Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul&sartli refleks

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Gonul

Mesaj gönderen Gonul » Sal Mar 02, 2010 8:16 pm

Merhaba.. ben Ankara universitesi arkeoloji mezunuyum.. Almanya\'da Leipzig\'de master yapmak isityorum.. burada cesitli sirketlerle gorusmeler yaptim cok fahis fiyatlar olmamasina ragmen yine de beni derinden yaralayacak ucretlendirmeler yaptilar.. o bakimdan sizinle iletisime gecmek istedim... ben ticari anlamda bu isle ugrasanlarin beni anlayamayacaklarini dusundum mantik buydu.. neyse konu yuksek lisans, Almanya\'da ... fakat tabi bir dil sorunum soz konusu ve hic almancam yok.. baslangicta cok vahim gibi gorunen bu durumu elimden geldigince artiya cevirmeye gayret gostericem.. onumdeki 6 aylik kismi almancaya ayirip hizli bir yol katetmeyi dusunuyorum. tabi bu almanya icin yine yeterli olmayacak.. bir universite bunyesinde bir dil kursuna basvurdugumda sanirim sartli kabul aliyorum degil mi?? Arkeologum iki yil kazi yaptim.. ayrica turizm onlisans mezunuyum.. orda da stajlarim mevcut.. ortalamam 3.01 .. bana baslangic olarak ozet bir rota cizebilir misiniz? size minnettar kalirim ..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 02, 2010 10:59 pm

Oncelikle selamlar sitemize hosgeldin..Master icin bir cok universite dogal olarak not ortalamana ve transkrip belgene bakacak..Ayrica bolmunude NC uygulumasi olup olmadigida onemli bir konu..(NC nedir diye soracak olursan "Universite-Makaler" basligini tikla ve Faydali Bilgiler bolumune goz atabilirsin)
Tum bu degerlendirmelerden sonra universite olumlu yada olumsuz bir karar verecek.
Dikkat etmen gereken okul basvuru tarihleri ve senden hangi belgeleri istedikleri.Zira bir cok okul temelde ayni belgeleri istemekle beraber bazi farklililar gosterebilir.

Almanca\'nin olmamasi bir sorun teskil eder cunku bazi universiteler belirli bir Almanca seviyesiyle sartli kabul veriyorlar..Genellikle bu seviye B2 seviyesinde oluyor.Bunuda gene basvurudan once okula danisman lazim.
Ingilizcen varsa yazismalarini bu dilde yapabilirsin.Ve hatta Arkeoloji masteri icin Ingilizce bolum varsa DSH sinavini vermeden bolumunde yuksek lisans yapabilirsin.
Staj vs gibi goz boyayici seyleri mutlaka isterler.

Once universite basvuru yapiyorsun,kabul edildigin taktirde dil kursuyla irtibata geciyorsun.

6 ay icinde saglam bir calismayla en azindan A2 seviyesi bitirilebilir.

Gonul

Mesaj gönderen Gonul » Sal Mar 02, 2010 11:05 pm

20 martta Almanya\'ya gidiyorum... butun bunlari arastiricam... fakat tabiki daha profesyonel ve tecrubeli insanlarla bu isleri yurutmek istiyorum... birilerinin danismanligina ihtiyacim olcak.. ama gidip geldikten sonra sanirim tam anlamiyla karar vericem...
bu arada tesekkurler ilgilendiginiz icin.. sevgiler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 02, 2010 11:21 pm

Eger Duisburg-Essen\'e ugrarsan haberimiz olsun,yardimci olmaya calsiriz,rica ederiz.

Gonul

Mesaj gönderen Gonul » Sal Mar 02, 2010 11:32 pm

Leipzig de olucam.. 13 gun kalicam ... eger sizinle gorusebilirsem cok mutlu olurum.. bunun icin bi iletisim adresi ya da bir telefon bulabilirsem sevinirim.. mutlaka ugramaya calisirim o zaman... danismanlk hizmetleriniz de var sanirim... sizinle bu isleri halldebilecegime inaniyorum... tekrar tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 03, 2010 2:37 am

20 Mart\'da eger Hannover\'de olursam bir ihtimal gorusebiliriz,onun harici Essen veya Duisburg yaklasik 4 saatlik uzaklikta.

Gonul

Mesaj gönderen Gonul » Çrş Mar 03, 2010 2:12 pm

tamam... bu arada bir sorum daha olacak size daha once bir sirketle gorustugumu soylemistim.. onlar bana banka hesabi acmam gerektigi ve burada 7200 euro gibi miktari gostermem gerektigini soylediler yani aylik 600 euroluk bir gelir ya da para gostermeliymisim.. bununla ilgili ne soyleyebilirsiniz?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 03, 2010 3:11 pm

Gonul

Mesaj gönderen Gonul » Çrş Mar 03, 2010 3:40 pm

benim bu linklerden ogrendigim kadariyla, hesap actirdigim vakit bu hesapta 7300 euroluk bir miktarin tak diye gorunmesi gerekiyor gibi bir ibare.. yani 14000 tl\'lik bir miktar.. bu dehset bir miktar.. cok ozur dilerim zamaninizi aliyorum ama bu konuda soyleyecek bir seyiniz var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 03, 2010 3:54 pm

Miktar 7716 Éuro ( Istanbul icin),diger konsolosluklarda arada 150-200 Euro oynuyor.
Ve dedigin gibi Bloke Hesap acip konsolosluga gittiginde bu miktar coktan yatirilmis olmali.

Bloke\'ye alternatif olarak Almanya\'dan herhangi birinin alacagi garantor belgesi ile basvurabilirsin.

Gonul

Mesaj gönderen Gonul » Çrş Mar 03, 2010 4:06 pm

peki bu garantorun almanyada yasamasi iyi bir iste calismasi gibi zorunluklar var mi? ya da alman vatandasi olmas vs. gibi?

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Çrş Mar 03, 2010 4:15 pm

garantorun almanyada yasamasi gibi bisey soz konusu degil turkiyedende annen yada baban gerekli sartlari yerine getirbiliyorsa sana garantor olabilir almanyada garantor olacak birisinin maddi durumunun tabiki iyi olmasi gerekir kendi giderleri disinda her ay 600 avroyu sana verebilecegini gostermesi gerekir..

Gonul

Mesaj gönderen Gonul » Çrş Mar 03, 2010 4:20 pm

simdi anlasildi.. yani babam benim garantorum olabilir cesitli gayri menkuller gosterebilir .. fakat bir anda 7000 kusur euroyu yatiramaz adamcagiz.. zaten dunyanin masrafi olacak orda, burda vize vs... ama tabii maas bordrosu, ev tapulari gibi seyler gosterebiliriz.. bu yetecekse eger.. tesekkurler ilgilendigin icin..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 03, 2010 4:50 pm

Eger yeterli maasi varsa ki bunu yabancilar dairesi (Auslaenderbehorde) belirliyor ve Garantor Belgesi (Verpflichtungserklarung ) veriyor.Bu belgeyle vizeye basvurabilirsin.

Gonul

Mesaj gönderen Gonul » Prş Mar 04, 2010 6:24 pm

Ben burada diyelim ki 250 saati doldurdum ( Leipzig Universitesi icin yazilan sartlai okudum ) geri kalan 250 saati de Lepzig de ki bir dil kursunda doldursam heralde bir problem cikmaz degil mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 04, 2010 8:32 pm

Leipzig, basvuru icin en az 500 saat Almanca istiyorsa bunu universiteye baslamadan once tamamlaman lazim ve Turkiye\'de tamamlayacaksan sadece Goethe\'nin belgeleri kabul ediliyor.