Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ezaks2

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Haz 14, 2023 12:57 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Haz 14, 2023 12:56 pm Gördünüz mü haberi? İtirazları da kaldırmışlar geçici bir süre için :(((
Gördüm ben de ama itiraz edip de sonucu değiştiren duymadım en azından yoğunluk hafifler biraz daha diye düşünüyorum. Her itiraz da vakit alıyor çünkü.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Haz 14, 2023 1:23 pm

ezaks2 yazdı: Çrş Haz 14, 2023 12:57 pm Gördüm ben de ama itiraz edip de sonucu değiştiren duymadım en azından yoğunluk hafifler biraz daha diye düşünüyorum. Her itiraz da vakit alıyor çünkü.
Evet hiç bu açıdan bakmamıştım, inşallah iyi sonuçlar alırız. Çok korkuyorum red gelecek diye :(

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Haz 14, 2023 1:25 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Haz 14, 2023 1:23 pm Evet hiç bu açıdan bakmamıştım, inşallah iyi sonuçlar alırız. Çok korkuyorum red gelecek diye :(
İnşallah güzel sonuçlar gelir hepimizin bekleyişi mutlu biter.

hilalbozk

Mesaj gönderen hilalbozk » Sal Haz 20, 2023 10:18 am

Merhaba,
Biz eşimle 7 martta vize randevumuzu gerçekleştirdik. 3 nisanda benim vizem geldi, ancak hala onunkini bekliyoruz. Benim dil kursum başladı ve Almanya’ya geldim. İstanbul konsolosluğunu aradığında eşim, eşiniz yabancılar şubesine ulaşsın demişlerdi. Bugün yabancılar şubesine ulaştım onlar da eşiniz İstanbul konsolosluğuna ulaşsın diyorlar. Ne yapacağımızı şaşırdık gerçekten. Aynı zamanlarda başvurup hala bekleyen var mı aranızda? Çok yıpratıcı bir süreç gerçekten.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Sal Haz 20, 2023 2:31 pm

bekleyenlerden vizesi gelen kimse var mı acaba? Ya da yazılan maillere dönüş alabilen?

aysenurr

Mesaj gönderen aysenurr » Sal Haz 20, 2023 5:39 pm

ezaks2 yazdı: Sal Haz 20, 2023 2:31 pm bekleyenlerden vizesi gelen kimse var mı acaba? Ya da yazılan maillere dönüş alabilen?
Benim geldi detaylı günlerini yazdım vize anı defterinde umarım en kısa sürede sizin de çıkar

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Sal Haz 20, 2023 6:01 pm

aysenurr yazdı: Sal Haz 20, 2023 5:39 pm Benim geldi detaylı günlerini yazdım vize anı defterinde umarım en kısa sürede sizin de çıkar
Hayırlı uğurlu olsun öncelikle sizin için çok sevindim. Ben de İzmir'den Şubat ayında başvurdum 41f için . 24 Nisan 'da görüşme oldu 16mayısta mail gönderildi bir şeyler sordular. Hala hiçbir ses yok. Siz tek mi gidiyorsunuz ? Acaba ben eşimle başvurduğum için mi süreç bu kadar uzadı? Herhangi vip hizmet türü bir şey satın aldınız mı yoksa normal yoldan mi basvurdunuz ?

aysenurr

Mesaj gönderen aysenurr » Sal Haz 20, 2023 6:50 pm

ezaks2 yazdı: Sal Haz 20, 2023 6:01 pm Hayırlı uğurlu olsun öncelikle sizin için çok sevindim. Ben de İzmir'den Şubat ayında başvurdum 41f için . 24 Nisan 'da görüşme oldu 16mayısta mail gönderildi bir şeyler sordular. Hala hiçbir ses yok. Siz tek mi gidiyorsunuz ? Acaba ben eşimle başvurduğum için mi süreç bu kadar uzadı? Herhangi vip hizmet türü bir şey satın aldınız mı yoksa normal yoldan mi basvurdunuz ?

