Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ceydak

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Ceydak » Prş Oca 12, 2023 11:01 am

mimariçe yazdı: Cmt Oca 07, 2023 4:13 pm Merhaba,
Sizin durumunuz da bizimki ile aynı. Vizeniz nasıl sonuçlandı acaba? Bide Görüşmede eşinize de soru sordular mı size hangi soruları sordular? Sizin şartlı kabuldeki dil seviyeniz neydi? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum
Merhaba, henuz sonuclanmadi kira sozlesmesi istendi bizden onu gonderdik.
Bnim sertifikam yoktu a1 e girdigimi ama hala gelmedigini soyledim.
Esime de ne zaman tanistiniz dugununuz nerede oldu gibi sorular sordu memur.

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Prş Oca 12, 2023 1:52 pm

Sosyologin yazdı: Pzr Oca 08, 2023 11:53 am Merhaba ; vizeniz geldi mi? Ya da herhangi bir bilgi alabildiniz mi
Maalesef bugün tam 3 ay oldu hala ses yok eşim gideli bir ay oluyor ben hala bekliyorum ek belge de talep etmediler

ahmetcanunlu

Mesaj gönderen ahmetcanunlu » Cum Oca 13, 2023 5:17 pm

Kad85 yazdı: Prş Şub 28, 2019 7:21 am Herkese merhaba. Öncelikle bu foruma emek veren herkese teşekkür ederim çok faydalı bilgiler veriyorsunuz.

Benim eşim Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde çalışıyor. İngilizce okutman. Yani hazırlık sınıfı İngilizce öğretmeni. Eşimin okulu “yüksek lisans yapmamış olanları yavaş yavaş işten çıkaracağız” mesajı vermiş. Eşim de yapmışken Almanya’da yüksek lisans yapayım, hem çocuğumuz da orada anaokuluna gider, iki sene Almanya’da kalmış oluruz diye düşündü.

Çok araştırma yaptık internetten. Okuduğumuz kadarı ile oturum almış yüksek Lisans öğrencisinin eşi ve çocuğu Almanya’ya aile birleşimi ile gelebilir, öğrenci ebeveyn haftada 20 saate kadar part-time, eş durumundan gelen ise 40 saat full-time çalışma hakkına sahip olabilir. Elbette gerekli maddi güvenceleri, bireyler için bloke hesap, uygun ev, sağlık sigortası gibi şartları oluşturmuşlarsa.

https://www.auswaertiges-amt.de/en/aamt ... ten/606700

https://teheran.diplo.de/ir-de/service/ ... /-/2072698

https://www.studying-in-germany.org/bri ... dent-visa/

https://service.berlin.de/dienstleistung/327471/en/

http://www.seyahathikayeleri.com/2019/0 ... nedir.html

Buraya kadar herşey güzel. Ancak dün hem iDATA’yi hem de konsolosluk vize departmanını aradım. Telefonu açan kişinin unvanını bilmiyorum, belki sekreter. Ona durumu anlattığımda “öğrenciler aile birleşimi yapamıyor” dedi ve kestirip attı. Şaka mı bu? Moralim çok bozuldu. Çünkü biz gerekli araştırmamızı yaptık, resmi sitelerde mümkün olduğunu gördük, okuduk ve paramızı vs buna göre ayarladık. İşlerimizden de üniversiteye kabul mektubu gelince istifa etmeyi düşünüyorduk. Neye göre öğrenciler aile birleşimi yapamıyor? Sonuçta Almanya resmi olarak böyle bir hak tanımış. Acaba bu cevap bir yıldırma politikası mı? Aklına bile getirme diye mi böyle yanıt veriyorlar?

Her neyse lafı fazla uzatmayayım. Bizim bu durumumuz ile ilgili bilgisi olan, veya bizim durumumuzu yaşamış kişiler varsa ve tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Belki “biz ne bilelim, konsolosluk bilir” diyeceksiniz ama ben yine de yazmak istedim belki hukukçu bir arkadaş vardır aramızda, bilgisi vardır.

