Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Suresi ve Dil Kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
stylusdotnet

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen stylusdotnet » Sal Mar 09, 2010 9:00 pm

Arkadaslar simdi benim vizem "Dil Kursu ve Ogrenci" vizesi. Suresi 1 yillik ve 10 Haziran\'da bitiyor. Geldigimden beri ozel bir dil kursuan gidiyorum. Su an B2 seviyesine basladim ve durumum oldukca iyi.

Benim yasalarda okudugum kadari ile dil kursu suresi en fazla 18 ay olabiliyor (1 yil normal, 6 ay opsiyonel).
Bu durumda benim C1 seviyesini yapmak icin yeterli vaktim olmayacak, hatta ve hatta belki bir sonraki DSH veya TestDAF sinavlarina kayit yaptirma sansim bile olmayacak. Su an universite ile herhangi bir bagim yok ve sadece dil kursu ogrencisiyim.

Sunu sormak istiyorum; Benim simdi alelacele bir sinava girip basarmam mi gerekiyor yoksa Landrasamt\'tan gidip vizemi uzatmam mi gerekiyor? Yani kurallar nedir veya kurallar yoksa genel kabul gormus yaklasimlar nelerdir?

Malum buraya gelirken bir el kitapcigi vermiyorlar, tecrubelerinizden yararlanmak isterim.

Cevaplariniz icin tesekkurler.

Gurhan

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Mar 09, 2010 10:57 pm

ben oturum alirken 1 yil verdi ve sonrasinda bitmeye yakin postayla davet ediceklerini solediler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 10, 2010 3:50 pm

Opsiyon 18 ay + 6 ay..Bunuda her yabancilar dairesi yapmiyor..Ancak %95 dil kursu ogrencileri ilk seferde bir yillik vize alirlar daha bu bir yil sonunda tekrar uzattirmaya gittiginde 8 ay veya 1 yil uzatirlar..
Yani senin 10 Haziran\'da bir yillik vizen bitiyorsa sana henuz en az 8 ayin daha vize hakkin var demektir.
Haziran\'a kadar B2 bitecegi icin C1 \'e katilim belgenle vizeni uzattirmaya gittiginde bir sorun cikartmazlar sanirsam.Dedigim gibi 6 aydan uzun bir sure verirler.

Ruh-Adam

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Cum Mar 19, 2010 12:29 am

peki c1 haziran ayinda bitiyorsa ne olacak?

ayni durum bendede var haziranda bitiyo isin kotusu c1de haziranda bitiyo bide aralarinda 3 gun var..

sinav 6 sind pass tarihide 9unda..

...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 19, 2010 3:46 am

Bende oturumumu uzatmaya gittigimde C1\'in bitmesine bir kac hafta vardi.Ancak hic bir sorun olmadi ve 1 yil daha uzattilar..
Tabi isteselerdi bir kac aylik uzatabilirlerdi yada 6 aylik.Sanirim gorusme sirasinda ki konusmaniz yahut gorevlide biraktiginiz izlenim bu oturum uzatma isinde etkili.

stylusdotnet

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen stylusdotnet » Pzt May 10, 2010 2:10 pm

peki ama ne zaman uzatmaya gitmem lazim malum bugun itibariyle 1 ay var vizemin bitmesine, 2 hafta once mi 1 ay once mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 11, 2010 3:11 am

Her sehirde ki Yabancilar Dairesi\'nin calisma sistemi farklidir.Kimisi randevu ile vize uzatirken kimisi randevu olmadan ayni gun icerisinde vizeni uzatabiliyor.
Once bunu ogrenmen lazim ona gore randevu alir ya da almazsin.

Gurhan

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Gurhan » Sal May 11, 2010 3:46 am

bremen eyaletinde ben oturum alirken kadin bitmesine yakin davetiye gonderip randevu vericez dedi senin yaptigin yerde bole birsey demedilerse eger telefonla baglantiya gecmeni oneririm

dejawuu

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen dejawuu » Sal May 11, 2010 9:01 pm

merhaba arkadaslar ben yine tam olarak nereye yazacagimi bilmiyorum ama gecen sefer su soruyu sormustum ozel uni den kabul alsak vize icin gecerli oluyor mu siz evet demistiniz. ama almanyada bu ozel universitelerin hangilerinden kabul ettikleri bir liste varmis bu dogrumu yani hangi ozel uniler oluyor hangileri olmuyor tesekkurler...

drserdar1981

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen drserdar1981 » Cmt May 15, 2010 2:23 am

SEVGILI ARKADASLAR; DIL KURSU ICIN ALMANYA\'YA GIDERKEN HANGI TUR VIZEYE BASVURDUNUZ?
BEN DOKTOR\'UM ALMANYA\'DA DIL KURSUNU BITIRIP ORDA UZMANLIK YAPMAYI PLANLIYORUM.ANCAK BUNUN ICIN ALACAÐIM VIZENIN UZATILABILIR VIZE OLMASI GEREKIYORMUS.BIR DE VIZE ALIRKEN MEMURA ALMANYA\'DA DIL KURSU BITIMINDE DE KALMAK ISTEDIÐIMI SOYLEMEM GEREKIYOR MU? SIMDIDEN YARDIMCI OLACAK VE FIKIRLERINI PAYLASACAK ARKADASLARA TESEKKUR EDERIM.
SAYGILARIMLA...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Physiker » Cmt May 15, 2010 2:46 am

Merhaba , oncelikle siteye hosgeldin..

Tavsiyem sadece dil kursu vizesi ile basvuru yapma.. Bolumunle ilgili Uni - Kliniklere basvuru yap, mutlaka birinden cevap alirsin. Onlarin yolladigi davetiye ile ve herhangi bir dil kursuna yaptiracagin kayitla Vize almaktan hic bir zorluk cekmezsin..

Bu arada tabiki B2 seviyesinde almanca bildigini gosteren sertifika isteyecekler buraya geldiginde senden , ve bu sertifikayi cok kisa surede alman gerekecek.. o yuzden Turkiye de Goethe de ne kadar cok kursa gidersen o kadar avantajli olur senin icin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Physiker » Cmt May 15, 2010 1:58 pm

asagidaki linkteki bolumler var :

http://www.uni-augsburg.de/einrichtunge ... /bachelor/

ne okumak istiyorsan, ayni fakultedeki bolumlerden birini kazanman gerekiyor.

eduist

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen eduist » Cmt May 15, 2010 4:11 pm

arkadasalar ,medicine karsisinda (stateexamination ) ibaresi var bu nu bilen varmi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 18, 2010 3:37 am

Acikogretim ogrencileri icin aranan sart ; 2 yilini basariyla bitirmen lazim daha sonra Alman Universitelerine basvurabilirsin zaten universite kazanmissin.

dejawuu

Vize Suresi ve Dil Kursu

Mesaj gönderen dejawuu » Sal May 18, 2010 6:09 pm

tamam bunu biliyorum ama ozel universite olunca farkli oluyormus... iste bazilardan oliyorlar bazilardan almiyorlar bunu merak ediyordum.. cevaplarsaniz sevinirim.. tesekkurler