Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Toramans

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Toramans » Sal Mar 28, 2023 9:46 pm

Fyzz yazdı: Sal Oca 31, 2023 10:25 pm Merhaba herkese,
Eşimin vizesi de geldi. Öncesinde yabancılar dairesi eşimden de 11.000 EUR luk bloke hesap talebinde bulunmuştu. Eşimde zaten başvuru yaparken bloke hesabı sitenizde yazdığı gibi oluşturduk şeklinde bir mail gönderdi. Eşimi istanbul konsolosluğunda aradılar, eşim durumu anlattı ve konsolosluk bize hak verdi, evet tekrar bloke hesaba gerek yok diye 😅 ertesi günde Idata’dan pasaportunuzu alabilirsiniz maili geldi. Tekrar para bloke yapmadan vizeyi basmışlar 😀
28 kasım idata randevu
5 ocak benim vize geliş
26 ocak eşimin vizesi

Umarım herkesin sorunsuz bir şekilde vizesi hemen çıkar 🙏🏼🙏🏼

Merhabalar eşimle aynı anda başvurduk bizim dosyalarımızı karıştırmışlar bir şekilde ulaşıp hallettik eşim aralıktan beri Almanya’da dün konsolosluktan aradılar bloke hesabı 8424 olacak şekilde tekrar artırmamızı istediler hemde ikimiz için istediler bunu ve bu çok saçma geldi zaten eşim orda bloke hesabımızı ekimde sitede yazan tutara göre yapmıştık şimdi yabancılar ofisine mi itiraz etmeliyim yoksa konsolosluğa mı gerçekten çok saçma anlayamıyorum

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Mar 29, 2023 12:08 am

Teacherrr yazdı: Cmt Mar 25, 2023 3:46 pm ben de arıyorum ama bulamadım bugün hazırlamaya çalışıyorum bulursanız burada paylaşır mısınız siz de? ben de öyle yaparım
https://www.seyahathikayeleri.com/dil-o ... n-mektubu/ burda örnek mektup buldum sonunda. İşinize yarar diye düşündüm.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Mar 29, 2023 5:43 am

Gamzee yazdı: Sal Mar 28, 2023 5:14 pm Eksik evrak için red vermiyorlar, size süre tanıyorlar siz o sürede evrakları tamamlayıp veriyorsunuz konsolosluğa. A1 için de öyle, eğer isterlerse size mail atacaklar süre verecekler siz o sürede tamamlayıp vereceksiniz. Sigorta için de sizde net değilse şöyle anlatayım, expatriodan tek kişilik bloke hesap açacaksınız, 934 Euro diyelim sizin, eşiniz için de 400 Euro daha ekleyip 1334 Euro hesap alacak sigortayı da kendiniz için de açarak tamamlayacaksınız( ben Yabancılar dairede eksik evrak istendiğini gördüğüm için +400 değil +934 eklemiştim mesela)
Sonra o onaylanacak onaylandıktan sonra eşinize iki şekilde sigorta yapabilirsiniz:
1: dr Waltera mail atar sigortanıza ekletirsiniz (sizin sigortanız zaten seyahat sağlık sigortası oraya gidince normal sağlığa çevrilecek)
2:eşinize 6 aylık bir seyahat sağlık sigortası yaptırırsınız axa gibi bir sigorta acentesinden, bu 1 günde onaylanır ve mailinize gelir.
Teşekkür ederim cevabınız için. Dr waltera da yazdım destek kısmından yazdım mail de attım ama cevap gelmedi daha. Peki aileyi eklemek için herhangi bir belge istiyorlar mı?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Mar 29, 2023 5:46 am

ezaks2 yazdı: Çrş Mar 29, 2023 12:08 am https://www.seyahathikayeleri.com/dil-o ... n-mektubu/ burda örnek mektup buldum sonunda. İşinize yarar diye düşündüm.
Evet bugün gördüm bunu. Buna benzer yazmaya çalıştım, bir de yabancı sitelerde var.

https://www.academia.edu/37869877/Motiv ... ny_Kempten buradaki de makul geldi. Görsellerden aratarak buldum.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Çrş Mar 29, 2023 11:34 am

Teacherrr yazdı: Çrş Mar 29, 2023 5:43 am Teşekkür ederim cevabınız için. Dr waltera da yazdım destek kısmından yazdım mail de attım ama cevap gelmedi daha. Peki aileyi eklemek için herhangi bir belge istiyorlar mı?
Hayır. Ben mail attım onlara, onlar bana dönüş yapıp bir kod verdi, aynı planı seçmek zorunda olduğumuzu söylediler. Eşim o kodu yazarak online site üzerinden sigortasını yaptı, mailine dokümanı attılar işlem tamamlanınca.

