Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Hayalperest

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Hayalperest » Pzt Eki 10, 2022 11:54 am

Ben sınırsız oturum için Arb 1/80 başvurdum.Tekrar blau karta çevirme şansım var mı?

Gamzey

Mesaj gönderen Gamzey » Çrş Eki 12, 2022 2:45 pm

tdenisa yazdı: Prş Eki 06, 2022 5:29 pm Merhaba, ben de yüksek lisans kabul aldım. Fakat eşimin dil bilgisi olmadığı için sınav sonrası eşim için başvuru yapmayı planlıyorduk. Şu an benim için vize bekliyoruz ama şuan gebelik durumu da söz konusu. İstisnai durum olarak bunu gösterebilir miyiz sizce?

Bir de eşim için bloke hesaba +400euro olarak biliyoruz ama. Farklı forum sayfalarında Berlin için eşime de 11000euro yatırmamız gerektiğini söylüyor. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevap verirse çok seviniriz.
Merhaba,

Buna dönüş oldu mu

tdenisa

Mesaj gönderen tdenisa » Çrş Eki 12, 2022 7:19 pm

Gamzey yazdı: Çrş Eki 12, 2022 2:45 pm Merhaba,

Buna dönüş oldu mu
Malesef. Bilgisi olan yok sanırım.

Rftkzk

Mesaj gönderen Rftkzk » Prş Eki 13, 2022 1:21 am

tdenisa yazdı: Prş Eki 06, 2022 5:29 pm Merhaba, ben de yüksek lisans kabul aldım. Fakat eşimin dil bilgisi olmadığı için sınav sonrası eşim için başvuru yapmayı planlıyorduk. Şu an benim için vize bekliyoruz ama şuan gebelik durumu da söz konusu. İstisnai durum olarak bunu gösterebilir miyiz sizce?

Bir de eşim için bloke hesaba +400euro olarak biliyoruz ama. Farklı forum sayfalarında Berlin için eşime de 11000euro yatırmamız gerektiğini söylüyor. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevap verirse çok seviniriz.
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun , istisnai durumlar genelde dil ile ilgili(başvuru için toplamanız gereken evrak listesinde tüm istisnai durumlar belirtiliyor), gebelik durumu istisnai durum içine gireceğini zannetmiyorum.
Bloke hesap +400Euro oluyo, diğer durumu bende bilmiyorum.Eğer eşiniz çocuk olduktan sonra gelirse o zaman +300 Euro gibi daha ekleme isteniyor.

dreiundzwanzig

Mesaj gönderen dreiundzwanzig » Pzr Eki 16, 2022 5:24 pm

mihya yazdı: Pzt Eki 03, 2022 9:44 am Merhaba, 23 ağustosta İstanbul’dan eşimle beraber 41F ye başvurduk hala bekliyoruz. Son zamanlarda bizim gibi başvurmuş olup bekleyen/vizesini almış olan var mı?
Merhaba, bizde 41F için 12 Ağustos'ta belgeleri teslim ettik. Eşime 12 Eylül'de sizin vizeniz onaylandı, aile üyelerinin onay süreci devam ediyor diye mail geldi. Bir kaç hafta sonra yabancılar bürosuna mail attık, okul başlayacak sizi bekliyoruz diye. "İşlemler devam ediyor, lütfen sabırlı olun" diye dönüş yapmışlar. Hala bekliyoruz...

mihya

Mesaj gönderen mihya » Pzt Eki 17, 2022 11:24 am

dreiundzwanzig yazdı: Pzr Eki 16, 2022 5:24 pm Merhaba, bizde 41F için 12 Ağustos'ta belgeleri teslim ettik. Eşime 12 Eylül'de sizin vizeniz onaylandı, aile üyelerinin onay süreci devam ediyor diye mail geldi. Bir kaç hafta sonra yabancılar bürosuna mail attık, okul başlayacak sizi bekliyoruz diye. "İşlemler devam ediyor, lütfen sabırlı olun" diye dönüş yapmışlar. Hala bekliyoruz...
Anladım, peki eşinizin pasaportu da mı gelmedi? Dersleri ne zaman başladı?

yagamiRaito

Mesaj gönderen yagamiRaito » Prş Eki 27, 2022 2:22 pm

Arkadaşlar merhaba, eş için en uygun sağlık sigortası nasıl yaptırılabilir? Bilgisi olan var mı?

