Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye de Almanca Kursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Pzt Mar 01, 2010 10:35 am

Merhaba Arkadaslar
Ben Turkiyede universite sinavlarina hazirlaniyorum universiteyide Almanyada okumak istiyorum.
Aradaslar sitenizdeki butun konulari tek tek inceledim okudum ama benim aradiklarima ulasamadim eger gozden kacirmissam kusura bakmayin.
Benim sorularim sunlar:
Turkiye\'de universite yerlestirme sonuclari Agustos ayinda aciklaniyor fakat Almanya\'da ki universitelerin son basvuru tarihi 15 Temmuz simdi diceksinizki 15 Ocaktada var tamam var ama ben Agustos ayindan sonra Almanya\'da dil ogrenmem lazimki universitenin istedigi dil belgelerini vereyim.
Bu yuzden benim yapmam gerekenler;

Agustos ayindan sonra dil vizesi alip Almanya\'da dil kursuna yerlesip dil belgelerini aldiktan sonra Alman Universitlerine Almanyadaykenmi basvuru yapicam?

Eger oyleyse benim aldigim dil vizesi sadece 1 yillik olabiliyor sonra onu ogrenci vizesine nasil cevircem?

Tekrar vize icin Turkiye\'ye mi doncem?

Ya da Almanyadayken\'de yapilabiliyormu?

Simdiden tesekkurederim.

yazirous

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen yazirous » Pzt Mar 01, 2010 11:55 am

[quote]sevea tarafindan yazilan metin:
Merhaba Arkadaslar
Ben Turkiyede universite sinavlarina hazirlaniyorum universiteyide Almanyada okumak istiyorum.
Aradaslar sitenizdeki butun konulari tek tek inceledim okudum ama benim aradiklarima ulasamadim eger gozden kacirmissam kusura bakmayin.
Benim sorularim sunlar:
Turkiye\'de universite yerlestirme sonuclari Agustos ayinda aciklaniyor fakat Almanya\'da ki universitelerin son basvuru tarihi 15 Temmuz simdi diceksinizki 15 Ocaktada var tamam var ama ben Agustos ayindan sonra Almanya\'da dil ogrenmem lazimki universitenin istedigi dil belgelerini vereyim.
Bu yuzden benim yapmam gerekenler;

Agustos ayindan sonra dil vizesi alip Almanya\'da dil kursuna yerlesip dil belgelerini aldiktan sonra Alman Universitlerine Almanyadaykenmi basvuru yapicam?

Eger oyleyse benim aldigim dil vizesi sadece 1 yillik olabiliyor sonra onu ogrenci vizesine nasil cevircem?

Tekrar vize icin Turkiye\'ye mi doncem?

Ya da Almanyadayken\'de yapilabiliyormu?

Simdiden tesekkurederim.[/quote]

Ben olsam 15 ocak a kadar basvuru yaparim universiteden sartli kabul aldiktan sonra vizeye basvururum cunku dil kursu vizesi egitim vizesine donmuyor yani sadece dil kursu kabulun ile vize alirsan 1 yil sonra turkiyeye donup tekrar vize basvurusu yapman lazim. Ayrica o sure icerisinde turkiyede bir kursa gidebilirsin boylece almanca bilgin varsa tekrar etmis yoksa belirli seviyede almancan olur.

bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Pzt Mar 01, 2010 8:52 pm

Guzel dusunuyorsunda arkadasim benim Turkiyede ogrenecegim Almancayi ben Almanyada daha kisa zamanda ogrenirim universitenin istedigi belgeleride kolay kolay alamazsin heralde yerinde ogrenmek daha iyi degilmi sence ya da yanlismi dusunuyorum :(

Alper Ayer

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen Alper Ayer » Pzt Mar 01, 2010 9:06 pm

bence temelini birazcik TR de al.. en azindan anlamlarini bil derste hoca soledimi ha bu turkcede bu dersin sadece ilk baslarda burda onun sIkintisini yasicaksin oda birazcik..tabiki burda surekli konusacagin icin ogrendiklerin daha kalici olucak

bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Pzt Mar 01, 2010 9:11 pm

zaten Almanya\'ya gidene kadar burda dil kursuna gitmeyi bende dusunuyorum tesekkurederim diger konuda ne yapmaliyim ?

bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Çrş Mar 03, 2010 3:17 pm

Kimsenin cevap yazasi yok heralde !!

