Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2.2 Ortalama ile Yuksek lisans yapmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
schreinachliebe

2.2 Ortalama ile Yuksek lisans yapmak

Mesaj gönderen schreinachliebe » Cum Ara 28, 2018 6:32 pm

Yurtdisinda okuma hevesimi lisans yaparken gerceklestiremedim. Simdi mezuniyetime 2.2 gibi bir ortalama ile yaklasiyorum ve Almanya'da yuksek lisans yapmayi dusunuyorum. Lakin gordugum kadariyla 3'un altina cok dusuk diyorlar kabul edilme ihtimali. Ingilizcem cok iyi ve yaninda almancam b1 seviyesinde. Mezuniyetime kadar b2 rahat olurum diye dusunuyorum. Almanyada ingilizce veya almanca yuksek lisans yapabilme ihtimalim var mi? bilgisayar muhendisligi son sinif ogrencisiyim suan. avusturya veya isvicre de olur. almanca konusalan bir yer olmasi yeterlidir. Okullarin cok iyi-kotu olmasi degil ama buyuk bir sehirde olmasini tercih ediyorum. Hic mi sansim yok?

akff

Re: 2.2 Ortalama ile Yuksek lisans yapmak

Mesaj gönderen akff » Cum Ara 28, 2018 7:10 pm

schreinachliebe yazdı: Cum Ara 28, 2018 6:32 pm Yurtdisinda okuma hevesimi lisans yaparken gerceklestiremedim. Simdi mezuniyetime 2.2 gibi bir ortalama ile yaklasiyorum ve Almanya'da yuksek lisans yapmayi dusunuyorum. Lakin gordugum kadariyla 3'un altina cok dusuk diyorlar kabul edilme ihtimali. Ingilizcem cok iyi ve yaninda almancam b1 seviyesinde. Mezuniyetime kadar b2 rahat olurum diye dusunuyorum. Almanyada ingilizce veya almanca yuksek lisans yapabilme ihtimalim var mi? bilgisayar muhendisligi son sinif ogrencisiyim suan. avusturya veya isvicre de olur. almanca konusalan bir yer olmasi yeterlidir. Okullarin cok iyi-kotu olmasi degil ama buyuk bir sehirde olmasini tercih ediyorum. Hic mi sansim yok?
tabiki şansın var. B1 Almanca ile ortalaman düşük olsa bile kabul alabileceğin üniversiteler var. Lakin vize almakta sorun yaşayabilirsin. Bu ortalama ile vizede sorun yaratabilirler.

cvkogz

Re: 2.2 Ortalama ile Yuksek lisans yapmak

Mesaj gönderen cvkogz » Cmt Ara 29, 2018 2:25 pm

clausthal'i dene mutlaka. Kabul şansın yüksek.