Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ceydak

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Ceydak » Cmt Ara 17, 2022 10:16 pm

inspector44 yazdı: Cmt Ara 17, 2022 12:34 am Kalacak yeri eşimden istediler. Ayrıntı belirtmediler. Biz bir daire kiralayıp kontratı gönderdik.
Merhaba, kiraniz ne kadar acaba bir de bloke hesabin aylik odeyecegi tutar. Bizden de sizlesme istediler aylik 1070€ ya ev bulduk bize aylik odenecek 1450€. Sozlesmeyi gorunce acaba arttirilmasini isterler mi diye dusunuyorum. Bu sebeple sordum ☺️

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Cmt Ara 17, 2022 10:19 pm

Ceydak yazdı: Cmt Ara 17, 2022 10:16 pm Merhaba, kiraniz ne kadar acaba bir de bloke hesabin aylik odeyecegi tutar. Bizden de sizlesme istediler aylik 1070€ ya ev bulduk bize aylik odenecek 1450€. Sozlesmeyi gorunce acaba arttirilmasini isterler mi diye dusunuyorum. Bu sebeple sordum ☺️
Merhaba, kiramız 945. Blokeden gelecek tutar 1334. Benim de aklıma geldi, kiranız blokeye göre yüksek derler mi diye. Şimdilik ses çıkmadı bizde.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Ara 17, 2022 11:41 pm

Neden bu kadar yüksek kiralar ya nerelerde oturucaksınız? :D

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Pzr Ara 18, 2022 1:17 am

inspector44 yazdı: Cmt Ara 17, 2022 10:19 pm Merhaba, kiramız 945. Blokeden gelecek tutar 1334. Benim de aklıma geldi, kiranız blokeye göre yüksek derler mi diye. Şimdilik ses çıkmadı bizde.
Gelir gider oranimiz neredeyse ayni. Umarim bu sekilde kabul ederler. Ek hesap dokumu de yollamayi dusunuyorum bloke disindada paramiz var diye. Belki etkisi olur. Tesekkur ederim cevabiniz icin ☺️

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Pzr Ara 18, 2022 1:18 am

Muhendis yazdı: Cmt Ara 17, 2022 11:41 pm Neden bu kadar yüksek kiralar ya nerelerde oturucaksınız? :D
Duisburg 😀 airbnb oldugu icin yuksek sanirim ki biraz merkez disi sadece bir ayda airbnb de ki evler kiralari 200-300 euro yukari cekti. Noelden yoksa sadece gaz fiyatlari vs mi bilemiyorum.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzr Ara 18, 2022 10:31 pm

Offf kiralar baya yüksekmiş. Aile olarak giden arkadaşlar anmeldung da sorun Yaşar mıyız ya böyle student flat tarzı bir şey tutsak? Wg için eşim razı olmuyor. Hoş onu da bulamadık ya. Mecbur airbnb yapacağız. Onunla pazarlık yapmak lazımmış. Anmeldung şart çünkü çocuğu kitaya yazdırmalıyım acilen. Of ki offf 😞

Sosyologin

Mesaj gönderen Sosyologin » Pzr Ara 18, 2022 11:03 pm

Toramans yazdı: Cum Ara 16, 2022 8:56 pm hayır hala bekliyorum eşim gitti benden belge de istemediler öylece bekliyorum
Tez zamanda gelir inşallah, biz de aynı durumdayız bekliyoruz.

Kcr.21

Mesaj gönderen Kcr.21 » Pzt Ara 19, 2022 12:29 am

Muhendis yazdı: Çrş Ara 14, 2022 4:44 pm Acaba son zamanlarda Essen e yüksek lisans ve aile birleşimi ile giden var mı? Onlarda da yine kişi başı 934 Euro mu isteniyor?
Ben yüksek lisans geldim Essen şehrine ve yakında aile birleşimi yapacağım.

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Pzt Ara 19, 2022 12:00 pm

Merhaba, bugün yabancılar dairesinden mail aldık. Eşimin vize sürecinin de tamamlandığını ve ikimizin de vizesinin bugün verilmesi için gerekli işlemlerin bittiğini yazmışlar. Bugün başvurumuzun tam ikinci ayı bitti. Bekleyenlere sabır diliyorum.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Pzt Ara 19, 2022 3:13 pm

Kcr.21 yazdı: Pzt Ara 19, 2022 12:29 am Ben yüksek lisans geldim Essen şehrine ve yakında aile birleşimi yapacağım.
Merhaba işlemleri başlattınız mı? Başlattıysanız bloke hesap için sizden ne kadar istediler?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Pzt Ara 19, 2022 3:16 pm

inspector44 yazdı: Pzt Ara 19, 2022 12:00 pm Merhaba, bugün yabancılar dairesinden mail aldık. Eşimin vize sürecinin de tamamlandığını ve ikimizin de vizesinin bugün verilmesi için gerekli işlemlerin bittiğini yazmışlar. Bugün başvurumuzun tam ikinci ayı bitti. Bekleyenlere sabır diliyorum.
Dolayısıyla sizden 400 Euro'yu 934 e yükseltmenizi istemediler değil mi?

