Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ludwig Maximilian

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
mt.mt

Ludwig Maximilian

Mesaj gönderen mt.mt » Cum Tem 05, 2019 12:35 am

Arkadaslar selam,
bu donem LMU da econ masterina basliycam hayirlisiyla. Bu donem LMUya gidecek olan var midir?

gizemozbas

Re: Ludwig Maximilian

Mesaj gönderen gizemozbas » Cmt Tem 06, 2019 11:34 am

Ben de LMU ya başvurdum master için ama sadece international officeten kabul aldım henüz, bir de başvurduğum departmanın (American Studies) kabul etmesi gerekiyormuş. Sizinki nasıl hemen belli oldu?

mt.mt

Mesaj gönderen mt.mt » Pzt Tem 08, 2019 2:02 pm

sanırım certificate of suitabilityden bahsediyorsun. departmanıma diploma ve diploma supplementımı scan edererek yolladım.
gizemozbas yazdı: Cmt Tem 06, 2019 11:34 am Ben de LMU ya başvurdum master için ama sadece international officeten kabul aldım henüz, bir de başvurduğum departmanın (American Studies) kabul etmesi gerekiyormuş. Sizinki nasıl hemen belli oldu?

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Sal Tem 09, 2019 5:12 pm

gizemozbas yazdı: Cmt Tem 06, 2019 11:34 am Ben de LMU ya başvurdum master için ama sadece international officeten kabul aldım henüz, bir de başvurduğum departmanın (American Studies) kabul etmesi gerekiyormuş. Sizinki nasıl hemen belli oldu?
Başvurduğunuz bölümün tam adı nedir acaba? bende medya ve iletişim gibi bir bölüme başvurmayı düşünüyorum ama sözel bölümlerde kontenjanları kısıtlıdır diye korkuyorum, BWL yada kommunkationwissenschaft düşünüyorum sizce BWL den kabul almam dahamı kolay olur bu konuda bir bilginiz varmı? ve uni assistten mi başvurdunuz?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Sal Tem 09, 2019 9:39 pm

dogakdm yazdı: Sal Tem 09, 2019 5:12 pm Başvurduğunuz bölümün tam adı nedir acaba? bende medya ve iletişim gibi bir bölüme başvurmayı düşünüyorum ama sözel bölümlerde kontenjanları kısıtlıdır diye korkuyorum, BWL yada kommunkationwissenschaft düşünüyorum sizce BWL den kabul almam dahamı kolay olur bu konuda bir bilginiz varmı? ve uni assistten mi başvurdunuz?
Lmu'ya uni asisten basvurulmuyor. Internetten doldurup postayla yollamaniz gerek. 15 Temmuz son gun. Baavurmak istiyorsaniz doldurup bana yollayin postayla, gidip vereyim bu hafta icinde.

gizemozbas

Mesaj gönderen gizemozbas » Çrş Tem 10, 2019 11:41 am

dogakdm yazdı: Sal Tem 09, 2019 5:12 pm Başvurduğunuz bölümün tam adı nedir acaba? bende medya ve iletişim gibi bir bölüme başvurmayı düşünüyorum ama sözel bölümlerde kontenjanları kısıtlıdır diye korkuyorum, BWL yada kommunkationwissenschaft düşünüyorum sizce BWL den kabul almam dahamı kolay olur bu konuda bir bilginiz varmı? ve uni assistten mi başvurdunuz?
Benim başvurduğum bölüm American History Culture and Society. Hiçbir fikrim yok açıkçası hangi bölümden kabul almak daha kolay olur. Ben online olarak bölüme başvurdum sonra bir de international office belgelerimi elden teslim ettim. yani iki farklı başvuru süreci var

gizemozbas

Mesaj gönderen gizemozbas » Çrş Tem 10, 2019 11:44 am

mt.mt yazdı: Pzt Tem 08, 2019 2:02 pm sanırım certificate of suitabilityden bahsediyorsun. departmanıma diploma ve diploma supplementımı scan edererek yolladım.
Admissiondan letterdan bahsediyorum;i nternational officein verdiği. Başvurduğum departmandan acceptance letter almam gerekiyor ki o henüz açıklanmadı, sizinki açıklandı sandım ondan soruyorum.

mt.mt

Mesaj gönderen mt.mt » Çrş Tem 10, 2019 1:26 pm

bizim departmandan alınan admission lettera certificate of suitability deniyor. enroll ederken dediğin gibi bir international officeden gelen admission letter bir de bahsettigim certificate of suitability gerekli oluyor. Sanırım sistem farklı departmanlar arasında. Ben nisan ayında bölüme online başvuru yapmıştım ardından conditional suitability geldi mayıs ayında. okulu bitirdikten sonra diplomamı ve diploma supplementımı yolladım scan ederek bunun ardında certificate of suitability yolladılar.
gizemozbas yazdı: Çrş Tem 10, 2019 11:44 am Admissiondan letterdan bahsediyorum;i nternational officein verdiği. Başvurduğum departmandan acceptance letter almam gerekiyor ki o henüz açıklanmadı, sizinki açıklandı sandım ondan soruyorum.