Şimdiden teşekkürler, saygılar.
Merhaba, benim 8 yıldır birlikte olduğum kız arkadaşım almanya da yüksek lisans yapıyor. 1 dönemi bitmek üzere. Nisan ayında 1 dönemini almanyada tamamlamış olarak türkiyeye dönecek ve nikah yapacağız. Kendisi 25 ben 27 yaşındayım. Aile birleşimi ile benide yanına götürmesini istiyoruz. Bu konuda bizi yönlendirebilecek, klavuzluk edecek birisi var mı? bu işlemler için yardımcı olabilecek var mı. @gmail.com e mail adresim, + telefon numaram, whatsapptan da ulaşabilirsiniz.

Kural Ihlali - Madde 2- 2 hafta gecici ban:

viewtopic.php?f=3&t=16500

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Oca 13, 2023 6:50 pm

Toramans yazdı: Prş Oca 12, 2023 1:52 pm Maalesef bugün tam 3 ay oldu hala ses yok eşim gideli bir ay oluyor ben hala bekliyorum ek belge de talep etmediler
Almanya'da hangi şehire başvuru yaptınız?

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Cmt Oca 14, 2023 12:48 am

Muhendis yazdı: Cum Oca 13, 2023 6:50 pm Almanya'da hangi şehire başvuru yaptınız?
Köln

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Pzr Oca 15, 2023 10:18 am

Selamlar, ailesi ile giden arkadaşlara bir sorum olacaktı. Motivasyon mektubumda kısaca birkaç cümle ile Almanyaya neden eşimle gitmek istediğimden bahsettim, bu doğru bir yöntem mi? Onunla birbirimizi kaç yıldır tanıdığımız, birbirimize destek oluşumuz ve onun almanyada yanımda olursa aklım onda kalmadan derslere rahatlıkla motive olabileceğimden bahsettim 2-3 cümle ile.

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Pzr Oca 15, 2023 4:28 pm

Gamzee yazdı: Pzr Oca 15, 2023 10:18 am Selamlar, ailesi ile giden arkadaşlara bir sorum olacaktı. Motivasyon mektubumda kısaca birkaç cümle ile Almanyaya neden eşimle gitmek istediğimden bahsettim, bu doğru bir yöntem mi? Onunla birbirimizi kaç yıldır tanıdığımız, birbirimize destek oluşumuz ve onun almanyada yanımda olursa aklım onda kalmadan derslere rahatlıkla motive olabileceğimden bahsettim 2-3 cümle ile.
Ben motivasyon mektubunda eşimden bahsetmemiştim. Daha sonra, "vizeniz onayladı ama eşinizin işlemleri devam ediyor" Diye mail gelince, eşimi bırakamam, beraber gitmek istiyorum diye cevap vermiştim.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Pzr Oca 15, 2023 4:49 pm

Merhabalar, tam dogru basligi bulamadim kusura bakmayin, acaba oturum iznini en gec ne zaman almamiz gerekiyor bilen var mi? Ulkeye giristen sonraki 3 ay icinde ya da Anmeldung yaptirdiktan sonraki 3 ay icinde mi ya da daha gec olsa sorun olur mu ulkeye giris cikis yapmadigimiz surece? Bu 3 ayin bitis tarihi yaklasiyor ama islerim cok yogun oldugu icin eger sonra da yapabilme sansim varsa benim icin buyuk rahatlik olacak. Simdiden tesekkur ederim.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Pzr Oca 15, 2023 8:12 pm

inspector44 yazdı: Pzr Oca 15, 2023 4:28 pm Ben motivasyon mektubunda eşimden bahsetmemiştim. Daha sonra, "vizeniz onayladı ama eşinizin işlemleri devam ediyor" Diye mail gelince, eşimi bırakamam, beraber gitmek istiyorum diye cevap vermiştim.
Ben de çok kararsız kaldım mektubun iki versiyonunun da çıktısını aldım 😅 yarın idatada soracağım belki onlar yönlendirir diye. Çok teşekkürler cevabınız için. Ben çok profesyonel bir dille yazdım lütfen neden eşimle başvurduğumu anlatmama izin verin çünkü biz şu kadar süredir beraberiz ve her türlü zorlukta birbirimize destek oluyoruz, eğer o yanımda olursa aklım eşimde kalmadan derslerime odaklanabilirim yazdım. Eşime de bir mektup yazdık muhtemelen onu zaten istemeyecekler ama belki pozitif etkisi olur diye düşünüp yazdık.

hatis89

Mesaj gönderen hatis89 » Pzt Oca 16, 2023 8:35 pm

Merhaba,

Ben de Almanyada yüksek lisans düşünüyorum, bekar bir anneyim (6 yaşında oğlumla planlıyordum.) Finansal olarak bunu sağlayabilirim fakat bunu daha önce yapabilen görmedim. İkimiz de okur orada bir düzen kurarız diye düşünüyorum fikirleriniz nedir?

