Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ezaks2

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzt May 29, 2023 5:11 pm

Teacherrr yazdı: Pzt May 29, 2023 5:07 pm Benim de 4.,haftanın sonunda cuma akşam 4te eksik evrak maili geldi 😂 gidiş tarihinize ne yazdınız? 5-7 hafta sürebilir diyorlar.
Gidiş tarihim 1 Mayıs yazmıştım 😀. Bana da 16 Mayıs'ta bir mail geldi soru sormuşlar. Cevapladım ama hiç ses olmadı sonrasında. 6. Haftaya girdik bakalım İzmir idata ofisi taşındığı için 5 gün tatil vermişler. Yarın öğleden sonra açılacakmış yeni ofis. Umarım bu yüzden bu kadar geç kalmıştır da artık çıkar vizem. Mail gelmesi umut verici diye düşünüyorum her zaman umarım herkes zamaninda alabilir vizesini. Sizin çıkmış miydi vizeniz?

Frau Arduc

Mesaj gönderen Frau Arduc » Sal May 30, 2023 10:29 am

Merhaba Arkadaşlar,
Eşimle birlikte 17 martta 41F vizesine başvurduk. Benim için (master kabulü) 11.208 bloke hesap yaptık. 28 martta eşim için 4.800€ tutarında bloke hesap istendi onu da gönderdik. Daha sonra 9 mayısta benim vizemin onaylandığını ancak eşim ilw birlikte gitmek istiyorsam henüz 28.819,80 € tutarında bloke hesaba ihtiyacım olduğu söylendi. Bunun toplam mı yoksa sadece eşim için mi olduğu belirtilmedi. 22 mayısta 17.772 € tutarında bloke hesap yapıp gönderdik bekliyoruz. Bizim gibi olan var mı aramızda?
Teşekkürler.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Sal May 30, 2023 6:02 pm

Frau Arduc yazdı: Sal May 30, 2023 10:29 am Merhaba Arkadaşlar,
Eşimle birlikte 17 martta 41F vizesine başvurduk. Benim için (master kabulü) 11.208 bloke hesap yaptık. 28 martta eşim için 4.800€ tutarında bloke hesap istendi onu da gönderdik. Daha sonra 9 mayısta benim vizemin onaylandığını ancak eşim ilw birlikte gitmek istiyorsam henüz 28.819,80 € tutarında bloke hesaba ihtiyacım olduğu söylendi. Bunun toplam mı yoksa sadece eşim için mi olduğu belirtilmedi. 22 mayısta 17.772 € tutarında bloke hesap yapıp gönderdik bekliyoruz. Bizim gibi olan var mı aramızda?
Teşekkürler.
Merhaba. Görüşmeye hangi şehirde girdiniz acaba? 17 Mart randevu gününüz müydü? Umarım en kısa sürede alirsiniz vizelerinizi

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Sal May 30, 2023 6:04 pm

İdata pasaportu kargoya verdikten kaç gün sonra ulaşıyor. Süre benim için çok kritik. Ona göre kargo talimatı vereceğim. Bilen varsa cevap verebilir mi acilen?

Frau Arduc

Mesaj gönderen Frau Arduc » Sal May 30, 2023 7:56 pm

ezaks2 yazdı: Sal May 30, 2023 6:02 pm Merhaba. Görüşmeye hangi şehirde girdiniz acaba? 17 Mart randevu gününüz müydü? Umarım en kısa sürede alirsiniz vizelerinizi
Evet 17 marttı. Sanırım kargo bir hafta içinde gelir

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Sal May 30, 2023 8:22 pm

Merhaba, benim de okuldan kabulum geldi ve esim ile birlikte 41f basvurusu yapacagiz. Kalacak yer gosterdiniz mi basvuru yaparken? Gosterdiyseniz 1 2 aylik otel veya airbnb seklinde mi yoksa ev kiralayip kira kontrati mi gosterdiniz?