Ben tek gidiyorum ve normal yoldan başvurdum. Ben baya üsteledim mailler attım yabancılar ofisi vs. Bir de gidiş rezervasyonum 12 mayıs içindi. Bilemiyorum hangisinin etkisi oldu sessizlik sürem bittiği gün mail atıp süremin bittiğini ne zaman çıkacağını falan sordum.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Sal Haz 20, 2023 7:56 pm

aysenurr yazdı: Sal Haz 20, 2023 6:50 pm Ben tek gidiyorum ve normal yoldan başvurdum. Ben baya üsteledim mailler attım yabancılar ofisi vs. Bir de gidiş rezervasyonum 12 mayıs içindi. Bilemiyorum hangisinin etkisi oldu sessizlik sürem bittiği gün mail atıp süremin bittiğini ne zaman çıkacağını falan sordum.
Anladım teşekkür ederim. Peki siz İzmir konsolosluğuna mi yabancılar ofisine mi mail attiniz ? Ben İzmir den dönüş alamıyorum attığım maillere

aysenurr

Mesaj gönderen aysenurr » Sal Haz 20, 2023 8:50 pm

ezaks2 yazdı: Sal Haz 20, 2023 7:56 pm Anladım teşekkür ederim. Peki siz İzmir konsolosluğuna mi yabancılar ofisine mi mail attiniz ? Ben İzmir den dönüş alamıyorum attığım maillere
yabancılar ofisine mail attım 27 mayıs gibi dosyam orda mı diye hayır dediler, acil konu başlığıyla izmir konsolosluğuna mail attım okulum açıldı çok stres yapıyorum çok geciktim diye aynı gün içinde yolladık almanyaya dosyanızı sessizlik süreniz 14 haziranda bitiyor dediler. Tekrar yabancılar ofisine dosyamı yollamışlar geldi mi diye sordum ama dönüş yapmadılar.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Haz 21, 2023 1:38 am

ezaks2 yazdı: Sal Haz 20, 2023 6:01 pm Hayırlı uğurlu olsun öncelikle sizin için çok sevindim. Ben de İzmir'den Şubat ayında başvurdum 41f için . 24 Nisan 'da görüşme oldu 16mayısta mail gönderildi bir şeyler sordular. Hala hiçbir ses yok. Siz tek mi gidiyorsunuz ? Acaba ben eşimle başvurduğum için mi süreç bu kadar uzadı? Herhangi vip hizmet türü bir şey satın aldınız mı yoksa normal yoldan mi basvurdunuz ?
Ben de eşim ve kızımla başvurdum. O yüzden uzadı diye tahmin ediyorum, eksik evrağı Berlin’den istediler oraya mı sorsam bilemedim :( Ankara’ya mail attım dönüş yok maalesef.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Haz 21, 2023 1:57 am

Teacherrr yazdı: Çrş Haz 21, 2023 1:38 am Ben de eşim ve kızımla başvurdum. O yüzden uzadı diye tahmin ediyorum, eksik evrağı Berlin’den istediler oraya mı sorsam bilemedim :( Ankara’ya mail attım dönüş yok maalesef.
Ben artık her yere yazmayı düşünüyorum açıkçası. Beklemekten kafayı yemek üzereyiz. Okulum problem ediyor belki kabul bile etmeyecekler bu saatten sonra onu da bilmiyorum. 😑

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Çrş Haz 21, 2023 12:32 pm

merhaba
uzun zamandır her konu başlıgını sessizce okuyup bilgileniyorum hersey için tessekkür ederim ben ve eşim 5 mayıs tarihinde 36f vizesine Ankara konsoloslugundan basvuru yaptık bizimle ilgilenen memurun bize karsı tavrı hayli sertti garantör belgelerimiz ayrı ayrı duzenlendi o yuzden bu sekilde olmaz diye karsı cıktı yinede belgeleri dosyada bıraktık aradan 1 aydan fazla gecmesine ragmen tarafıma ulasılmadı burdan buldugum ALMANYA vize hattına ulasım sagladık Ankara da pasaportum adına herhagi bir işlem yapılmamıs görünüyor Ankara Almanya konsolosluguna asla ulasamıyorum bununla ilgili bilgisi olan var mı? Ankara'da ulaşabilecegim bir numara var mıdır? yardımlarınız için tesekkür ederim :|

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Çrş Haz 21, 2023 12:55 pm

Ben de eşimle birlikte İzmir'den başvurdum.5 Nisan da görüşme oldu. 19 Mayıs ta soru sordular. 26 Mayıs'ta tekrar mail attılar. O tarihten beri cevap yok. Eşimle başvurduğum için bu kadar uzadığını düşünüyorum. Çünkü gelen ilk mail de benim için vizenin verilmesinin uygun bulunduğu eşim için kalacak yer belgesinin yeterli olmadığını yazdılar. Tekrar bı evrak gönderdim onu da kabul etmediler. Bir senelik kira sözleşmesi istediklerini söylediler. O zaman benim vizemi gönderin yazdım. O tarihten beri ses yok. Dün konsolosluk ve yabancılar dairesine yazdım. Bekliyorum bakalım ne zaman cevap gelecek.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Haz 21, 2023 1:14 pm

