Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ceydak

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Kas 09, 2022 10:38 pm

Ceydak yazdı: Cum Kas 04, 2022 2:03 pm Merhaba. Esimle birlikte vize gorusmemiz var fakat anlamadigim bi konu var .
36f evrak lostesinde esiniz icin kisminda ki evraklari hazirliyorum ama orada basvuru formu iki tane resim gibi seyler yok. Esim adina basvuru formu ve resime gerek yok mu ?
Birde orada yazan nufus kayit ornegi vs nin de iki tane fotokobisi gerekiyor degil mi ? Yardimci olursaniz coo sevinirim 🙏🙈
Merhaba arkadaslar, gorusmeye gidenler bu konuda tavsiye verirse cok sevinirim, hic resmi bir kuruma dosya hazirlamamistim. Orjinal ve fotokobileri seffaf dosyalara mi koymaliyim ayri ayri yoksa daha farkli mi hazirladiniz ? Esimle ayni dosyada mi olmali evraklar ? Bu konularda fikrim yok 😕

ajda

Mesaj gönderen ajda » Çrş Kas 09, 2022 11:11 pm

Ceydak yazdı: Çrş Kas 09, 2022 10:38 pm Merhaba arkadaslar, gorusmeye gidenler bu konuda tavsiye verirse cok sevinirim, hic resmi bir kuruma dosya hazirlamamistim. Orjinal ve fotokobileri seffaf dosyalara mi koymaliyim ayri ayri yoksa daha farkli mi hazirladiniz ? Esimle ayni dosyada mi olmali evraklar ? Bu konularda fikrim yok 😕
Selam ,eşiniz için de iki tane başvuru formu ,pasaport fotokopisi ve fotoğraf olacak. Benim eşimden istediler biz onun için form götürmemiştik orda doldurmak zorunda kaldık. Bizde önce benim için gerekli evraklar istendi, sonra eşimin sonra oğlumun evrakları. tek tek dosyalamayın zor olur çünkü tek tek isteyecekler ama postitle filan ayırıp not alabilirsiniz belki.O anda sizden isteyecek evrakları,sizin tek tek görevliye verebiliyor olmanız gerekiyor. Bulabilecek şekilde ayırın o yüzden. Bir de sunacağınız ek evraklar dahi hep ikişer tane olacak

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Çrş Kas 09, 2022 11:35 pm

ajda yazdı: Çrş Kas 09, 2022 11:11 pm Selam ,eşiniz için de iki tane başvuru formu ,pasaport fotokopisi ve fotoğraf olacak. Benim eşimden istediler biz onun için form götürmemiştik orda doldurmak zorunda kaldık. Bizde önce benim için gerekli evraklar istendi, sonra eşimin sonra oğlumun evrakları. tek tek dosyalamayın zor olur çünkü tek tek isteyecekler ama postitle filan ayırıp not alabilirsiniz belki.O anda sizden isteyecek evrakları,sizin tek tek görevliye verebiliyor olmanız gerekiyor. Bulabilecek şekilde ayırın o yüzden. Bir de sunacağınız ek evraklar dahi hep ikişer tane olacak
Cook cook tesekkur ederim cevabiniz icin 🙏☺️

ajda

Mesaj gönderen ajda » Prş Kas 10, 2022 11:32 am

Ceydak yazdı: Çrş Kas 09, 2022 11:35 pm Cook cook tesekkur ederim cevabiniz icin 🙏☺️
Rica ederim ,bol şans :)

nihatcanm

Mesaj gönderen nihatcanm » Cum Kas 11, 2022 11:06 pm

İyi günler. Nişanlımın yüksek lisans başvurusundan kabul alması halinde evlenip, beraber Almanya için vizeye başvurmayı planlıyoruz. Ancak aile birleşimlerinde konsolosluk oturulacak kiralık evin kontratını istiyor, Almanya’ya gitmeden bir ev kiralamak mümkün mü veya bu sorun başka bir şekilde aşılabiliyor mu ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

ajda

Mesaj gönderen ajda » Pzt Kas 14, 2022 2:07 pm

ajda yazdı: Çrş Kas 09, 2022 3:26 pm Vize Türü 39F
Vize görüşmesi 5 Eylül
Ek evrak talebi 16 Eylül
Vize 12 Kasım

Arkadaşlar ailece geldi vizelerimiz. Sorusu olan varsa memnuniyetle cevaplarım. Herkese bol şans.

