Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aozkan09

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzr May 21, 2023 6:04 pm

mimariçe yazdı: Pzr May 21, 2023 5:59 pm Şöyle aslında..
Ben eşimden bi semester önce kursa başlamış oldum ve bizim DSH sınavını geçmemiz için yaklaşık 1,5 yılımız var..Şimdi eşim bi dönem daha geç geldiği için bir dönem ben onun sayesinde kalabilirim diye düşünüyorum..çünkü her ne kadar 1,5 yıl uzun ve yeterli gibi görünsede sınavı geçememe ihtimali var
Kağıt üstünde mantıklı bir plan gibi duruyor, olabilirliği de var. Ama inanın o kadar çok plan kurup en baştan plan yapmak zorunda kalıyoruz ki bu süreçlerde, çünkü en ufak bir detayın uymaması sonucu tüm plan değişiyor, siz en iyisi bunu ana plan olarak tutmayın, yedekte dursun :D

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Pzr May 21, 2023 6:40 pm

aozkan09 yazdı: Pzr May 21, 2023 6:04 pm Kağıt üstünde mantıklı bir plan gibi duruyor, olabilirliği de var. Ama inanın o kadar çok plan kurup en baştan plan yapmak zorunda kalıyoruz ki bu süreçlerde, çünkü en ufak bir detayın uymaması sonucu tüm plan değişiyor, siz en iyisi bunu ana plan olarak tutmayın, yedekte dursun :D
Aslında plan bu değildi ama eşimin kabulü bir semester sonra olunca bunu avantaja çevirmek istedim 😄 dediğiniz gibi ana plan DSH yı geçmek olmalı

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzr May 21, 2023 6:48 pm

mimariçe yazdı: Pzr May 21, 2023 6:40 pm Aslında plan bu değildi ama eşimin kabulü bir semester sonra olunca bunu avantaja çevirmek istedim 😄 dediğiniz gibi ana plan DSH yı geçmek olmalı
Şeyi merak ediyorum, eşim aile birleşimiyle geldiğinde okuma hakkı elde ediyor mu? Kendisi 2 yıllık myo mezunu, bunu 4 senelik bachelora çevirmek istiyor da, bu konuda bir bilginiz var mı?

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Pzr May 21, 2023 6:57 pm

aozkan09 yazdı: Pzr May 21, 2023 6:48 pm Şeyi merak ediyorum, eşim aile birleşimiyle geldiğinde okuma hakkı elde ediyor mu? Kendisi 2 yıllık myo mezunu, bunu 4 senelik bachelora çevirmek istiyor da, bu konuda bir bilginiz var mı?
Aile birleşimi ile gelip okula başlayan var burda bildiğim insanlar
Okulun gerekliliklerini yerine getiriyorsa yapar bence

darkside32

Mesaj gönderen darkside32 » Pzt May 22, 2023 11:13 am

Yakın zamanda AT/11 belgesi ile oturum alan varmı??

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Sal May 23, 2023 1:13 pm

mimariçe yazdı: Pzr May 21, 2023 5:32 pm Yarın gidip Ausländerbehörde ile görüşeceğim..
Bakalım ne diyecekler
Eşimin kursu 9 Ekimde başlayacak şimdilik vakit var
Bide ben şunu öğrenmek istiyorum bilen varsa.
Diyelim eşin aile birleşimi ile vize aldı, Almanya’ya geldikten sonra vize türünü değiştirebiliyor muyuz öğrenci vizesine çevirebilir miyiz yani yada Sprachkurs vizesine
Bildiğim kadarıyla vize türünü değiştirebiliyosunuz. Biz de eşimle böyle yapacağız. Bu arada Ausländerbehörde ile görüştünüz mü ne dediler?