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Pzt Nis 03, 2023 12:06 pm

arkadaşlar merhaba biz konsolosluğa kalacagımız evi bildirmiştik gorusmede fakat yurt cıkınca orayı iptal ettik. bunu konsolosluğa bildirmemiz gerekir mi yoksa gidince yabancılar dairesine bildirmemiz yeterli olur mu biliyo musunuz? 😇 bir de biz benim yüksek lisansım için 934 eşim için 400 toplam 1334 yatırdık kiramız da 650. Bazıları kişi başı 500 kalması gerekiyor gibi bir şey demiş böyle bir durumda bizden bloke hesaba daha fazla yatırmamızı isterler mi? 20 gün oldu belge teslim edileli herhangi bir mail almadık.

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Pzt Nis 03, 2023 3:07 pm

Arkadaşlar merhaba, eşimin üzerinden 41 f başvurusu yapmıştık. Geçen hafta onun vizesi geldi, benim için ise bloke hesap tutarını 20220 euro yapıp ilgili evrağı tarafımıza gönderin şeklinde mail aldık. Cuma günü evrağı yolladım. Benim vizenin gelmesi ne kadar sürer bilgisi olan var mı? Bizi nasıl bir süreç bekliyor?

maksic

Mesaj gönderen maksic » Pzt Nis 03, 2023 6:31 pm

celinelita yazdı: Pzt Nis 03, 2023 12:06 pm arkadaşlar merhaba biz konsolosluğa kalacagımız evi bildirmiştik gorusmede fakat yurt cıkınca orayı iptal ettik. bunu konsolosluğa bildirmemiz gerekir mi yoksa gidince yabancılar dairesine bildirmemiz yeterli olur mu biliyo musunuz? 😇 bir de biz benim yüksek lisansım için 934 eşim için 400 toplam 1334 yatırdık kiramız da 650. Bazıları kişi başı 500 kalması gerekiyor gibi bir şey demiş böyle bir durumda bizden bloke hesaba daha fazla yatırmamızı isterler mi? 20 gün oldu belge teslim edileli herhangi bir mail almadık.
Merhaba, esinizle birlikte yurtta kalabiliyor musunuz? Nasil yaptijiz basvuruyu?

Biz de ilk ay icin airbnb rezervasyonu gosterdik. Ilk ay geçici konaklama yapip sonrasinda kalacak yeri orada qrayacagiz demistik, hatta sessizlik suresidolmadan rezervasyonumuz iptal oldu. Bizden bir evrak talebi olmadi.

Bu 500 kalmasi gerektigini nereden ogrendiniz acaba, bize hicbir sey soylenmedi bu konuda.

Bir de acaba cift olarak kalacagimiz yerin buyuklugu min ne kadar olmi biluyor musunuz? Tek odali daire veya bir wg odasi icin .inimum bir limit var diye biliyorum.

erdemoozclk

Mesaj gönderen erdemoozclk » Pzt Nis 03, 2023 7:17 pm

Arkadaşlar merhaba ben üniversiteden şartlı yüksek lisans kabulü aldım ve vizemi bekliyorum. Şartli kabul aldıktan sonra üniversiteye herhangi bir kayıt yaptırmam gerekiyor mu yoksa dil okuluna yazılsam yeter mi?

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Pzt Nis 03, 2023 7:35 pm

maksic yazdı: Pzt Nis 03, 2023 6:31 pm Merhaba, esinizle birlikte yurtta kalabiliyor musunuz? Nasil yaptijiz basvuruyu?

Biz de ilk ay icin airbnb rezervasyonu gosterdik. Ilk ay geçici konaklama yapip sonrasinda kalacak yeri orada qrayacagiz demistik, hatta sessizlik suresidolmadan rezervasyonumuz iptal oldu. Bizden bir evrak talebi olmadi.

Bu 500 kalmasi gerektigini nereden ogrendiniz acaba, bize hicbir sey soylenmedi bu konuda.

