ki ilk kiside Alman\'di yani Turk biri yoktu,ben boyle anladim´.

Kilitli