bilgepolat yazdı: Çrş Haz 21, 2023 12:55 pm Ben de eşimle birlikte İzmir'den başvurdum.5 Nisan da görüşme oldu. 19 Mayıs ta soru sordular. 26 Mayıs'ta tekrar mail attılar. O tarihten beri cevap yok. Eşimle başvurduğum için bu kadar uzadığını düşünüyorum. Çünkü gelen ilk mail de benim için vizenin verilmesinin uygun bulunduğu eşim için kalacak yer belgesinin yeterli olmadığını yazdılar. Tekrar bı evrak gönderdim onu da kabul etmediler. Bir senelik kira sözleşmesi istediklerini söylediler. O zaman benim vizemi gönderin yazdım. O tarihten beri ses yok. Dün konsolosluk ve yabancılar dairesine yazdım. Bekliyorum bakalım ne zaman cevap gelecek.
Ben de aynı şekilde mail aldım. Benim sürecimin tamamlandığını eşimin ve kızımın sürecinin tamamlanmasını bekleyip beklemediğimi sormuşlar. Beklesem bir türlü beklemesem bir türlü. Biz de bir otel rezervasyonu yaptırıp yollamayı düşündük ama kabul ederler mi? Siz de mi otel Rezervasyonu yaptırmıştınız? Buradan ev bulmak neredeyse imkansız. Okuldan family apartment sırasındayız. Sıramız gelmişti vize gecikince ertelemek zorunda kaldık şimdi de kalacak yer istiyorlar şaka gibiler :roll:

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Haz 21, 2023 1:17 pm

ezaks2 yazdı: Çrş Haz 21, 2023 1:57 am Ben artık her yere yazmayı düşünüyorum açıkçası. Beklemekten kafayı yemek üzereyiz. Okulum problem ediyor belki kabul bile etmeyecekler bu saatten sonra onu da bilmiyorum. 😑
Bugün bana mail geldi benim sürecim tamamlanmış eşim ve kızımınki tamamlanmamış onları bekleyip beklemeyeceğini sormuşlar. Ne yapacağımı bilmiyorum airbnb falan tutmayı kabul ederler inşallah

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Çrş Haz 21, 2023 3:34 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Haz 21, 2023 1:17 pm Bugün bana mail geldi benim sürecim tamamlanmış eşim ve kızımınki tamamlanmamış onları bekleyip beklemeyeceğini sormuşlar. Ne yapacağımı bilmiyorum airbnb falan tutmayı kabul ederler inşallah
Bana da aynı mail gelmişti, beraber vize almak istiyoruz diye cevapladım ve eşimin vizesi de 15 gün sonra çıktı. Bu süreçte sürekli mail attım tabi.

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Çrş Haz 21, 2023 3:40 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Haz 21, 2023 1:14 pm Ben de aynı şekilde mail aldım. Benim sürecimin tamamlandığını eşimin ve kızımın sürecinin tamamlanmasını bekleyip beklemediğimi sormuşlar. Beklesem bir türlü beklemesem bir türlü. Biz de bir otel rezervasyonu yaptırıp yollamayı düşündük ama kabul ederler mi? Siz de mi otel Rezervasyonu yaptırmıştınız? Buradan ev bulmak neredeyse imkansız. Okuldan family apartment sırasındayız. Sıramız gelmişti vize gecikince ertelemek zorunda kaldık şimdi de kalacak yer istiyorlar şaka gibiler :roll:
Hocam merhaba bizde eşimle istanbuldan 41f için randevu talebi oluşturduk, Şuan en sıkıntılı gördüğüm durum konaklama.. siz okuldan family apartment sırasına nasıl girdiniz acaba okula mail atarak mı mailde ne yazdınız bizde sizinle aynı durumdayız

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Haz 21, 2023 5:12 pm

inspector44 yazdı: Çrş Haz 21, 2023 3:34 pm Bana da aynı mail gelmişti, beraber vize almak istiyoruz diye cevapladım ve eşimin vizesi de 15 gün sonra çıktı. Bu süreçte sürekli mail attım tabi.
Peki kalacak yer ayarlamanızı istediler mi sizden de? Eşime mail atmışlar kızınız ve sizin için konaklama olması gerekiyor diye

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Haz 21, 2023 5:16 pm

Fürdich yazdı: Çrş Haz 21, 2023 3:40 pm Hocam merhaba bizde eşimle istanbuldan 41f için randevu talebi oluşturduk, Şuan en sıkıntılı gördüğüm durum konaklama.. siz okuldan family apartment sırasına nasıl girdiniz acaba okula mail atarak mı mailde ne yazdınız bizde sizinle aynı durumdayız
Kabul geldikten sonra onlar mail attılar başvuru için. Rwth aachen üniversite de