Herkese Selamlar,

Ben eşimle beraber vize başvurusu yaptım. Henüz vizemiz gelmedi ama bir telefon numarası bulduk, buraya bilgi amaçlı eklemek istedim. Aşağıya eklediğim numarayı eşim aradı ,İngilizce konuştu ve evraklarımızın durumunu sordu. Telefonda bize evraklarımız ile ilgili bilgi verdiler. Haftaya sonuçlanacak büyük ihtimalle çünkü yabancılar dairesi karara bağlamış ve evraklarımızı İstanbul Konsolosluğuna 7 Kasım'da iletmiş. Haftaya konsolosluğu arayıp soracağım ona göre buraya da yazarım sonucu. Eşim ve çocuğum için bloke hesaba 400*12+300*12 ,kendim için 861*12 yatırdım. Tek bir bloke hesap açtım. Hepimize Expatrio Dr Walter'dan sağlık sigortası yaptırdım. Umarım herkes emeğinin karşılığını alır.

EVRAKLARIM ALMANYA'YA ULAŞMIŞ MI⁉️

(+49 2289935850858 )

📍 (Visa@bva.bund.de)

pasaport numarası ile evraklarınızın gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. TÜM ALMANYA İÇİN GEÇERLİ!!!

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Çrş Kas 16, 2022 8:50 pm

ajda yazdı: Pzt Kas 14, 2022 2:07 pm
Merhaba sizin yazdığınız numarayı bugün aradık ama hat düşmüyor siz direkt konuşabildiniz mi hattım yurt dışı aramalarına açık sebebini anlayamadım

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Cum Kas 18, 2022 2:42 pm

nihatcanm yazdı: Cum Kas 11, 2022 11:06 pm İyi günler. Nişanlımın yüksek lisans başvurusundan kabul alması halinde evlenip, beraber Almanya için vizeye başvurmayı planlıyoruz. Ancak aile birleşimlerinde konsolosluk oturulacak kiralık evin kontratını istiyor, Almanya’ya gitmeden bir ev kiralamak mümkün mü veya bu sorun başka bir şekilde aşılabiliyor mu ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Bildiğim kadarıyla bu şekilde başvurunca aile birleşimi olmuyor birlikte gidebilirsiniz ama adı aile birleşimi değil birlikte başvuracaksınız Türkiye’den Almanya’da ev bulmak imkansız zaten randevu sistemi ile ev kiralıyorlar işi olmayana da zor ev veriyorlar hatta vermiyorlar yurt başvurusu yapabilirsiniz

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Kas 18, 2022 9:04 pm

Arkadaşlar aile birleşiminde vizede Telc A2 sertifikası geçerli olur mu?

nihatcanm

Mesaj gönderen nihatcanm » Pzt Kas 21, 2022 3:41 pm

Toramans yazdı: Cum Kas 18, 2022 2:42 pm Bildiğim kadarıyla bu şekilde başvurunca aile birleşimi olmuyor birlikte gidebilirsiniz ama adı aile birleşimi değil birlikte başvuracaksınız Türkiye’den Almanya’da ev bulmak imkansız zaten randevu sistemi ile ev kiralıyorlar işi olmayana da zor ev veriyorlar hatta vermiyorlar yurt başvurusu yapabilirsiniz
Kabul aldıktan sonra evlenip beraber aile birleşimine burada başvuracağız. Bu konu başlığı altında aile birleşiminin böyle yapılabildiğini yazanlar olmuştu. Bu bilginizden emin misiniz ?

nihatcanm

Mesaj gönderen nihatcanm » Pzt Kas 21, 2022 3:45 pm

murtegaa yazdı: Pzt Eki 25, 2021 10:34 am Eşimin 1.derece akrabası var gideceğimiz yerde. Başvuru formu adres kısmına o adresi yazdık ve açıklama olarak da , giriş yaptıktan sonra en kısa sürede ev kiralanıp taşınma olacaktır yazdık. Burada idata ve konsolosluk sorun çıkarmadı şimdilik .
İyi günler, eşinizle beraber Türkiye’den aile birleşimi vizesine başvurmuştunuz sanırım. Ev olarak akrabanızı göstermenizi kabul ettiler mi gidebildiniz mi ?

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Pzt Kas 21, 2022 6:17 pm

nihatcanm yazdı: Pzt Kas 21, 2022 3:41 pm Kabul aldıktan sonra evlenip beraber aile birleşimine burada başvuracağız. Bu konu başlığı altında aile birleşiminin böyle yapılabildiğini yazanlar olmuştu. Bu bilginizden emin misiniz ?
Benim eşim kabul aldı biz evlendik ve birlikte başvurduk başvururken aile birleşimi vizesine başvurmuyorsunuz demek istiyorum biz bu şekilde yaptık

nihatcanm

Mesaj gönderen nihatcanm » Pzt Kas 21, 2022 8:45 pm

Toramans yazdı: Pzt Kas 21, 2022 6:17 pm Benim eşim kabul aldı biz evlendik ve birlikte başvurduk başvururken aile birleşimi vizesine başvurmuyorsunuz demek istiyorum biz bu şekilde yaptık
41F ile yüksek lisans için eşinizle birlikte gitmek için sizde onla birlikte başvurup orada mı aile birleşimi gerçekleştirdiniz, ben böyle anladım.

