Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da İşletme veya Ekonomi okumak istiyorum

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Ehrlich

Almanya'da İşletme veya Ekonomi okumak istiyorum

Mesaj gönderen Ehrlich » Sal Kas 06, 2018 9:03 pm

Herkese merhaba,
İstanbul Üni. Hukuk Fakültesine yerleşip kaydımı dondurdum.
Şuan Goethe Institut'ta Almanca (A2) kursu alıyorum.
Eğitimime Almanya'da işletme veya ekonomi alanında devam etmek istiyorum.
NC Puanım: 1.7
Hukuktan bu alanlardan birine geçmenin mümkünatı var mıdır?
Yoksa hangi bölümlere geçilebilir?
Son olarak işletme ve ekonomi bölümlerinde öncü olan üniversiteler hangileridir?
Cevap verecek olan herkese şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'da İşletme veya Ekonomi okumak istiyorum

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 08, 2018 11:36 pm

Ekonomi ile ilgili bölümlere gecebilirsin. Frankfurt, Münster, Mannheim, LMU ve Köln en iyileri.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Ehrlich

Mesaj gönderen Ehrlich » Prş Kas 08, 2018 11:51 pm

Physiker yazdı: Prş Kas 08, 2018 11:36 pm Ekonomi ile ilgili bölümlere gecebilirsin. Frankfurt, Münster, Mannheim, LMU ve Köln en iyileri.
İşletme mümkün mü? Soruyu tekrarlamamın sebebi ekonomi ve işletme Türkiye'de kardeş bölüm gibi görülüyor. Bu arada çok teşekkür ederim cevabınız için...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 09, 2018 1:28 pm

Hukuk okumak istemiyorsan TR'de burada Ekonomi ya da Isletme farketmiyor okuyabilirsin (ikinci soruna cevaben...) ancak tavsiyem Türkiye'de lisans bitirip yüksek lisans icin buraya gelmen yönünde olacak.. Neden diye soracak olursan: Lisans bitirememe orani yüksek yabanci ögrenciler arasinda, TR'de zorlansanda anadilinde bitirme ihtimalin bir hayli yüksek.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

depeche

Mesaj gönderen depeche » Prş Kas 15, 2018 10:47 am

Staatsmann yazdı: Cum Kas 09, 2018 1:28 pm Hukuk okumak istemiyorsan TR'de burada Ekonomi ya da Isletme farketmiyor okuyabilirsin (ikinci soruna cevaben...) ancak tavsiyem Türkiye'de lisans bitirip yüksek lisans icin buraya gelmen yönünde olacak.. Neden diye soracak olursan: Lisans bitirememe orani yüksek yabanci ögrenciler arasinda, TR'de zorlansanda anadilinde bitirme ihtimalin bir hayli yüksek.
Staatsmann lisans bitirememe orani yüksek yabanci ögrenciler arasinda demişsinizde,acaba bunu sadece kendi deneyimlerinize bağlı kalarak mı söylüyorsunuz ? Yoksa kaynağınız var mı ? Çünkü bende Almanya'da lisansa başlamayı düşünüyorumda çok mu zorlanıcam ? Bunu bilmek istiyorum

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cum Kas 16, 2018 2:34 am

depeche yazdı: Prş Kas 15, 2018 10:47 am Staatsmann lisans bitirememe orani yüksek yabanci ögrenciler arasinda demişsinizde,acaba bunu sadece kendi deneyimlerinize bağlı kalarak mı söylüyorsunuz ? Yoksa kaynağınız var mı ? Çünkü bende Almanya'da lisansa başlamayı düşünüyorumda çok mu zorlanıcam ? Bunu bilmek istiyorum
Kendine gel dostum almanyada okuyacaksin..Ne zannediyorsun ..Acik acik yazdim :D :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 05, 2018 3:14 am

depeche yazdı: Prş Kas 15, 2018 10:47 am Staatsmann lisans bitirememe orani yüksek yabanci ögrenciler arasinda demişsinizde,acaba bunu sadece kendi deneyimlerinize bağlı kalarak mı söylüyorsunuz ? Yoksa kaynağınız var mı ? Çünkü bende Almanya'da lisansa başlamayı düşünüyorumda çok mu zorlanıcam ? Bunu bilmek istiyorum
Hem benim hem Physiker'in de deneyimleri hem de Almanca haberlerden kaynaklar gösterebilirim.
https://www.wiwo.de/erfolg/hochschule/s ... 70320.html
Ama en önemlisi yöneticilerin yaptigi gözlemler ve deneyimler.

Belki 500 tane örnek görmüsümdür. Siteden ve cevremden.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

deutscha

Mesaj gönderen deutscha » Çrş Haz 29, 2022 3:41 pm

Selamlar, Türkiye'de Hukuk Fakültesi bitiren işletme master veya ekonomi master yapabiliyor değil mi