Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Klinik Psikoloji Master Programi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Bahar

Mesaj gönderen Bahar » Prş Şub 25, 2010 10:13 pm

Merhaba.Ben Hacettepe Uni.Cocuk Gelisimi ve Egitimi mezunuyum.Ankara Universitesi\'nde Egitim Psikolojisi uzerine master yapiyorum.Tez asamasindayim.Klinik Psikoloji uzerine master yapmak istiyorum. Psikoloji bolumunden farkli bir alanda lisans yapmis olan birisi Almanya\'da klinik psikoloji master programina kabul alir mi? Oncelikle fark dersleri vererek ayni zamanda lisans diplomasi sahibi olabilir miyim? Bu sekilde masteri da bitirerek doktoraya basvurmaya hak kazanabilir miyim?Gerek zaman tasarrufu ve gerekse Turkiye\'de alanda calismak icin lisans diplomasinin cok islevsel olmasindan dolayi bu soruyu soruyorum.Kayit yaptiracagim universiteye sartli kabul alarak dil kursunu o universiteden alabilir miyim?Yoksa dili Turkiye\'de mi halletmem daha akillica olur?Cevap veren arkadaslarimiza simdiden tesekkur ediyorum...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 26, 2010 12:19 am

Merhaba,

isin acigi oldukca zor bir soru sormusun. klinik psikolojisi nedir hic bir fikrim yok. alaninla ilgili isin acigi ozellikle master veya doktora konulari oldukca karisik durumlar. bu durumda sana senden baska kimse yardimci olamaz maalesef. ama izlemen gereken ilk yol, ki belki de coktan basladin ; master yapmak istedigin bolumu bulacaksin, oranin profesoruyle goruseceksin. belki direk masterini bitirdiginde doktora egitimine alirlar. yani ne seviyede baslatirlar onu kimse kestiremez.

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cum Şub 26, 2010 9:06 pm

bahar ben de almanyada psikoloji okuycam bildigim kadariyla sana yardimci oluyim. bildigim kadariyla gormedigin dersleri vermen zor ama bunun icin kafanda belirledigin okullarin psikoloji bolum baskani ve yabanci ogrenciler burosuyla konusman lazim. ozellikle Hacettepe universitesinin anlasmali oldugu alman universitelerine bak. varsa anlasmali olduklari universite bachelor icin ders okutabilir misin bilmiyorum ama masterin icin problem cikmaz.sonucta psikolojiye yakin dallardan birinden mezun olman gerekiyor ki sen cocuk gelisimi ve egitimi mezunusun. problem cikmaz ama masteri sifirdan okumak zorunda kalirsin cunku klinik psikoloji apayri bir bolum ve bundan mezun olanlar bildigin gibi klinik acma hakkina sahip olabiliyorlar.

almanca konusuna gelince burda B1 sinavini verecek duzeyde almanca ogren universitelerden daha kolay kabul alabilmek icin. almanyada bu biraz masrafli olacaktir is bulamadigini dusunursen. burda ogrenmek uzun zaman alir ama faydali olur ama hizli olsun diyorsan almanya tabii ki en iyi yer almanca ogrenmek icin. burayi takip edersen kisa surede ana dil seviyesine gelmis kisileri gorebilirsin.

doktora icin benim de bilgim yok hedefim suanda DSH sinavini verip uniye baslamak ve master tabii ki :D