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Sal May 23, 2023 3:19 pm

celinelita yazdı: Sal May 23, 2023 1:13 pm Bildiğim kadarıyla vize türünü değiştirebiliyosunuz. Biz de eşimle böyle yapacağız. Bu arada Ausländerbehörde ile görüştünüz mü ne dediler?
Ausländerbehördedeki memur beklememiz gerektigini ve evliligimizin taninmasi icin belgelerimizin türkiyede dogrulanmasini beklediklerini söyledi. Beklemeye devam yani..Vize türünü degistirmek icin dilekce verilebiliyormus konsolosluga, ancak biz biraz daha beklemeyi düsünüyoruz cünkü okulun baslamasina 4 bucuk ay gibi bir süre var. Cünkü yeni basvuru türü uzun bekleme suresi demek, sanirim basvuru türü degisince esimi de görüsmeye cagirirlar..Tecrübesi olan var midir bilmiyorum vize türü degistirmek konusunda..

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Sal May 23, 2023 3:25 pm

mimariçe yazdı: Sal May 23, 2023 3:19 pm Ausländerbehördedeki memur beklememiz gerektigini ve evliligimizin taninmasi icin belgelerimizin türkiyede dogrulanmasini beklediklerini söyledi. Beklemeye devam yani..Vize türünü degistirmek icin dilekce verilebiliyormus konsolosluga, ancak biz biraz daha beklemeyi düsünüyoruz cünkü okulun baslamasina 4 bucuk ay gibi bir süre var. Cünkü yeni basvuru türü uzun bekleme suresi demek, sanirim basvuru türü degisince esimi de görüsmeye cagirirlar..Tecrübesi olan var midir bilmiyorum vize türü degistirmek konusunda..
Bize de legal department tarafından inceleniyo dediler eşimin vizesi için... ve özellikle mail atmayın bize diyolar :') benim birçok arkadaşım var gidip vize türünü değiştiren ve hala orada durmaya devam eden. hatta bir arkadaşım fsp sınavına girecek diye vize türünü değiştirmişti. eşler geldikten sonra gerisi kolay yani. inşallah oyalamazlar daha fazla bizleri :(

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Sal May 23, 2023 3:28 pm

celinelita yazdı: Sal May 23, 2023 3:25 pm Bize de legal department tarafından inceleniyo dediler eşimin vizesi için... ve özellikle mail atmayın bize diyolar :') benim birçok arkadaşım var gidip vize türünü değiştiren ve hala orada durmaya devam eden. hatta bir arkadaşım fsp sınavına girecek diye vize türünü değiştirmişti. eşler geldikten sonra gerisi kolay yani. inşallah oyalamazlar daha fazla bizleri :(
Evet bekleme süreci cok yipratici gercekten..vize türünü Almanyaya varistan sonra da degistirebiliyoruz yani dogru anladim degilmi

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Sal May 23, 2023 3:30 pm

mimariçe yazdı: Sal May 23, 2023 3:28 pm Evet bekleme süreci cok yipratici gercekten..vize türünü Almanyaya varistan sonra da degistirebiliyoruz yani dogru anladim degilmi
evet evet. ben de çok endişeliydim bu konuda ama çoğu kişi öyle kalmaya devam ediyomuş zaten

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Sal May 23, 2023 3:32 pm

celinelita yazdı: Sal May 23, 2023 3:30 pm evet evet. ben de çok endişeliydim bu konuda ama çoğu kişi öyle kalmaya devam ediyomuş zaten
Aa bunu ögrenmek istiyordum ben de.. iyi en azindan tekrar türkiyeye gidip gelmek zorunda kalmazlar..bi gelebilirlerse insallah....

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Sal May 23, 2023 3:33 pm

Merhaba. 41f için başvurum 1 ay olmasına rağmen sonuçlanmadı. Genelde herkese tam 4 haftada çıkmış vize. Daha uzun süren var mı benimki gibi acaba. Bu kadar zaman geçtikten sonra hala reddetme ihtimalleri olur mu ? Bir hafta öncesinde konsolosluktan bana ek bilgiler sordukları bir mail geldi. Hemen o gün yanıt verdim. Gecikme bu soru yüzünden olabilir mi acaba ? Fikri olan varsa yazabilirse çok mutlu olurum.

