Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başvuru Hakkında

DS'ye uye olmanin getirdigi avantajlar...
0yasin5

Başvuru Hakkında

Mesaj gönderen 0yasin5 » Sal Oca 08, 2019 6:22 pm

Merhaba arkadaşlar, lise son sınıfım ve geçen seneden beri Almanya’da okumayı kafaya koymuş bulunmaktayım.Geçen sene Almanca B1 sertifikası aldım ve oradan bir tanıdığımızla görüştüm ve garantörüm olabileceğini de söyledi.Sizlere bir kaç sorum olacaktı;

Burada kazanacağım üniversite çok geniş çaplı (Boğaziçi,ODTÜ,Yıldız Teknik gibi) olmasa bir sorun teşkil eder mi yani üniversiteler bunu ele alıyor mu?

Danışmanlık işlemlerine (tabii ki Deutschstudent ile) ne zaman başlamalıyım ve bu işlemler ne kadar sürecek?

Vize alma şansım sizce ne durumda?

Teşekkür ederim şimdiden :)

Yolcu97

Re: Başvuru Hakkında

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal Oca 08, 2019 6:48 pm

Direk liseden sonra geldigin icin ve B1 sertifikan oldugu icin bence vize sansin var...Ama tabiki kesin diye birsey diyemiyoruz...Sartli Kabul alirsin almanyadan bir okuldan sonra vizene basvurursun..Gelirsin 5-6 ay icinde dil kursunu halledersin...Dedigin üniversiteleri kazanmasan da olur..Danismanlik konusunda birsey yazmiyorum ..Ona bu sitenin danismanligindan yararlanmis kisiler yorum yaparsa daha iyi olur..Basarilar.

0yasin5

Re: Başvuru Hakkında

Mesaj gönderen 0yasin5 » Sal Oca 08, 2019 7:41 pm

Yolcu97 cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim..:)