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Pzt Eki 31, 2022 8:49 pm

Rftkzk yazdı: Çrş Eki 05, 2022 1:46 am Merhabalar tekrardan,

Vize randevu için başvuru tarihimiz : 27 Haziran 2022
Randevu yeri : izmir/idata
Randevu tarihi :19 temmuz 2022 ;
Ek belge istendi : 25 Temmuz 2022 de,
Vize geliş tarihi :14 Ağustos 2022
Merhaba, bizim randevumuz yeni atandi simdi evraklari ayarlamaya calisiyoruz. Expatriodan 1400x12 ay lik bir bloke hesap acacagiz bunu kendime adima yapmam yeterli diye biliyorum. Yani esime ayri, asil vizeye basvuran bana ayri seklinde degil. Ama anlamadigim esime saglik sigortasini nasil yaptiracagim ? Kendime expatrionun sundugu bloke hesapla birlikte olan paketini secmeyi dusunuyorum. Bu esimi dahil etmiyor sanirim, esime sadece saglik sigortasi olani mi yaptirmaliyim. Bir de seyahat saglik sigortasi bu degil sanirim yani bunu yaptirirsam Almanyaya gidince de tekrar bir sigorta yaptirmadan bunu kullanmaya devam mi ediyoruz ? Yoksa bu sadece seyahat saglik sigortasi mi ?

Bu konularda bilgisi olan varsa yazarsa cok sevinirim 🙏🥹

xxxcyn

Mesaj gönderen xxxcyn » Pzt Eki 31, 2022 11:15 pm

Ceydak yazdı: Pzt Eki 31, 2022 8:49 pm Merhaba, bizim randevumuz yeni atandi simdi evraklari ayarlamaya calisiyoruz. Expatriodan 1400x12 ay lik bir bloke hesap acacagiz bunu kendime adima yapmam yeterli diye biliyorum. Yani esime ayri, asil vizeye basvuran bana ayri seklinde degil. Ama anlamadigim esime saglik sigortasini nasil yaptiracagim ? Kendime expatrionun sundugu bloke hesapla birlikte olan paketini secmeyi dusunuyorum. Bu esimi dahil etmiyor sanirim, esime sadece saglik sigortasi olani mi yaptirmaliyim. Bir de seyahat saglik sigortasi bu degil sanirim yani bunu yaptirirsam Almanyaya gidince de tekrar bir sigorta yaptirmadan bunu kullanmaya devam mi ediyoruz ? Yoksa bu sadece seyahat saglik sigortasi mi ?

Bildiğim kadarını aktarayım. Eşiniz için seyahat sağlık sigortası yaptırmanız vize için yeterli. Bunu herhangi özel bir sağlık sigortası kurumundan (Mavista, Koru vs.) yaptırabilirsiniz. Almanya'ya gelip Expatrio'dan aldığınız sağlık sigortanızı aktive ettikten sonra eşinizi de buna dahil edebiliyorsunuz. Benim gördüklerim bu şekildeydi, biz de öyle yapmayı düşünüyoruz.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Sal Kas 01, 2022 1:37 am

xxxcyn yazdı: Pzt Eki 31, 2022 11:15 pm Bildiğim kadarını aktarayım. Eşiniz için seyahat sağlık sigortası yaptırmanız vize için yeterli. Bunu herhangi özel bir sağlık sigortası kurumundan (Mavista, Koru vs.) yaptırabilirsiniz. Almanya'ya gelip Expatrio'dan aldığınız sağlık sigortanızı aktive ettikten sonra eşinizi de buna dahil edebiliyorsunuz. Benim gördüklerim bu şekildeydi, biz de öyle yapmayı düşünüyoruz.
Cok tesekkur ederim bilgi icin 🙏☺️

Rftkzk

Mesaj gönderen Rftkzk » Sal Kas 01, 2022 3:45 pm

Ceydak yazdı: Pzt Eki 31, 2022 8:49 pm Merhaba, bizim randevumuz yeni atandi simdi evraklari ayarlamaya calisiyoruz. Expatriodan 1400x12 ay lik bir bloke hesap acacagiz bunu kendime adima yapmam yeterli diye biliyorum. Yani esime ayri, asil vizeye basvuran bana ayri seklinde degil. Ama anlamadigim esime saglik sigortasini nasil yaptiracagim ? Kendime expatrionun sundugu bloke hesapla birlikte olan paketini secmeyi dusunuyorum. Bu esimi dahil etmiyor sanirim, esime sadece saglik sigortasi olani mi yaptirmaliyim. Bir de seyahat saglik sigortasi bu degil sanirim yani bunu yaptirirsam Almanyaya gidince de tekrar bir sigorta yaptirmadan bunu kullanmaya devam mi ediyoruz ? Yoksa bu sadece seyahat saglik sigortasi mi ?

