Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wuppertal'de Anmeldung

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
beratbiber

Wuppertal'de Anmeldung

Mesaj gönderen beratbiber » Pzt Eki 22, 2018 9:08 pm

Merhaba arkadaşlar, ben Düsseldorf'ta okuyorum şu anda ancak daha yeni ev bulabildim Wuppertal'de. Wuppertal'de Anmeldung yapacağım ancak benden Originalurkunden über den Familienstand istiyorlarmış, tercümesi ile beraber. Benim tahminim nüfus müdürlüğünden aldığım belgeyi bir yere çevirtip götürcem, ama nerde yapılır onu da bilmiyorum. Ayrıca bütün büroları dolu gözüküyor, ekim ve kasım ayları için randevu alamıyorum. Direk gitsem acaba olur mu? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

burningred

Re: Wuppertal'de Anmeldung

Mesaj gönderen burningred » Pzt Eki 22, 2018 10:35 pm

beratbiber yazdı: Pzt Eki 22, 2018 9:08 pm Merhaba arkadaşlar, ben Düsseldorf'ta okuyorum şu anda ancak daha yeni ev bulabildim Wuppertal'de. Wuppertal'de Anmeldung yapacağım ancak benden Originalurkunden über den Familienstand istiyorlarmış, tercümesi ile beraber. Benim tahminim nüfus müdürlüğünden aldığım belgeyi bir yere çevirtip götürcem, ama nerde yapılır onu da bilmiyorum. Ayrıca bütün büroları dolu gözüküyor, ekim ve kasım ayları için randevu alamıyorum. Direk gitsem acaba olur mu? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Merhaba birkaç gün önce Wuppertal-Vohwinkel bürgerbüroda randevum vardı internetten uygun tarihe bulamadıysanız bürgerbüroda içeri girdiğinizde dokunmatik bir ekran var oradan anlık randevu da alabiliyorsunuz. Ben internetten almıştım randevumu ama orada sıra beklerken insanların o makineden de randevu alıp sıra beklediğini gördüm.

burningred

Mesaj gönderen burningred » Pzt Eki 22, 2018 10:37 pm

beratbiber yazdı: Pzt Eki 22, 2018 9:08 pm Merhaba arkadaşlar, ben Düsseldorf'ta okuyorum şu anda ancak daha yeni ev bulabildim Wuppertal'de. Wuppertal'de Anmeldung yapacağım ancak benden Originalurkunden über den Familienstand istiyorlarmış, tercümesi ile beraber. Benim tahminim nüfus müdürlüğünden aldığım belgeyi bir yere çevirtip götürcem, ama nerde yapılır onu da bilmiyorum. Ayrıca bütün büroları dolu gözüküyor, ekim ve kasım ayları için randevu alamıyorum. Direk gitsem acaba olur mu? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Ayrıca pasaport ve ikametgah belgeniz yetiyor anmeldung için. Familienstanda gerek yok.

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Pzt Eki 22, 2018 10:38 pm

burningred yazdı: Pzt Eki 22, 2018 10:37 pm Ayrıca pasaport ve ikametgah belgeniz yetiyor anmeldung için. Familienstanda gerek yok.
Tamamdır çok teşekkürler. Şuan gezinirken 16 Kasım'da bir açıklık görüp randevu aldım ama nerdeyse 1 ay sonrası, çok geç. Bir gidip şansımı deneyeceğim.

blgnr17

Mesaj gönderen blgnr17 » Pzt Şub 13, 2023 10:21 pm

Ben de Wüppertal'de Anmeldung yapacağım, "Originalurkunden über den Familienstand" bu belgeyi götürdünüz mü? Nüfus kayıt örneğini tercümana çevirtmeyi düşünüyorum

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Pzt Şub 13, 2023 10:52 pm

blgnr17 yazdı: Pzt Şub 13, 2023 10:21 pm Ben de Wüppertal'de Anmeldung yapacağım, "Originalurkunden über den Familienstand" bu belgeyi götürdünüz mü? Nüfus kayıt örneğini tercümana çevirtmeyi düşünüyorum
Hayır götürmedim.

emirra

Mesaj gönderen emirra » Cum Mar 22, 2024 9:22 pm

blgnr17 yazdı: Pzt Şub 13, 2023 10:21 pm Ben de Wüppertal'de Anmeldung yapacağım, "Originalurkunden über den Familienstand" bu belgeyi götürdünüz mü? Nüfus kayıt örneğini tercümana çevirtmeyi düşünüyorum
Merhabalar belgeyi siz de mi götürmediniz? Ben de yaklaşık 1 ay içinde anmeldung yapıcam fakat bu konu hariç "Originalurkunden über den Familienstand" hakkında internetten hiçbir bilgi edinemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca kira sözleşmesi yerine Wohnungsgeberbescheinigung istiyorlarmış zannedersem. Bunu kira sahibimizle iletişime geçip mi alıyoruz?

bengu00

Mesaj gönderen bengu00 » Pzt Nis 08, 2024 10:55 am

Merhaba Anmeldung yaptıracağım Wuppertal’da fakat Almancam b1 seviyesinde anlaşamam diye korkuyorum çalışanlar İngilizce biliyor mu?Sorun yaşar mıyım acaba bilgi verirseniz çok sevinirim.