Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya da yuksek lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yaman57

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen yaman57 » Cmt May 07, 2011 10:47 am

temmuz ayinda istanbul universitesi metalurji ve malzeme muhendisliginden mezun olacagim bi aksilik cikmazsa. ve onumuzdeki donem almanyada bolumumle alakali yuksek lisans yapmak istiyorum ama yeterli seviyede almancam yok anladim kadariyla universiteden sartli kabul belgesi almam lazim heralde ama universiteyle nasil irtibata gecmem lazim bu belgeyi nasil alabilirim bilmiyorum bana yardimci olmanizi rica ediyorum.

EmRe67

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt May 07, 2011 12:11 pm

[quote]yaman57 tarafindan yazilan metin:
temmuz ayinda istanbul universitesi metalurji ve malzeme muhendisliginden mezun olacagim bi aksilik cikmazsa. ve onumuzdeki donem almanyada bolumumle alakali yuksek lisans yapmak istiyorum ama yeterli seviyede almancam yok anladim kadariyla universiteden sartli kabul belgesi almam lazim heralde ama universiteyle nasil irtibata gecmem lazim bu belgeyi nasil alabilirim bilmiyorum bana yardimci olmanizi rica ediyorum.[/quote]

Almancan yoksa sartli kabul alman lazim sartli kabul veren universiteler fazla yok bir kac tane var ben Duisburg Essen ve Pedernborn Universitesini biliyorum.Normal basvuru yapacaksin ve basvuru kagindaki dil bilginle ilgili kutucuklar var dil kursu alacagim vsvs gerekli isaretlemelri yapacaksin orda ve universiteye istenilen belgelerle birlikte gondereceksin.
Tartisma formunu ve makaleler kismina bakarsin butun aradigin sorularin cevaplari mumkun diyebilirim.
1-2 gununu arastirmaya ayir genel olarak ogrenirsin nasil yapilacak ne yapmaliyim vsvs eger hic bilgim yok kendim halledemem diyorsanda sitenin danismanligi var orayla iletisime gecebilirsin ;)
@@EmRe@@

yaman57

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen yaman57 » Cmt May 07, 2011 1:05 pm

peki bu sartli kabul yapan universiteleri tek tek mi arastirmam mi gerekiyor yoksa liste halinde bulabilirmiyim tabi buda bu universitelerde benim okuyacagim bolumunde olmasi gerekiyor.?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen Physiker » Cmt May 07, 2011 1:16 pm

Sitemize hos geldiniz oncelikle.

Sitemizde yer alan universite basvurularini incelerseniz nasil basvuru yapilacagi anlatiliyor. Bunun disinda hangi bolumu okuycaksaniz, o bolumun okutuldugu bolumleri asagidaki siteden bulabilirsiniz:

http://www.study-in.de/en/

cano_118

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen cano_118 » Çrş May 11, 2011 11:06 am

Almanyada yuksek lisans yapmak icin ingilizce sarti araniyormu?Ingilizcem sadece temel seviyede.
Ben Bielefeld Uniye basvuruacagim ama once orta seviyedeki almancami Dsh duzeyine tasimam gerekiyor.?

MERVE ASCI

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş May 11, 2011 7:39 pm

Hayir boyle bir sart yok

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 11, 2011 7:46 pm

paderborn uni lojistik bolumu masterinda turk bir bayan ile turkce maillestim:) bana teofl istediklerini soyledi.aslinda google sayesinde sartli kabul alabilecegim cogu uni. master programlarinda toefli goruyorum ama sart mi degil mi anlamiyorum tabi:)ama hic istemiyen bir uni. bulabilecegimizi dusunuyorum.

MERVE ASCI

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş May 11, 2011 8:00 pm

Eren ben de masterimi yapiyorum ve kimse de benden ingilizce istemedi:) sevgili ev arkadasim da beska bir bolumde master yapiyor ve ingilizcesi tarzanca:)

MERVE ASCI

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş May 11, 2011 8:01 pm

tabii ki suanda almanca master programlarindan bahsediyoruz!

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 11, 2011 8:52 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Eren ben de masterimi yapiyorum ve kimse de benden ingilizce istemedi:) sevgili ev arkadasim da beska bir bolumde master yapiyor ve ingilizcesi tarzanca:) [/quote]
cok mutlu olurum benden de istemezlerse:)

MERVE ASCI

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş May 11, 2011 9:03 pm

belki bolumlere gore degisiyordur.Umarim seni de yakinda aramizda gorebiliriz...:)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 11, 2011 11:20 pm

tesekkurler umarim yakinda sizleri oralarda gorebilirim:)

bcde

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen bcde » Prş May 12, 2011 7:08 pm

eger plastik alaninda dusunuyosan fh aachen da angewandte polymerwissenschaftan diye bi bolum var ve sartli kabul veriolar. ben de aslinda ordan kabul aldim ama orada okuyup okumayacagim belli degil

ergun002

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen ergun002 » Çrş May 25, 2011 2:33 am

Sevgili arkadaslar benim de durumum ayni dogrultuda sayilir temmuzda ukrayna National aviation universty mimarlik bolumu mezunu olacam almanya da uygun yada kolay gecilir dieyim, dusuncem alman okullarinin egitimi biraz daha agirdir ,herhangi bi okula master basvurusu yapmak istiyorum sartlar nelerdir neye ihtiyacim var anlatirdsaniz sevinirim ( isvicreye yakin olmasi ii olurdu )

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 25, 2011 5:57 pm

Selam ergun002 sitemize hosgeldin..
Master sartlari tipki lisans programlarina basvuru gibidir.Iyi bir not ortalamasi isterler elbette ,mimarlik bolumunden mezun olabilecegin icin senden bir calisma yapmani isteyebilirler belki.
Yani mimarlik dalinda bir calisma,proje vs.
Tabi bu bir ihtimal sadece.
Ukrayna AB uyesi degil ama egitim sisteminde Turkiye gibi AB ile benzerlik gosteriyor bu yuzden cok buyuk bir kolaylik saglamasalarda pek zorlanmazsin kabul alirken.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

yaman57

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen yaman57 » Prş May 26, 2011 10:34 am

sitedeki universiteler bolumunde clausthal ve freiberg universiteleri hakkinda bilgi yok.bu universiteler hakkinda bilgi istememin sebebi metelurji ve malzeme muhendisliginin o universitelerde bulunmasindan dolayi. acaba bu universitelerde hic almanca olmadan yani sartli kabul ile yuksek lisansa kabul mumkun mu?(almancam yok ve ingilizcem yeterli degil)ama almanca ogretim gormek istiyorum. eger sartli kabul gibi bi durum varsa basvuru kosullari ve tarihleri nedir? bilgisi olanlardan yardim bekliyorum. simdiden tesekkurler...

programmer2

almanya da yuksek lisans

Mesaj gönderen programmer2 » Sal Haz 07, 2011 10:37 pm

Arkadaslar bende haziran sonunda isletme fakultesinden mezun olucam.Suanda Dusseldorftayim, Okullari ve dil kurslarini arastiriyorum.
Merak ettigim konu , Simdi daha elimde diploma yok, diploma elime gecesiye en erken Temmuz 15 i bulacak, ben duisburg essen universitesine ,wirtschaftinformatike master sartli kabul basvurusunda bulunmak istiyorum , fakat master basvurusunda diplomamin olmasi sarti varmi?
Suanda yanimda 4.sinif ogrencisi olduguma dair yeminli tercumeden cevrili ogrenci belgem var.Transkriptim falanda var.
yoksa diploma sarti kesin olarak varmi.?
ProgRammeR