Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master yaparken calisma vizesi alinabilir mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fak3

Master yaparken calisma vizesi alinabilir mi?

Mesaj gönderen fak3 » Çrş Oca 30, 2019 10:53 am

önümüzdeki dönem mastera baslayacagim fakat calisma vizesine ihtiyacim olacak gibi görünüyor. Bu Türkiye Almanya arasindaki Ankara Anlasmasi'na dayanan haktan yararlanmak istemiyorum dogrusu. Negatif birkac tepki aldigim icin yabancilar dairesinden (konu basliginda belirtmistim). O yüzden normal calisma vizesine gecmek icin basvuru yapmak istiyorum. Böyle bir islem yapilabiliyor mu? Yani benim mevcut ögrenci vizemi calisma vizesine degistirme imkanim olabilir mi?

peppybird

Re: Master yaparken calisma vizesi alinabilir mi?

Mesaj gönderen peppybird » Çrş Oca 30, 2019 11:19 am

Ankara Antlaşması benim bildiğim kadarıyla TR-UK arasında bir antlaşma. Master yaparken de öğrenci olacağın için sınırlı da olsa çalışma hakkın var Almanya'da.

fak3

Mesaj gönderen fak3 » Çrş Oca 30, 2019 1:06 pm

anladim. Anlasmanin ismini tam bilmiyorum. Bu Almanya'da da ögrencilerin, ögrencilikleri süresi icerisinde calismaya baslayip calisma vizesi almaya hak kazandiklari bir anlasma da var. Basligi da var hatta. Onu kastettim.

Ya benim yürüttügüm mantik suydu: Bu lisanstan sonra is bulup zaten calisma vizesine ceviriyorsun. E ben lisanstan sonra calisma vizesine yine cevireyim ama master da yapayim bu sürede. Bachelor ve Master bölümleri birbirinden biraz farkli benim ve yeni baslayacagim is yeri master a baslamami ve vizemi calisma vizesine cevirmemi sart kosuyor. Böyle bir gariplik var :)

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Oca 30, 2019 2:59 pm

lisansini almanyada yaptiysan zaten lisansini bitirdikten sonra normal bir sekilde vizeni calisma vizesine cevirebilirsin diye biliyorum. Sirket senden öyle bir sey istiyorsa zaten seni cok calistirmak icin istiyor demektir yoksa zaten haftada sorunsuz 20 saat calisma hakkin var
Arkadaslar ben erkegim =)

fak3

Mesaj gönderen fak3 » Çrş Oca 30, 2019 6:14 pm

yok cok calistirmak degil. Devlet kurumunda bir is ve dedigim sartlari saglamam gerekiyor.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cmt Şub 02, 2019 2:00 pm

Lisansı Almanya'da mi yaptın? Eğer lisansı Almanya'da yaptıysan lisan bittikten sonra 18 ay iş arama iznin oluyor ve eğer bir iş sözleşmesi götürürsen çalışma vizesi alabiliyorsun.

fak3

Mesaj gönderen fak3 » Cmt Şub 02, 2019 2:45 pm

Evet lisans da almanya da olmus olacak. Bu dönem bitirme tezimi yaziyorum.Bitirme tezini yazin yazacagim. Önümüzdeki wintersemester da direk master a baslayacagim. Diplomam daha elime gecmeden büyük ihtimalle. Yani sen master okuyorsun, calisiyor, vertrag in olsa bile daha ogrencisin demezler oyle mi? Birde bu calismaya basladiktan sonra bu türklerin aldigi diger calisma iznindeki gibi 2 sene 3 sene ayni is yerinde kalma zorunlulugu var mi?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Şub 02, 2019 6:37 pm

fak3 yazdı: Cmt Şub 02, 2019 2:45 pm Evet lisans da almanya da olmus olacak. Bu dönem bitirme tezimi yaziyorum.Bitirme tezini yazin yazacagim. Önümüzdeki wintersemester da direk master a baslayacagim. Diplomam daha elime gecmeden büyük ihtimalle. Yani sen master okuyorsun, calisiyor, vertrag in olsa bile daha ogrencisin demezler oyle mi? Birde bu calismaya basladiktan sonra bu türklerin aldigi diger calisma iznindeki gibi 2 sene 3 sene ayni is yerinde kalma zorunlulugu var mi?
yok hocam zannetmiyorum o 2-3 sene olayini eger almanyada lisans yapiyorsan bizim haklarimiz daha genis sonradan gelenlere göre
Arkadaslar ben erkegim =)