Merhaba, bizim nasıl yaptığımızdan bahsedeyim. Expatriodan 1700x12 olarak bloke hesap açtık(çocuk olduğu için 1700 sizinki de yeterli olur) .Tüm hepsi eşim üzerinden yapıldı bloke hesabın.Sağlık sigartası bahsettiğiniz gibi sadece eşime yapıldı.Benim ve çocuğumuz için alianz sigortadan 3 aylık seyahat sağlık sigortası yaptırdık. Buraya gelince ekspatrio aktif olunca eş ve çocuk da bu sigortaya dahil edilebiliyor. Buraya gelince özel sağlık sigortasına çevirmek gerekiyor ama şimdilik başvuru aşamasında seyahat sağlık sigortası yeterli.Süreçle ilgili soru işaretleriniz olursa seve seve yardımcı olurum buradan. Şimdiden kolaylıklar dilerim.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Sal Kas 01, 2022 5:28 pm

Rftkzk yazdı: Sal Kas 01, 2022 3:45 pm Merhaba, bizim nasıl yaptığımızdan bahsedeyim. Expatriodan 1700x12 olarak bloke hesap açtık(çocuk olduğu için 1700 sizinki de yeterli olur) .Tüm hepsi eşim üzerinden yapıldı bloke hesabın.Sağlık sigartası bahsettiğiniz gibi sadece eşime yapıldı.Benim ve çocuğumuz için alianz sigortadan 3 aylık seyahat sağlık sigortası yaptırdık. Buraya gelince ekspatrio aktif olunca eş ve çocuk da bu sigortaya dahil edilebiliyor. Buraya gelince özel sağlık sigortasına çevirmek gerekiyor ama şimdilik başvuru aşamasında seyahat sağlık sigortası yeterli.Süreçle ilgili soru işaretleriniz olursa seve seve yardımcı olurum buradan. Şimdiden kolaylıklar dilerim.
Cok tesekkur ederim anlattiginiz icin 🙏☺️ Sizin vizeniz geldi mi acaba ? Geldiyse es ve cocuk birlikte mi geldi ayri ayri mi 🙈

Rftkzk

Mesaj gönderen Rftkzk » Sal Kas 01, 2022 9:42 pm

Ceydak yazdı: Sal Kas 01, 2022 5:28 pm Cok tesekkur ederim anlattiginiz icin 🙏☺️ Sizin vizeniz geldi mi acaba ? Geldiyse es ve cocuk birlikte mi geldi ayri ayri mi 🙈
Rica ederim . Bizim vizeler başvurudan 4 hafta sonra hepsi birlikte geldi.

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Sal Kas 01, 2022 10:24 pm

Rftkzk yazdı: Sal Kas 01, 2022 9:42 pm Rica ederim . Bizim vizeler başvurudan 4 hafta sonra hepsi birlikte geldi.
Bunu duyduguma cok sevindim umarim bizim ki de oyle olur. Cok soru sormus olucam ama hangi yabancilar dairesine basvurmustunuz ? Bir de es olan kisi dil belgesi ibraz etmis miydi 🙈

Rftkzk

Mesaj gönderen Rftkzk » Çrş Kas 02, 2022 1:00 am

Ceydak yazdı: Sal Kas 01, 2022 10:24 pm Bunu duyduguma cok sevindim umarim bizim ki de oyle olur. Cok soru sormus olucam ama hangi yabancilar dairesine basvurmustunuz ? Bir de es olan kisi dil belgesi ibraz etmis miydi 🙈
Sorabilirsiniz hiç problem değil . Bildiğim kadarıyla cevaplarım, o süreçte buranın çok faydasını gördük. Biz izmir İDATA ya başvuru yaptık. Ben eşim üzerinden geldim, sertifika almadım ama o kısımla ilgili form da yazan istisnalar var. Üniversite mezuni iseniz nitelikli, çalışabilir iş gücü olduğunuzu ispat ederseniz gerekmeyebiliyor

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Cum Kas 04, 2022 12:45 am

Rftkzk yazdı: Çrş Kas 02, 2022 1:00 am Sorabilirsiniz hiç problem değil . Bildiğim kadarıyla cevaplarım, o süreçte buranın çok faydasını gördük. Biz izmir İDATA ya başvuru yaptık. Ben eşim üzerinden geldim, sertifika almadım ama o kısımla ilgili form da yazan istisnalar var. Üniversite mezuni iseniz nitelikli, çalışabilir iş gücü olduğunuzu ispat ederseniz gerekmeyebiliyor
Cok tesekkur ederim bilgi icin esim onlisans mezunu ve denlik basvurusu yaptik henuz sonuclanmadi. Sertifikasi yok umarim alabilir bu sekilde :)

