Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ezaks2

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Şub 22, 2023 10:12 am

cem1863 yazdı: Çrş Şub 22, 2023 12:55 am Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, bu süreçte bilgilerimizi beraber paylaşırsak daha hızlı sonuç alabiliriz. Ben de diğer yandan araştırmaya devam ediyorum.

Ayrıca ben de sizi tebrik ederim, siz hangi bölümden kabul aldınız ? Benim okula giden arkadaşlardan duyduğum enrollment yapıldıktan sonra münih'e geç gitmenin sıkıntı olmayacağı yönünde.

Biz 12 şubat tarihinde idata istanbul ofisinden randevu ataması için talep oluşturduk. Henüz bir dönüş alamadık, fakat duyduğum kadarıyla depremzedelere öncelik verileceğinden biraz uzayabilirmiş. Arkadaşlarımın yaşadığı süreç ise tahmini 1 ay randevu atama ve başvuru 1 ay sonra da vize çıkma gibi ilerliyormuş okul durumundan dolayı ama bu arkadaşlar geneli bekar tabi :)
Rica ederim. Stuttgart Üniversitesi'nden mimarlık üzerine bir bölümden kabul aldım, teşekkür ederim. Ben önce Ankara'dan başvurdum ama deprem bölgesindeki iller Ankara'ya bağlı olduğu için şu an sadece depremzedelere hizmet verdiklerini ve bunun ne kadar süreceğini bilmediklerini söylediler. Ben de İzmir'e başvurdum ikameti o tarafta bir ile aldıracağız. Kayıt tamamlamak için vizemin çıkmış olması şartı var okulun o yüzden zamanla yarışıyorum maalesef. İzmir'den gelen yorumlar da çok parlak değil ama onca emek verdikten sonra şansımı denemiş olmak istedim . Umarım herkes zamanında vize alabilir.

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Cum Şub 24, 2023 2:32 pm

Arkadaşlar merhaba,

12 şubat günü randevu için başvuru yaptım,
24 şubat yani bugün tarih atandı.
9 Mart'ta randevuya gideceğim eşimle.

Vize türüm 41f, bilgiler güncellendikçe paylaşacağım.

maksic

Mesaj gönderen maksic » Cmt Şub 25, 2023 9:47 am

Herkese merhaba,

23 subatta izmir idataya esimle belgelerimizi teslim ettik. 41F. Gorusme sonunda evraklarimizi alan çalışan normalde 41F icin aile birlesimi verilmediğini, feragat ya da ek belge için telefonla aranabilecegimizi soyledi.

Bu durum hicbir yerde yazili olarak yok. Zaten evrak listesinde de esiniz ile gidecekseniz diye istenen belgeler var. Boyle bir durumla karsilasmis olan var mi? 1 yillik dil eğitimi ile basvuran ve esinden feragat etmesinin istendigi bir örnek burada gormustum ama 41F ile duymamistim.

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Cmt Şub 25, 2023 10:28 am

maksic yazdı: Cmt Şub 25, 2023 9:47 am Herkese merhaba,

23 subatta izmir idataya esimle belgelerimizi teslim ettik. 41F. Gorusme sonunda evraklarimizi alan çalışan normalde 41F icin aile birlesimi verilmediğini, feragat ya da ek belge için telefonla aranabilecegimizi soyledi.

Bu durum hicbir yerde yazili olarak yok. Zaten evrak listesinde de esiniz ile gidecekseniz diye istenen belgeler var. Boyle bir durumla karsilasmis olan var mi? 1 yillik dil eğitimi ile basvuran ve esinden feragat etmesinin istendigi bir örnek burada gormustum ama 41F ile duymamistim.
Merhaba,

ben vize anı defterinde anlatmıstım sürecimizi aynısı başımıza geldi. 44f olmasına rağmen 7 aylık bir vize sonrasında kalma isteğimiz ve nedenimizi anlatan bir başvuru. Bize de görüşmede artık aile birleşimi olmuyor dediler sonra da ek belge isterken eşimden feragat istediler. Feragat etmedi kendisi tabiki cunku cidden olmuyorsa reddi verirler imzalı belge istemezler. Bugune kadar duyulmamış bir şey. Vizelerimiz henüz gelmedi ona verilecek mi bilmiyorum da ama bekliyoruz hala.

bilgepolat

Mesaj gönderen bilgepolat » Cmt Şub 25, 2023 3:59 pm

cem1863 yazdı: Cum Şub 24, 2023 2:32 pm Arkadaşlar merhaba,

Merhaba,
Hayırlı olsun öncelikle. Hangi şehirden başvuru yapmıştınız acaba? Ben 27 Ocak' ta 41F için İzmir den başvurmuştum. Hala randevu atanmadı.

