Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyanın Üniversite Öğrencilerine 700€ Vermesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Almanyanın Üniversite Öğrencilerine 700€ Vermesi

Mesaj gönderen dabadee » Prş Ara 13, 2018 1:40 pm

Üniversiteyi almanyada okumak istiyorum. Alman vatandaşlığımda var. Bir yerde duydum almanya öğrencilerine her ay 700€ para veriyormuş. Bu benide kapsar mı? Yoksa liseyi türkiyeden mezun oldum diye kapsamaz mı?

filmlovepenguin

Re: Almanyanın Üniversite Öğrencilerine 700€ Vermesi

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Ara 14, 2018 12:47 am

bahsedilen bafög ise onu noneu olan kisiler alamiyor diye biliyorum.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Ara 14, 2018 1:37 am

filmlovepenguin yazdı: Cum Ara 14, 2018 12:47 am bahsedilen bafög ise onu noneu olan kisiler alamiyor diye biliyorum.
Adam yazmis kocaman alman vatandasligim var diye :D

alabilirsin diye biliyorum, ismi BaFöG. Keske bizede verseler....
Arkadaslar ben erkegim =)

uzay

Mesaj gönderen uzay » Cum Ara 14, 2018 2:08 am

kiss25 yazdı: Cum Ara 14, 2018 1:37 am Adam yazmis kocaman alman vatandasligim var diye :D

Bu bafög tam olarak nedir biraz açar mısınız konuyu? Hangi durumlarda geçerli? Sadece üniversite eğitiminde mi yoksa şartlı kabul üniversite dil öğreniminde vs.de geçerli oluyor mu? Bafög ibaresinin garantör kağıdında mı yazması gerekir?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ara 14, 2018 10:19 am

Kardesim bafög Almanyanin KYKsi, Alman vatandasi değilsen alamazsin Alman vatandasi isende bi zahmet arastiriver.

uzay

Mesaj gönderen uzay » Cum Ara 14, 2018 1:49 pm

hunterqb yazdı: Cum Ara 14, 2018 10:19 am Kardesim bafög Almanyanin KYKsi, Alman vatandasi değilsen alamazsin Alman vatandasi isende bi zahmet arastiriver.
Yok, alman vatandaşı değilim ama internette birkaç sitede alman vatandaşı olmayan öğrencilerde alabilir fakat oldukça zor diye yazıyordu da bunun tam içeriğini bulamadım o yüzden yazdım bilen varsa veya alman vatandaşı olmamasına rağmen alabilen varsa yazar diye

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Ara 14, 2018 2:07 pm

Arkadaslar birakin bu forumdaki elemanlari bu forumuda birakin, cahil buradakiler artist bebeler. Ben simdi size bir site vericem her sey var orada ha yine o sitede bulamazsaniz ( biraz zor bu bulamamaniz ) veya detayini tecrübesini merak eden varsa sonra buraya yazin.

www.google.com --- Mükemmel site kacirmayin yazdiginiz her seyin cevabi var ;). Forumda da ayni sekilde bir sürü cevap var.

@uzay senin icin demedim kardes bunu
- Alamiyorsun Alman vatandasi degilsen. Ya Alman vatandasi olacaksin ya da annen veya babandan biri Almanyada önceden 5 sene sigortali olarak calisiyor olacak. Bu iki sarttan birine sahip degilsen alamiyorsun

uzay

Mesaj gönderen uzay » Cum Ara 14, 2018 3:43 pm

kiss25 yazdı: Cum Ara 14, 2018 2:07 pm Arkadaslar birakin bu forumdaki elemanlari bu forumuda birakin, cahil buradakiler artist bebeler. Ben simdi size bir site vericem her sey var orada ha yine o sitede bulamazsaniz ( biraz zor bu bulamamaniz ) veya detayini tecrübesini merak eden varsa sonra buraya yazin.

www.google.com --- Mükemmel site kacirmayin yazdiginiz her seyin cevabi var ;). Forumda da ayni sekilde bir sürü cevap var.

@uzay senin icin demedim kardes bunu
- Alamiyorsun Alman vatandasi degilsen. Ya Alman vatandasi olacaksin ya da annen veya babandan biri Almanyada önceden 5 sene sigortali olarak calisiyor olacak. Bu iki sarttan birine sahip degilsen alamiyorsun
Tamamdır sağolasın

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Ara 15, 2018 1:51 am

kiss25 yazdı: Cum Ara 14, 2018 1:37 am Adam yazmis kocaman alman vatandasligim var diye :D

Gece yorgunluktan bakamamisim, cidden kabak gibi yaziliymis :P

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ara 15, 2018 2:21 pm

Az çok araştırdım. Bunu sadece alman vatandaşları ve EU vatandaşları alabiliyor. Çifte vatandaş olup maddi durumu kötü olanlar için harika bir fırsat. Ama maddi durumunuz iyiyse önermem çünkü iş hayatına başladığınızda o parayı kuruşu kuruşuna geri ödüyorsunuz.
(Yanlışım varsa düzeltin.)

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Ara 15, 2018 3:23 pm

dabadee yazdı: Cmt Ara 15, 2018 2:21 pm Az çok araştırdım. Bunu sadece alman vatandaşları ve EU vatandaşları alabiliyor. Çifte vatandaş olup maddi durumu kötü olanlar için harika bir fırsat. Ama maddi durumunuz iyiyse önermem çünkü iş hayatına başladığınızda o parayı kuruşu kuruşuna geri ödüyorsunuz.
(Yanlışım varsa düzeltin.)
Geri ödeme sartlari var Türkiyedeki gibi faizle ödenmiyor o para. Nakit öderseniz yarisini ödüyorsunuz evlenirseniz daha az cocuk olursa daha az gibi gibi detayli bilmiyorum ben de tam ama bu sekilde sartlari var