Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
inctekin

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen inctekin » Pzt Mar 18, 2024 11:22 pm

merhaba arkadaslar bir şey sormak istiyorum. Ben 5 aydır master 41F ile Almanyadayım. Eşim benden de önce dil kursu vizesiyle gelmişti ancak 2 aya oturumu bitecek ve aile birleşimine geçmek en mantıklısı gibi duruyor. Ancak ikimizde hali hazırda Almanya'dayken onun vize tipini dilden aile birleşimine geçirebiliyor muyuz nasıl oluyor ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

aysukoksal

Mesaj gönderen aysukoksal » Çrş Mar 20, 2024 2:36 pm

inctekin yazdı: Pzt Mar 18, 2024 11:22 pm merhaba arkadaslar bir şey sormak istiyorum. Ben 5 aydır master 41F ile Almanyadayım. Eşim benden de önce dil kursu vizesiyle gelmişti ancak 2 aya oturumu bitecek ve aile birleşimine geçmek en mantıklısı gibi duruyor. Ancak ikimizde hali hazırda Almanya'dayken onun vize tipini dilden aile birleşimine geçirebiliyor muyuz nasıl oluyor ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler
Merhaba, kusura bakmayın sorunuzla ilgili değil ama sanırım siz de Freiburg’dasınız. Ben de Albert Ludwigs Uni of Freiburg CS masterına kabul aldım. 41F eşli olacak şekilde 14.02.2024 tarihinde Ankara iData’dan belgelerimizi teslim ettik. Belgelerimiz 26 şubatta freiburga ulaşmış ancak 3 hafta 2 gün olmasına rağmen bir dönüş yok. Sizin süreciniz nasıl olmuştu? Sizin vizeniz önce mi geldi? Mail atmamı/aramamı önerdiğiniz bir yer var mı? Teşekkür ederim
iData Randevu Talep: 8.01.2024
Randevu Atama Maili: 02.02.2024
Randevu Günü: 14.02.2024
Eksik Evrak Maili: 26.02.2024
Eksik Evrak İletim: 26.02.2024
Dijital İletim: 26.02.2024

Canbey34

Mesaj gönderen Canbey34 » Çrş Mar 20, 2024 7:42 pm

aysukoksal yazdı: Çrş Mar 20, 2024 2:36 pm Merhaba, kusura bakmayın sorunuzla ilgili değil ama sanırım siz de Freiburg’dasınız. Ben de Albert Ludwigs Uni of Freiburg CS masterına kabul aldım. 41F eşli olacak şekilde 14.02.2024 tarihinde Ankara iData’dan belgelerimizi teslim ettik. Belgelerimiz 26 şubatta freiburga ulaşmış ancak 3 hafta 2 gün olmasına rağmen bir dönüş yok. Sizin süreciniz nasıl olmuştu? Sizin vizeniz önce mi geldi? Mail atmamı/aramamı önerdiğiniz bir yer var mı? Teşekkür ederim
Ek herhangi bir belge istemediler ise 10 gün içinde dönüş olur

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Çrş Mar 20, 2024 10:46 pm

inctekin yazdı: Pzt Mar 18, 2024 11:22 pm merhaba arkadaslar bir şey sormak istiyorum. Ben 5 aydır master 41F ile Almanyadayım. Eşim benden de önce dil kursu vizesiyle gelmişti ancak 2 aya oturumu bitecek ve aile birleşimine geçmek en mantıklısı gibi duruyor. Ancak ikimizde hali hazırda Almanya'dayken onun vize tipini dilden aile birleşimine geçirebiliyor muyuz nasıl oluyor ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler
bildiğim kadarıyla evet, youtubeda serkan beydenin videosu var benzer işlemi yapmıslardı.

aysukoksal

Mesaj gönderen aysukoksal » Prş Mar 21, 2024 10:04 am

Canbey34 yazdı: Çrş Mar 20, 2024 7:42 pm Ek herhangi bir belge istemediler ise 10 gün içinde dönüş olur
Teşekkür ederim. Umarım öyle olur. 26 şubatta seyahat sigortası istemişlerdi ama mail yabancılar dairesinden değil Almanya dışişlerinden gelmişti. Aynı gün gönderdik. Yabancılar dairesine ulaşma günü olarak da 26 şubat dediler. Umarım bayrama kalmadan gelir vizelerimiz.