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Pzt Kas 21, 2022 10:04 pm

nihatcanm yazdı: Pzt Kas 21, 2022 8:45 pm 41F ile yüksek lisans için eşinizle birlikte gitmek için sizde onla birlikte başvurup orada mı aile birleşimi gerçekleştirdiniz, ben böyle anladım.
Eşim 41f ile başvurdu bende onunla başvurdum başvuru formunda yanında götüreceğiniz kişiler var oraya beni yazdı birlikte randevu aldık birlikte görüşmeye girdik eşim vizesini aldı benim 5. Haftam bekliyorum hala

nihatcanm

Mesaj gönderen nihatcanm » Pzt Kas 21, 2022 11:24 pm

Toramans yazdı: Pzt Kas 21, 2022 10:04 pm Eşim 41f ile başvurdu bende onunla başvurdum başvuru formunda yanında götüreceğiniz kişiler var oraya beni yazdı birlikte randevu aldık birlikte görüşmeye girdik eşim vizesini aldı benim 5. Haftam bekliyorum hala
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için ve tebrik ederim. Peki kalacak yer işini nasıl hallettiniz ve size neden aynı anda çıkmadı forumda genelde insanlara aynı anda çıkmış.

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Pzt Kas 21, 2022 11:43 pm

nihatcanm yazdı: Pzt Kas 21, 2022 11:24 pm Çok teşekkür ederim cevaplarınız için ve tebrik ederim. Peki kalacak yer işini nasıl hallettiniz ve size neden aynı anda çıkmadı forumda genelde insanlara aynı anda çıkmış.
Rica ederim kalacak yeri işi ayarlamadık oraya gidince bakacağız forumda vize anı defteri diye başlık var orda okuduklarıma göre genelde eşlere geç çıkıyor bu ara sanırım bizimde bir bilgimiz yok bekliyoruz şuan da

nihatcanm

Mesaj gönderen nihatcanm » Pzt Kas 21, 2022 11:51 pm

Toramans yazdı: Pzt Kas 21, 2022 11:43 pm Rica ederim kalacak yeri işi ayarlamadık oraya gidince bakacağız forumda vize anı defteri diye başlık var orda okuduklarıma göre genelde eşlere geç çıkıyor bu ara sanırım bizimde bir bilgimiz yok bekliyoruz şuan da
Eşlerin birlikte başvurusunda evin kiralanmasının şart olduğunu düşünüyorduk biz yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla kalacak yeri belirtmek zorunda değiliz. Peki bloke hesap için ne kadar yatırdınız ?

Toramans

Mesaj gönderen Toramans » Sal Kas 22, 2022 12:40 am

nihatcanm yazdı: Pzt Kas 21, 2022 11:51 pm Eşlerin birlikte başvurusunda evin kiralanmasının şart olduğunu düşünüyorduk biz yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla kalacak yeri belirtmek zorunda değiliz. Peki bloke hesap için ne kadar yatırdınız ?
Biz bu şekilde yaptık araştırmalarımız doğrultusunda bloke hesap için de 861+400 euro yatırdık

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Sal Kas 22, 2022 11:52 am

Arkadaşlar merhaba,
Ben şartlı kabul aldım ve 36f vizesine eşimle gidebilmek için başvurduk. İkimizde orada bir dil okuluna kayıt olduk. Eşimle birlikte aynı zamanda gitmek istiyoruz ama forumda aile üyelerine daha geç çıkabileceği yazılmış. Ben eşime vize çıkana kadar bekleyip daha sonra birlikte gitsek vize ve konsolosluk açısından sorun oluyor mu? Bu konuya hiç değinilmemiş daha önce ya da ben gözden kaçırdım. Şimdiden teşekkür ederiz. :)

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Sal Kas 22, 2022 2:06 pm

Toramans yazdı: Pzt Kas 21, 2022 11:43 pm Rica ederim kalacak yeri işi ayarlamadık oraya gidince bakacağız forumda vize anı defteri diye başlık var orda okuduklarıma göre genelde eşlere geç çıkıyor bu ara sanırım bizimde bir bilgimiz yok bekliyoruz şuan da
Konsolosluğa kalacak yer göstermenize gerek yok mu? Vizeyi bu şekilde mi aldınız?