Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Ausbildung Vizesi...

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Baris2011

Almanya da Ausbildung Vizesi...

Mesaj gönderen Baris2011 » Pzt May 27, 2019 6:35 pm

Selam arkadaşlar,
Ben eylül ayında Ausbildung için Berlin'de okula baslayacam. Ankara'da Goethe enstitüsünden A2 dil belgesini aldım.ankarada meslek lisesi bitirdim. Berlin'de firma ayarladım.
Yaşım 40 ama oradaki Türk firmasında staj yapıp, okuyup hem de dil kursuna gideceğim.denklik için diplomayı da gönderdim. Firma ve denklik kurumundaki yetkili vereceğimiz belgeler ile vize çıkar dediler.cunku Elçilik bize soruyor dediler.
Ben yaşımı problem ediyorum. Sizce gizem çıkabilir mi?
Bana bilgi vermenizi rica ediyorum.
Teşekkürler arkadaşlar

Euphrates

Re: Almanya da Ausbildung Vizesi...

Mesaj gönderen Euphrates » Pzt May 27, 2019 9:39 pm

Abim 3-4 tane farklı başlığa durumunu anlatan yazı koymana gerek yok öncelikle forumda daha önce hiç senin durumunda olan biri var mı onu araştır eğer yoksa veya hala kafana takılan sorular olursa eski başlığı güncel kılmak için orayı kullanabilirsin ya da konuyla ilgili bölüme başlığı açarsın eğer böyle yaparsan insanlar sana seve seve yardımcı olur ancak şu an yapmış olduğun gibi yaparsan kullanıcılar genelde cevap vermezler sorduğun soruya.

Yaşını problem etme ihtimalleri gayet yüksek bu zamana kadar ne yaptın diye sorabilirler o kısımın iyiyse hali hazırda dil kursuna kaydın var iş yerinden kabul belgen var vermemeleri için hiçbir sebep yok gibi gözüküyor. Ama bu zamana kadar yaptıkların onlar tarafından yeterli bulunmazsa biraz zor. Bence. Yine de burda Gürkan bey veya diğer arkadaşlar var onlar yardımcı olur size benimki sadece bir tahmin

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal May 28, 2019 10:52 pm

Baris2011 yazdı: Pzt May 27, 2019 6:35 pm Selam arkadaşlar,
Ben eylül ayında Ausbildung için Berlin'de okula baslayacam. Ankara'da Goethe enstitüsünden A2 dil belgesini aldım.ankarada meslek lisesi bitirdim. Berlin'de firma ayarladım.
Yaşım 40 ama oradaki Türk firmasında staj yapıp, okuyup hem de dil kursuna gideceğim.denklik için diplomayı da gönderdim. Firma ve denklik kurumundaki yetkili vereceğimiz belgeler ile vize çıkar dediler.cunku Elçilik bize soruyor dediler.
Ben yaşımı problem ediyorum. Sizce gizem çıkabilir mi?
Bana bilgi vermenizi rica ediyorum.
Teşekkürler arkadaşlar
hangi sektörde ausbildung yapacağınız da çok önemli.

Baris2011

Mesaj gönderen Baris2011 » Prş May 30, 2019 12:04 am

Selam arkadaşlar,
Benim durumumda kimse olmadığı için birkaç yerde başlık açtım. Belki duyup bilgisi olup ta yazan olur diye.Kusura bakmayın arkadaşlar.
Ben normalde 4 yıllık tarih mezunuyum ve şu anda 2 tane daha üniversite okuyorum. 13 yıldır devlet dairesinde memurum.Herkesin bir ideali vardır benimkide Almanya da yaşamak ve çalışmaktır.Ben kendimi düşünsem memurun rahatım derdim ama 2 tane çocuğumun geleceği için istiyorum.Turkiyede üniversite okusalarda boşa olacak ama orada meslek lisesi bitiren bile iş buluyor.ondan Almanya da yaşlı bakımı ile ilgili Ausbildung yaparak bakıcı olmak istiyorum.is memurluk değil ama ben çocuklarım için razıyım.
Ben 2003 yılında Erlangendeki üniversitede master için bulundum ama maddi şartlardan dolayısı okuyamayip geri döndüm.
Ben Altenpflege-Yasli Bakımı bölümü ile ilgili Ausbildung yapacağım.ben bunun lise diplomasını aldım ve şu anda bunun 2 yıllık açıköğretim fakültesini okuyorum.bununla ilgili Ankara'da staj da yaptım.kayseride hastanede hasta bakıcı olarakta çalıştım.
Yani boş değilim.
Vize çıkma ihtimali yüksek olabilir sanırım. Tek endişem yaşım ama arada boş geçirdiğim zaman da yok.
Durumlar böyle.Sizlerden de görüşlerinizi ve düşüncelerinizi bir zahmet yazmanızı rica ediyorum.
Teşekkürler arkadaşlar...

