Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Gamzee

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Gamzee » Prş Mar 09, 2023 1:02 pm

Selamlar herkese.
Ben eşimle beraber 16 ocakta 41f vize için evraklarımı verdim. 18 şubatta beni arayıp vizemin olumlu olduğunu, eşimin sürecinin devam ettiğini ve vizeyi beraber mi göndermelerini yoksa ayrı mı istediğimizi söylediler. Ben de beraber dedim. Pazartesi günü bu grupta gördüğümüz evraklarım Almanya’ya ulaşmış mı olan numarayı aradık eşimin evraklarının potsdam Yabancılar şubeye 9 şubatta ulaştığını ve beklememiz gerektiğini söylediler. Bugün sabah da İstanbul konsolosluğunu aradım öğrenci vizesinde sessizlik bitince gönderseler de eşler için Yabancılar şubeden dönüş zorunlu gibi bir anlam çıkardım konuşmasından, Yabancılar şube de dönüş yapmadı. Tam 1 ay önce evrakları ulaşmış eşimin.
Eksik evrağımız da yokmuş. Bizim gibi olup eşinin vizesi gelmeyen var mı?
Eksik evrağa düşmemek için ev kiralamıştık ve normalde ek 400 Euro istendiği halde 934 Euro yatırmıştık eşim için beraber gelsin problem yaşamayalım diye.

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Prş Mar 09, 2023 2:35 pm

celinelita yazdı: Prş Mar 09, 2023 12:25 pm Merhaba gelişme var mı sizde? ben 36f eşimle başvurdum çünkü
Merhaba,

Hayır bir gelişme yok maalesef hala bekliyoruz. 14 Şubattan beri yabancılar dairesinde dediler belgeler. 3 ay olmak üzere başvuralı.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Prş Mar 09, 2023 2:49 pm

inctekin yazdı: Prş Mar 09, 2023 2:35 pm Merhaba,

Hayır bir gelişme yok maalesef hala bekliyoruz. 14 Şubattan beri yabancılar dairesinde dediler belgeler. 3 ay olmak üzere başvuralı.
Merhaba hangi yabancilar dairesi acaba? Biz de basvurai 4 ay oldu 36f ye esimle :(

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Prş Mar 09, 2023 4:03 pm

mustc yazdı: Prş Mar 09, 2023 11:24 am Hayırlı olsun, umarım vizeniz de en kısa sürede gelir.
Sizin randevunuz hemen atanmış. Bence gerçekten çok şanslısınız. Vize görüşmesini hangi şehirde yaptığınızı sorabilir miyim?
Zannedersem İstanbul Ankara ve İzmir arasında randevu atama süresinde farklılıklar olabiliyor. Benim bir ay oldu henüz randevu atanmadı maalesef. (41f İzmir)
Sanırım İstanbul olmasından kaynaklanan bir hızlı atama var. İzmir ve Ankara daha yavaş diye okumuştum.

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Prş Mar 09, 2023 4:14 pm

Mine90? yazdı: Cum Tem 08, 2022 11:47 pm Merhaba,
Ben de master icin direk kabul aldim. Esim ve oglumla es zamanli gitmeye calisiyorum. Onlarin ayni zamanda aile birlesimi vizesine basvuruyor olmasi demek Idata'dan randevu alirken kisi sayisini 3 olarak belirtmemiz gerektigi anlamina mi geliyor? 41f'teki ailenizle birlikte seyahat edecekseniz kisminda gerekli belgeleri hazirlayacagiz. Ancak sormak istedigim sadece şu: idatadan benim uzerimden toplam 3 kisilik randevu aldik. Bu yaptigimiz dogru mu? Ailenin geri kalan bireyleri aile birlesimi vizesi almasi gerekiyorsa, bunu idata randevusunda gosterecek miyiz? Gostereceksek nasil gosterecegiz? Onlara en baştan başlayarak (benden bagimsizlarmış gibi) ek randevu mu almaliyim? Cevaplarsaniz cok sevinirim
Merhaba. Gelisme var mi sizde nasil bir yol izlediniz? Sonuc ne su an?