Bir de acaba cift olarak kalacagimiz yerin buyuklugu min ne kadar olmi biluyor musunuz? Tek odali daire veya bir wg odasi icin .inimum bir limit var diye biliyorum.
Selam. Bu benim okulumun ciftlere ozel oda teklifleri vardi biz onlara basvurduk. Eylulden beri basvuruyorduk anca biri denk geldi. Sizin okulunuz neyse belki o sekilde teklifler sunan yurtlar oneriyor olabilirler cok arastirmak lazim.
Ve bence de sorun olmaz gibi adres cunku cogu kisi gidince ev bulabiliyor haliyle.
Aile birlesimi gruplarinda dolasirken denk geldim teyitli bir sey degil sadece herkesten bu sekilde bloke hesap arttirilmasi istenince belki boyle bir seydir diye dusundum.
Bizde sanirim oyle bir sey sormuyorlar cunku direkt aile birlesimi degil diye. Ama emin degilim o yuzden min 40mt2 olacak sekilde bakmakta fayda var bence. Ben cogunlukla varsayimsal konusuyorum cunku bazisindan a1 isterken bazisindan istenmemis bile. Inanin ben de sistemlerini anlayamadim

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Pzt Nis 03, 2023 7:37 pm

erdemoozclk yazdı: Pzt Nis 03, 2023 7:17 pm Arkadaşlar merhaba ben üniversiteden şartlı yüksek lisans kabulü aldım ve vizemi bekliyorum. Şartli kabul aldıktan sonra üniversiteye herhangi bir kayıt yaptırmam gerekiyor mu yoksa dil okuluna yazılsam yeter mi?
Ayni durum bende de var. Dil ogrencisi olarak kayit olacaksiniz en azindan benim universitem bunu soyluyor. Ama bugun online kayit olmaya calistigimda almanyaya varmadan bunun mumkun olmadigini soylediler. Bence sormalisiniz cunku benim kabul mektubum 1 yil gecerli mesela o yil icinde kayit olmami bekliyorlar. Vizeden dolayi olamadim henuz gidemedigim icin. Bekliyorum bakalim

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzt Nis 03, 2023 8:11 pm

serkancapa yazdı: Pzt Nis 03, 2023 3:07 pm Arkadaşlar merhaba, eşimin üzerinden 41 f başvurusu yapmıştık. Geçen hafta onun vizesi geldi, benim için ise bloke hesap tutarını 20220 euro yapıp ilgili evrağı tarafımıza gönderin şeklinde mail aldık. Cuma günü evrağı yolladım. Benim vizenin gelmesi ne kadar sürer bilgisi olan var mı? Bizi nasıl bir süreç bekliyor?
Merhabalar efendim, bloke hesabın içinde sağlık sigortası oluyor mu?(Sperrkonto) Yoksa sağlık sigortası için ayrı bir işlem mi yapılıyor?

maksic

Mesaj gönderen maksic » Pzt Nis 03, 2023 8:14 pm

celinelita yazdı: Pzt Nis 03, 2023 7:35 pm Selam. Bu benim okulumun ciftlere ozel oda teklifleri vardi biz onlara basvurduk. Eylulden beri basvuruyorduk anca biri denk geldi. Sizin okulunuz neyse belki o sekilde teklifler sunan yurtlar oneriyor olabilirler cok arastirmak lazim.
Ve bence de sorun olmaz gibi adres cunku cogu kisi gidince ev bulabiliyor haliyle.
Aile birlesimi gruplarinda dolasirken denk geldim teyitli bir sey degil sadece herkesten bu sekilde bloke hesap arttirilmasi istenince belki boyle bir seydir diye dusundum.
Bizde sanirim oyle bir sey sormuyorlar cunku direkt aile birlesimi degil diye. Ama emin degilim o yuzden min 40mt2 olacak sekilde bakmakta fayda var bence. Ben cogunlukla varsayimsal konusuyorum cunku bazisindan a1 isterken bazisindan istenmemis bile. Inanin ben de sistemlerini anlayamadim
Aciklamaniz icin tesekkur ederim. Sanirim siz de esiniz de ogrenci statusundesiniz, degil mi? Biz aile birlesimi yaptigimiz icin esime yurt olmayabilir, yine de sordum international ofise:)

