Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yaz döneminde başvuracak arkadaşlar

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
alanwake

Yaz döneminde başvuracak arkadaşlar

Mesaj gönderen alanwake » Pzt Kas 12, 2018 12:32 pm

Merhaba arkadaşlar;

2019 yaz dönemi için başvuruları takip ediyorum,uni assistden paderborna başvurdum.Benim gibi yaz dönemini takip eden arkadaşlarla yardımlaşmak için açtım bu başlığı.Bir kaç üniversiteye daha başvuracağım ama eyalet ve bölüm uymadığı için başvurabileceğim okullar kısıtlı sayılır.Yaz döneminde özellikle elektrotechnik bölümünden kabul alan/almış/alacak arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Başvuru 1 : Uni Paderborn-Elektrotechnik (27 ekimde başvuruldu haber bekleniyor)

aycayildirim

Re: Yaz döneminde başvuracak arkadaşlar

Mesaj gönderen aycayildirim » Sal Ara 04, 2018 8:56 pm

Merhabalar, ben de 2019 Yaz dönemi için başvurularımı tamamladım, şimdi ise sabırlı bir şekilde beklemeye çalışıyorum :D İşletme lisans başvurularında bulundum. NRW ve Hessen eyaletlerindeki okullara odaklandım ben. Benim de istediğim birkaç okul yaz dönemi için almıyordu maalesef... Uni Siegen dışındakilere Uni-Assist aracılığıyla başvurdum. 29 Kasım tarihinde kargolarım ulaştı. Umarım güzel sonuçlar ve kabullerle yeniden burada görüşürüz :)

1. Philipps-Universität-Marburg – Betriebswirtschaft
2. Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt - Wirtschaftswissenschaften
3. Frankfurt University of Applied Sciences – Betriebswirtschaft
4. Universität Siegen - Betriebswirtschaftslehre
5. Hochschule Darmstadt – Betriebswirtschaftslehre

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Ara 04, 2018 9:33 pm

Merhaba, size birkaç soru sorabilirmiyim?
1-) Şuan üniversitemi okuyorsunuz? Okuyorsanız neresi?
2-) Gothe A2 almış biri türkiyede herhangi bir bilgisiyar mühendisliğine yerleşirse almanyada kesin ihtimal kabul alırmı?

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Sal Ara 04, 2018 9:36 pm

Merhabalar, bende yaz dönemi icin basvurucamda Göttingene basvurdum , oraya belge yollamama gerek yoktu ama diger basvuracaklarim istiyor.Siz basvurdugunuz üniversitelere gerekli noterli belgelerin kopyalarini mi gönderdiniz yoksa bütün üniversitelere islak imzali belgeleri mi yolladiniz?

aycayildirim

Mesaj gönderen aycayildirim » Sal Ara 04, 2018 9:44 pm

dabadee yazdı: Sal Ara 04, 2018 9:33 pm Merhaba, size birkaç soru sorabilirmiyim?
1-) Şuan üniversitemi okuyorsunuz? Okuyorsanız neresi?
2-) Gothe A2 almış biri türkiyede herhangi bir bilgisiyar mühendisliğine yerleşirse almanyada kesin ihtimal kabul alırmı?
Merhabalar, tabi ki, elimden geldiğince cevaplarım :)

1. Evet şu an Türk-Alman Üniversitesi'nde İşletme 2.sınıf öğrencisiyim.
2. Çok fazla bilgili birisi değilim fakat bu forumda çok dolaştım. İsterseniz siz de bir bakın, şartlı kabul alabiliyorlar diye görmüştüm. Kesin bilgim olmadığı için yanlış bir şey demek istemiyorum.

aycayildirim

Mesaj gönderen aycayildirim » Sal Ara 04, 2018 9:46 pm

emrkrn123 yazdı: Sal Ara 04, 2018 9:36 pm Merhabalar, bende yaz dönemi icin basvurucamda Göttingene basvurdum , oraya belge yollamama gerek yoktu ama diger basvuracaklarim istiyor.Siz basvurdugunuz üniversitelere gerekli noterli belgelerin kopyalarini mi gönderdiniz yoksa bütün üniversitelere islak imzali belgeleri mi yolladiniz?
Evet ben belgeleri çevirtip noterde onaylattıktan sonra apostil ettirdim, sonra da o belgeleri gönderim. Diğer tüm belgelerim ıslak imzalıydı, ÖSYM belgem ıslak imzalı değildi, internetten çıktı aldıktan sonra daha demin yazdığım işlemi yapıp gönderdim. Bakalım sonucu nasıl olacak :D

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Ara 04, 2018 10:11 pm

aycayildirim yazdı: Sal Ara 04, 2018 9:44 pm Merhabalar, tabi ki, elimden geldiğince cevaplarım :)

1. Evet şu an Türk-Alman Üniversitesi'nde İşletme 2.sınıf öğrencisiyim.
2. Çok fazla bilgili birisi değilim fakat bu forumda çok dolaştım. İsterseniz siz de bir bakın, şartlı kabul alabiliyorlar diye görmüştüm. Kesin bilgim olmadığı için yanlış bir şey demek istemiyorum.
Cevabınız için teşekkürler :) Şuan 2 yılım var. Almancamı a2-b1 seviyesine çekmeye çalışacağım 2 yıl içinde. Bildiğim kadarıyla almanyada birkaç üniversite harici üniversiteler nc puanına bakmadığı için ösym için derslere pek odaklanmıyorum. İnformatik okurken zorlanmamak için tek çalıştığım ders matematik. Gece gece çok soru sordum onun için özür dilerim :)

aycayildirim

Mesaj gönderen aycayildirim » Sal Ara 04, 2018 10:19 pm

dabadee yazdı: Sal Ara 04, 2018 10:11 pm Cevabınız için teşekkürler :) Şuan 2 yılım var. Almancamı a2-b1 seviyesine çekmeye çalışacağım 2 yıl içinde. Bildiğim kadarıyla almanyada birkaç üniversite harici üniversiteler nc puanına bakmadığı için ösym için derslere pek odaklanmıyorum. İnformatik okurken zorlanmamak için tek çalıştığım ders matematik. Gece gece çok soru sordum onun için özür dilerim :)
Ne demek, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) Bu süreçte dediğin gibi Almanca bilgini geliştirmek senin için kesinlikle çok iyi olacaktır. NC olaylarını da pek bilmiyorum fakat notlarına çok önem vermesen bile derslerine önem ver ki yeni şeylerden öğrenmekten geri kalma :D Şimdiden başarılar ve iyi şanslar :)

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Ara 04, 2018 10:21 pm

aycayildirim yazdı: Sal Ara 04, 2018 10:19 pm Ne demek, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) Bu süreçte dediğin gibi Almanca bilgini geliştirmek senin için kesinlikle çok iyi olacaktır. NC olaylarını da pek bilmiyorum fakat notlarına çok önem vermesen bile derslerine önem ver ki yeni şeylerden öğrenmekten geri kalma :D Şimdiden başarılar ve iyi şanslar :)
Sana bol şanşlar :) Umarım başvuru sürecin iyi ilerler :)