Baris2011

Mesaj gönderen Baris2011 » Çrş Haz 05, 2019 10:44 am

ozcartman yazdı: Sal May 28, 2019 10:52 pm hangi sektörde ausbildung yapacağınız da çok önemli.
İlginiz için teşekkür ederim. Ben yaşlı bakımı bölümünde Ausbildung yapacağım inşallah. Tabii vize çıkarsa.
Orda firma staj sözleşmesi gönderecek. Denklik kurumundan yazı alınıp okul 2 yıla düşürülecek.dil kursuna kayıt yaptırılacak.a17 kanunundan faydalanılacak.turkiyeden aldığım meslek lisesi diploması iş tecrübesi belgelerini de ekleyecegim.

Sizce vize çıkabilir mi? Okul eylül ayında başlıyor. Firma bana yaşının problem olmayacağını söyledi.
Teşekkürler...

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Cum Haz 07, 2019 11:49 am

Hocam süreç şöyle işliyormuş.
1-Öncelikle çalışacağınız yeri bulmanız gerekiyormuş
2- Daha sonrasında Bundesagentur für Arbeit’ın sizin Ausbildungunuzu onaylaması gerekiyormuş(sizden öncelikli olanların olmaması gerekiyormuş yani). Ayrıca çalışma koşullarınızında herhangi bir Alman adayın aldığından farklı olmaması gerekiyormuş
3- Yaşam ve eğitiminizi karşılayabilecek miktarda paraya sahip olmanız gerekiyormuş.(Vizeyi aldıktan sonrasında ise haftalık 10 saatlik gibi bir çalışma hakkınız oluyormuş ve bu iş eğitimini aldığınız işle bağdaşık olmak zorunda değilmiş). Yine eğitiminiz bittikten sonra size eğitimini aldığınız alanda iş bulun diye bir senelik daha izin veriyorlarmış
Bilgileri Make it in Germany’den aldım
yine buraya tuerkei.diplo.de de olmayan ausbildung için bilgi notunu bırakıyorum china.diplo.de den aldım

https://china.diplo.de/blob/1302034/a6e ... e-data.pdf

Bu arada ülke için özel belgeler olabiliyor. Konsolosluğu düşürebilirseniz bir sorun onları da. Ama genel hatlarıyla süreç bu şekilde işliyormuş

Baris2011

Mesaj gönderen Baris2011 » Cmt Haz 08, 2019 7:09 pm

Euphrates yazdı: Cum Haz 07, 2019 11:49 am Hocam süreç şöyle işliyormuş.
1-Öncelikle çalışacağınız yeri bulmanız gerekiyormuş
2- Daha sonrasında Bundesagentur für Arbeit’ın sizin Ausbildungunuzu onaylaması gerekiyormuş(sizden öncelikli olanların olmaması gerekiyormuş yani). Ayrıca çalışma koşullarınızında herhangi bir Alman adayın aldığından farklı olmaması gerekiyormuş
3- Yaşam ve eğitiminizi karşılayabilecek miktarda paraya sahip olmanız gerekiyormuş.(Vizeyi aldıktan sonrasında ise haftalık 10 saatlik gibi bir çalışma hakkınız oluyormuş ve bu iş eğitimini aldığınız işle bağdaşık olmak zorunda değilmiş). Yine eğitiminiz bittikten sonra size eğitimini aldığınız alanda iş bulun diye bir senelik daha izin veriyorlarmış
Bilgileri Make it in Germany’den aldım
yine buraya tuerkei.diplo.de de olmayan ausbildung için bilgi notunu bırakıyorum china.diplo.de den aldım

https://china.diplo.de/blob/1302034/a6e ... e-data.pdf

Bu arada ülke için özel belgeler olabiliyor. Konsolosluğu düşürebilirseniz bir sorun onları da. Ama genel hatlarıyla süreç bu şekilde işliyormuş
Çok teşekkür ederim size. Benim staj yapacağım firma yetkilisi biz tüm belgeleri ayarlayip sana göndereceğiz. Vize de 15 günde çıkar,sen öğrenci işçi olarak geleceksin dedi. Beni dil kursuna kayıt yaptıracaklar ve okula Ausbildung için kabul alındı.