maksic

Mesaj gönderen maksic » Cmt Şub 25, 2023 9:44 pm

[/b]
inctekin yazdı: Cmt Şub 25, 2023 10:28 am Merhaba,

ben vize anı defterinde anlatmıstım sürecimizi aynısı başımıza geldi. 44f olmasına rağmen 7 aylık bir vize sonrasında kalma isteğimiz ve nedenimizi anlatan bir başvuru. Bize de görüşmede artık aile birleşimi olmuyor dediler sonra da ek belge isterken eşimden feragat istediler. Feragat etmedi kendisi tabiki cunku cidden olmuyorsa reddi verirler imzalı belge istemezler. Bugune kadar duyulmamış bir şey. Vizelerimiz henüz gelmedi ona verilecek mi bilmiyorum da ama bekliyoruz hala.
Feragat etmeyecegiz diye geri donus mu yaptiniz peki?

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Pzr Şub 26, 2023 1:26 am

maksic yazdı: Cmt Şub 25, 2023 9:44 pm [/b]

Feragat etmeyecegiz diye geri donus mu yaptiniz peki?
evet. ayrıca bir yazı yazdık ama gene de vermeyebilirler eşime tabi. daha önce vermedikleri örnekler var. ama çok saçma yani bizim 7 ay dil kursu ama sizin master anladığım kadarıyla yani 2 sene eşlerin ayrı kalabileceklerini nasıl düşünüyorlar aklım almıyor. 1-2 ay bile fazla ayrı kalmak için ve 1-2 sene insanları ayrı kalmaya zorluyorlar. saçmalık tamamen. normelde böyle bir şey yoktu zaten nereden ve neden cıkardılar fikrim yok. bi dayanakları olsa feragat istemezler diye düşündüğümüz için biz etmedik.

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Pzt Şub 27, 2023 10:45 pm

Dostlar merhaba,

2 tane daha sorum var. 41f için eşimle başvuracağız .

1- Not dökümünü ve diplomaları e-devlet barkodlu çıktı ile kabul ediyorlar mı ?(ekstra önlisans diplomam vardı versem mi bilemedim)
2- Sigortalılık Tescil Ve Hizmet Kaydı Tespiti adlı e- devletten alınmış barkodlu çıktıyı da almancaya çevirtmem gerekir mi ?
3- Sizce CV'ye her aldığım diplomayı yazmasam negatif bir etki yaratır mı :)
4- Bir phd programına kayıtlıyım ama master'a gidiyorum. Sizce bunu da eklemeli miyim?

maksic

Mesaj gönderen maksic » Sal Şub 28, 2023 11:23 am

cem1863 yazdı: Pzt Şub 27, 2023 10:45 pm Dostlar merhaba,

2 tane daha sorum var. 41f için eşimle başvuracağız .

1- Not dökümünü ve diplomaları e-devlet barkodlu çıktı ile kabul ediyorlar mı ?(ekstra önlisans diplomam vardı versem mi bilemedim)
2- Sigortalılık Tescil Ve Hizmet Kaydı Tespiti adlı e- devletten alınmış barkodlu çıktıyı da almancaya çevirtmem gerekir mi ?
3- Sizce CV'ye her aldığım diplomayı yazmasam negatif bir etki yaratır mı :)
4- Bir phd programına kayıtlıyım ama master'a gidiyorum. Sizce bunu da eklemeli miyim?
1. Evet
2. Biz 8syeri unvan listesini cevirttik sadece, kabul ettiler. Ama siz sgk dokumunu de götürün, ona ceviriye gerek yok dedi kadin.
3. Hayir, elinizde ne varsa eksiksiz eklemeye ozen gosterin
4. Evet

maksic

Mesaj gönderen maksic » Sal Şub 28, 2023 11:25 am

inctekin yazdı: Pzr Şub 26, 2023 1:26 am evet. ayrıca bir yazı yazdık ama gene de vermeyebilirler eşime tabi. daha önce vermedikleri örnekler var. ama çok saçma yani bizim 7 ay dil kursu ama sizin master anladığım kadarıyla yani 2 sene eşlerin ayrı kalabileceklerini nasıl düşünüyorlar aklım almıyor. 1-2 ay bile fazla ayrı kalmak için ve 1-2 sene insanları ayrı kalmaya zorluyorlar. saçmalık tamamen. normelde böyle bir şey yoktu zaten nereden ve neden cıkardılar fikrim yok. bi dayanakları olsa feragat istemezler diye düşündüğümüz için biz etmedik.
Umarim ikinize de verirler. Surecinizin gelismelerini buradan paylasir misiniz benzer durumda olanlar icin iyi olabilir. Bizden de istenirse ben de yazacagim.

