Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

HZB hakkinda soru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hazarulas

HZB hakkinda soru

Mesaj gönderen hazarulas » Cmt Ara 15, 2018 8:38 pm

Merhaba arkadaslar,

Ben Almanya'da lisans egitimi almak istiyorum. Bu konu hakkinda bir suru arastirma yapmama ragmen bazi konularda herkes farkli birsey soyluyor. En son kafam karisti ve stres yapmaya basladim biraz.
Oncelikle benim durumum biraz normalden farkli. 2017 de LYS sinavina girdim ve kendime gore ortalama bir puan aldim. O zamanlar kafamda Almanya yoktu bile. Ben de bunun daha iyisini yaparim dedim kendi kendime ve gelecek seneye puan dusmemesi icin tercih yapmadim. Ama bazi nedenlerden dolayi sinava calisamadim ve ilk bastakinden daha kotu bir puan aldim.

* AYT'den (2. girdigim sinav) aldigim puan Alman not sisteminde yaklasik 3 e tekabul ediyor. Bu puanla universitelere basvururken sorun yasar miyim?

* DAAD'in sitesinden HZB sorgulatinca LYS icin ayri AYT icin farkli sorular soruyor. Sanirim AYT puanimla tercih yapmadiysam kullanamiyorum. Ayni durum LYS puani icin de gecerli mi?

* Eger 3.0 puanla sorun yasarsin ve LYS puanini kullanamazsin derseniz TestAS sinavini almayi dusunuyorum. Bu sinav hakkinda bilgi verebilir misiniz? (zorluk derecesi, ne kadar yardimci olur vs.)

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler :D

kiss25

Re: HZB hakkinda soru

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Ara 16, 2018 1:23 am

benim bildigim yerlesmis olman gerekiyor bir yere kayit yaptirmasanda yani kullanamazsin diye biliyorum
Arkadaslar ben erkegim =)

hazarulas

Mesaj gönderen hazarulas » Pzr Ara 16, 2018 7:09 pm

Acaba bu alanda daha fazla bilgiye sahip birileri yok mu? :) :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 18, 2018 10:45 am

AYT ile bir üniversiteyi tercih ettinmi? Tercih sonuc belgen varmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hazarulas

Mesaj gönderen hazarulas » Çrş Ara 19, 2018 11:36 pm

Evet AYT ile Adana'da bir universiteyi tercih ettim. Belgemi de cikarttim simdiden hatta :) Benim korktugum sey puanim yuksek olmadigindan dolayi basvurdugum universitelerin beni kabul etmemesi.