Yalnız ben 2016 yılında okul diploması aldım ve bu iş ile ilgili bir yerde çalışmadım. Belki Elçilik iş tecrübesi ve yaşımı problem edebilir. Devlet dairesinde çalıştığım için yaşlı bakımı ile ilgili bir işte çalışmadım.

Ayrıca denklik kurumundan yazı alınacak ve okul 2 yıla düşebilir. Bundesagentur fur Arbeit'dan gerekli izini Firma alacak mı bilmiyorum?

Hayırlısı olsun bekleyeceğim...
Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim size.

Saygılarımla...

Thecena

Mesaj gönderen Thecena » Cum Haz 28, 2019 6:14 pm

Baris2011 yazdı: Cmt Haz 08, 2019 7:09 pm Çok teşekkür ederim size. Benim staj yapacağım firma yetkilisi biz tüm belgeleri ayarlayip sana göndereceğiz. Vize de 15 günde çıkar,sen öğrenci işçi olarak geleceksin dedi. Beni dil kursuna kayıt yaptıracaklar ve okula Ausbildung için kabul alındı.

Yalnız ben 2016 yılında okul diploması aldım ve bu iş ile ilgili bir yerde çalışmadım. Belki Elçilik iş tecrübesi ve yaşımı problem edebilir. Devlet dairesinde çalıştığım için yaşlı bakımı ile ilgili bir işte çalışmadım.

Ayrıca denklik kurumundan yazı alınacak ve okul 2 yıla düşebilir. Bundesagentur fur Arbeit'dan gerekli izini Firma alacak mı bilmiyorum?

Hayırlısı olsun bekleyeceğim...
Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim size.

Saygılarımla...
abi ınsta 99ondersenel mail XX bana ulaşabilirsen cok sevinirim sormak istediğim sorular var da

Kuzeyyeniay

Re: Almanya da deutsche bank

Mesaj gönderen Kuzeyyeniay » Çrş Tem 03, 2019 11:22 pm

MESAJ FORUM KURALLARINA UYMAMASI NEDENİYLE SİLİNMİŞTİR

nese

Mesaj gönderen nese » Çrş Eyl 15, 2021 10:58 pm

Merhaba vize ile ilgili sorun yaşadınız mı? Ben Ausbildung için yaş sınırı var diye biliyorum. umarım sorunsuzca gitmişsinizdir.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Prş Eyl 16, 2021 12:02 am

nese yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 10:58 pm Merhaba vize ile ilgili sorun yaşadınız mı? Ben Ausbildung için yaş sınırı var diye biliyorum. umarım sorunsuzca gitmişsinizdir.
Yaş sınırı yok. Kesin bilgi.

nese

Mesaj gönderen nese » Prş Eyl 16, 2021 12:08 am

Ben sizinle görüşebilir miyim? Herşeyim hazır. Ben Almanya da Almanca kursu aldım B1 belgem de var. Nasıl iletişim kurabilirim?

dasmeer

Mesaj gönderen dasmeer » Sal Şub 01, 2022 12:45 pm

Merhabalar bir konuda danismak istiyorum.Almanca seviyem suan A2 birebir derslerim devam ediyor hedefim b2. Hemsire hastabakici vs Ausbildung icin basvuruda bulunacahim b1 seviyesine ulastiktan sonra. Ama òncesinde diploma denkligi yapilabilirmi . Int. Hep mesleki denklik uzerine bilgiler var. Ben onlisans radyo rv mezunuyum ama lise diplomasinin denkligini almak istiyorum ausbildung icin yeterli oldugunu soylediler. Duz lise diplomasinin denkligini nasil yapabilirim hic bir fikrim yok ve detayli bilgi bulamadim bilgisi olan varsa destek rica ediyorum. 🤗🤗