Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tu darmstadt master başvuru

Hessen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
mesut11

tu darmstadt master başvuru

Mesaj gönderen mesut11 » Cum May 24, 2019 12:55 am

Arkadaşlar merhaba

tu darmstadt ta Elektrotechnik und Informationstechnik, M.Sc. için online olarak başvurumu tamamladım.

2 tane sorum var;
1. si bölümle ilgili verdiğim linkte görülcek(
https://www.tu-darmstadt.de/studieren/s ... 128.en.jsp)
12 haftalık staj mecburiyeti var; şu anda benim 8 ve 4 hafta olmak üzere 2 ayrı stajım bulunmakta.
Almancam B1 düzeyinde olup , ingilizce olarakta verilen linkte yeterli bilgi bulamadım.
Başvuru belgeleri arasında bunu kanıtlamam gerektiğine dair bir belge bulunmamakta ama kayıttan önce 12 haftalık stajın yapılması gerekli diyor ; 2 ayrı stajımı nasıl sunabilirim;herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım;bu bölüme başvuran bilgilendirise sevinirim.

2. si başvuru evrakları arasında

German language certificate C1
- Testimony of the German language test for the university entrance of foreign study applicants at level DSH-1 - Test German as foreign language for foreign study applicants (TestDaF) Total result TDN 14 or TDN 15 - Goethe Certificate C1 certified copy

belgesini istiyor ,B1 ile şartlı kabul verildiğini biliyordum ben ;C1 diye belirtmesine açıklık getireremedim

mandalina

Re: tu darmstadt master başvuru

Mesaj gönderen mandalina » Cum May 24, 2019 8:38 pm

++

leo98

Re: tu darmstadt master başvuru

Mesaj gönderen leo98 » Çrş Haz 05, 2019 3:38 pm

Abi sen de mi Tu darmstadta gidiyosun ben de gidiyorum ama lisans benimki ve benim de elektrotechnik. Başarilar