Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
wtiawtiaw

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen wtiawtiaw » Cmt Tem 02, 2022 4:02 pm

Merhaba,

Frankfurt'ta yüksek lisans öğrencisiyim. Geleli 8.5 ay oluyor, geçici oturum kartımı aldım, 1 aya da part time iş başı yapmış olacağım. Nişanlımla evlenmeyi planlıyoruz, sonrasında aile birleşimi için başvuruda bulunacağız. Evliliğin çok yeni olması vize başvurusunda kuşku yaratabilir gibi geliyor, hiç deneyimleyen var mı?

-Eş için +400€ detayını duymuştum, burada da bu şekilde hesap yapıp kabul alan çok olmuş görünüyor, hiç sorun yaşayan oldu mu acaba? (Bir şeylerin kolay kolay halledilme ihtimali hala garip geliyor da, tekrar tekrar teyit etme ihtiyacı duyuyorum.)
-Ben şu an bir WG'de yaşıyorum, evin tamamı 75m2, 3 kişiyiz. Dairenin toplam alanı 4 kişinin yaşamına el veriyor (kişi başı 12m2x4) Ancak şu ifadeler nedeniyle, nişanlımın vize başvurusu için mevcut kontratımı göstermem faydasız mı olur?
"Im Anwesen ****** Frankfurt wird die Wohnung (Wil. ca. 75qm) im EG rechts als Wohngemeinschaft vermietet. In dieser 3 Personen Wohngemeinschaft wird folgendes ausschließlich zu privaten Wohnzwecken vermietet:
rechts Zimmer 1 (Wohnfläche ca. 12 qm) zur alleinigen privaten Nutzung für 1. Person unentgeltliche Überlassung zur gemeinschaftlicher Nutzung (31 qm) Flur, Badezimmer mit WC und Badewanne, Küche inkl. neuwertiger EBK sowie separaten Kühl-Gefrierschrank, Vorratskammer, Balkon, Kellerraum, Fahrradkeller und Mitbenutzung der vorgegebenen Gartenfläche nach vorheriger Absprach"

Zaten o geldikten sonra burada kalma gibi bir planımız yok ama vizesini alıp da gelene kadarki geçecek sürede fazladan kira masrafı çıkmasın diye böyle bir şey düşündük.

Eş için ek +400€ ve bu WG detayını sorup bilgi almak için auslenderbehördeye mail attım, Türkiye'deki konsolosluğa yönlendirdi. Konsolosluğa mail attım, o da auslenderbehördeye yönlendirdi. Bu kadar kısa soruların cevabını alabileceğim gönüllü avukat veya bilgili başka kimseler var mıdır? Bir danışmanlık hizmeti almam gerekirse, toplamda 1 saati bile geçmeyecek bir durum için ne kadar ücret ödemem gerekebilir, deneyimleyen var mı?

Mine90?

Mesaj gönderen Mine90? » Cum Tem 08, 2022 11:47 pm

mkahyaoglu yazdı: Sal Mar 22, 2022 8:04 am Rica ederim temenniniz için de ben teşekkür ederim. evet eş işin geçerli + 400 yatırılması gerekiyor. öncelikle expatriodan 861 yerine 947 den hesap açın. ardından expatrioya mail atın. 861+400=1261 X 12 = 15132 yaırmanız gerektiğini bu yüzden limit arttırmak istediğinizi yazın. bu maile ek dosya olarak konsoloktuğun eş için 400 istediği belgeyi ekleyin. daha sonra limit artışı yapılacak ve sonra hesaba gereken tüm parayı aktarırsınız. eşinize ayrı açmayın bu şekilde yapın. konsolosluk bu şekilde istiyor. başka sorunuz olursa yanıtlayabilirim. sizin hangi şehir?
Merhaba,
Ben de master icin direk kabul aldim. Esim ve oglumla es zamanli gitmeye calisiyorum. Onlarin ayni zamanda aile birlesimi vizesine basvuruyor olmasi demek Idata'dan randevu alirken kisi sayisini 3 olarak belirtmemiz gerektigi anlamina mi geliyor? 41f'teki ailenizle birlikte seyahat edecekseniz kisminda gerekli belgeleri hazirlayacagiz. Ancak sormak istedigim sadece şu: idatadan benim uzerimden toplam 3 kisilik randevu aldik. Bu yaptigimiz dogru mu? Ailenin geri kalan bireyleri aile birlesimi vizesi almasi gerekiyorsa, bunu idata randevusunda gosterecek miyiz? Gostereceksek nasil gosterecegiz? Onlara en baştan başlayarak (benden bagimsizlarmış gibi) ek randevu mu almaliyim? Cevaplarsaniz cok sevinirim

Mine90?