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Cum Kas 04, 2022 2:03 pm

Merhaba. Esimle birlikte vize gorusmemiz var fakat anlamadigim bi konu var .
36f evrak lostesinde esiniz icin kisminda ki evraklari hazirliyorum ama orada basvuru formu iki tane resim gibi seyler yok. Esim adina basvuru formu ve resime gerek yok mu ?
Birde orada yazan nufus kayit ornegi vs nin de iki tane fotokobisi gerekiyor degil mi ? Yardimci olursaniz coo sevinirim 🙏🙈

Gamzey

Mesaj gönderen Gamzey » Cmt Kas 05, 2022 11:30 pm

Ebrutasaydogdu yazdı: Cum Ağu 26, 2022 10:49 am Merhabalar,

Biz hata yaptık başkası yapmasın diye küçük bir bilgilendirme yapmak istedim. Eşim 41f- yabancı dil bilgisi ile yüksek lisans- vize başvurusu yaptık, bizim bir bebeğimiz var, normalde birlikte gitmek istiyoruz, fakat randevu alırken ayrı ayrı aldık, eşime atama geldi bize ise gelmedi. Yapılması gereken başvuru yaparken 41Fe başvuru sırasında kişi sayısını aile sayınızı yazmanız ve öyle almanız, bize çok mantıksız gelmişti çünkü bizimki öğrenci vizesi değil neticede. Başka başvuru yapacak olan varsa en azından onlara bilgi olsun istedim.

Bu da şu demek oluyor, biz kızıma(8 aylık) çocuk aile birleşimi, kendime eş aile birleşimi diye başvurduk yani 8 aylık kızıma da ayrı gün çıkacak kesin :))))

Eş için +400, çocuk için de +300 ekledik bu arada, bakalım ekstra ekleyin derlerse de ekleyeceğiz, beklemedeyiz :)
Merhaba, bir gelişme oldu mu?
Ekstra para eklemenizi istediler mi?

Gamzey

Mesaj gönderen Gamzey » Cmt Kas 05, 2022 11:43 pm

Semih1661 yazdı: Cum Ağu 06, 2021 8:07 pm Merhaba benimde eşim şuanda berlinden kabul aldı pazartesi vize görüşmesi var bütün evrakları ayarladık.Bende bizzat konsolosluğun sitesinde birkaç yazı gördüm eşi yüksek lisans yapıyorsa tek eş için aile birleşimi için 440 euro çoçuk varsa da 300 küsür bir euro aylık toplamda 1 yıl göstermeniz gerekiyor diye bir not var çok fazla bilgi kirliliği olduğu için konsolosluğa mail attım bakalım dönücekler mi
Merhaba, dönüş oldu mu?

ajda

Mesaj gönderen ajda » Çrş Kas 09, 2022 3:26 pm

Vize Türü 39F
Vize görüşmesi 5 Eylül
Ek evrak talebi 16 Eylül
Vize ?

Herkese Selamlar,

Ben eşimle beraber vize başvurusu yaptım. Henüz vizemiz gelmedi ama bir telefon numarası bulduk, buraya bilgi amaçlı eklemek istedim. Aşağıya eklediğim numarayı eşim aradı ,İngilizce konuştu ve evraklarımızın durumunu sordu. Telefonda bize evraklarımız ile ilgili bilgi verdiler. Haftaya sonuçlanacak büyük ihtimalle çünkü yabancılar dairesi karara bağlamış ve evraklarımızı İstanbul Konsolosluğuna 7 Kasım'da iletmiş. Haftaya konsolosluğu arayıp soracağım ona göre buraya da yazarım sonucu. Eşim ve çocuğum için bloke hesaba 400*12+300*12 ,kendim için 861*12 yatırdım. Tek bir bloke hesap açtım. Hepimize Expatrio Dr Walter'dan sağlık sigortası yaptırdım. Umarım herkes emeğinin karşılığını alır.

EVRAKLARIM ALMANYA'YA ULAŞMIŞ MI⁉️

(+49 2289935850858 )

📍 (Visa@bva.bund.de)

pasaport numarası ile evraklarınızın gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. TÜM ALMANYA İÇİN GEÇERLİ!!!