Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ezaks2

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen ezaks2 » Sal Nis 18, 2023 9:38 am

maksic yazdı: Sal Nis 18, 2023 9:34 am ben de sizinle ayni proseduru yasadim. yuklu bi miktar old icin transfergo belge istedi, hemen yukledim ve bir porblem yasamadim. sanirim ertedi gun ya da sonraki gun gecmisti para. ne kadar hizli ve zahmetsiz oldugunu dusunmustum. ismimde turkce karakter yok, belki o da sorun olmus olabilir. ama bence ust uste expatrio ibani olusturmaniz asil problem gibi gorunuyor.
Sevindim o süreci hızlı atlatmış olmanıza. Miktar büyük olunca her pürüz uyku kaçırıyor. Bugün zoom görüşmesi yapacakmış expatrio. orda bu IBAN işini danışıp bir kere daha denerim ben de şansımı o zaman. Çok teşekkür ederim içimi rahatlattı anlattıklarınız 🙏🏻

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Sal Nis 18, 2023 10:03 am

maksic yazdı: Sal Nis 18, 2023 9:34 am ben de sizinle ayni proseduru yasadim. yuklu bi miktar old icin transfergo belge istedi, hemen yukledim ve bir porblem yasamadim. sanirim ertedi gun ya da sonraki gun gecmisti para. ne kadar hizli ve zahmetsiz oldugunu dusunmustum. ismimde turkce karakter yok, belki o da sorun olmus olabilir. ama bence ust uste expatrio ibani olusturmaniz asil problem gibi gorunuyor.
Son bir soru. Transfergo da gönderdiğiniz kişiyi kendiniz mi başka bir alıcı olarak mi secmistiniz?

maksic

Mesaj gönderen maksic » Çrş Nis 19, 2023 10:18 am

ezaks2 yazdı: Sal Nis 18, 2023 10:03 am Son bir soru. Transfergo da gönderdiğiniz kişiyi kendiniz mi başka bir alıcı olarak mi secmistiniz?
Bunu net hatirlamiyorum. Expatrionun verdigi bilgileri verip kendi adimi yazdim heralde. Ya da mangopay yazmis olabilirim, emin degilim.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Nis 19, 2023 12:30 pm

Expatriodan dönüş alamadım 10 gündür. Bu yüzden fintibadan bir hesap açtım ama o da aylık 934 euro kabul ediyor. Eşim için olan miktarı konsolosluktan yazı gelmeden kabul edemeyeceğini söylüyor. Ben konsolosluk sitesinde belirtilen miktarları ekran görüntüsü olarak gönderdim. Maile cevap bekliyorum. Eğer kabul etmezlerse süreci uzatmamak adına eşim için aylık 400 euroluk bir bloke hesap daha açssam bu kabul edilir mi bilgisi olan var mı bu konuda acaba ?

batuhann16

Mesaj gönderen batuhann16 » Çrş Nis 19, 2023 6:04 pm

Merhaba, diğer eş için aylık 400 Euro mu istiyorlar?

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Nis 19, 2023 6:12 pm

batuhann16 yazdı: Çrş Nis 19, 2023 6:04 pm Merhaba, diğer eş için aylık 400 Euro mu istiyorlar?
Konsolosluk sitesinde yazan eş için aylık +400 çocuk için +300 şeklinde ama şu sıralar daha yüksek meblalar istediklerini okudum burada

batuhann16

Mesaj gönderen batuhann16 » Çrş Nis 19, 2023 6:14 pm

ezaks2 yazdı: Çrş Nis 19, 2023 6:12 pm Konsolosluk sitesinde yazan eş için aylık +400 çocuk için +300 şeklinde ama şu sıralar daha yüksek meblalar istediklerini okudum burada
Tam olarak ne kadar acaba bir bilginiz var mı?

