Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tekrar Vize

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Studentinecn

Tekrar Vize

Mesaj gönderen Studentinecn » Çrş Mar 27, 2019 1:50 am

Merhaba arkadaşlar size çok önemli bir soru soracağım çünkü herha gi bir bilgi veya başlık bulamadım,
Almanyaya şartlı kabulle geldim ve dil kursuna gittim, dil kursu 15 ay falan sürdü daha sonra da sınava kaydolmak istedim fakat sorun çıktı şimdi sınava gireceğim(testdaf) ve daha 2 yılımın dolmasına bir kaç ay var fakat gelecek sınava girersem sınav sonucum vizeme yetişmiyor. Oldu ki sınavı geçemedim türkiyeye gidip geçsem buraya tekrar lisans için gelebilir miyim? Veya başarısız olmuşsun diyip bir daha asla vize vermezler mi?

cvkogz

Re: Tekrar Vize

Mesaj gönderen cvkogz » Çrş Mar 27, 2019 6:14 pm

DSH dene riske atma

Studentinecn

Mesaj gönderen Studentinecn » Çrş Mar 27, 2019 6:50 pm

Teşekkğrler cevap için, DSH nerede deneyebilirim? Benim gittiğim dil kursu dsh dan yer ayırtabilmem için benden sınav yapmamı istiyor, ben c1 kursına gittim fakat sınavını verememiştim, diğer okullara da baktım genel olarak kendi kurslarında öğrenci olmuş olmam gerekli

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Çrş Mar 27, 2019 7:59 pm

Studentinecn yazdı: Çrş Mar 27, 2019 6:50 pm Teşekkğrler cevap için, DSH nerede deneyebilirim? Benim gittiğim dil kursu dsh dan yer ayırtabilmem için benden sınav yapmamı istiyor, ben c1 kursına gittim fakat sınavını verememiştim, diğer okullara da baktım genel olarak kendi kurslarında öğrenci olmuş olmam gerekli
Eğer elinde sınav sonucu olmasa da C1 veya B2 vs katılım belgesi falan varsa ya da ne biliyim belki B2 den herhangi bir sınav belgen vardır. DSH sınavı yapan sana yakın olan bütün unilere mail at. DSH sınavına girmek istediğini ve gelecek sınav için 1 kişilik boş kontenjanları olup olmadığını sor. Bazen internette kontenjan doldu kayıt almıyoruz falan yazıyor ama mesela kayıt yaptıran biri sınava girmeyeceğini bildiriyor sınavdan bir kaç gün önce o yüzden ellerinde bazen kontenjan olabiliyor. Mail atip sorarsan da sana verebiliyorlar.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Prş Mar 28, 2019 11:43 pm

Studentinecn yazdı: Çrş Mar 27, 2019 6:50 pm Teşekkğrler cevap için, DSH nerede deneyebilirim? Benim gittiğim dil kursu dsh dan yer ayırtabilmem için benden sınav yapmamı istiyor, ben c1 kursına gittim fakat sınavını verememiştim, diğer okullara da baktım genel olarak kendi kurslarında öğrenci olmuş olmam gerekli
dsh.de

Teker teker kontrol etmelisin. Bir sürü seçenek var.

Studentinecn

Mesaj gönderen Studentinecn » Cum Mar 29, 2019 12:27 am

Önerileriniz için teşekkürler, yer bulursam hangi üniversite olduğunu bilgi amaçlı yazacağım, belki aynı durumdakilere yardımcı olur,
Ben yine de tekrar testdafa kayit yaptirdim, kayitlar bugündü ve yer bulamamaktan korktum.(vizemi uzatmak icin soracağım)Dsh dan yer bulunca kaydimi sildirebilirim paranin cogunlugunu geri aliyormusum