Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizede gösterdiğimiz kabul belgesinden farklı bir üniversitede başlamak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Masterkomm

Vizede gösterdiğimiz kabul belgesinden farklı bir üniversitede başlamak

Mesaj gönderen Masterkomm » Cmt Ara 22, 2018 12:12 am

Vizede kabulümüzü gösterdiğimiz üniversiteden değil de vize aldıktan sonra başka bir üniversitede eğitime başlarsak sorun olur mu?

hunterqb

Re: Vizede gösterdiğimiz kabul belgesinden farklı bir üniversitede başlamak

Mesaj gönderen hunterqb » Cmt Ara 22, 2018 2:44 pm

Problem olmaz sadece vizeni aldiktan sonra belgelerin başlayacağın okulun bulunduğu Ausländerbehörde'ye posta ile gönderilir.

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Cmt Ara 22, 2018 4:00 pm

hunterqb yazdı: Cmt Ara 22, 2018 2:44 pm Problem olmaz sadece vizeni aldiktan sonra belgelerin başlayacağın okulun bulunduğu Ausländerbehörde'ye posta ile gönderilir.
emin misiniz? herkes farklı bir şey söylüyor.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cmt Ara 22, 2018 6:11 pm

Sorun olmazda ..Benim anlamadigim niye vize görüsmesinde degistirmek istedigin okulun kabulünü göstermiyorsun..Sonucta onun icinde kabulün olmasi gerekiyor..

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Ara 22, 2018 6:37 pm

Masterkomm yazdı: Cmt Ara 22, 2018 12:12 am Vizede kabulümüzü gösterdiğimiz üniversiteden değil de vize aldıktan sonra başka bir üniversitede eğitime başlarsak sorun olur mu?
Ayni sey basima geldi. Sorun olmadi. Benim yaptigim gibi yeni abh ye yazin isterseniz icinizi rahatlatmak icin.

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzr Ara 23, 2018 12:35 am

Yolcu97 yazdı: Cmt Ara 22, 2018 6:11 pm Sorun olmazda ..Benim anlamadigim niye vize görüsmesinde degistirmek istedigin okulun kabulünü göstermiyorsun..Sonucta onun icinde kabulün olmasi gerekiyor..
değiştirmek istediğim okulun kabulu için gereken dil belgesi daha geç elime geçiyor dolayısıyla ona daha geç başvurduğum için oradan kabulüm de geç gelebiliyor.

istediğim okulun kabulünü bekleyeyim derken vizem gecikirse einschreibung zamanlarını kaçırıyorum dolayısıyla bekle beni wintersemester 2019 oluyor.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Ara 23, 2018 7:29 pm

Masterkomm yazdı: Cmt Ara 22, 2018 4:00 pm emin misiniz? herkes farklı bir şey söylüyor.
Arkadasimin basindan geçtiği için yazdım.

Vize başvurusu yaptıktan sonra 5 tane daha kabul aldın diyelim ve okul değiştirmek istiyorsun gayet normal.