Mesaj gönderen Mine90? » Cmt Tem 09, 2022 12:12 am

murtegaa yazdı: Pzt Eki 25, 2021 3:48 am Merhabalar. Ben Murat . Yüksek lisans kabulü alan eşiniz üzerinden çocuğunuz ile birlikte aynı anda vizeye başvurabilirsiniz . Biz bu şekilde yaptık . Eşim kabul aldı , kayıt işlemlerini yaptık ve randevu oluşturup evraklarımızı 7 Ekimde İdata ya teslim ettik. Konsolosluk ek evrak istedi. Onu da 22 Ekim de ulaştırdık. Şu anda bekleme aşamasındayız. Kabul alan kişinin önce gidip , eş ve çocuğun daha sonra aile birleşimine başvuru yapması özellikle çocuk varsa ,çok uzun ve yıpratıcı bir süreç. Sürecimizin bundan sonrası için gelişmelerden haberdar ederim . Buraya kadar olan kısmı için sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz. Umarım hem bizim için hem de uğraşan herkes için hayırlısı olur.
Merhaba,
Idata'dan randevu alirken esiniz, kisi sayisini 3 mu secti?
Yoksa esiniz tek kisilik randevu aldi. Siz ve cocugunuz esinizden bagimsiz olarak aile birlesimi randevusu mu aldiniz? (Demek istedigim esinizin randevusunun olusturulmasinin ardindan, ailenin diger uyeleri icin idatanin ana sayfasindan en bastan baslayarak) ? Hangisi?

Todo

Mesaj gönderen Todo » Çrş Tem 13, 2022 9:08 am

Merhabalar master için vizemi aldım ve Ekim ayında Berlin'de olacağım. Anmeldung sonrası eşim için de aile birleşimi işlemlerine başlayacağız. Tecrübesi olan arkadaşlara anmeldungla ilgili bir sorum olacak.

Airbnb evlerinde de anmeldung için belgeyi doldurmayı kabul edenler oldu. Uzun süreli bir kontrat olmadan bu evlerde kalarak yapacağım ikamet kaydı ile aile birleşimini yapabilir miyim?

muhalefetserhi

Mesaj gönderen muhalefetserhi » Prş Tem 21, 2022 4:12 pm

evcini yazdı: Çrş Haz 01, 2022 4:14 am Merhabalar bunu bende çok merak ediyorum öğrenirseniz yazarmisiniz
Merhabalar, buna cevap bulabildiniz mi acaba?

evcini

Mesaj gönderen evcini » Prş Tem 21, 2022 5:54 pm

muhalefetserhi yazdı: Prş Tem 21, 2022 4:12 pm Merhabalar, buna cevap bulabildiniz mi acaba?
Merhaba malesef hayir

dilasirvan

Mesaj gönderen dilasirvan » Çrş Tem 27, 2022 6:53 pm

Merhaba. Konsolosluk sitesinde bloke hesap miktarı hala 861+400. Ama sanırım bazen yükseltme istenmiş. Bu neye göre isteniyor? Yakınlarda eşi ile vize görüşmesine giden varsa bloke hesap için sizden yükseltme istendi mi?

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Çrş Tem 27, 2022 10:43 pm

evcini yazdı: Çrş Haz 01, 2022 4:14 am Merhabalar bunu bende çok merak ediyorum öğrenirseniz yazarmisiniz
Aile birlesimi ile gelen herkesin sinirsiz calisma izni oluyor almanyadaki esin calisma iznine bagli bir durum degil

evcini

Mesaj gönderen evcini » Cum Tem 29, 2022 9:05 pm

Nkoksalan yazdı: Çrş Tem 27, 2022 10:43 pm Aile birlesimi ile gelen herkesin sinirsiz calisma izni oluyor almanyadaki esin calisma iznine bagli bir durum degil
Sartli kabulle geldigimizde de oluyormu yani ilk yil dil kursuna gittigimizde

zrbrk

Mesaj gönderen zrbrk » Cmt Tem 30, 2022 11:58 am

Merhaba Arkadaşlar, uni-assist online only başvuruları ne kadar sürede işliyor bilgisi olan tecrübesi olan yazabilir mi lütfen? Ben başvuralı 1 ay oldu. İnceleme süresi 8 hafta yazıyor sitesinde. Sizlerin süreci nasıl ilerledi? Paylaşırsanız sevinirim.