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Nis 19, 2023 6:18 pm

batuhann16 yazdı: Çrş Nis 19, 2023 6:14 pm Tam olarak ne kadar acaba bir bilginiz var mı?
Master için kabulü olup eşiyle gidenden toplan 20bin Euro istenmiş diye görmüştüm ben yıllık. Yani kendinize odediginiz kadar eşinize de ödemis olmanızı istiyorlarmış. Ama bazıları daha az bazıları da hiç arttırmadan kabul etmişler. Yani görüşmeden sonra netleşecek bir durum aslında. Şu an eşiniz ve siz için bu durumda 12x(937+400)=16217 Euro senelik bloke hesap açmak gerekiyor sitedeki rakamlara göre ben öyle yapıyorum. Sonrası görüşmede ya da evraklar ulaşınca netleşir muhtemelen.

batuhann16

Mesaj gönderen batuhann16 » Çrş Nis 19, 2023 6:24 pm

ezaks2 yazdı: Çrş Nis 19, 2023 6:18 pm Master için kabulü olup eşiyle gidenden toplan 20bin Euro istenmiş diye görmüştüm ben yıllık. Yani kendinize odediginiz kadar eşinize de ödemis olmanızı istiyorlarmış. Ama bazıları daha az bazıları da hiç arttırmadan kabul etmişler. Yani görüşmeden sonra netleşecek bir durum aslında. Şu an eşiniz ve siz için bu durumda 12x(937+400)=16217 Euro senelik bloke hesap açmak gerekiyor sitedeki rakamlara göre ben öyle yapıyorum. Sonrası görüşmede ya da evraklar ulaşınca netleşir muhtemelen.
Anladım, çok teşekkür ederim. Benim de bildiğim kadarıyla türkiyeden beraber giderken 934+400 Euro fakat eş, yüksek lisans için almanyaya gittiyse, türkiyede ki eşin sonradan gelmesi için aylık 400 euro yatırması yeterli olur mu acaba? Yoksa o da kesin 934 euro mu?

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Nis 19, 2023 6:30 pm

batuhann16 yazdı: Çrş Nis 19, 2023 6:24 pm Anladım, çok teşekkür ederim. Benim de bildiğim kadarıyla türkiyeden beraber giderken 934+400 Euro fakat eş, yüksek lisans için almanyaya gittiyse, türkiyede ki eşin sonradan gelmesi için aylık 400 euro yatırması yeterli olur mu acaba? Yoksa o da kesin 934 euro mu?
Eğer giden eş orda çalışıyorsa ve eşine bakabilecek kadar kazancı varsa bloke hesaba ihtiyaç olmuyor diye biliyorum ben YouTube ta bu konuda çekilmiş videolar vardı ordan aratın isterseniz çok faydalı bilgiler bulabilirsiniz

batuhann16

Mesaj gönderen batuhann16 » Çrş Nis 19, 2023 6:45 pm

ezaks2 yazdı: Çrş Nis 19, 2023 6:30 pm Eğer giden eş orda çalışıyorsa ve eşine bakabilecek kadar kazancı varsa bloke hesaba ihtiyaç olmuyor diye biliyorum ben YouTube ta bu konuda çekilmiş videolar vardı ordan aratın isterseniz çok faydalı bilgiler bulabilirsiniz
Sağolun teşekkürler bakacağım :)

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Nis 19, 2023 6:49 pm

batuhann16 yazdı: Çrş Nis 19, 2023 6:45 pm Sağolun teşekkürler bakacağım :)
https://youtu.be/PCGc9_gaD0I

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

batuhann16

Mesaj gönderen batuhann16 » Çrş Nis 19, 2023 7:06 pm

ezaks2 yazdı: Çrş Nis 19, 2023 6:49 pm https://youtu.be/PCGc9_gaD0I

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
Teşekkürler :)

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Prş Nis 20, 2023 3:39 am

Selamlar herkese,
ben okul kaydım için Barmerden sigorta yaptırdım bu durumda vize için 15 günlük seyahat sağlık sigortası işimi görür mü? Kızım da benimle sigortalı ona da 15 gün yapacağım ama eşim için ne kadar süre gerekli? 6 aylık mı yaptırmalıyız 3 ay yeter mi acaba? gittiğimiz zaman hepimiz Barmere geçeceğiz. sizler ne kadar sürelik yaptırdınız?

