Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Muhendis

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Muhendis » Sal Eyl 27, 2022 3:12 pm

snurmar yazdı: Sal Eyl 27, 2022 1:33 pm selam, https://www.buzer.de/gesetz/4752/a65964.htm buradaki absatz dan sanırım bu durum anlaşılıyor.
Nerde yazıyor tam olarak. Söyler misin. Ben göremedim de

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Sal Eyl 27, 2022 3:45 pm

Maalesef bilgim yok biz öncesinde evliydik zaten başvurunun hatta bebeğimiz bile var o yüzden bilmiyorum ama şehir efsanesi de olabilir tabi duydugum kadarı ile öncesinde evli olmanı aksi taktirde 2 sene oturum olması gerektiğini önceden duymuştum, dayanağım yok maalesef:(
snurmar yazdı: Sal Eyl 27, 2022 1:28 pm Merhaba, siz de öğrenci vizesi ile mi Almanya'dasınız? Öğrenci oturumu alıp evlenince iki yıl bekleme mevzusu hakkında bilginiz var mı?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Sal Eyl 27, 2022 4:08 pm

Ebrutasaydogdu yazdı: Sal Eyl 27, 2022 3:45 pm Maalesef bilgim yok biz öncesinde evliydik zaten başvurunun hatta bebeğimiz bile var o yüzden bilmiyorum ama şehir efsanesi de olabilir tabi duydugum kadarı ile öncesinde evli olmanı aksi taktirde 2 sene oturum olması gerektiğini önceden duymuştum, dayanağım yok maalesef:(
Ya böyle saçmalık mı olur? Bunun gibi önemli bir bilgiyi neden vize bilgi kağıdına yazmamışlar ki? Ben doğru olduğunu düşünmüyorum bunun.

dreiundzwanzig

Mesaj gönderen dreiundzwanzig » Sal Eyl 27, 2022 8:07 pm

ugr.kca yazdı: Sal Ağu 16, 2022 12:56 am Merhaba oluyor.

Biz tam olarak o sekilde yaptik(40f)Hatta vizeye beraber basvurduk,beraber gorusmeye girdik.Vizemiz,basvuran kisiye erken cikti aileye daha sonra cikti ancak beraber islemleri yurutebilirsiz.

Merhaba,

Aile üyelerine vizeye başvuran kişiden ne kadar sonra çıktı acaba? Bizde aynı durumdayız. Eşime onay geldi ama bende ve çocuklar için henüz bir gelişme yok.

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Çrş Eyl 28, 2022 8:03 pm

Muhendis yazdı: Sal Eyl 27, 2022 3:12 pm Nerde yazıyor tam olarak. Söyler misin. Ben göremedim de
vize kitapçığında (visumhandbuch) § 30 AufenthG 'ya bakmak gerektiği yazıyor. (syf. 212)
§ 30 AufenthG da bu linkteki. Buradaki şıklardan a dan g ye herhangi birini sağlamamız gerektiği yazıyor visumhandbuchta. Ve biz zaten sadece d ya da e yi kapsayabiliyoruz. d şıkkında 2 yıldır oturuma sahip olmak yazıyor e şıkkında ise oturum alırken zaten evli olmak ve bir yıldan uzun süre kalacak olmak yazıyor. Ben buradan çıkarım yaptım. Bir siz de bakın. Umarım gözden kaçırılan bir yer vardır :(((

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Eyl 29, 2022 1:50 am

snurmar yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 8:03 pm vize kitapçığında (visumhandbuch) § 30 AufenthG 'ya bakmak gerektiği yazıyor. (syf. 212)
§ 30 AufenthG da bu linkteki. Buradaki şıklardan a dan g ye herhangi birini sağlamamız gerektiği yazıyor visumhandbuchta. Ve biz zaten sadece d ya da e yi kapsayabiliyoruz. d şıkkında 2 yıldır oturuma sahip olmak yazıyor e şıkkında ise oturum alırken zaten evli olmak ve bir yıldan uzun süre kalacak olmak yazıyor. Ben buradan çıkarım yaptım. Bir siz de bakın. Umarım gözden kaçırılan bir yer vardır :(((
Sanırım haklısınız. Keşke deneyen biri çıksa da anlatsa. Emin olmak istiyorum.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Eyl 29, 2022 2:31 am