Biz iki kisi icin 20bin euro blokeye atip basvuracagiz yalniz kalacak yer konusunda biraz kafamiz karisti, Almanyaya gidip oturum almadan ev kiralamak biraz zor gozukuyor

Tesekkurler ve bol sans
Frau Arduc yazdı: Sal May 30, 2023 10:29 am Merhaba Arkadaşlar,
Teşekkürler.

Frau Arduc

Mesaj gönderen Frau Arduc » Sal May 30, 2023 8:56 pm

almanyayolculari yazdı: Sal May 30, 2023 8:22 pm Merhaba, benim de okuldan kabulum geldi ve esim ile birlikte 41f basvurusu yapacagiz. Kalacak yer gosterdiniz mi basvuru yaparken? Gosterdiyseniz 1 2 aylik otel veya airbnb seklinde mi yoksa ev kiralayip kira kontrati mi gosterdiniz?

Biz iki kisi icin 20bin euro blokeye atip basvuracagiz yalniz kalacak yer konusunda biraz kafamiz karisti, Almanyaya gidip oturum almadan ev kiralamak biraz zor gozukuyor

Tesekkurler ve bol sans
Biz teyzemlerin evini gösterdik. Kişi başına düşen metrekare 15 olmalı. Bloke hesabı da sanırım herkesten farklı istiyorlar :/ size de bol şans

Frau Arduc

Mesaj gönderen Frau Arduc » Sal May 30, 2023 9:02 pm

Ceydak yazdı: Pzt Nis 03, 2023 11:13 pm Merhaba hangi yabancilar dairwsi acaba talep eden. Bizden de duisburg istedi toplamda 24.500 olmasini :/
Merhaba istenilen meblağı bloke yapıp evrağı gönderdiniz mi

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Sal May 30, 2023 10:40 pm

Arkadaslar merhaba,

Esim ile 41f ye basvuruyoruz. Ben ogrenci olarak gidecegim, esim de A1 dil sertifikasi ile benimle birlikte basvuruyor. Basvuruyu beraber yapacagiz (cift kisilik ulusal vize basvurusu). Almanyaya gitmeden ev kiralamak zor gozukuyor. 1-2 aylik Airbnb yada otel rezervasyonu gostererek gidebilen var mi acaba? Yoksa 1 yillik kira kontrati ile ev kiralamis olmamiz mi gerekiyor?

Ayrica sanirim forumda bir kac kisi sonradan aile birlesimi yapmak yerine ayni anda cift kisilik ulusal vize basvurusu yapmis. Bu sekilde basvuru yaparken ekstra dikkat etmemiz gereken bir sey var mi?

Konuda deneyimi olan yardimci olabilirse cok seviniriz,
Tesekkurler

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş May 31, 2023 1:30 am

Frau Arduc yazdı: Sal May 30, 2023 9:02 pm Merhaba istenilen meblağı bloke yapıp evrağı gönderdiniz mi
Evet gonderdik. 1,5 ay oldu ses yok. Toplamda 6,5 ay oldu basvurali. Psikoloji birakmadilar. İmkani olan duisburg dan uzak dursun 🙆‍♀️

Frau Arduc

Mesaj gönderen Frau Arduc » Çrş May 31, 2023 5:51 am

Ceydak yazdı: Çrş May 31, 2023 1:30 am Evet gonderdik. 1,5 ay oldu ses yok. Toplamda 6,5 ay oldu basvurali. Psikoloji birakmadilar. İmkani olan duisburg dan uzak dursun 🙆‍♀️
Mail atın biraz sıkıştırın isterseniz benim kardeşimde o şehre gitmişti aynı şekilde çok bekledi maalesef

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş May 31, 2023 2:36 pm

Frau Arduc yazdı: Çrş May 31, 2023 5:51 am Mail atın biraz sıkıştırın isterseniz benim kardeşimde o şehre gitmişti aynı şekilde çok bekledi maalesef
Ne kadar beklemisti acaba ?
Ariyoruz daireyi bastan savip kapatiyorlar en az 30-40 mail attip cevap yok bir ust daireye bile yazdim ama sonuc yok sanirim yazdikca sinir oldular aklima baska birsey gelmiyor maalesef 🙃