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Pzr Tem 31, 2022 10:17 am

evcini yazdı: Cum Tem 29, 2022 9:05 pm Sartli kabulle geldigimizde de oluyormu yani ilk yil dil kursuna gittigimizde
Esinizin calisma izni sizden bagimsiz oluyor. Yani sizin calisma izniniz olmayacak dil okuluna gittiginiz icin ama esinizin bu durumdan bagimsiz limitsiz calisma izni oluyor.

evcini

Mesaj gönderen evcini » Sal Ağu 02, 2022 5:18 pm

Nkoksalan yazdı: Pzr Tem 31, 2022 10:17 am Esinizin calisma izni sizden bagimsiz oluyor. Yani sizin calisma izniniz olmayacak dil okuluna gittiginiz icin ama esinizin bu durumdan bagimsiz limitsiz calisma izni oluyor.
Cok teşekkür ederim harika bir bilgi

wtiawtiaw

Mesaj gönderen wtiawtiaw » Pzr Ağu 07, 2022 12:00 am

Merhaba,

Bir werkingstudent pozisyonunda calismaya basladim. Sirket kontrati , werkingstudent pozisyonu oldugu icin her seferinde 6 aylik yapacagini soyledi. Bu herkeste boyle mi?
Karsilikli memnun olmamiz durumunda tekrar 6 aylik kontratlarda devam edecekmisiz. Isci oturumu vizesine bu sekilde basvursam kabul olunur mu? Sonra da yine bu sekilde calissam, o 3 senelik donem icin sorun cikarirlar mi?

Tesekkurler

ertanesnaf

Mesaj gönderen ertanesnaf » Cum Ağu 12, 2022 1:15 am

Merhaba

D vizemi aldım . Ekimde gidiyorum. İkamet edeceğim yer de hazır. Eşimin ve çocuklarımın şengen vizesi var. Eşim de oldukça kalifiye. Birlikte almanyaya gidip aile birleşimine orada başvurmak istiyoruz. Mümkün müdür?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Ağu 13, 2022 4:05 pm

Arkadaşlar merhaba. Şartlı kabul master ile Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. 40f şartlı kabul vizesi alsam eşim aile birleşimi yoluyla yanıma gelebilir mi? Direkt kabul (41f) alınca oluyor ama hani vize türü 40f olacak ve master dan önce dil kursuna gideceğiz ya o yüzden olur mu diye soruyorum.

faegel

Mesaj gönderen faegel » Pzt Ağu 15, 2022 6:14 pm

Merhabalar,

Öncelikle sürecini paylaşan herkes için çok teşekkür ederim, çok yol gösterici oldu.

Benim eşim özel bir üniden iBerlin de ngilizce yüksek lisans kabul aldı - direk kabul, yaşı 31 benim yaşım 29, bir bebeğimiz var 8 aylık; birlikte gitmek istiyoruz ama yaş ve eşimin lisans ortalamasının çok yüksek olmaması biraz kötü algılanabilir ve vize vermezlerse diye korkuyoruz, o yüzden bağzı sorularım var;

1-Böyle bir durumda önce ona başvurup sonra bizim başvurmamızın bir artısı olur mu, ona çıkıp gittikten sonra?

2-Hep birlikte başvuru yaparsak, biz eşime randevu aldık şimdi kendimize de aile birleşimi olarak alacağız, bu bir yanlışlık değil herhalde, randevu eşime 26 ağustosa atandı, değiştirebilirim eğer yanlış ilerlemiş isek.

3- Expatriodan bloke hesap açtık, eşim ben ve bebeiğimiz için 861 + 400 + 300 euro bloke hesap açtık, ekstra olarak da ING'de euro hesap dökümü ile ekstra para göstericez. Bu yeterli herhalde, kira dışında şu kadar vs gibi şeyler gördüm ama tam anlayamadım maalesef, kira tutarını da ekleyerek mi bloke hesap göstermemiz gerekiyor?

4- Henüz daha vize kesin değil iken bir yere airbnb de olsa rezervasyon yapmak ve para harcamak boşa, sadece gitme ihtimali ile biraz tabi düşündürüyor; illa kalacak yer için airbnb vs gibi bir şey yapmalı mıyız, zaten oraya gitmeden ev bulabilecğeimizi düşünmüyorum bile, yani sorum şu aslında, bir otel rezervasyonu yaptırmamız yetmez mi, geçici olarak otelde kalacağız desek? (pay at hotel gibi bir şey seçicez çünkü) İlla ev gerekiyor ise de, kaç metrekare asla anlayamadım, herkes başka bir şey yazmış.

5- Motivasyon yazısı İngilizce yazsak yeter mi, Almanca artısı var ise çevirmeye de okayiz. Diğer dökümanlar için de aynı soru ama anladığım kadarıyla ingilizce dökümanlar çeviriye gerek yokmuş zaten transcript vs hep ingilizce.

6- Ben lisede Almanca Sprachdiplom veren bir okulda okudum fakat o zaman Sprachdiplom(C1) sınavına girip almadım- burada gençliğim akılsızlığım diyorum- daha sonra da üniversitede mühendislik okuyordum fakat iş hayatında iyi yerlere geldim ve bıraktım, para tatlı geldi- yine gençlik diyorum- ama şuanda bir top teknoloji firmasında müdür olarak çalışıyorum aslında ve A2 seviye rahat diyebileceğim bir almancam var, fakat bunu gösterebilecek bir sınav randevusu bulamadığım için lise diplomamada almanca yazıyor olması, ya da açıkçası orada çok rahat bir şekilde iş bulabileceğimi düşünüyorum, beni A1 Sertifikasından kurtarır mı? İyi seviyede ingilizcem de var.