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Çrş Mar 01, 2023 2:21 pm

maksic yazdı: Sal Şub 28, 2023 11:23 am 1. Evet
2. Biz 8syeri unvan listesini cevirttik sadece, kabul ettiler. Ama siz sgk dokumunu de götürün, ona ceviriye gerek yok dedi kadin.
3. Hayir, elinizde ne varsa eksiksiz eklemeye ozen gosterin
4. Evet
Teşekkürler.

Kendime fintiba üzerinden mawista sigorta yaptırdım fakat eşime nereden yaptıracağım bilmiyorum. Fintiba'ya mail attım ama ne bloke hesap ne de sigorta için dönüş olmadı. Ne yapmamı önerirsiniz?

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Cmt Mar 04, 2023 10:33 pm

cem1863 yazdı: Çrş Mar 01, 2023 2:21 pm Teşekkürler.

Kendime fintiba üzerinden mawista sigorta yaptırdım fakat eşime nereden yaptıracağım bilmiyorum. Fintiba'ya mail attım ama ne bloke hesap ne de sigorta için dönüş olmadı. Ne yapmamı önerirsiniz?
Sigorta firmasına mail atarak dahil edilmesini isteyebilirsiniz. Biz expatrioya yazdığımızda bizi sigorta firmasına yönlendirmişlerdi dr. Walter bizim sigortamız, onlar dahil etmişlerdi mail üstünden evrakları ileterek.

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Pzr Mar 05, 2023 10:27 pm

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Bu tercüme ile ilgili birkaç sorum olacaktı. 41f için eşim ile başvuruyorum.

1- Almanca'ya çeviriyi yeminli bir tercüman'ın yapması şart mı ? Alman dili ve edebiyatı mezunu bir arkadaşım yapsa geçerli olur mu ?

2- Aşağıdaki istedikleri dokümanın barkodlu e-devlet çıktısı yeterli olur mu ?

-Eşinin yanına gidecek başvuru sahibinin Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği’nin aslı ve tercümesi. Belgedeki “Düşünceler” kısmı eksiksiz olarak doldurulmuş olmalıdır ve medeni hal ile ilgili tüm olayları (örneğin önceki evlilikleri, boşanmaları, çocukları, ebeveynleri, vatandaşlık statüsüne dair gelişmeleri) içermelidir. Barkodlu bilgisayar çıktısı ibraz ediyorsanız belgenin orijinaline gerek yoktur.

maksic

Mesaj gönderen maksic » Pzt Mar 06, 2023 11:50 am

cem1863 yazdı: Pzr Mar 05, 2023 10:27 pm Arkadaşlar tekrar merhaba,

Bu tercüme ile ilgili birkaç sorum olacaktı. 41f için eşim ile başvuruyorum.

1- Almanca'ya çeviriyi yeminli bir tercüman'ın yapması şart mı ? Alman dili ve edebiyatı mezunu bir arkadaşım yapsa geçerli olur mu ?

2- Aşağıdaki istedikleri dokümanın barkodlu e-devlet çıktısı yeterli olur mu ?

-Eşinin yanına gidecek başvuru sahibinin Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği’nin aslı ve tercümesi. Belgedeki “Düşünceler” kısmı eksiksiz olarak doldurulmuş olmalıdır ve medeni hal ile ilgili tüm olayları (örneğin önceki evlilikleri, boşanmaları, çocukları, ebeveynleri, vatandaşlık statüsüne dair gelişmeleri) içermelidir. Barkodlu bilgisayar çıktısı ibraz ediyorsanız belgenin orijinaline gerek yoktur.

1. Belgeler turkce ise almancaya yeminli tercumana cevirtin, muhrunu bassin. Diploma harici noter onayi gerekmiyor. Arya tercume bu site için uygun ucret veriyor.

2. Evet, almancaua cevirtin yeminli tercumana.

Kcr.21

Mesaj gönderen Kcr.21 » Pzt Mar 06, 2023 11:52 am

Arkadaşlar Merhaba.
2 yıldır Almanyadayım ve şimdi Bachelor eğitimime başlayacağım.Eşimin bugün Ankara’da aile birleşimi randevusu vardı deprem bölgesi nedeniyle hızlı randevu verdiler ve evrak listesi dışında hiçbir belgeyi almamışlar.Benim burada bir garantörüm var ve eşim için Blokeli hesap açtırdık,Kira kontratım vardı bu 2 önemli belgeyi almamışlar aynı durumu yaşayan var mı ? Yoksa ek belge diye sonradan mı acaba talep edecekler.Bilgisi olan varda yazarsa sevinirim Herkese iyi çalışmalar