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Prş Mar 09, 2023 5:19 pm

Ceydak yazdı: Prş Mar 09, 2023 2:49 pm Merhaba hangi yabancilar dairesi acaba? Biz de basvurai 4 ay oldu 36f ye esimle :(
freiburg yabancılar dairesi istanbul konsolosluğu 44f bizim. sizin neresiydi?

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Prş Mar 09, 2023 5:47 pm

inctekin yazdı: Prş Mar 09, 2023 5:19 pm freiburg yabancılar dairesi istanbul konsolosluğu 44f bizim. sizin neresiydi?
Duisburg 36 fyri bizim de istanbul :(

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Prş Mar 09, 2023 7:35 pm

maksic yazdı: Cmt Şub 25, 2023 9:47 am Herkese merhaba,

23 subatta izmir idataya esimle belgelerimizi teslim ettik. 41F. Gorusme sonunda evraklarimizi alan çalışan normalde 41F icin aile birlesimi verilmediğini, feragat ya da ek belge için telefonla aranabilecegimizi soyledi.

Bu durum hicbir yerde yazili olarak yok. Zaten evrak listesinde de esiniz ile gidecekseniz diye istenen belgeler var. Boyle bir durumla karsilasmis olan var mi? 1 yillik dil eğitimi ile basvuran ve esinden feragat etmesinin istendigi bir örnek burada gormustum ama 41F ile duymamistim.
İdataya biz evrakları vermeye gittiğimizde yeni bir çalışan işe başlamıştı, bizim evraklarımız üstünden ona eğitim verdi ve tüm süreci öğrenmiş oldum evrak toplama konusunda şans eseri. Sadece master için öğrencilerde aile birleşimi olduğunu anlattı diğer türlerde aile birleşimi olmayacak dedi. Bence sizin evraklarınızı alan kişi vize türünü karıştırmış olmalı, 41f’de aile birleşimi var. Benim sürecim de 41f ve gecikmesi hariç eşimin vizesinin olumsuz bir durum olmadı. Bugün farklı bir yerden 41f eşi ile aynı anda vizesi gelen kişi duydum.

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Prş Mar 09, 2023 7:44 pm

Gamzee yazdı: Prş Mar 09, 2023 7:35 pm İdataya biz evrakları vermeye gittiğimizde yeni bir çalışan işe başlamıştı, bizim evraklarımız üstünden ona eğitim verdi ve tüm süreci öğrenmiş oldum evrak toplama konusunda şans eseri. Sadece master için öğrencilerde aile birleşimi olduğunu anlattı diğer türlerde aile birleşimi olmayacak dedi. Bence sizin evraklarınızı alan kişi vize türünü karıştırmış olmalı, 41f’de aile birleşimi var. Benim sürecim de 41f ve gecikmesi hariç eşimin vizesinin olumsuz bir durum olmadı. Bugün farklı bir yerden 41f eşi ile aynı anda vizesi gelen kişi duydum.
Merhaba. Biz de esimle basvurduk benim yuksek lisans sartli kabul. Izmirden 16 martta randevumuz var fakat biz idata degil konsolosluga gidecekmisiz. Bizim durumumuzda boyle bir sorun yasar miyiz peki su an bunu duyunca bi korktum. Bir de bloke hesabi kendiniz icin hesap acip esinizi de icine dahil ettiniz tek bir hesap ile degil mi?

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Prş Mar 09, 2023 7:48 pm

celinelita yazdı: Prş Mar 09, 2023 7:44 pm Merhaba. Biz de esimle basvurduk benim yuksek lisans sartli kabul. Izmirden 16 martta randevumuz var fakat biz idata degil konsolosluga gidecekmisiz. Bizim durumumuzda boyle bir sorun yasar miyiz peki su an bunu duyunca bi korktum. Bir de bloke hesabi kendiniz icin hesap acip esinizi de icine dahil ettiniz tek bir hesap ile degil mi?
Sizin de master şartlı da olsa 😊 bu grupta yine bir çok kişi var şartlı kabule eşi ile giden. 36f’ler konsolosluktan 41fler idatadan yapıyor. Bloke hesabı tek açıp eşiniz için gereken tutarı eklemeniz gerekiyor. Bloke hesap Almanya’ya giden öğrencinin üstüne olacak.