ahmet191

Mesaj gönderen ahmet191 » Prş Mar 21, 2024 2:42 pm

Merhabalar herkese,

Forumda birkaç yorumda ihtimal üzerine çok defa tekrar eden bir mevzuyu sormak istedim. Aile birleşiminde eşten istenen 2 belge var edevlet alınabilecek. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği („Formül B“). Bunların ikisi de barkodlu olarak edevletten alınabiliyor. Her iki belgenin de edevletten alınmış şekilde kabul gördüğünü tecrübeyle tasdikleyebilecek arkadaşlar çıkar mı acaba. Özellikle İstanbul Gayrettepe IDATAdan başvuru yapacağız. Bazen farkediyor. Şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Prş Mar 21, 2024 2:45 pm

ahmet191 yazdı: Prş Mar 21, 2024 2:42 pm Merhabalar herkese,

Forumda birkaç yorumda ihtimal üzerine çok defa tekrar eden bir mevzuyu sormak istedim. Aile birleşiminde eşten istenen 2 belge var edevlet alınabilecek. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği („Formül B“). Bunların ikisi de barkodlu olarak edevletten alınabiliyor. Her iki belgenin de edevletten alınmış şekilde kabul gördüğünü tecrübeyle tasdikleyebilecek arkadaşlar çıkar mı acaba. Özellikle İstanbul Gayrettepe IDATAdan başvuru yapacağız. Bazen farkediyor. Şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.
Formül B zaten farklı dilleri barındıran bir belge. Diğeri için de çeviri gerekmiyor edevletten alınırsa.
Eşli 36F Lisans - İstanbul
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
Öğrenci Vize Gelişi: :?:
Eş Vize Gelişi: :?:

ahmet191

Mesaj gönderen ahmet191 » Prş Mar 21, 2024 2:49 pm

hashoshaf yazdı: Prş Mar 21, 2024 2:45 pm Formül B zaten farklı dilleri barındıran bir belge. Diğeri için de çeviri gerekmiyor edevletten alınırsa.
İki belgeyi çokça arkadaş nüfus müdürlüklerinden çıkartmış gibi gözlemliyorum. Mevzu çeviri olmasa da ıslak imzalı olması olabilir mi gibi soru işaretlerim oluştu. Garantilemek için sormak istedim. Yoksa edevlet ıslak imzadan daha güvenilir bir kaynak aslında. Teşekkürler cevabınız için.

ygb06

Mesaj gönderen ygb06 » Pzr Mar 24, 2024 8:20 pm

Merhabalar, eşli ve çocuklu yapılan başvurularda tüm eyaletlerde bloke hesap artırımı isteniyor mu? Neye göre isteniyor bu durum hakkında bilgisi olan aydınlatabilir mi ?

dermol

Mesaj gönderen dermol » Pzt Mar 25, 2024 6:19 pm

40 yaşımdayım ingilizce yüksek lisans için başvuruda bulundum. evliyim 2 cocugum var. aile birleşimi ile gitmeyi düşünüyoruz. Ben Sağlık sigortasını nasıl yaptıracağım? bana ortalama kaç liraya mal olur? bu konu da beni çok düşündürüyor Lütfen cevaplandirabilir misiniz?

aysukoksal

Mesaj gönderen aysukoksal » Pzt Mar 25, 2024 6:31 pm

dermol yazdı: Pzt Mar 25, 2024 6:19 pm 40 yaşımdayım ingilizce yüksek lisans için başvuruda bulundum. evliyim 2 cocugum var. aile birleşimi ile gitmeyi düşünüyoruz. Ben Sağlık sigortasını nasıl yaptıracağım? bana ortalama kaç liraya mal olur? bu konu da beni çok düşündürüyor Lütfen cevaplandirabilir misiniz?
Merhaba, ben de eşimle birlikte gidiyorum. 30 yaşın üstünde olunca olaylar farklı oluyor ama Barmer sigortayı öneririm. Kendileriyle iletişime geçebilirsiniz internet sitelerindeki formu doldurarak. Eş ile olunca normal öğrenci sigortası yapılamıyor eşi kapsamıyor daha doğrusu.
Bana gelen cevap şu şekildeydi
‘ Tamamdir ozaman sizi ögrenci sigortasi üzeri sigortalayabilirim. Bana sadece bir kac bilgi gerekiyor. Okula gereken elektronik M10 bilgisini ben gönderebilirim ayni günde. Ayrica vize basvurusu icin gereken belegeyi de gönderebilirim size. Esiniz sizin üzeri ücretsiz sigortali oluyor. Aidat 133€ civari’