Muhendis yazdı: Prş Eyl 29, 2022 1:50 am Sanırım haklısınız. Keşke deneyen biri çıksa da anlatsa. Emin olmak istiyorum.
Arkadaşlar Allah rızası için denemiş bilen biri bize bir yardımcı olsun ya

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Eki 01, 2022 12:13 pm

snurmar yazdı: Çrş Eyl 28, 2022 8:03 pm vize kitapçığında (visumhandbuch) § 30 AufenthG 'ya bakmak gerektiği yazıyor. (syf. 212)
Merhaba. Siz nişanlı vizesi için ne zaman başvurmayı düşünüyorsunuz?

mihya

Mesaj gönderen mihya » Pzt Eki 03, 2022 9:44 am

Merhaba, 23 ağustosta İstanbul’dan eşimle beraber 41F ye başvurduk hala bekliyoruz. Son zamanlarda bizim gibi başvurmuş olup bekleyen/vizesini almış olan var mı?

Rftkzk

Mesaj gönderen Rftkzk » Sal Eki 04, 2022 12:47 am

celinelita yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 2:39 pm Merhaba,
Ben Almanya'dan yüksek lisans şartlı kabul aldım. Eşimle birlikte gitmek istiyoruz. Ayrı ayrı mı yoksa birlikte mi vize başvurusu yapmalıyız? Hangisi daha hızlı, garanti olur? Kendisi doktor ancak dil bilgimiz yok yani ikimiz de dil okuluna gitmeyi düşünüyoruz. Aile birleşimi 8 9 ay gibi sürelerden bahsediliyor. Bu süreye 36f aileyi de yanında götürme vizesi de aile birleşimi vizesi gibi Almanya'da oturum gerektiriyor mu? Teşekkür ederiz şimdiden :)
Merhabalar,

Bizde yakın zamanda eşimin yüksek lisans kabulü ile birlikte Almanya ' ya geldik. Süreç değişebiliyor ama birlikte başvurmalısınız. Eğer birlikte başvurmazsanız sürecin 8-9 ay sürmesi normal.Eşiniz için dil belgesi kısmında istisnai durumlar var o şekilde dil belgesi vermeden vize almayı deneyebilirsiniz.Biz de o şekilde aldık.Başka sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırız. Şimdiden kolaylıklar :)

mihya

Mesaj gönderen mihya » Sal Eki 04, 2022 9:39 am

Rftkzk yazdı: Sal Eki 04, 2022 12:47 am Merhabalar,

Bizde yakın zamanda eşimin yüksek lisans kabulü ile birlikte Almanya ' ya geldik. Süreç değişebiliyor ama birlikte başvurmalısınız. Eğer birlikte başvurmazsanız sürecin 8-9 ay sürmesi normal.Eşiniz için dil belgesi kısmında istisnai durumlar var o şekilde dil belgesi vermeden vize almayı deneyebilirsiniz.Biz de o şekilde aldık.Başka sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırız. Şimdiden kolaylıklar :)

Merhaba hayırlı olsun siz ne zaman başvuru yaptınız ve vizeniz ne zaman geldi?

Rftkzk

Mesaj gönderen Rftkzk » Çrş Eki 05, 2022 1:46 am

mihya yazdı: Sal Eki 04, 2022 9:39 am Merhaba hayırlı olsun siz ne zaman başvuru yaptınız ve vizeniz ne zaman geldi?
Merhabalar tekrardan,

Vize randevu için başvuru tarihimiz : 27 Haziran 2022
Randevu yeri : izmir/idata
Randevu tarihi :19 temmuz 2022 ;
Ek belge istendi : 25 Temmuz 2022 de,
Vize geliş tarihi :14 Ağustos 2022

sevgen

Mesaj gönderen sevgen » Prş Eki 06, 2022 8:40 am

Muhendis yazdı: Sal Eyl 27, 2022 4:08 pm Ya böyle saçmalık mı olur? Bunun gibi önemli bir bilgiyi neden vize bilgi kağıdına yazmamışlar ki? Ben doğru olduğunu düşünmüyorum bunun.
Ben de bu konuyu merak ediyorum. Bu kadar olası olabilecek bir durumun neden bu kadar belirsizlikleri var net cevabı yok anlayamıyorum. Yüksek lisansı almanya'da yaparken evlenip eş getirebiliyor muyuz. Almanya'ya gideceğim önümüzdeki hafta yüksek lisans için ama bu konu hakkında bilgi yok ortalıkta :&