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Pzt Ara 19, 2022 4:35 pm

Muhendis yazdı: Pzt Ara 19, 2022 3:16 pm Dolayısıyla sizden 400 Euro'yu 934 e yükseltmenizi istemediler değil mi?
İstemediler. Bizim 934+400 kabul edildi.

Barış Yıldırım

Mesaj gönderen Barış Yıldırım » Pzt Ara 19, 2022 10:54 pm

Merhabalar,

Ben 3 senedir almanya'da ikamet etmekteyim. Burada master yapıyorum. Daha yeni 2 senelik vizemi aldım. Ancak yakın bir tarihte nişanlımla evleneceğiz. Kendisi türkiye'de bulunmakta. Onu olduğunca kısa sürede almanya'ya getirmek istiyorum. Ben buraya garantör vizesiyle gelmiştim. Ancak uzun bir süredir part-time olarak çalışmaktayım.Ve bunuda yeni vizeme başvuru yaparken iş sözleşmemi de belgeler arasında götürdüm. -Evlendiğimizde aile birleşimi vizesiyle getirebiliyor muyum kendisini buraya? Okuduğum bazı yazılara göre eşlerden birisi yüksek lisans yapıyorsa diğerine tam zamanlı çalışma izini veriliyormuş. -Bu vize türü için sağlamamız gereken asgari koşullar nelerdir acaba bizi bu konuda bilgilendirebilir misiniz ? Ayrıca kendisi 2 senedir büyük bir şirkette çalışıyor ve iyi bir üniversiteden mezun. Yani yeterince kalifiyeliğe sahip. Aynı zamanda a1 i bitirmek üzere biz garanti olsun diye b1 seviyesine kadar gitmesini düşünüyoruz.

Yardımcı olabilirsiniz çok sevinirim.

Kcr.21

Mesaj gönderen Kcr.21 » Sal Ara 20, 2022 2:38 am

Muhendis yazdı: Pzt Ara 19, 2022 3:13 pm Merhaba işlemleri başlattınız mı? Başlattıysanız bloke hesap için sizden ne kadar istediler?
Merhabalar henüz başlatmadık ama yakında başlatacağız
Araştırdım ve ya blokeli hesap ya da garantör bulunması lazım diyor.Biz garantör belgesiyle galiba başvuracağız.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Sal Ara 20, 2022 3:36 pm

Kcr.21 yazdı: Sal Ara 20, 2022 2:38 am Merhabalar henüz başlatmadık ama yakında başlatacağız
Araştırdım ve ya blokeli hesap ya da garantör bulunması lazım diyor.Biz garantör belgesiyle galiba başvuracağız.
Benim garantörüm var. Eşimiz için de garantör bulsak oluyor mu bloke hesap yerine? Bu bilgiyi nereden öğrendiniz?

Kcr.21

Mesaj gönderen Kcr.21 » Çrş Ara 21, 2022 2:49 am

Muhendis yazdı: Sal Ara 20, 2022 3:36 pm Benim garantörüm var. Eşimiz için de garantör bulsak oluyor mu bloke hesap yerine? Bu bilgiyi nereden öğrendiniz?
Evet konsolosluk ikisinide kabul ediyor
Daha önce garantör ile başvuran bir arkadaşta burada vardı eşi için ve kabul etmişlerdi
Daire en az 2 kişi için kaç metrekare olması lazım bilgisi olan acaba var mı ?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Çrş Ara 21, 2022 10:11 am

Kcr.21 yazdı: Çrş Ara 21, 2022 2:49 am Evet konsolosluk ikisinide kabul ediyor
Daha önce garantör ile başvuran bir arkadaşta burada vardı eşi için ve kabul etmişlerdi
Daire en az 2 kişi için kaç metrekare olması lazım bilgisi olan acaba var mı ?
En az 25 m2 olmalı diye biliyorum.