Frau Arduc

Mesaj gönderen Frau Arduc » Çrş May 31, 2023 2:37 pm

Ceydak yazdı: Çrş May 31, 2023 1:30 am Evet gonderdik. 1,5 ay oldu ses yok. Toplamda 6,5 ay oldu basvurali. Psikoloji birakmadilar. İmkani olan duisburg dan uzak dursun 🙆‍♀️
Bizimkinden de haber gelmedi ben bugün mail attım. Konsolosluk yanlış bilgilendirme yapmış toplam 28.918,80€ sadece eşim için istemişler. Benim yüksek lisans yapacağımı düşünüp 3 yıllık bloke hesap istemişler yabancı dairesiyle iletişime geçip yüksek lisans yapacağımı bildirdim sadece eşim için 2 yıllık bloke hesap toplam 19.280 € istediklerini bildirdiker. Bence sizde ulaşmaya çalışın isterseniz hata olabilir.

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Çrş May 31, 2023 8:17 pm

Merhaba, 2 yillik yuksek lisans olsa bile sadece ilk sene icin ucret istenmiyor mu? 2 yil icin bloke istendigini ilk defa duydum

Umarim halledebilirsiniz ve yakinda vizeniz cikar
Frau Arduc yazdı: Çrş May 31, 2023 2:37 pm Bizimkinden de haber gelmedi ben bugün mail attım. Konsolosluk yanlış bilgilendirme yapmış toplam 28.918,80€ sadece eşim için istemişler. Benim yüksek lisans yapacağımı düşünüp 3 yıllık bloke hesap istemişler yabancı dairesiyle iletişime geçip yüksek lisans yapacağımı bildirdim sadece eşim için 2 yıllık bloke hesap toplam 19.280 € istediklerini bildirdiker. Bence sizde ulaşmaya çalışın isterseniz hata olabilir.

Frau Arduc

Mesaj gönderen Frau Arduc » Çrş May 31, 2023 9:21 pm

almanyayolculari yazdı: Çrş May 31, 2023 8:17 pm Merhaba, 2 yillik yuksek lisans olsa bile sadece ilk sene icin ucret istenmiyor mu? 2 yil icin bloke istendigini ilk defa duydum

Umarim halledebilirsiniz ve yakinda vizeniz cikar
Bizde öyle düşünmüştük 2 yıllık istedi ve aylık 803€ olarak istedi. Direkt onaylıcam vizeyi dedi tek eksik buymuş

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Haz 01, 2023 3:52 pm

Frau Arduc yazdı: Sal May 30, 2023 8:56 pm Biz teyzemlerin evini gösterdik. Kişi başına düşen metrekare 15 olmalı. Bloke hesabı da sanırım herkesten farklı istiyorlar :/ size de bol şans
Merhaba, yüksek lisans yaparken aile birleşiminde direkt hani kalacak yer olarak teyzemlerin evini gösterirsem sorun çıkartırlar mı? Teyzemlerin evi 3 katlı Haus şeklinde, bir süre orada yaşamayı planlıyoruz, sizce bir sorun çıkar mı?

Frau Arduc

Mesaj gönderen Frau Arduc » Prş Haz 01, 2023 7:48 pm

aozkan09 yazdı: Prş Haz 01, 2023 3:52 pm Merhaba, yüksek lisans yaparken aile birleşiminde direkt hani kalacak yer olarak teyzemlerin evini gösterirsem sorun çıkartırlar mı? Teyzemlerin evi 3 katlı Haus şeklinde, bir süre orada yaşamayı planlıyoruz, sizce bir sorun çıkar mı?
Oda sayısı vs önemli değil. Önemli olan evde kaç kişi yaşıyor ev kaç m2. Kişi başına 15 m2 düşmesi gerekiyormuş