dermol

Mesaj gönderen dermol » Pzt Mar 25, 2024 8:00 pm

aysukoksal yazdı: Pzt Mar 25, 2024 6:31 pm Merhaba, ben de eşimle birlikte gidiyorum. 30 yaşın üstünde olunca olaylar farklı oluyor ama Barmer sigortayı öneririm. Kendileriyle iletişime geçebilirsiniz internet sitelerindeki formu doldurarak. Eş ile olunca normal öğrenci sigortası yapılamıyor eşi kapsamıyor daha doğrusu.
Bana gelen cevap şu şekildeydi
‘ Tamamdir ozaman sizi ögrenci sigortasi üzeri sigortalayabilirim. Bana sadece bir kac bilgi gerekiyor. Okula gereken elektronik M10 bilgisini ben gönderebilirim ayni günde. Ayrica vize basvurusu icin gereken belegeyi de gönderebilirim size. Esiniz sizin üzeri ücretsiz sigortali oluyor. Aidat 133€ civari’
merhabalar peki diğer sigorta şirketlerinde fiyat ortalama kaç olur. cevap için çok teşekkür ederim

shocks1312

Mesaj gönderen shocks1312 » Pzt Mar 25, 2024 11:28 pm

Lunaprens yazdı: Prş Eki 12, 2023 11:03 pm Herkese merhaba. Benim şöyle bir problemim var. Ben Berlin’de yüksek lisans için kabul aldım ve 1 yıllık vizem de bir kaç gün önce elime ulaştı. Okul kayıt zamanı geçtiği için ikinci döneme kaldı gidişim. Şimdi ise giderken sevgilimi de götürmek istiyorum. Bunun için nişanlı olup orada nikah kıymak zorunlu mu yoksa burada evli olup oradan başvuru mu yapmak gerekli ? Bir kaç yerde sevgili vizesini duydum ama en fazla üç ay veriliyormuş ve yine benim orada bulunmam gerekiyormuş oturum iznim olması gerekli vb bir çok yorum okudum ve kafam karıştı. 41f vizesinde 2 yıl oturum iznine gerek yok denmiş bazı başka platformlarda. Benim zaten okulum İngilizce ve partnerimin illa Almanca a1 sertifikası alması gerekli mi ? Schengen başvurular şu an kapalı dedi bana danıştığım şirket ve eğitim vizesi dışında hizmetleri yokmuş bende açıkçası schengen ile gelse orada değiştirebilir miyiz acaba vize türünü demiştim. Dil okulu, schengen, blue kart, yüksek lisans yada aile birleşimi seçeneklerinden hangisi mantıklı olur ? Biz aynı anda başvurmadık ama bu şekilde başka ülkeye nişanlısı ile ulusal vize alan bir arkadaşım var açıkçası o biraz ümitlendirmişti beni. Şimdiden herkese teşekkür ederim. 🙏🏻
Merhaba. Neler yaptın merak ettim. Hala buraya giriyorsan bilgilendirir misin? Benzer durumdayım

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Sal Mar 26, 2024 1:55 pm

aysukoksal yazdı: Pzt Mar 11, 2024 2:39 pm Vizeniz nasıl sonuçlandı yani sonuçlandığını nasıl anladınız? Ve kabul etmeme durumunu nasıl bildirdiniz?
Merhaba, geç gördüm kusura bakmayın. Bana şöyle bir mail gönderdiler "sizin işlemler tamam, vizenizi verebiliriz, eşinizin işlemi devam ediyor. Vizenizi verelim mi, birlikte mi almak istersiniz" Diye. Ben de cevap olarak eşimle gitmek istiyorum, onu yalnız bırakamam, okulum başladı, evraklarımız tam, bir an önce vizemizi vermenizi rica ediyoruz diye cevap verdim. 15 gün sonra ikinizin de vizesi hazır diye mail geldi.

