Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çalışma İzni Süresini Gösteren Belge

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
seth93

Çalışma İzni Süresini Gösteren Belge

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Kas 12, 2018 12:49 pm

Herkese selam. werkstudent olarak bir işe başlayacağım, benden başlıkta belirttiğim belgeyi istiyorlar. Böyle bir belge ekstradan mı almak gerekiyor ki? Benim bildiğim vizede zaten yazıyor ve ben vize fotokopimi onlara ilettim. Bilgisi olan var mı?

Muriel

Re: Çalışma İzni Süresini Gösteren Belge

Mesaj gönderen Muriel » Pzt Kas 12, 2018 7:01 pm

normalde oturum kartını aldığında ektstra bir kağıt verirler ne kadar ve nasıl -yani tatillerde mi yoksa dönem içerisinde de mi yada üniversitede bölümünle ilgili lab. işlerinde mi- gibi çalışma iznin olduğu orada yazıyodur. senden istenende bu belge. randevu alıp oturum kartını alman aylar sürecektir. benim sana tavsiyem vizende yazan çalışma izni maddesini internetten arayıp bulup çıktısını firmaya götürmen. yalnız forum yazısı falan değil, direk resmi bir belge olacak. arkadaşımda işe yaradı ve oturum kartını alana kadar bu şekilde çalıştı. bir diğer yol ise yabancılar şubeye gidip durumu belirtmen ve kendilerinden çalışabileceğine dair imzalı bir belge alman. eğer bunu yapmazlarsa en azından ilk yöntemde bahsettiğim dökümanı bulmana yardımcı olmalarını isteyebilirsin. tabi kendin bulamazsan.