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Pzt Nis 03, 2023 8:21 pm

maksic yazdı: Pzt Nis 03, 2023 8:14 pm Aciklamaniz icin tesekkur ederim. Sanirim siz de esiniz de ogrenci statusundesiniz, degil mi? Biz aile birlesimi yaptigimiz icin esime yurt olmayabilir, yine de sordum international ofise:)
yok hayır eşim doktor. benim erasmus yaptığım çek cumhuriyetinde okulun yurdunda da çiftlere, çocuklu çiftlere, hayat arkadaşlarına özel odalar vardı. ben de bunu buradan biliyorum zaten. burada da var mı diye araştırırken buldum. o yüzden size de araştırın, mail atın sorun dedim. direkt olarak bence yurt ile iletişime geçin ben bulduğum herkese mail atmıştım mesela bıkmışlardır :')

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Pzt Nis 03, 2023 11:13 pm

serkancapa yazdı: Pzt Nis 03, 2023 3:07 pm Arkadaşlar merhaba, eşimin üzerinden 41 f başvurusu yapmıştık. Geçen hafta onun vizesi geldi, benim için ise bloke hesap tutarını 20220 euro yapıp ilgili evrağı tarafımıza gönderin şeklinde mail aldık. Cuma günü evrağı yolladım. Benim vizenin gelmesi ne kadar sürer bilgisi olan var mı? Bizi nasıl bir süreç bekliyor?
Merhaba hangi yabancilar dairwsi acaba talep eden. Bizden de duisburg istedi toplamda 24.500 olmasini :/

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Sal Nis 04, 2023 12:07 am

Bekop yazdı: Pzt Nis 03, 2023 8:11 pm Merhabalar efendim, bloke hesabın içinde sağlık sigortası oluyor mu?(Sperrkonto) Yoksa sağlık sigortası için ayrı bir işlem mi yapılıyor?
Normalde sperrkonto yaptırdığınız sitede sigorta da yaptırabilirsiniz fakat biz farklı bir sağlık sigortası yaptırdık Barmer üzerinden. Eşim aileyi kapsayan bir sigorta oluşturdu

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Sal Nis 04, 2023 12:08 am

Ceydak yazdı: Pzt Nis 03, 2023 11:13 pm Merhaba hangi yabancilar dairwsi acaba talep eden. Bizden de duisburg istedi toplamda 24.500 olmasini :/
Bayreuth yabancılar dairesi. Sizden ne zaman talep ettiler, gönderebildiniz mi ?

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Sal Nis 04, 2023 1:15 am

serkancapa yazdı: Sal Nis 04, 2023 12:08 am Bayreuth yabancılar dairesi. Sizden ne zaman talep ettiler, gönderebildiniz mi ?
29 martta mail attikar yarin mail atmis olacagim istediklerini. Ne zaman gelisme olur bilemiyorum 5 ay oldu basvurali

aysemerve286

Mesaj gönderen aysemerve286 » Sal Nis 04, 2023 9:44 am

-GÜNCELLEME-
Herkese merhabalar,

31.12.2022 Randevu ataması
14.02.2023 IDATA Ankara ofisinde görüşme
14.03.2023 Benim vizem geldi (Master kabulüm olduğu için)
02.04.2023 Eşimin (Aile Birleşimi) vizesi geldi.

Ve bizde 03.04.2023 tarihinde uçağımıza ucu ucuna yetişebildik.

Bu süreçte bu sayfadan çok fazla yardım aldım. Yazan-büyüten-aydınlatan herkese sonsuz teşekkürler.

Darısı bekleyen herkese olsun !

Sorunuz varsa cevaplamayı çok isterim.

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Sal Nis 04, 2023 10:28 am

aysemerve286 yazdı: Sal Nis 04, 2023 9:44 am -GÜNCELLEME-
Herkese merhabalar,

31.12.2022 Randevu ataması
14.02.2023 IDATA Ankara ofisinde görüşme
14.03.2023 Benim vizem geldi (Master kabulüm olduğu için)
02.04.2023 Eşimin (Aile Birleşimi) vizesi geldi.

Ve bizde 03.04.2023 tarihinde uçağımıza ucu ucuna yetişebildik.

Bu süreçte bu sayfadan çok fazla yardım aldım. Yazan-büyüten-aydınlatan herkese sonsuz teşekkürler.

Darısı bekleyen herkese olsun !

Sorunuz varsa cevaplamayı çok isterim.
Öncelikle tebrik ederiim. Şey eşinizin vizesinin gelmesi için ekstra bir mail attınız mı ya da süreçle ilgili bir haber aldınız mı yoksa direkt gönderildi mi vizesi? Biz de eşimle birlikte başvurduk da...