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Prş Mar 09, 2023 7:55 pm

Gamzee yazdı: Prş Mar 09, 2023 7:48 pm Sizin de master şartlı da olsa 😊 bu grupta yine bir çok kişi var şartlı kabule eşi ile giden. 36f’ler konsolosluktan 41fler idatadan yapıyor. Bloke hesabı tek açıp eşiniz için gereken tutarı eklemeniz gerekiyor. Bloke hesap Almanya’ya giden öğrencinin üstüne olacak.
Cok tesekkur ederim icimi rahattiniz cunku sorun yasayan duyunca biz de baya uzulmustuk. 36f bizim evet. 7 aydir izmirden atama bekliyorduk. Bugun atama oldu ve 1 hafta sonraya o yuzden cok ani belge hazirligina basladik. Simdi actik bloke hesabi tek benim adima. 934 benim 400 esim icin. Dil okulu olarak actik ve 120 euro sigorta yaptirdik. Detaylari yine yazarim buraya ayni durumda olanlar varsa bilgilenebilirsinler. Cook tesekkur ederim tekrar.

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Pzt Mar 13, 2023 10:51 am

Gamzee yazdı: Prş Mar 09, 2023 7:48 pm Sizin de master şartlı da olsa 😊 bu grupta yine bir çok kişi var şartlı kabule eşi ile giden. 36f’ler konsolosluktan 41fler idatadan yapıyor. Bloke hesabı tek açıp eşiniz için gereken tutarı eklemeniz gerekiyor. Bloke hesap Almanya’ya giden öğrencinin üstüne olacak.
Merhaba bir sorum daha olacak :) eşim için ulusal vize başvuru formunda benim vize türüm mü yoksa aile birleşimi mi işaretleyeceğiz?

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Pzt Mar 13, 2023 11:41 am

celinelita yazdı: Pzt Mar 13, 2023 10:51 am Merhaba bir sorum daha olacak :) eşim için ulusal vize başvuru formunda benim vize türüm mü yoksa aile birleşimi mi işaretleyeceğiz?
Biz eşim için aile birleşimi seçmiştik 😊 ama henüz eşimin vizesi sonuçlanmadı o yüzden umarım doğru seçmişizdir diyorum 😂 oradaki kontak kişi bilgilerine de beni yazmıştık geçim için de referansı ben olacağım ve bloke hesap ile geçinecek şekilde eklemiştik. Buradaki konsolosluk bi sıkıntı çıkarmadı Yabancılar şubede evrakları 5-6 haftadır bekliyor ama.

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Pzt Mar 13, 2023 1:25 pm

Sezgi yazdı: Çrş Mar 08, 2023 8:03 pm Merhaba, umarım süreciniz olumlu devam ediyordur. Ben de bu konuyu araştırıyordum ve mesajınızı gördüm. Sizinle benzer bir durumdayız. Acaba yatırmış olduğunuz tutarı randevudan önce güncellediniz mi ve süresini uzattınız mı? Yapılması gereken bu muymuş? Şimdiden teşekkürler.
Merhabalar, biz gorusmeye girdik bloke hesap falan almadilar onlari sanirim Berlin yabancilar dairesi esimden isteyecek ama kimsenin dondugu yok bize hala, bizden sonra evrak teslim edip vizesi gelen de var, biz nereyi arayacagimizi bilmiyoruz biraz:( bebegimiz de var ama, beklemedeyiz maalesef ki..

darkside32

Mesaj gönderen darkside32 » Çrş Mar 15, 2023 10:17 am

Merhabalar geçen hafta vizemi aldım 41f
Şimdi benim iki sorum olacaktı
1. Ben at 11 belgesi ile vize başvurusu yaptım almanyada çalışmak istediğimde nasıl bi yol izlemem gerekiyor
2. oraya vardığımda ne zaman sonra oturum başvurusu yapmam gerek?