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Pzt Tem 15, 2019 3:25 pm

mt.mt yazdı: Cum Tem 05, 2019 12:35 am Arkadaslar selam,
bu donem LMU da econ masterina basliycam hayirlisiyla. Bu donem LMUya gidecek olan var midir?
merhabalar sizin tecrübelerinize dayanarak bir sorum alacak
lmu ya başvurmadan önce mi Anerkennungsbesceid aldınız(o kağıtla mı başvurdunuz) yoksa önce okula başvurup sonradan mı zeugnisanerkennungsstelleye başvurdunuz
dem görevyliyle konuştuğumda bana önce okula başcurmalısınız sonra anerkennungsbescheid ı zeugnisanerkennungsstelleden alacaksınız dedi
bilgilendirebilir misiniz teşekkürler

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Sal Tem 16, 2019 2:56 pm

merhabalar sizin tecrübelerinize dayanarak bir sorum alacak
lmu ya başvurmadan önce mi Anerkennungsbesceid aldınız(o kağıtla mı başvurdunuz) yoksa önce okula başvurup sonradan mı zeugnisanerkennungsstelleye başvurdunuz
dem görevyliyle konuştuğumda bana önce okula başcurmalısınız sonra anerkennungsbescheid ı zeugnisanerkennungsstelleden alacaksınız dedi

gizemozbas

Mesaj gönderen gizemozbas » Çrş Tem 17, 2019 11:20 pm

cagdas1881 yazdı: Sal Tem 16, 2019 2:56 pm merhabalar sizin tecrübelerinize dayanarak bir sorum alacak
Ben Mayıs sonuna doğru bölüme online olarak başvurdum. Okula haziranın 6sı gibi okula gidip birebir belgelerimle başvurdum bir hafta içinde international officedennkabul geldi. İki hafta önce de bölümden kabul geldi. Bu iki belgenin sorulduğu tek yer kayıt esnası diye anladım ben çünkü international office kabul ettiğinde bölümden acceptance letter olmadan okula kayıt yaptıramazsınız yazıyordu.

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Prş Tem 18, 2019 12:27 am

gizemozbas yazdı: Çrş Tem 17, 2019 11:20 pm Ben Mayıs sonuna doğru bölüme online olarak başvurdum. Okula haziranın 6sı gibi okula gidip birebir belgelerimle başvurdum bir hafta içinde international officedennkabul geldi. İki hafta önce de bölümden kabul geldi. Bu iki belgenin sorulduğu tek yer kayıt esnası diye anladım ben çünkü international office kabul ettiğinde bölümden acceptance letter olmadan okula kayıt yaptıramazsınız yazıyordu.
ilk etapta başvuru sırasında haziranın 6 sında okula gittiğiniz sırada bu kurumdan aldığınız denkliği götürmüş müydünüz yoksa ne zaman gerekti çünkü check listte bu belgenin(denkliğin) gerekli olduğu yazıyorda teşekkürler cevabınız için
https://www.km.bayern.de/lehrer/zeugnis ... nisse.html

gizemozbas

Mesaj gönderen gizemozbas » Prş Tem 18, 2019 10:50 am

cagdas1881 yazdı: Prş Tem 18, 2019 12:27 am ilk etapta başvuru sırasında haziranın 6 sında okula gittiğiniz sırada bu kurumdan aldığınız denkliği götürmüş müydünüz yoksa ne zaman gerekti çünkü check listte bu belgenin(denkliğin) gerekli olduğu yazıyorda teşekkürler cevabınız için
https://www.km.bayern.de/lehrer/zeugnis ... nisse.html
Ben sadece lise diplomamı(yeminli tercüme edilmiş-ingilizce) üni diploması, transkript gibi belgelerimi götürdüm. Tüm belgelerim ingilizceydi.

fsilp

Mesaj gönderen fsilp » Prş Tem 25, 2019 11:26 pm

Ben de aynı şekilde econ masterına başlayacağım lmu'da. :)
mt.mt yazdı: Cum Tem 05, 2019 12:35 am Arkadaslar selam,

mt.mt

Mesaj gönderen mt.mt » Pzt Tem 29, 2019 12:51 pm

super simdiden tebrikler ve basarilar.
fsilp yazdı: Prş Tem 25, 2019 11:26 pm Ben de aynı şekilde econ masterına başlayacağım lmu'da. :)

fsilp

Mesaj gönderen fsilp » Pzt Tem 29, 2019 12:56 pm

sana da aynen ve ekimde görüşmek üzere :)
mt.mt yazdı: Pzt Tem 29, 2019 12:51 pm super simdiden tebrikler ve basarilar.

mt.mt

Mesaj gönderen mt.mt » Çrş Tem 31, 2019 10:58 am

gorusuruzz nereden geliyorsun:)
fsilp yazdı: Pzt Tem 29, 2019 12:56 pm sana da aynen ve ekimde görüşmek üzere :)

fsilp

Mesaj gönderen fsilp » Prş Ağu 01, 2019 11:52 am

Ankara sen?
mt.mt yazdı: Çrş Tem 31, 2019 10:58 am gorusuruzz nereden geliyorsun:)

mt.mt

Mesaj gönderen mt.mt » Prş Ağu 01, 2019 12:35 pm

aa ayni sekilde ben de ankara. hangi okul?
fsilp yazdı: Prş Ağu 01, 2019 11:52 amAnkara sen?

fsilp

Mesaj gönderen fsilp » Prş Ağu 01, 2019 1:05 pm

Ahahaha ciddi misin :D Bilkent mezunuyum sen?
mt.mt yazdı: Prş Ağu 01, 2019 12:35 pm aa ayni sekilde ben de ankara. hangi okul?