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Sal Nis 25, 2023 11:49 pm

Arkadaşlar merhaba

Ben eşimle birlikte 36f e başvurmuştum. Benim vizem geldi 25 gündür Siegendayım. Ancak eşimin vizesi hala sonuçlanmadı. Bilgi almak için Auslanderbehörde ye mail attığımda bu cevabı almıştım.

auf Ihre Mail wird Bezug genommen. Ihrem Visa-Antrag wurde bereits zugestimmt. Eine abschließende Bearbeitung des Visa-Antrages Ihres Ehemannes kann erst nach Prüfung weiterer Voraussetzungen erfolgen. U. a. die Anerkennung der Eheschließung und Sicherstellung Lebensunterhalt. Sobald diese Prüfungen abgeschlossen sind, wird entsprechende Mitteilung an die Botschaft gegeben.

Son gelen mailde de eşimin belgelerinin Prüfung da olduğunu yazmışlar. Anlamadığımız şey ise şu: Eşimin teyzesi Auslanderbehörde yi telefon ile aradığında ona kararın kendileriyle değil Türkiye’deki konsolosluk ile ilgili olduğunu söylemişler.
Siegen a daha önce eşi ile aile birleşimli başvuran olduysa buraya yazarsa çok sevinirim.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Nis 26, 2023 12:27 pm

Arkadaşlar cuma vize görüşmem var Almanya içinde geçerli sigortamız var kızımla. Barmerden 1 Nisan tarihinde başladı. Tekrar seyahat Sağlık sigortası yapmak gerekir mi?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Nis 26, 2023 12:30 pm

Bir de online başvuru formu doldurdum ama orada aile üyeleri sizinle seyahat edecek mi sorusu yoktu. Belgeyi indirdim öyle bir soru var ve hayır diye cevap verilmiş. Düzeltemiyorum öyle bir soru olmadığı için. Ama ben ailemle gideceğim. Sorun olur mu?

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Nis 26, 2023 1:13 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Nis 26, 2023 12:30 pm Bir de online başvuru formu doldurdum ama orada aile üyeleri sizinle seyahat edecek mi sorusu yoktu. Belgeyi indirdim öyle bir soru var ve hayır diye cevap verilmiş. Düzeltemiyorum öyle bir soru olmadığı için. Ama ben ailemle gideceğim. Sorun olur mu?
Bence bu problem olabilir. Ben de online form doldurdum ama öyle bir soru yoktu. Çıktısında da görünmüyordu. En kötü online değil de elle doldurulan formu tercih etmenizi öneririm. Bahsettiğiniz durum yanlış beyan olarak nitelendirilebilir.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Nis 26, 2023 3:00 pm

ezaks2 yazdı: Çrş Nis 26, 2023 1:13 pm Bence bu problem olabilir. Ben de online form doldurdum ama öyle bir soru yoktu. Çıktısında da görünmüyordu. En kötü online değil de elle doldurulan formu tercih etmenizi öneririm. Bahsettiğiniz durum yanlış beyan olarak nitelendirilebilir.
Evet öyle yapayım en mantıklısı. Online daha profesyonel gözüküyordu. Ama yanlış beyandansa elle doldurmak daha makul. Acaba studium seçtiğim için aile birleşimi olmayacak mı diye düşündüm ama bu konuda bir çok kişi ailesiyle başvurmuştu.

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Pzt May 08, 2023 1:51 pm

Kendi sürecimizle ilgili bir update yapayım bu durumda olanlar için belki yardımı dokunur, hem de bir soru soracağım😔

Biz eşim YL ile Berlinde, ben ve kızım(17ay) aile birleşimi vizesi için başvurduk, şubat 13 konsoloslukta görüştük, almanyadan evraklar vs istendi vize onaylandı Türkiyeden pasaportlarımız istendi, tüm bu süreç 9 ay sürdü.. Ve 1 hafta olmasına rağmen hala pasaportlar kargoya verilmedi, bu kadar uzun süren oldu mu, yıldım. İşin acısı iş seyahatim de var, gidemiyorum şuan, şaka gibi.

