Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

fachhochschule hakkinda bir soruda benden

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Pzt Şub 22, 2010 7:40 pm

arkadaslar kafamda hep ayni soru var Uni mi FH mi? acikcasi ben 2 yildir kitap acmayan biriydim is hayatinin yogunluklariyla savasirken herseyden vaygectim okucam dedim once izmirde okucaktim sonra burasi girdi kafama ve almanyadaydim. 2 yillik bilgisayar programciligi bitirmistim.is tecrubem var sektorde FH yapsam staj felan daha az zorlanirim hem bana zevkli gelir gibi geliyor ama bi yandan okumusken iyisi olsun ya Uni yemi gitsem acaba var? neyse sizde yorum yapinda benim asil sorum su 2 yil boyunca aldigim programcilik vs.. computer derslerini FH de saydirma sansim nedir? ayrica benim diplomayi almanca yapinca fachhochschule yaziyor :)bunu merak ediyorum gercekten benim icin onemli yani ders saydirinca senem azalirmi yoksa sene ayni kalirda azmi ders gorurum?bilen varsa cevaplasin lutfen yoksa ben bi sekilde bikac okula sordurcam artik bi sekilde sizinlede bilgilerimi paylasicam hepnize cok tesekkur ederim simdiden iyi forumlar hos sohbetler dilerim...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 24, 2010 3:58 pm

Alper, iki yillik MYO\'larin derslerini saydiramiyorsun..MYO\'lar Almanya\'da lise mezunu sayilir sadece StudienKollege\'den muafsin.
FH mi Uni\'mi sorusuna gelince sanirim cok zor olmasin istiyorsun yani beni zorlamasin diyorsun,bu durumda FH..

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Çrş Şub 24, 2010 5:54 pm

peki hocam ben 4 yillik kazanadi belgemle basvurdum.2. siniftayim.ayrica 2 yillik bitirdim.Almanyada egitime basladigim zaman benim sansim ne derslerimi saymayacaklarmi.StudienKollege den zaten muafim yani 2 yilliktaki derslerimi saydiramam mi.

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Çrş Şub 24, 2010 10:55 pm

Tekin sagol ilgin icin tesekkur ederim..ben saydiriliyormus diye duydum yapan tek bi yer varmis bu sayma islemlerini bakalim adresi gelicek elime gidip bi denicem neticeyi paylarisirim yaptigimda :) bende merak ediyorum cunku tr de cogu ders muhendislikle ayni idi aynisini onlarda 2. ve 3. siniflarda goruyorlardi burda ne olur bilinmez demekte yarar var...iyi forumlar herkese...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 25, 2010 1:15 am

Peki umarim saydirirsin..
Sefer57 senin soruna gelince ;
2 yillik MYO mezunusun,4 yillik bir universite kazandin ve suan bu universitenin 2.yilindasin ? Eger dogru anladiysam ders saydirma sansin var ama bunu okulla kendin gorusmen lazim..Derslerin uyusmasi vs. onlar kendileri karar veriyor.Herkes icin ortak bir kural veya yontem yok.

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Prş Şub 25, 2010 6:52 pm

tesekkur ederim;)