Kcr.21

Mesaj gönderen Kcr.21 » Çrş Ara 21, 2022 12:23 pm

Muhendis yazdı: Çrş Ara 21, 2022 10:11 am En az 25 m2 olmalı diye biliyorum.
Bende öyle duydum net bilgimi bilmiyorum

nihatcanm

Mesaj gönderen nihatcanm » Çrş Ara 28, 2022 1:39 pm

Tbgrgz yazdı: Sal Ara 13, 2022 6:04 pm 1. başvuru tarihi: 17 Eylül
Açıklanma Tarihi: 25 Eylül (7 Ekim Tarihine randevu verdiler ama evraklarımızı yetiştiremediğimiz için iptal ettik yeni bir tarih ataması yapılmasını bekledik)
2. Randevu Tarihi: 31 Ekim
Benim Vize Çıkış Tarihi: 1 Aralık
Eşimin Vize Çıkış Tarihi: 12 Aralık (Ek belge istendikten sonra)

merhaba.
Ben de eşimle beraber olan 41f sürecimizi anlatmak istiyorum.
Ben Hamburg Üniversitesinden Yüksek Lisans Kabulü aldım. Eşimle beraber gitme şansımız olduğunu öğrendiğimiz için randevuyu iki kişilik tek bir randevu aldık. 41F yi seçtik devamında kişi sayısını 2 olarak belirttik.
öncelikle istenilen evrakları eksiksiz hazırladık.
Benim için gerekli evraklar sitede yazıyor ama bilinmesi gereken bir iki nokta var.

Expatrio üzerinden bloke hesabı ve Sigortayı yaptırabilirsiniz, ve fazlasıyla tavsiye ederim, hesabı açarken tutar 934x12 şeklinde gözükecektir, mail atarak ya da yardım kısmından hangi tutara yükseltmek isterseniz onu talep ederseniz 1 gün sonra o tutara yükseltiliyor. Kabul belgelerini vs verdik, ben biraz geç gideceğim için ekstra bir belge olarak geç gittiğimde sorun olmayacağına dair belgeyi okuldan almama rağmen vize yetkilileri bu belgeye ihtiyaç duymadı.

eşim için;
biometrik foto,a1 almanca sertifikası, seyahat sigortası (axa seyahat sağlık sigortası)nı tercih ettik fiyatı uygundu 5 aylık olarak aldık,) formül b, nüfus kayıt örneği ( bu arada e devletten alınırsa tercümeye gerek yok.) gibi belgeler.
diploma da verdik (ama bu opsiyonel.) hepsinden iki fotokopi. eksik belgeleriniz olursa iData ofisinde çıktı alma imkanı var.

bloke hesabı 16 bin euro olacak şekilde yaptık. Bu tutar konsolosluk sitesinde belirtilen 934 Euro + 400 Euro tutarındaydı. (Bu tutar yeterli olmadı daha sonra bahsedeceğim)
sigorta ve bloke hesabı expatrio value packet olarak yaptım.

Burada şu noktaya dikkat etmek gerekiyor, eşimden bir kere değil iki kere farklı günlerde ek belge istediler,
1. kira sözleşmesi
2. bloke hesap tutar değişikliği
kira sözleşmesini istedikleri zaman başka belge istemezler diye düşündük, (Herkesten kira sözleşmesi isterler mi bilemiyorum, bizden istemelerinin sebebi bizim niyet mektubunda ev tuttuğumuzu belirtmemiz olabilir) birkaç gün sonra bir belge daha istediler. O da bloke tutarını kişi başı aylık 934 Euro olacak şekilde yükseltmemizdi. Burada da söyledikleri şuydu:

Vizeniz şu şartlar altında onaylanmıştır: Eşiniz bloke hesap tutarını 22 bin Euro'ya yükselteceğini yazılı bir biçimde taahhüt etmeli.

Bunu yaptıktan birkaç gün sonra da vizemiz geldi.

Evi nasıl buldunuz diye sorarsanız, tanıdıklar aracılığıyla oldu, aksi durumda uygulamalar aracılığıyla türkiyeden ev bulmak daha zor olabilirdi.

Sorunuz olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım
Merhaba, eşiniz için Almanca A1 belgesi sınavdan kaç gün sonra elinize ulaştı veya konsolosluğa götürebileceğimiz sınavı geçtiğimize dair bir belge veriliyor mu ?

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Çrş Ara 28, 2022 9:35 pm

Arkadaşlar merhaba
36f için Ankaradan randevusu atanan var mı yakın zamanda?
Ben eşimle 36f için randevu talebi oluşturdum(22 Aralık)
Ancak forumda okuduğum kadarıyla çok geç atanıyor randevular. Okulun dil Kursu 1 Nisan da başlıyor. Endişeliyiz. Ankaradan yakın zamanda randevu ataması yapılan varsa bilgilendirirse çok sevinirim..