Bloke hesap kısmı için bizim durumumuzu anlatayım belki daha net olur:

Biz birlikte gitmek istediğimiz için 934+400+350 yatırmıştık en başta eşime başvururken, çünkü amacımız birlikte başvurmaktı, idata yanlış yönlendirince eşiminki başvuruldu biz kaldık aile birleşimi vizesine. Eşim gitti Kasımda biz schengen ile git gel yaptık sürekli, tuttuğumuz evin kirası 1222€ warm, saglık sigortaları kişi başı 59euro, dr walter. Normalde yazan yasaya göre, total gelir(iş+bloke hesap vs) - kira-sağlık sigortaları =kalan tutar. Bu kalan tutar her yetişkin için 402 her çocuk için 350euro olmalı diyor. (çocuktan tam emin değilim unuttum ama biz buna göre hesapladık) Yani bizim için aylık 2560euro total gelir olması gerekiyordu bu hesaba göre. Biz zaten 1684euro aylık bloke yapmıştık, aylık 876 daha eklenicek şekilde olsa yeter diye düşünüyorduk; kasımdan beri de bloke hesap eşim çektiği için belki o aradaki farkı da tamamlamamızı isterler 12 aya diye düşünüyorduk ki, auslanderbehörde bize şöyle geldi;

Euro hesap dökümanı istedi bizden ve eşin ve çocuğun için bir banka hesabında 19.056€ gostermen gerekiyor dedi biz 10512 ekstra beklerken(876*12). Yani eşim için yatırdığımız bloke hesap 20k€ + 19k€ bizden aslında total 39k€ istenmiş gibi oldu. Görevli anlamadı mevzuyu biz de diretmedik ki süreç uzamasın diye belki itiraz edio yapnız biz onu sadece eşime yatırmadık vs deseydik çözülürdü belki ama dediğim gibi yıldık. Allahtan maddi durumumuz var ve bunu gösterebildik, dedikki ama işte bizim bloke hesap var biz oraya para yatırmıştık zaten ben ve çocugum için, onu düşmeniz gerekmiyor mu, bloke hesap sizin için eşiniz ve çocuğunuz için değil diye dönüş aldı eşim. Ben mühendisim, işim gücüm para hesabı 10senedir, nerdeyse tüm yasayı ezbere bilicem artık aile birleşimi hakkında, ama hesaplamanın içinden çıkamadım, neye göre yapıyorlar çözemedim, yazana göre değil ama onu söyleyebilirim. Bloke hesaba da koymadık, parayı gösterdik 3 ay dökümanı da attık istediğinden fazla vardı ertesi gün ok onay veriyorum top Türkiye Alman Konsolosluğunda dedi.

Bir diğer sürekli konuşulan tam cevabı olmayan konu: eşten dil belgesi istenip istenmediği üni mezunu ise. Ben mühendisim, çocuğumuz var benden dil belgesi istenmedi, ben ne olur ne olmaz gittim Almanyada sınava girdim sonradan isterlerse diye ama kimse istemedi. Bu arada kimse diplomamı da sormadı, konsoloslukta mülakatta Almanca da sorulmadı. Yani ya çcocuk var diye, ya da sistemlerinde görüyorlar üni mezunu vs diye? Ben yanımda almanyadan aldığım iş teklifleri vardı onları getirmiştim almadılar katiyen gereksiz evrak diye kfkdkdk Yani sanırım bir çok süreç görüştüğünüz kişi, auslanderbehördede sizle ilgilenen kişinin tarzına bağlı(?????) Çünkü eşime almanyaya gönderilen mektupdadi dil resmen şöyleydi memurun, aile birleşimi başvurunuzu aldıM, değerlendiriceM, evrakları uygun görürseM izin vericeM. hep bir “ben yetkiliyim ben onay veriyorum” gibi. Tabiki öncesinde zaten bir elemeden geçiyor sonra auslanderbehördeye gidiyor ama, istenen evrak vs dediğim gibi biraz memur özelinde değişiyor benim tecrübem ve insanlardan dinlediğim.

Çıkarılacak ders: Hesabı yaparken ya aynı anda başvurup dümdüz gitmek ya da ayrı zamanlarda gidilecekse maddi ekstralar çıkabileceğini göze almakta fayda var.

Umarım yardımcı olur birilerine.