Kcr.21

Mesaj gönderen Kcr.21 » Pzt Mar 06, 2023 11:53 am

Kcr.21 yazdı: Pzt Mar 06, 2023 11:52 am Arkadaşlar Merhaba.
2 yıldır Almanyadayım ve şimdi Bachelor eğitimime başlayacağım.Eşimin bugün Ankara’da aile birleşimi randevusu vardı deprem bölgesi nedeniyle hızlı randevu verdiler ve evrak listesi dışında hiçbir belgeyi almamışlar.Benim burada bir garantörüm var ve eşim için Blokeli hesap açtırdık,Kira kontratım vardı,sigorta belgesi bu 3 önemli belgeyi almamışlar aynı durumu yaşayan var mı ? Yoksa ek belge diye sonradan mı acaba talep edecekler.Bilgisi olan varda yazarsa sevinirim Herkese iyi çalışmalar

Sezgi

Mesaj gönderen Sezgi » Çrş Mar 08, 2023 8:03 pm

Ebrutasaydogdu yazdı: Çrş Şub 01, 2023 11:31 am Merhabalar,
Biz yanlis yonlendirme ile esiyle ayri basvuran o zeki ailelerdeniz:) Esim suanda almanyada bize de 6subata atama geldi bebegimle gidicez, eger konsoloslugu kapamazlarsa tabi :mrgreen:

Soyle bir sorum var, bloke hesap icin biz konsolosluk sitedinde yazan tutari kendimiz ve bebegimiz icin yatirmistik zaten, simdi onu tekrardan 1yillik olacak sekilde mi guncellememizi isterler?

2.sorum ise kira 1229.90euro, soyle bir yazi var

https://www.arbeitsagentur.de/presse/20 ... anuar-2023

Bu yaziya gore sabit giderler distikten sonra kisi basi(yetiskin) 451 euro kalmasi gerekiyormus, boyle guncellemeli miyiz, gelirden red yemek istemiyorum buraya kadar gelmisken:(

Tesekkurler simdiden,
Merhaba, umarım süreciniz olumlu devam ediyordur. Ben de bu konuyu araştırıyordum ve mesajınızı gördüm. Sizinle benzer bir durumdayız. Acaba yatırmış olduğunuz tutarı randevudan önce güncellediniz mi ve süresini uzattınız mı? Yapılması gereken bu muymuş? Şimdiden teşekkürler.

cem1863

Mesaj gönderen cem1863 » Prş Mar 09, 2023 10:22 am

cem1863 yazdı: Cum Şub 24, 2023 2:32 pm Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşlar merhaba,

Bugün randevudan çıktık eşimle, genel olarak rahat geçti diyebilirim. Vize görüşmesine gidecek arkadaşlar buradaki sorulara hazırlansa yeterli olur diye düşünüyorum, ben gereksiz bir stres yapmıştım ama tahmin ettiğim gibi olmadı. Neden bu bölüm ve okul, nerede okuyacaksınız ve Almanya'da akrabanız var mı diye 3 soru sordular hepsi bu.

Ben de beklemeye geçtim, vize gelince bilgi veririm.

mustc

Mesaj gönderen mustc » Prş Mar 09, 2023 11:24 am

cem1863 yazdı: Prş Mar 09, 2023 10:22 am Arkadaşlar merhaba,

Bugün randevudan çıktık eşimle, genel olarak rahat geçti diyebilirim. Vize görüşmesine gidecek arkadaşlar buradaki sorulara hazırlansa yeterli olur diye düşünüyorum, ben gereksiz bir stres yapmıştım ama tahmin ettiğim gibi olmadı. Neden bu bölüm ve okul, nerede okuyacaksınız ve Almanya'da akrabanız var mı diye 3 soru sordular hepsi bu.

Ben de beklemeye geçtim, vize gelince bilgi veririm.
Hayırlı olsun, umarım vizeniz de en kısa sürede gelir.
Sizin randevunuz hemen atanmış. Bence gerçekten çok şanslısınız. Vize görüşmesini hangi şehirde yaptığınızı sorabilir miyim?
Zannedersem İstanbul Ankara ve İzmir arasında randevu atama süresinde farklılıklar olabiliyor. Benim bir ay oldu henüz randevu atanmadı maalesef. (41f İzmir)

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Prş Mar 09, 2023 12:25 pm

inctekin yazdı: Pzr Şub 26, 2023 1:26 am evet. ayrıca bir yazı yazdık ama gene de vermeyebilirler eşime tabi. daha önce vermedikleri örnekler var. ama çok saçma yani bizim 7 ay dil kursu ama sizin master anladığım kadarıyla yani 2 sene eşlerin ayrı kalabileceklerini nasıl düşünüyorlar aklım almıyor. 1-2 ay bile fazla ayrı kalmak için ve 1-2 sene insanları ayrı kalmaya zorluyorlar. saçmalık tamamen. normelde böyle bir şey yoktu zaten nereden ve neden cıkardılar fikrim yok. bi dayanakları olsa feragat istemezler diye düşündüğümüz için biz etmedik.
Merhaba gelişme var mı sizde? ben 36f eşimle başvurdum çünkü