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Prş Mar 28, 2024 12:18 pm

Bugün bizden kira sözleşmesi istediler, yaşam masraflarımızı karşılamak için gerekli miktarın hesaplanabilmesi için. Otel rezervasyonumuzu kabul etmediklerini yazmışlar.

Sözleşmenin kaç aylık olması gerektiği ile ilgili bir bilgi yok ama gelen mailde. Bu konuda tecrübesi olan var mıdır?

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Prş Mar 28, 2024 1:47 pm

hashoshaf yazdı: Prş Mar 28, 2024 12:18 pm Bugün bizden kira sözleşmesi istediler, yaşam masraflarımızı karşılamak için gerekli miktarın hesaplanabilmesi için. Otel rezervasyonumuzu kabul etmediklerini yazmışlar.

Sözleşmenin kaç aylık olması gerektiği ile ilgili bir bilgi yok ama gelen mailde. Bu konuda tecrübesi olan var mıdır?
Bu konuyla ilgili bir kaç yoruma rastlamıştım forumda. Biraz araştırısanız bulabilirsiniz sanırım. Bu arada hangi şehire yerleşiyorsunuz yabancılar daireniz hangisiydi?

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Prş Mar 28, 2024 1:49 pm

serhat16 yazdı: Prş Mar 28, 2024 1:47 pm Bu konuyla ilgili bir kaç yoruma rastlamıştım forumda. Biraz araştırısanız bulabilirsiniz sanırım. Bu arada hangi şehire yerleşiyorsunuz yabancılar daireniz hangisiydi?
Bremen.

Kira sözleşmesi istenenleri ve hatta işlemlerin uzamasından dolayı birkaç ay boşa kira verenleri okudum ama sözleşmeyi kaç ay yaptığını söyleyene hiç rastladığımı hatırlamadığım için bir sorayım dedim.

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Prş Mar 28, 2024 2:09 pm

hashoshaf yazdı: Prş Mar 28, 2024 1:49 pm Bremen.

Kira sözleşmesi istenenleri ve hatta işlemlerin uzamasından dolayı birkaç ay boşa kira verenleri okudum ama sözleşmeyi kaç ay yaptığını söyleyene hiç rastladığımı hatırlamadığım için bir sorayım dedim.
Haklısınız bende hatırlıyorum boşa kira ödeyenlerin olduğunu süreç uzaması nedeniyle. Booking üzerinden 2 Aylık bir eşyalı ev şeklinde ödemesiz rezervasyon yapıp göndermeniz en mantıklı olanı gibi duruyor. Kabul edileceğini düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Prş Mar 28, 2024 2:13 pm

serhat16 yazdı: Prş Mar 28, 2024 2:09 pm Haklısınız bende hatırlıyorum boşa kira ödeyenlerin olduğunu süreç uzaması nedeniyle. Booking üzerinden 2 Aylık bir eşyalı ev şeklinde ödemesiz rezervasyon yapıp göndermeniz en mantıklı olanı gibi duruyor. Kabul edileceğini düşünüyorum.
Booking'den 3 haftalık otel rezervasyonu yaptırmıştık, o kabul görmedi. Kira sözleşmesi demişler açıkça. Ki bakınca 2 ay için €4000 civarı para istiyorlar, çok uçuk...

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Prş Mar 28, 2024 2:19 pm

hashoshaf yazdı: Prş Mar 28, 2024 2:13 pm Booking'den 3 haftalık otel rezervasyonu yaptırmıştık, o kabul görmedi. Kira sözleşmesi demişler açıkça. Ki bakınca 2 ay için €4000 civarı para istiyorlar, çok uçuk...
Ne yazık ki yabancılar dairesi memurunun insiyatifine bırakılmış böyle konular. Otel rezervasyonuyla veya herhangi bir kira kontratı bile sunmayanların vizelerini aldığını çok net biliyorum. Umarım kısa süre içerisinde çözüm bulursunuz. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Lütfen bizi de bir çözüm bulursanız haberdar edin. Kolaylıklar diliyorum