7- Expatrio üzerinden direk value package ile özel sağlık sigortası yaptırdık eşime, benim ve bebeğimin yurtdışında 300.000euroya kadar karşıyalan özel sağlık sigortamız var - Acıbadem- komik olabilir ama soru bu yeterli mi, yoksa bize de ekstra gerekiyor mu?

8- Ben şuanki işimde çalışmaya devam etmeyi plabnlıyorum- zaten uzaktan çalışıyorum- en azından orada geçimimizi de karşılayacak bir miktar ediyor aylık ilk etapta bu bir artı olarak görülür mü, yoksa istifa edip bırakmam daha mı iyi görünür.

9- Motivasyon yazısında ben bu bölümden bir şeyler öğrenicem bla bla kendimi geliştiricem ve ülkeme dönüp bir şeyler yapıcam demek mi mantıklı olan, yoksa sonrasında alman iş pazarına böyle böyle katkıda bıulunucam gibi bir şey mi yazmalı? Bizim amacımıza gelince tabii ki kalmak.

Şimdiden çok çok teşekkür ederim,
Umarım herkes için iyisi olur.

ugr.kca

Mesaj gönderen ugr.kca » Sal Ağu 16, 2022 12:56 am

Muhendis yazdı: Cmt Ağu 13, 2022 4:05 pm Arkadaşlar merhaba. Şartlı kabul master ile Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. 40f şartlı kabul vizesi alsam eşim aile birleşimi yoluyla yanıma gelebilir mi? Direkt kabul (41f) alınca oluyor ama hani vize türü 40f olacak ve master dan önce dil kursuna gideceğiz ya o yüzden olur mu diye soruyorum.
Merhaba oluyor.

Biz tam olarak o sekilde yaptik(40f)Hatta vizeye beraber basvurduk,beraber gorusmeye girdik.Vizemiz,basvuran kisiye erken cikti aileye daha sonra cikti ancak beraber islemleri yurutebilirsiz.

hatis

Mesaj gönderen hatis » Prş Ağu 18, 2022 9:34 am

Todo yazdı: Çrş Tem 13, 2022 9:08 am Merhabalar master için vizemi aldım ve Ekim ayında Berlin'de olacağım. Anmeldung sonrası eşim için de aile birleşimi işlemlerine başlayacağız. Tecrübesi olan arkadaşlara anmeldungla ilgili bir sorum olacak.

Airbnb evlerinde de anmeldung için belgeyi doldurmayı kabul edenler oldu. Uzun süreli bir kontrat olmadan bu evlerde kalarak yapacağım ikamet kaydı ile aile birleşimini yapabilir miyim?
Merhaba sorunun cevabını buldunuz mu acaba?

hatis

Mesaj gönderen hatis » Cmt Ağu 20, 2022 2:22 pm

ertanesnaf yazdı: Cum Ağu 12, 2022 1:15 am Merhaba

D vizemi aldım . Ekimde gidiyorum. İkamet edeceğim yer de hazır. Eşimin ve çocuklarımın şengen vizesi var. Eşim de oldukça kalifiye. Birlikte almanyaya gidip aile birleşimine orada başvurmak istiyoruz. Mümkün müdür?
Merhaba, sorunuza yanıt buldunuz mu?

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Cum Ağu 26, 2022 10:49 am

Merhabalar,

Biz hata yaptık başkası yapmasın diye küçük bir bilgilendirme yapmak istedim. Eşim 41f- yabancı dil bilgisi ile yüksek lisans- vize başvurusu yaptık, bizim bir bebeğimiz var, normalde birlikte gitmek istiyoruz, fakat randevu alırken ayrı ayrı aldık, eşime atama geldi bize ise gelmedi. Yapılması gereken başvuru yaparken 41Fe başvuru sırasında kişi sayısını aile sayınızı yazmanız ve öyle almanız, bize çok mantıksız gelmişti çünkü bizimki öğrenci vizesi değil neticede. Başka başvuru yapacak olan varsa en azından onlara bilgi olsun istedim.

Bu da şu demek oluyor, biz kızıma(8 aylık) çocuk aile birleşimi, kendime eş aile birleşimi diye başvurduk yani 8 aylık kızıma da ayrı gün çıkacak kesin :))))

Eş için +400, çocuk için de +300 ekledik bu arada, bakalım ekstra ekleyin derlerse de ekleyeceğiz, beklemedeyiz :)