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 03, 2010 3:42 pm

Benim var cevap yazasim _))))

Dil kursu vizesi alirsan,vizen bittiginde TR\'ye geri donup Ogrenci / Ogrenci Adayi Vizesi\'ne basvurman gerekecek.
Tabi bu sure icerisinde herhangi bir universiteden kabul almaya calisabilirsin burada sorun yok.

Aklinda herhangi bir univesite yoksa sifir Almanca ile kabul verip seni kendi bunyesinde ki dil kursuna gonderen universiteler var,bunlara basvurman daha iyi olur.

Bunun haricinde eger TR\'de Geothe gibi bir kurs gidersen Almanya\'da kursa gitmekten pek bir farki kalmaz.

bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Çrş Mar 03, 2010 6:13 pm

Cok tesekkur ederim :)
Almanya\'da yalniz Stuttgart Universitesine gidebilirim bu universite sifir almancayla kabul ediyor mu?
Yok ben Turkiye\'de almanca gormek istemiyorum yani istiyorumda sadece ufaktan bir bilgim olsun die yoksa oyle universitenin istedigi belgeleri alabilmek icin degil

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 03, 2010 6:23 pm

Stuttgart\'a A1 belgesi ile basvuru yapabilirsin.Yani 250 saatlik bir Almanca gordugune dair belge ile..

bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Prş Mar 04, 2010 5:48 pm

Stuttgart Universitesine Ocak ayinda basvuru yapicam ocak ayina kadar Almanya\'da dil kursuna gitsem yeterli olurmu ki ??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 04, 2010 8:39 pm

A1 belgesi 2 , 2.5 aylik bir dil kursu ile alinabilir.

bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cum Mar 05, 2010 1:37 pm

- TestDaF – 4
- Kultur Bakanligi Alman Dil Diplomasi „ Seviye II „ (Deutsche Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz - Stufe II" (DSD II) )
- Buyuk veya Kucuk Geothe Dil Diplomasi
- ZOP - Goethe Institut
- Munchen Tercume Institusunun Alman Diplomasi II Belgesi
- Studienkollege yapmis olanlar icin Feststellungsprufung

bunlardan hangisi A1 :$

yazirous

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen yazirous » Cum Mar 05, 2010 3:19 pm

hic biri a1 degil bu sertifikalardan birine sahip olursan almanca ogrenmene gerek yok demektir.

bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cum Mar 05, 2010 4:27 pm

bu sertifakalardan birine sahip olabilmem icin almanca ogrenmem gerekiyo zaten anlamadim ne demek istedigini :s

yazirous

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen yazirous » Cum Mar 05, 2010 4:33 pm

[quote]sevea tarafindan yazilan metin:
- TestDaF – 4
- Kultur Bakanligi Alman Dil Diplomasi „ Seviye II „ (Deutsche Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz - Stufe II" (DSD II) )
- Buyuk veya Kucuk Geothe Dil Diplomasi
- ZOP - Goethe Institut
- Munchen Tercume Institusunun Alman Diplomasi II Belgesi
- Studienkollege yapmis olanlar icin Feststellungsprufung

bunlardan hangisi A1 :$[/quote]
Bu sertifikalar C1 duzeyinde almancan oldugu zaman alabilecegin sertifikalar A1 bunlardan hicbiri degil umarim anlamissindir. Eger hic almanca bilmiyorsan bu sertifikalari almanyada yaklasik 1 yil icinde alirsin

bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cum Mar 05, 2010 4:46 pm

bende yaklasik 1 yil kurs almayi dusunuyorum su an turkiyede uniye hazirlaniyorum. bu belgeleri aldiktan sonra tekrami sinava gircem :S

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 05, 2010 4:48 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
A1 belgesi 2 , 2.5 aylik bir dil kursu ile alinabilir.[/quote]

Bu yeterince acilayiciydi aslinda..Fazladan bilgi istersen takip et ;
~Tartisma Forumlari
~Almanya\'ya Kadar
~Ogrenme ve Seviye Dereceleri

bindokuzyuzuc

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cum Mar 05, 2010 5:05 pm

Baya yardimci oluyosunuz ....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turkiye de Almanca Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 05, 2010 6:21 pm

Rica ederiz,elimizden geldiginde her zaman ....