Fyzz

Mesaj gönderen Fyzz » Cum Oca 27, 2023 10:23 am

Arkadaşlar merhaba, öğrenci olan kişi vizesini alıp eşi için hala vize bekleyen varmı acaba? Süreç ortalama ne kadar sürüyor ;) ;)

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Cum Oca 27, 2023 10:30 pm

Fyzz yazdı: Cum Oca 27, 2023 10:23 am Arkadaşlar merhaba, öğrenci olan kişi vizesini alıp eşi için hala vize bekleyen varmı acaba? Süreç ortalama ne kadar sürüyor ;) ;)
Merhabalar
Ben eşimle 26 Ocakta yani dün Anka’da vize görüşmemizi gerçekleştirdik. Orada bulunan memur eşimin biraz daha uzun sürebileceğini belirtti. Bu durumda sanıyorum siz de biraz bekleyeceksiniz

darkside32

Mesaj gönderen darkside32 » Cmt Oca 28, 2023 12:53 pm

Merhabalar 6 şubatta 41f master evrak teslimi yapacağım bölümüm ingilizce sormam gereken 2 önemli sorum var.
Tek başıma gidiyorum bu arada eşim vs yok

1. Lisans mezuniyet transkriptim ingilizce mevcut fakat e imzalı ve barkodlu ıslak imzası mevcut değil bunu verebilir miyim yoksa ıslak imzalı almalı mıyım okuldan?
2. 41f dosyasına yazan belgeler harici bir şey götüren oldu mu örnek ikametgah belgesi adli sicil kaydı vs
3. Başvuru formunda nerede kalacaksın kısmına yurtlara başvurdum yazmayı planlıyorum henüz yurt çıkmadığı için bu vizemin onaylanmasında sorun teşkil eder mi
Cevaplarınız için teşekkürler

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Cmt Oca 28, 2023 2:10 pm

darkside32 yazdı: Cmt Oca 28, 2023 12:53 pm Merhabalar 6 şubatta 41f master evrak teslimi yapacağım bölümüm ingilizce sormam gereken 2 önemli sorum var.
Tek başıma gidiyorum bu arada eşim vs yok

1. Lisans mezuniyet transkriptim ingilizce mevcut fakat e imzalı ve barkodlu ıslak imzası mevcut değil bunu verebilir miyim yoksa ıslak imzalı almalı mıyım okuldan?
2. 41f dosyasına yazan belgeler harici bir şey götüren oldu mu örnek ikametgah belgesi adli sicil kaydı vs
3. Başvuru formunda nerede kalacaksın kısmına yurtlara başvurdum yazmayı planlıyorum henüz yurt çıkmadığı için bu vizemin onaylanmasında sorun teşkil eder mi
Cevaplarınız için teşekkürler
1: aynısını verdim ıslak imzaya gerek yok.
2: götürdüm almadılar o belgeleri verilmiyormuş.
3: bu sorunun doğru cevabı yok. Başvurmayı düşündüğünüz yerin posta kodunu yazarsınız, isteyip istememek evrağınıza bakan kişinin insiyatifine kalmış.

ipekaylazz

Mesaj gönderen ipekaylazz » Cmt Oca 28, 2023 4:21 pm

Merhabalar,

Konstanzda şuanda yüksek lisans yapmaktayım. Vizem 19 Nisan's kadar geçerli olduğu için oturum iznine başvurmam gerekiyor. Başvurumu yaptıktan sonra yabancılar ofisindeki görevliden yolladığım sağlık sigortası 31 mart 2023'e kadar geçerli olduğu için oturum iznini sadece o tarihe kadar verebileceğini söyledi. Benden uzatılmış bir sağlık sigortası istiyor ama benim sağlık sigortam A/T 11 ve bildiğim kadarıyla bu belgeyi en fazla 6 aylık kadar verebiliyor. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba? Bana yardımcı olabilir misiniz?