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Eki 06, 2022 10:22 am

sevgen yazdı: Prş Eki 06, 2022 8:40 am Ben de bu konuyu merak ediyorum. Bu kadar olası olabilecek bir durumun neden bu kadar belirsizlikleri var net cevabı yok anlayamıyorum. Yüksek lisansı almanya'da yaparken evlenip eş getirebiliyor muyuz. Almanya'ya gideceğim önümüzdeki hafta yüksek lisans için ama bu konu hakkında bilgi yok ortalıkta :&
Valla ben de bilmiyorum maalesef. Kimse de yazmıyor öğrenemiyoruz

tdenisa

Mesaj gönderen tdenisa » Prş Eki 06, 2022 5:29 pm

Rftkzk yazdı: Sal Eki 04, 2022 12:47 am Merhabalar,

Merhaba, ben de yüksek lisans kabul aldım. Fakat eşimin dil bilgisi olmadığı için sınav sonrası eşim için başvuru yapmayı planlıyorduk. Şu an benim için vize bekliyoruz ama şuan gebelik durumu da söz konusu. İstisnai durum olarak bunu gösterebilir miyiz sizce?

Bir de eşim için bloke hesaba +400euro olarak biliyoruz ama. Farklı forum sayfalarında Berlin için eşime de 11000euro yatırmamız gerektiğini söylüyor. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevap verirse çok seviniriz.

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Prş Eki 06, 2022 11:35 pm

convivencia yazdı: Cmt Mar 30, 2019 10:43 am Merhaba,

Bir arkadaşımın arkadaşı kendisi lisans öğrencisi ve burslu, 1490€ burs alıyor. Ev için ilgili gereklilikleri hallettikten sonra başvurdular ve geçen ay aile birleşimi yoluyla eşi de yanına gitti.
Öğrenciler aile birleşimi yapamıyor denilmiş bence bu doğru değil.

Kolay gelsin

Merhaba, arkadaşınız almanyaya gitmeden önce de evli miydi?

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Prş Eki 06, 2022 11:37 pm

Muhendis yazdı: Cmt Eki 01, 2022 12:13 pm Merhaba. Siz nişanlı vizesi için ne zaman başvurmayı düşünüyorsunuz?
Ben nişanlı vizesinin ne olduğunu bilmiyorum, ayrı bir vize mi var? Yazın evlenip aile birleşimine başvurmasını planlıyorduk nişanlımın :(

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Prş Eki 06, 2022 11:39 pm

sevgen yazdı: Prş Eki 06, 2022 8:40 am Ben de bu konuyu merak ediyorum. Bu kadar olası olabilecek bir durumun neden bu kadar belirsizlikleri var net cevabı yok anlayamıyorum. Yüksek lisansı almanya'da yaparken evlenip eş getirebiliyor muyuz. Almanya'ya gideceğim önümüzdeki hafta yüksek lisans için ama bu konu hakkında bilgi yok ortalıkta :&
ben de aynı durumdayım ya. Resmen bu ay içinde evlenemezsek iki yıl boyunca evlenememe olasılığımız olduğunu öğrendik. Yeni bri haber bulursak buradan paylaşalım.. :?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Eki 07, 2022 12:32 am

snurmar yazdı: Prş Eki 06, 2022 11:39 pm ben de aynı durumdayım ya. Resmen bu ay içinde evlenemezsek iki yıl boyunca evlenememe olasılığımız olduğunu öğrendik. Yeni bri haber bulursak buradan paylaşalım.. :?
Siz nişanlı vizesi için ne zaman başvuru yapacaksınız?

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Cum Eki 07, 2022 8:32 pm

Muhendis yazdı: Cum Eki 07, 2022 12:32 am Siz nişanlı vizesi için ne zaman başvuru yapacaksınız?
Üstte de yazmıştım, nişanlı vizesinden haberim yok. Biz tr de evlenip aile birlesimi düşünmüştük. Nişanlı vizesi Almanya'da evlenmek için mi?