satmaz

Mesaj gönderen satmaz » Prş Mar 16, 2023 2:46 am

Merhaba,
22 aralıkta 36f ile Dil kursu vizesi ile 3 aylığına almanyaya geldim. Üniversitenin yaz öğrenci belgesiyle birlikte 3 hafta önce oturum başvurumu yaptım. Gönderdikleri mailde evraklarımı değerlendireceklerini ve ardından randevu vereceklerini ilettiler. Benim vizem 19 martta bitiyor ve bana hala yabancılar dairesinden bir randevu verilmedi. Bu durumu yaşayan var mı? Endişelenmeli miyim ya da ek bir mail mi atmalıyım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Prş Mar 16, 2023 6:17 pm

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Ben eşimle birlikte Ankara’da 26 Ocakta 36f vize başvurusu yaptım. Bugün pasaportum geldi. 1 Nisanda başlayan 6 aylık vize vermişler. Ancak eşimin işlemlerinin devam ettiğini söylediler. Eşiyle başvuran arkadaşlar eşlerin ne kadar sonra çıkıyor vizesi yazarsanız buraya çok sevinirim. Biz eşimle depremde Kahramanmaraştaydık. Evimiz hasar gördü ve başka yerde kalıyoruz. Bu durumda eşimi bırakıp gitmekten endişe ediyorum. Bu konuda yapabileceğim bişey var mı? Tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim
Şimdiden çok teşekkür ederim

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Prş Mar 16, 2023 7:30 pm

mimariçe yazdı: Prş Mar 16, 2023 6:17 pm Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Ben eşimle birlikte Ankara’da 26 Ocakta 36f vize başvurusu yaptım. Bugün pasaportum geldi. 1 Nisanda başlayan 6 aylık vize vermişler. Ancak eşimin işlemlerinin devam ettiğini söylediler. Eşiyle başvuran arkadaşlar eşlerin ne kadar sonra çıkıyor vizesi yazarsanız buraya çok sevinirim. Biz eşimle depremde Kahramanmaraştaydık. Evimiz hasar gördü ve başka yerde kalıyoruz. Bu durumda eşimi bırakıp gitmekten endişe ediyorum. Bu konuda yapabileceğim bişey var mı? Tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim
Öğrenci olan kişinin vizesi sessizlik sonrası gelse de eşin vizesi için Yabancılar şubenin onayını beklediklerini öğrendim ben. Benim vizem onaylanmış sessizlik sonrası eşimin onaylanmadı, sebebi de Yabancılar şubenin evraklarımıza bakmaması. Yani memurun keyfine göre kısacası. 1 haftada eşinin onaylanan da var bizim gibi benim onayımın üstünden 5 hafta geçip onaylanmayan da var. Yabancılar şubeye mail atıp durumunuzu anlatın, belki sizin şubeniz insaflı çıkar onaylar.

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Prş Mar 16, 2023 9:30 pm

mimariçe yazdı: Prş Mar 16, 2023 6:17 pm Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Merhaba, ben de eşimle başvurmuştum. Benim vizem bir ayda sonuçlanmıştı ama ben kabul etmedim, ısrarla eşimle gitmek istediğimi belirttim mailde. Okulumun başladığını, eşimi yalnız bırakıp gidemeyeceğini, evraklarımızın tam olduğunu söyleyip bir an önce eşimin vizesinin de sonuçlandırmalarını istedim. Her yere mail attım. İki hafta sonra da eşimin vizesi geldi.

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Prş Mar 16, 2023 9:32 pm

inspector44 yazdı: Prş Mar 16, 2023 9:30 pm Merhaba, ben de eşimle başvurmuştum. Benim vizem bir ayda sonuçlanmıştı ama ben kabul etmedim, ısrarla eşimle gitmek istediğimi belirttim mailde. Okulumun başladığını, eşimi yalnız bırakıp gidemeyeceğini, evraklarımızın tam olduğunu söyleyip bir an önce eşimin vizesinin de sonuçlandırmalarını istedim. Her yere mail attım. İki hafta sonra da eşimin vizesi geldi.
Merhaba nerelere mail attiniz acaba cunku bizde de esimle gitmek istiyoruz biz de ayni sekilde yapacagiz sizin gibi