darkside32

Mesaj gönderen darkside32 » Cmt Oca 28, 2023 4:53 pm

Gamzee yazdı: Cmt Oca 28, 2023 2:10 pm 1: aynısını verdim ıslak imzaya gerek yok.
2: götürdüm almadılar o belgeleri verilmiyormuş.
3: bu sorunun doğru cevabı yok. Başvurmayı düşündüğünüz yerin posta kodunu yazarsınız, isteyip istememek evrağınıza bakan kişinin insiyatifine kalmış.
Merhaba bi instagram tarzı bişey verebilir misiniz bi kaç soru daha sorabilir miyim acaba

mihya

Mesaj gönderen mihya » Pzr Oca 29, 2023 5:16 pm

Fyzz yazdı: Cum Oca 27, 2023 10:23 am Arkadaşlar merhaba, öğrenci olan kişi vizesini alıp eşi için hala vize bekleyen varmı acaba? Süreç ortalama ne kadar sürüyor ;) ;)
Merhaba, bi ben kaldım bu kadar uzun süre bekleyen benim bildiğim kadarıyla.. 23 ağustosta başvurduk 28 ekimde vizem geldi eşiminki gelmedi hala.

Fyzz

Mesaj gönderen Fyzz » Sal Oca 31, 2023 10:25 pm

mihya yazdı: Pzr Oca 29, 2023 5:16 pm Merhaba, bi ben kaldım bu kadar uzun süre bekleyen benim bildiğim kadarıyla.. 23 ağustosta başvurduk 28 ekimde vizem geldi eşiminki gelmedi hala.
Merhaba herkese,
Eşimin vizesi de geldi. Öncesinde yabancılar dairesi eşimden de 11.000 EUR luk bloke hesap talebinde bulunmuştu. Eşimde zaten başvuru yaparken bloke hesabı sitenizde yazdığı gibi oluşturduk şeklinde bir mail gönderdi. Eşimi istanbul konsolosluğunda aradılar, eşim durumu anlattı ve konsolosluk bize hak verdi, evet tekrar bloke hesaba gerek yok diye 😅 ertesi günde Idata’dan pasaportunuzu alabilirsiniz maili geldi. Tekrar para bloke yapmadan vizeyi basmışlar 😀
28 kasım idata randevu
5 ocak benim vize geliş
26 ocak eşimin vizesi

Umarım herkesin sorunsuz bir şekilde vizesi hemen çıkar 🙏🏼🙏🏼

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Sal Oca 31, 2023 10:28 pm

Fyzz yazdı: Sal Oca 31, 2023 10:25 pm Merhaba herkese,
Eşimin vizesi de geldi. Öncesinde yabancılar dairesi eşimden de 11.000 EUR luk bloke hesap talebinde bulunmuştu. Eşimde zaten başvuru yaparken bloke hesabı sitenizde yazdığı gibi oluşturduk şeklinde bir mail gönderdi. Eşimi istanbul konsolosluğunda aradılar, eşim durumu anlattı ve konsolosluk bize hak verdi, evet tekrar bloke hesaba gerek yok diye 😅 ertesi günde Idata’dan pasaportunuzu alabilirsiniz maili geldi. Tekrar para bloke yapmadan vizeyi basmışlar 😀
28 kasım idata randevu
5 ocak benim vize geliş
26 ocak eşimin vizesi

Umarım herkesin sorunsuz bir şekilde vizesi hemen çıkar 🙏🏼🙏🏼
Tebrik ederim 41f miydi 36f mi sizinki

Fyzz

Mesaj gönderen Fyzz » Sal Oca 31, 2023 10:58 pm

mimariçe yazdı: Sal Oca 31, 2023 10:28 pm Tebrik ederim 41f miydi 36f mi sizinki
Çok teşekkürler 🙏🏼🙏🏼41f - ingilizce yüksek lisans