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Prş Haz 01, 2023 9:09 pm

ezaks2 yazdı: Pzt May 29, 2023 5:11 pm Gidiş tarihim 1 Mayıs yazmıştım 😀. Bana da 16 Mayıs'ta bir mail geldi soru sormuşlar. Cevapladım ama hiç ses olmadı sonrasında. 6. Haftaya girdik bakalım İzmir idata ofisi taşındığı için 5 gün tatil vermişler. Yarın öğleden sonra açılacakmış yeni ofis. Umarım bu yüzden bu kadar geç kalmıştır da artık çıkar vizem. Mail gelmesi umut verici diye düşünüyorum her zaman umarım herkes zamaninda alabilir vizesini. Sizin çıkmış miydi vizeniz?

Hayır ben de bekliyorum 3 Haziran yazdık gidiş tarihine. Bir de aile olarak başvurduk beklememiz normal sanırım. Bir de seçim falan girdi araya red yemekten korkuyorum rüyalarıma giriyor 🤣 ben de red olsa direk gelirdi herhalde diye kendimi avutuyorum. Her şeyi eksiksiz hazırlamıştım ama buldular bir eksik yine de 🥲

Bakalım hayırlısı, acelemiz yok ama insan merak ediyor 🥹

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Cum Haz 02, 2023 1:04 am

Teacherrr yazdı: Prş Haz 01, 2023 9:09 pm Hayır ben de bekliyorum 3 Haziran yazdık gidiş tarihine. Bir de aile olarak başvurduk beklememiz normal sanırım. Bir de seçim falan girdi araya red yemekten korkuyorum rüyalarıma giriyor 🤣 ben de red olsa direk gelirdi herhalde diye kendimi avutuyorum. Her şeyi eksiksiz hazırlamıştım ama buldular bir eksik yine de 🥲

Bakalım hayırlısı, acelemiz yok ama insan merak ediyor 🥹
Bizde de durumlar aynı. Her bildirim sesinde tedirgin oluyoruz. Red durumları bu ara çok yayginmis haberlerde gordukce geriliyoruz. Sizin randevudan bu yana ne kadar zaman oldu? Bir de eksik evrak olarak ne istediler? Bizim 15 gün içinde almamız gerekiyor yoksa okulum problem yapıyor malesef. Bu da 5e katladı gerginliğimizi. Bütün hayatımızı buna göre şekillendiriyoruz sonuçta maddi manevi. Umarım yetişir artık herkes için uykusuz geceler biter.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Cum Haz 02, 2023 3:45 pm

ezaks2 yazdı: Cum Haz 02, 2023 1:04 am Bizde de durumlar aynı. Her bildirim sesinde tedirgin oluyoruz. Red durumları bu ara çok yayginmis haberlerde gordukce geriliyoruz. Sizin randevudan bu yana ne kadar zaman oldu? Bir de eksik evrak olarak ne istediler? Bizim 15 gün içinde almamız gerekiyor yoksa okulum problem yapıyor malesef. Bu da 5e katladı gerginliğimizi. Bütün hayatımızı buna göre şekillendiriyoruz sonuçta maddi manevi. Umarım yetişir artık herkes için uykusuz geceler biter.
Randevu 28 nisandaydı, eksik belge de Üni den kayıt olduğuma dair belge, bir de seyahat sağlık sigortasını kabul etmemişler. Ben ve kızım Barmerden sigorta yaptırdık eşime ak sigortadan seyahat Sağlık, eşiminkini kabul ettiler bizimkini etmediler 😅 halbuki bizimki daha detaylı. Benim okul sorun etmedi allahtan kış dönemi başlayacağım. Dediğiniz gibi maddi manevi yıprandık. İnşallah hayırlı haberler alırız. Eşim iş yeriyle falan da konuştu. Çıkacak büyük ihtimalle eğer red gelirse kötü olur ama üniversite için olanlara red gelmiyor diye duyuyorum hep. İnşallah yetişirsiniz siz de