Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

internet/ modbilies internet

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
meybuz

Mesaj gönderen meybuz » Sal Mar 09, 2010 3:41 pm

meraba,
ben sonunda almanyaya geldim ama ev bulamadim henuz hergun stuttgarttan heilbronna gidiyorum.
herneyse bi ev buldum internet yok
ararstirirken mobilies internet die bi sey gordum nedir o acaba?
direk alip takip calistirabilio muyum?
internet abonesi nasil olcam? ucretler ne? abone ucreti var mi? falan filan-.
cok saolun

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Mar 09, 2010 4:06 pm

internet surfstick diye bir usb sayesinde heryerde internete baglanabiliyorsun,hemen hemen her telefon firmasinda bu uygulama var(O2,telekom,vodafon vs.).fiyatlari ortalama 25 euro civari.bulundugun yerdeki bayilere gidip sana hangisi uygun geliyorsa bir vertrag yapabilirsin.yalniz dikkat et kaziklanma,yaninda birini goturursen daha iyi olur.

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Sal Mar 09, 2010 5:45 pm

kaziklanma gibi bi durum olacagini sanmiyorum. Bende de surfstick var. Telefon baglatmadim uzun sureli kalmayacam burda diye. Surfstick isimi goruyor benim. 25 euro aylik 5 gb kota var. cihaz kendisi 70 euro civarindaydi sanirim. Bendeki O2. Eger kontrat yaparsan 2 yillik cihaza para vermiyosun. Ama uzun donemli olarak is gorecek bisey degil bence. Telefon ve internet sistemi cok daha ucuza gelir ve de performans cok daha yuksek olur. Kisa vadede ama muthis ise yariyor. :)

fspeterden

Mesaj gönderen fspeterden » Çrş Mar 10, 2010 12:07 am

Surf stick alirsan EPLUS\'u sakin alma derim.Korkunc derecede yavas.Ama Vodafone ve o2 isini gorur.
Kontrat isine gelince benim bildigim 20 euro(Sadece uni ogrencisine.Eger degilsen bir tane orlarda calisan bir turk bulup 20 euro ya kapatabilirsin:) ) ama sehre gore degisir mi bilmem.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 10, 2010 3:34 pm

Simdi diger arkadaslarin soyledigi gibi bir cok alternatif var..
Burada secim yapman lazim ve sunlari dusun ;

-Eger mobil stick alirsan avantajin dizustu bilgisayarinla GSM\'in ulasabildigi heryerde internete girebilirsin..Universite,baksa bir ev,kantin heryerde ve buna S-Bahn\'lar dahil..ICE ve RE Bahn\'lar da ise trenler hizli gittiginden baglanti surekli kesiliyor.
Kisaca tasinabilir bir internet ariyorsan mobil stick cok iyi..
Benim ki de O2 hiz olarak kablolu baglantilardan elbette biraz yavas ,10 g kota ve 2 yillik sozlesme (Ogrenci Karti ile beraber) 20 Euro..Ogrenciye 5 Euro indirim.Ve 1 yil sonunda memnun degilsen iptal ettirebiliyorsun.

Veya ALDI marketlerde sanirim kampanya devam ediyor,orada da mobil stick\'i makul bir fiyattan satiyorlar ve aylik kontor alir gibi gidip internet paketi aliyorsun..
Sozlesme vs. yok.

Bu sorf stickleri de SATURN -- MEDIA MARK gibi elektronik esya satan magazalarda \'da bulabilirsin.

-Eger ikamet edecegin yeri degistirmek istemiyorsan ve ev disinda da internete pek ihtiyacin yoksa o zaman ev\'e interneti baglat derim..Hem daha avantajli oluyor.
Bunu yaparsan ev telefonunda baglanmis oluyor ve butun Almanya\'da ki ev numaralarini ucretsiz arayabilirsin ,ve bazi firmalarda ise Turkiye\'yi aramak dk 9. Cent\'den basliyor.

Mobil Stick\'lerde dikkat etmen gereken ; sozlesme ile alirsan 70-80 Euro\'luk Stickler bedavaya geliyor sadece aylik orani oduyorsun.

meybuz

Mesaj gönderen meybuz » Pzt Mar 15, 2010 4:08 pm

birkac yere sorduk ama hep 2 yillik sozlesme istediler yapamadim hicbir baglanti.
stick icn de cok pahaliya gelir dediler.
neyse sonunda bi ev buldum interneti var ama baskasinin adina ona oduyorum ben.
vodafone modem ve modeme bagli bi stick var.stick extra ucretlendiriliomus eger kullanirsam.
dun aniden baglantim kesildi ve stickten internete girmek isteyip istemedigim soruldu ve bunun extra tutacagi yaziyodu.
bi turlu yapmadim smdi stickten mi giriorum internete anlamadim cnku sticki modemden cikarinca baglanti kopuyo.
ahh cok korkuyorum stickten giriyor die