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Sal May 23, 2023 3:35 pm

mimariçe yazdı: Sal May 23, 2023 3:32 pm Aa bunu ögrenmek istiyordum ben de.. iyi en azindan tekrar türkiyeye gidip gelmek zorunda kalmazlar..bi gelebilirlerse insallah....
o kadar haklısın ki... benim vizem onaylandığı halde göndermediler bile :') hayırlısı diyorum artık

yagmurhir

Mesaj gönderen yagmurhir » Çrş May 24, 2023 11:15 am

celinelita yazdı: Prş May 18, 2023 12:24 pm Merhaba. Eşiniz ve sizin vizeleriniz geldi mi acaba?
Merhaba, hala bekliyoruz maalesef.
Yabancılar dairesine ne telefona yanıt veriyor ne de maillere :(

pancar

Mesaj gönderen pancar » Çrş May 24, 2023 11:19 am

ezaks2 yazdı: Sal May 23, 2023 3:33 pm Merhaba. 41f için başvurum 1 ay olmasına rağmen sonuçlanmadı. Genelde herkese tam 4 haftada çıkmış vize. Daha uzun süren var mı benimki gibi acaba. Bu kadar zaman geçtikten sonra hala reddetme ihtimalleri olur mu ? Bir hafta öncesinde konsolosluktan bana ek bilgiler sordukları bir mail geldi. Hemen o gün yanıt verdim. Gecikme bu soru yüzünden olabilir mi acaba ? Fikri olan varsa yazabilirse çok mutlu olurum.
7 hafta olacak ben hala atama bekliyorum istanbul 41f. Genel olarak uzun sürüyor olabilir mi acaba

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş May 24, 2023 11:28 am

pancar yazdı: Çrş May 24, 2023 11:19 am 7 hafta olacak ben hala atama bekliyorum istanbul 41f. Genel olarak uzun sürüyor olabilir mi acaba
Siz randevu ataması mi bekliyorsunuz sonuç mu? Benim geçen aydi randevum İzmir'de .sonuçlar hep 1 ayda çıkıyordu benimki 5.hafta olacak hala ses yok.

pancar

Mesaj gönderen pancar » Çrş May 24, 2023 11:47 am

ezaks2 yazdı: Çrş May 24, 2023 11:28 am Siz randevu ataması mi bekliyorsunuz sonuç mu? Benim geçen aydi randevum İzmir'de .sonuçlar hep 1 ayda çıkıyordu benimki 5.hafta olacak hala ses yok.
Sonuç değil atama bekliyorum istanbulda.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş May 24, 2023 11:53 am

pancar yazdı: Çrş May 24, 2023 11:47 am Sonuç değil atama bekliyorum istanbulda.
Umarım hemen olur atamaniz. Bana da iki hafta içinde sonuç gelmezse zaten okul için çok geç olacak. Bu nasıl bi çalışmamak ben anlamıyorum cidden

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Çrş May 24, 2023 4:45 pm

ezaks2 yazdı: Çrş May 24, 2023 11:53 am Umarım hemen olur atamaniz. Bana da iki hafta içinde sonuç gelmezse zaten okul için çok geç olacak. Bu nasıl bi çalışmamak ben anlamıyorum cidden
Ben zaten Almanya'yı genel olarak anlayamıyorum, bürokrasisi o kadar yavaş çalışıyor ki, sadece konsolosluklar da değil, ülke çapında bürokratik bir şey için randevu almak bile zulüm, sürekli bir şeylere geç kalınıyor

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt May 29, 2023 5:07 pm

ezaks2 yazdı: Sal May 23, 2023 3:33 pm Merhaba. 41f için başvurum 1 ay olmasına rağmen sonuçlanmadı. Genelde herkese tam 4 haftada çıkmış vize. Daha uzun süren var mı benimki gibi acaba. Bu kadar zaman geçtikten sonra hala reddetme ihtimalleri olur mu ? Bir hafta öncesinde konsolosluktan bana ek bilgiler sordukları bir mail geldi. Hemen o gün yanıt verdim. Gecikme bu soru yüzünden olabilir mi acaba ? Fikri olan varsa yazabilirse çok mutlu olurum.
Benim de 4.,haftanın sonunda cuma akşam 4te eksik evrak maili geldi 😂 gidiş tarihinize ne yazdınız? 5-7 hafta sürebilir diyorlar.